Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Τελικά από την αρχή όλο?

Απ' την αρχή ναι και μου κάνει πάλι προβλήματα. Ξεκίνησε με 102GB και μετά από 5 ώρες είχε κατεβάσει μόνο 3GB. Βαρέθηκα, βλέπω να το παίρνω απ' το θείο μπας και καταφέρω να παίξω λίγο. Και υποτίθεται το patch διόρθωνε αυτά τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch προσπαθω να το κατεβασω απο χθες.Μολις φτανει γυρω στο 1.5gb,κολλαει,restart το παιχνιδι και παλι τα ιδια...Να'ναι κανενα bug;Υπομονη...

Το παιχνιδι το εχετε αγορασει η το παιζετε/δοκιμαζετε στο game pass;Στα κλειδαδικα 10-15 ευρω κατω απο στεαμ κτλπ.

Αν το αγορασεις το ενεργοποιεις στο στεαμ η microsft (καλυτερα);

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-flight-simulator-cd-key-compare-prices/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Απ' την αρχή ναι και μου κάνει πάλι προβλήματα. Ξεκίνησε με 102GB και μετά από 5 ώρες είχε κατεβάσει μόνο 3GB. Βαρέθηκα, βλέπω να το παίρνω απ' το θείο μπας και καταφέρω να παίξω λίγο. Και υποτίθεται το patch διόρθωνε αυτά τα προβλήματα.

Πωωωω ταλαιπωρία!

Έχεις τον διπλάσιο χώρο μπας και φταίει αυτό? Ή είναι γενικό?

13 λεπτά πριν, sibir είπε

Το patch προσπαθω να το κατεβασω απο χθες.Μολις φτανει γυρω στο 1.5gb,κολλαει,restart το παιχνιδι και παλι τα ιδια...Να'ναι κανενα bug;Υπομονη...

Το παιχνιδι το εχετε αγορασει η το παιζετε/δοκιμαζετε στο game pass;Στα κλειδαδικα 10-15 ευρω κατω απο στεαμ κτλπ.

Αν το αγορασεις το ενεργοποιεις στο στεαμ η microsft (καλυτερα);

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-flight-simulator-cd-key-compare-prices/

Από gamepass. Αν χρειαστεί θα το πάρω από steam Ινδίας την σούπερ ντουπερ έκδοση, προς το παρόν είμαι μια χαρά με αυτό που έχω τώρα. 

Δεν υπάρχει θέμα που θα το έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sibir είπε

Το patch προσπαθω να το κατεβασω απο χθες.Μολις φτανει γυρω στο 1.5gb,κολλαει,restart το παιχνιδι και παλι τα ιδια...Να'ναι κανενα bug;Υπομονη...

Καλώς ήρθες στο κλάμπ, κάνε μια βόλτα στα παραπάνω πόστ μου να δεις.

45 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Πωωωω ταλαιπωρία!

Έχεις τον διπλάσιο χώρο μπας και φταίει αυτό? Ή είναι γενικό?

Έχω 320GB στον NVMe δεν νομίζω να φταίει αυτό. Απ' ότι διαβάζω στο link που έβαλα πιο πίσω μάλλον είναι γενικό το κακό (σε μια μερίδα τουλάχιστον). Άλλοι λένε για delete έναν community folder, το έκανα. Άλλοι λένε για κόφτη στον launcher, το έκανα. Έχει σκαλώσει άσχημα.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Τελικά από την αρχή όλο?

Btw υπάρχει περίπτωση να βάλουν το Concorde μέσα? Το ξέρω δεν πετάει κοντά 20 χρόνια(17) πλέον το αεροπλάνο,αλλά λέω μπας και..

Έχει ανακοινωθεί ένα no study level από DC Designs. Δεν ξέρω αν θα βγάλει κάτι και η Colimata   που έχει ένα πολύ καλό στο x-plane.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως μια χαρά πας από αεροδρόμιο σε αεροδρόμιο χωρίς να διακόπτεις την ροή του gameplay σου. Aφού ολοκληρώσεις μια διαδρομή το παρκάρεις δλδ και σβήσεις μηχανή φώτα ώστε να σου βγάλει την οθόνη μετά σου δημιουργεί ένα save όπου από εκέι η και συνεχίζοντα το ήδη gameplay σου ζητάς ανεφοδιασμό με shift + f μετά βάζεις στο gps την νέα πορεία σου και συνεχίζεις. Το μόνο κακό είναι ότι στον χάρτη του gps είναι λίγο δύσκολο να βρεις τα αεροδρόμιο καθώς όσο νάναι είναι λίγο δύσκολο σε αυτό το χάρτη να κάνεις δουλειά. 

 

3LmBdfX.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις εκανα το update εμφανείς βελτίωση  10-20FPS  στο lgav  με  a320neo

η βελτιωση ισχύει και με το cesna 152 

Επεξ/σία από george kesoglu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Το μόνο κακό είναι ότι στον χάρτη του gps είναι λίγο δύσκολο να βρεις τα αεροδρόμιο καθώς όσο νάναι είναι λίγο δύσκολο σε αυτό το χάρτη να κάνεις δουλειά. 

