Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ειναι να τα τηγανισεις τα αλευρωνεις κ τα περνας σε τηγανι για λιγο ισα ισα να θωρακιστουν,δεν τα σωταρεις στο ιδιο σκευος που θα κανεις την σαλτσα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι λαθος να τα βαλεις ετσι μεσα στην σαλτσα,απλα καποιοι τα περνανε λιγο απο το λαδι πριν 

Για εμενα κ τα 2 σωστα ειναι,αλλα καλο ειναι να τα θωρακισεις λιγο στο λαδακι πριν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι λαθος να τα βαλεις ετσι μεσα στην σαλτσα,απλα καποιοι τα περνανε λιγο απο το λαδι πριν 

Για εμενα κ τα 2 σωστα ειναι,αλλα καλο ειναι να τα θωρακισεις λιγο στο λαδακι πριν 

συμφωνω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πήρα σνίτσελ αλλά θα τα μαγειρέψω αύριο. τα βάζω ψυγείο σήμερα;

 

 

Αλήθεια αν σου λέγαμε να τα αφήσεις έξω θα τα άφηνες? :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ζαρκαδι εχει δοκιμασει κανεις;;Δοκιμασα σε κατι φιλους κοκκινιστο κ δεν μου αρεσε καθολου,βαρια γευση για τα γουστα μ κ μυριζε ελαφρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ζαρκαδι εχει δοκιμασει κανεις;;Δοκιμασα σε κατι φιλους κοκκινιστο κ δεν μου αρεσε καθολου,βαρια γευση για τα γουστα μ κ μυριζε ελαφρως.

 

 

Ε, κοκκινιστό και ελαφρύ δύσκολα θα βρεις! Και το κακομαγειρεμένο αρνί μυρίζει αλλά αν στο κάνουν σωστά είναι λουκουμάκι.   :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβγαλα και εγώ ενα φιλετάκι σήμερα μούρλια έλιωνε.

 

0ir4BFR.jpg

Αυτό τι κομμάτι είναι; Φαίνεται πολύ ζουμερό και μαλακό. Ακολούθησες τη μέθοδο από το caruso;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τι κομμάτι είναι; Φαίνεται πολύ ζουμερό και μαλακό. Ακολούθησες τη μέθοδο από το caruso;

 

΄οχι φιλε με την αίσθηση, καθαρό φιλέτο ειναι, νομίζω ειναι απο τα λιγα κομματια στην ελλάδα που τρόγωνται ευχάριστα (αυτό γιατι δεν τα σιτεύουν δεν τα μεγαλώνουν σωστα, με σωστες τροφές και ρέστα έτσι τα υπόλοιπα για σχάρα η τηγάνι είναι μάπα.. και λαχείο να μην γίνει λάστιχο.)

 

δυστηχώς ελλάδα ειμαστε πολύ μάπα στα μοσχάρια (με μικρή παραγωγή) σε αντίθεση με τα αρνιά που έχουμε απο τα ποιο νόστιμα. (αγγλια το αρνι πχ ειναι πολυ ποιο ελαφρι σε γεύση). τα χοιρινά πάνω κάτω ίδια.

 

4-5 λεπτά κάθε πλευρα (ήταν χοντρό κομμάτι το έδεσα και με σπάγγο να πάρει μορφή) με πλακέ κομματι δυσκολα.. και rest κανά 5λεπτο. πολύ crucial.

δεν ξέρω τι κάνει ο καρουσο, αλλά τον θεωρώ πολύ αματούρι με σκόρπιες γνώσεις απο εδώ και απο εκεί κάνοντας ότι τον βολεέυι χαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καμιά καλή δοκιμασμένη συνταγή για cinammon rolls έχει κανείς; Ευχαριστώ!

 

 

Ναιιιιι! Αυτή εδώ είναι υπέροχη. 

post-258415-0-61524800-1455129173_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...