Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, nzeppos είπε

Χαχα, όχι βέβαια. Αυτό είναι το σωστό. Γιατί το FS είναι κυρίως simulator και μετά οτιδήποτε άλλο. Πάει να πει σε βάζει σε διάθεση να προσπαθείς να τα κάνεις όλα by the book, αφού πρώτα έχεις μάθει απ' έξω το book. Γι' αυτό κάθεσαι και παίζεις με κουμπάκια όπως "fasten seatbelts", "no smoking" κλπ που προφανώς δεν έχουν καμία πραγματική επίδραση στο παιχνίδι (εκτός κι αν παίζεις με κανα mod τύπου FSPassengers που τρως πρόστιμα για αυτά τα πράγματα). 

Άπαξ και κάποιος (πχ. εγώ) ξεκινήσει τις εκπτώσεις του στιλ "φωνάζει το μωρό μέσα, δεν υπάρχει go around, πάμε yolo", "βαρέθηκα, πάω να το ρίξω στη θάλασσα και να δω καμια ταινία" κλπ, τότε δεν θα πετάξει ποτέ σοβαρά. Τουλάχιστον όχι με συνέπεια. Μιλάω εκ πείρας.

Έτσι ακριβώς. Παίζω και τα Truck Simulators (Euro και American) και εκεί επίσης με θρησκευτική ευλάβεια όρια ταχύτητας, φρενάρισμα και επιτάχυνση σωστή, διασταυρώσεις κτλ. Αν θέλω να τρέχω υπάρχει και το Dirt Rally ή η F1. Πολύς κόσμος λέει "Ε τι παιχνίδια είναι αυτά;" Λες και πρέπει να χοροπηδάς σαν το κατσίκι στο cs:go και στο overwatch για να ευχαριστηθείς gaming..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ETS2 respect, εννοείται τηρούμε τα όρια ταχύτητας, βγάζουμε φλας πριν στρίψουμε κλπ! Μια φορά είχα δει ένα ξάδερφο που πήγαινε το φορτηγό με 160 και μου ήρθε να πάρω το πληκτρολόγιο και να του το φέρω στο κεφάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Έτσι ακριβώς. Παίζω και τα Truck Simulators (Euro και American) και εκεί επίσης με θρησκευτική ευλάβεια όρια ταχύτητας, φρενάρισμα και επιτάχυνση σωστή, διασταυρώσεις κτλ. Αν θέλω να τρέχω υπάρχει και το Dirt Rally ή η F1. Πολύς κόσμος λέει "Ε τι παιχνίδια είναι αυτά;" Λες και πρέπει να χοροπηδάς σαν το κατσίκι στο cs:go και στο overwatch για να ευχαριστηθείς gaming..

Ναι αλλά...

Τι παιχνίδια είναι αυτά?

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, nzeppos είπε

ETS2 respect, εννοείται τηρούμε τα όρια ταχύτητας, βγάζουμε φλας πριν στρίψουμε κλπ! Μια φορά είχα δει ένα ξάδερφο που πήγαινε το φορτηγό με 160 και μου ήρθε να πάρω το πληκτρολόγιο και να του το φέρω στο κεφάλι.

Ε ναι και στο forum του παιχνιδιού είναι διάφοροι και θέλουν mod για μηχανές με 2000 άλογα και τέτοια για να πηγαίνουν με 250 ξέρω 'γω, βλακείες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7.39GB το update 1.9.3.0. Φτιάχνει ένα σωρό πράγματα. Μην πω ότι έχω μισή ώρα κενό να παίξω λίγο με το Α5, αμέσως να βγάλει update η Microsoft που θέλει κάμποση ώρα να κατέβει. Μας παρακολουθούν.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα η παρθενική discovery πτήση στην Ιαπωνία με το Beechcraft. Κάπου στα μισά της διαδρομής πάτησα να μου δείξει τον VFR map γιατί κάτι ήθελα να τσεκάρω και κράσαρε το παιχνίδι χωρίς προφανή λόγο και χωρίς κανένα μήνυμα λάθους. Μόνο στον event manager των Windows φαίνεται το crash με error "Faulting application name: FlightSimulator.exe [...] Faulting module name: RenoirCore.WindowsDesktop.dll", τρέχα γύρευε. Τουλάχιστον κράτησε τα 67 λεπτά που είχα γράψει μέχρι τότε και δεν πήγαν χαμένα.