Μεγάλη αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάφερα και έλυσα* επιτέλους το πρόβλημα με το download και το γράφω μήπως το χρειαστεί και άλλος με τον αστείο launcher τους. Αφού έγινε αυτόματο reset (on/off) στο ρούτερ λόγω διακοπής ρεύματος προχθές, είπα χθες να ξαναδοκιμάσω με NetLimiter που λένε πολλοί. Μόλις του έβαλα όριο 512KB/s κατάφερε και ξέφυγε απ' τη λούπα και άρχισε να κατεβάζει κανονικά, αλλά δυστυχώς πάνω απ' αυτό το όριο ξαναμπαίνει σε λούπα.

*Όσο μπορεί να θεωρείται λύση το να πρέπει να κατεβάσεις 102GB με 512KB/s! Από χθες το βράδυ μέχρι τώρα έχει κατεβάσει 11GB οπότε σε καμιά βδομάδα θα μπορέσω να παίξω (εύγε στους devs της Asobo πως την λένε μη χέσω). Και φυσικά καμία ενημέρωση ή διάθεση για γρήγορο fix, ενώ υπάρχει άπειρος κόσμος που κράζει ότι έχει "κλειδωθεί" έξω απ' το παιχνίδι.

Κάποιος άλλος ανέφερε ότι το ξεγελάει αν την ώρα που τρέξεις το game κάνεις logout και login με διαφορετικό MS account, κατεβάζει κανονικά και μετά μπορείς να ξαναγυρίσεις στο κανονικό account, αλλά δεν το δοκίμασα μιας και έπιασε η λύση του NetLimiter σε μένα.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα...Φακιρηδες πρεπει να γινουμε παλι για να παιξουμε...🤣

Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι αυτο με το NetLimiter,αλλα γιατι 102gb;Απεγκατασταση και ξανα απο την αρχη κατεβαζεις...;

Εμενα το patch μου λειπει μονο,θα το δοκιμασω μια αργοτερα με τον κοφτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σαν κάτι αλχημείες για τα windows ακούγονται αυτά που διαβάζω. Θα μου πεις, ίδια εταιρεία είναι, αλλά ελπίζω να λύσουν τα βασικά του MSFS γρήγορα, γιατί κρίμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, sibir είπε

Καταλαβα...Φακιρηδες πρεπει να γινουμε παλι για να παιξουμε...🤣

Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι αυτο με το NetLimiter,αλλα γιατι 102gb;Απεγκατασταση και ξανα απο την αρχη κατεβαζεις...;

Εμενα το patch μου λειπει μονο,θα το δοκιμασω μια αργοτερα με τον κοφτη.

Ναι το είχα σβήσει γιατί δεν κατέβαζε το patch και είπα να το κάνω απ' την αρχή για να ρολάρει. Δε με χάλασε! :lol:

Δοκίμασε με limit 512KB/s και ethernet όχι wifi.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2020 στις 9:20 ΠΜ, p4n0s86 είπε

Κατάφερα και έλυσα* επιτέλους το πρόβλημα με το download και το γράφω μήπως το χρειαστεί και άλλος με τον αστείο launcher τους. Αφού έγινε αυτόματο reset (on/off) στο ρούτερ λόγω διακοπής ρεύματος προχθές, είπα χθες να ξαναδοκιμάσω με NetLimiter που λένε πολλοί. Μόλις του έβαλα όριο 512KB/s κατάφερε και ξέφυγε απ' τη λούπα και άρχισε να κατεβάζει κανονικά, αλλά δυστυχώς πάνω απ' αυτό το όριο ξαναμπαίνει σε λούπα.

*Όσο μπορεί να θεωρείται λύση το να πρέπει να κατεβάσεις 102GB με 512KB/s! Από χθες το βράδυ μέχρι τώρα έχει κατεβάσει 11GB οπότε σε καμιά βδομάδα θα μπορέσω να παίξω (εύγε στους devs της Asobo πως την λένε μη χέσω). Και φυσικά καμία ενημέρωση ή διάθεση για γρήγορο fix, ενώ υπάρχει άπειρος κόσμος που κράζει ότι έχει "κλειδωθεί" έξω απ' το παιχνίδι.

Κάποιος άλλος ανέφερε ότι το ξεγελάει αν την ώρα που τρέξεις το game κάνεις logout και login με διαφορετικό MS account, κατεβάζει κανονικά και μετά μπορείς να ξαναγυρίσεις στο κανονικό account, αλλά δεν το δοκίμασα μιας και έπιασε η λύση του NetLimiter σε μένα.

Και στα 512kbps κιόλας... Μέχρι να κατέβει το patch σε 1 βδομάδα έτσι όπως πάει που είναι σαν το γιοφύρι της Άρτας, θα έχει βγει νέο 100 GΒ patch που θα κατεβάζεις για την επόμενη βδομάδα.

Με λίγα λόγια δε θα είσαι ποτέ ahead of the curve για να παίξεις κάποια στιγμή.😁 Still better than windows update που κυριολεκτικά μου είχε κάψει μητρική όσο το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το icon μπορεί να πηγαίνει σαν χελώνα αλλά στις πτήσεις του είναι ποιο απολαυστικό 

LS96c2v.jpg

τα αεριωθούμενα είναι ποιο επαγγελματικά και απαιτούν και ποιο επαγγελματικό πιλοτάρισμα 

cRIKa5e.jpg

γενικά επειδή είναι και aviation taxi αυτά τα δύο αν ήταν στην πραγματικότητα και είχαν εμένα πιλότο να τους μεταφέρει θα τους είχαν βγει τα άντερα :D  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...