Για ποιο λόγο δεν με αφήνει να σώσω στα μισά της πτήσης το ρημάδι;

Επίσης στο ίδιο session είχα ένα μικρό bug, αφού στο flight plan μετά από ένα σημείο είχαν σκαλώσει τα waypoints και μου έδειχνε συνέχεια το μεθεπόμενο ακόμα και όταν έκανα χειροκίνητα activate το σωστό. Με τα πολλά και με αρκετό μπρος-πίσω κατάφερα να το συγχρονίσω αλλά πλέον δεν άλλαζε αυτόματα μετά την έναρξη του κάθε νέου waypoint και έπρεπε να το κάνω ξανά με το χέρι οπότε και χαλούσε πάλι (πήγαινε στο μεθεπόμενο). Μικρό το κακό, αλλά λίγο ενοχλητικό όλο αυτό.

Η πτήση πάντως πολύ ωραία, σε περνάει πάνω από πολλά αξιοθέατα της Ιαπωνίας στη διαδρομή προς Τόκυο. Γέφυρες κάθε είδους, κάστρα, αγάλματα, το Φούτζι κλπ.

Σειρά έχει η Μάλαγα που πρότεινε ο xtrmsnpr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το σημερινό update οπός πετούσα τυχαία πανό από το σπίτι μου είδα ότι εξαφανίστηκε, ενώ πριν υπήρχε 100% είμαι σίγουρος για αυτό. Όλα τα άλλα σπίτια εκεί τριγύρω είναι στην θέση τους έκτος από το δικό μου...

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george kesoglu είπε

για το ελλαντα τιποτα ????

κάτσε ρε αρχηγέ μου..πλάκα κάνεις; Υπάρχουν μεγαλύτερες χώρες και περιοχές ξέρω γω...την Ελλάδα θα κοιτάξουν να κάνουν από τώρα?

53 λεπτά πριν, mkp είπε

Μετά το σημερινό update οπός πετούσα τυχαία πανό από το σπίτι μου είδα ότι εξαφανίστηκε, ενώ πριν υπήρχε 100% είμαι σίγουρος για αυτό. Όλα τα άλλα σπίτια εκεί τριγύρω είναι στην θέση τους έκτος από το δικό μου...

Untitled.jpg

ε μάλλον δεν μένεις εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mkp είπε

Μετά το σημερινό update οπός πετούσα τυχαία πανό από το σπίτι μου είδα ότι εξαφανίστηκε, ενώ πριν υπήρχε 100% είμαι σίγουρος για αυτό. Όλα τα άλλα σπίτια εκεί τριγύρω είναι στην θέση τους έκτος από το δικό μου...

Untitled.jpg

ηταν αυθαίρετο και το γκρεμισε  η πολεοδομία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αεροδρόμιο της Σκιάθου, πολύ καλή δουλειά από χρήστη (τέτοια να βλέπουμε συνεχεια).

https://flightsim.to/file/999/skiathos-international-airport-lgsk

 

skiathos.jpg

Επεξ/σία από newlynx
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://flightsim.to/by-country/GR

Έχουν φτιάξει κάποια πραγματάκια βλέπω. Ποιος θα το περίμενε ότι θα βλέπαμε κάποτε τόση λεπτομέρεια σε παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 λεπτά πριν, nzeppos είπε

https://flightsim.to/by-country/GR

Έχουν φτιάξει κάποια πραγματάκια βλέπω. Ποιος θα το περίμενε ότι θα βλέπαμε κάποτε τόση λεπτομέρεια σε παιχνίδι.

Τα λέμε πάλι στο FS2040. :D 

Σοβαρά πάντως, μου άρεσε πολύ η διόρθωση του Ισθμού της Κορίνθου. Δεν είχα δει ότι ήταν τόσο χαμηλός στο κανονικό game (ακόμα δεν το έχω πάρει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Τα λέμε πάλι στο FS2040. :D 

Σοβαρά πάντως, μου άρεσε πολύ η διόρθωση του Ισθμού της Κορίνθου. Δεν είχα δει ότι ήταν τόσο χαμηλός στο κανονικό game (ακόμα δεν το έχω πάρει).

Γενικά δεν απεικονίζεται καλά και σωστά η Ελλάδα και πολλές περιοχές/μέρη/χώρες, το autogen που κάνει το παιχνίδι, δεν είναι ότι καλύτερο. Σιγά σιγά που θα τις φτιάξουν τις περιοχές πιο σωστά, τότε θα γίνει ωραία εφαρμογή με τους χάρτες.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...