Προς το περιεχόμενο

Apple Watch CELLULAR στην Ελλάδα


Nikos3648

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεω και παλι Δεν θα υποστηριχθει  η ESIM στα APPLE WATCH. Φυσικα και εχει κοστος. Πληρωνεις δικαιωματα στην APPLE οπως ακριβως οι τραπεζες με το APPLE PAY. Ουτε φυσικα και το ROAMING. Η COSMOTE ειναι ετοιμη εχουν γινει ολες οι δοκιμες και το μονο που την περιοριζει ειναι τα χρηματα που ζηταει η APPLE. Ετσι και αλλιως ολες οι υπολοιπες εταιριες smartwatch εχουν ενεργοποιηθει στην Ελλαδα διοτι δεν ζητανε καποιο ποσοστο απο τον παροχο. Ουτε απο την COSMOTE αλλα ουτε και απο την VODAFONE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειμαστε η μεγαλυτερη ΜΠΑΝΑΝΙΑ του πλανητη μαγκεσ παρτε το χαμπαρι - εχω παρει αποφαση οτι το 2040 μπορει και να ερθει. Δυστηχωσ ειμαστε μια Αφρικανικη χωρα που τυχαινει να ναι στην Ευρωπη / Βαλκανια.

Τα περαστικα μου σε ολουσ του κατοχους apple watch (μαζι και σε εμενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gianso είπε

Ειμαστε η μεγαλυτερη ΜΠΑΝΑΝΙΑ του πλανητη μαγκεσ παρτε το χαμπαρι - εχω παρει αποφαση οτι το 2040 μπορει και να ερθει. Δυστηχωσ ειμαστε μια Αφρικανικη χωρα που τυχαινει να ναι στην Ευρωπη / Βαλκανια.

Τα περαστικα μου σε ολουσ του κατοχους apple watch (μαζι και σε εμενα).

Φαντάσου εγώ από το Apple Watch 3 είχα πει θα πάρω την έκδοση με lte γιατί όπου να είναι θα το κάνουν να δουλέψει 

Περασαν τόσα χρόνια και ευτυχώς δεν είχα αγοράσει τότε εκείνη την έκδοση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, dchristo81 είπε

Διάβασα όσα γράφετε, είχα ρωτήσει στο forum τί παίζει και στο παρελθόν μηπως και ξέρει κάποιος... Και μένα θα μ' ενδιέφερε να αλλάξω το Apple Watch μου σ' ένα με esim μοντέλο. Επειδή εργάζομαι σε μία εταιρεία τηλεπικοινωνιών, σε θέση που μου επιτρέπει να έχω πληροφόρηση από συναδέλφους που γνωρίζουν και όχι από πωλητές, call centers, εξωτερικούς πωλητές/συνεργάτες, φίλους-φίλων κλπ. ρώτησα και έμαθα.

Με αφορμή την κυκλοφορία του Apple Watch Ultra, ρώτησα χθες και δεν υπάρχει κανένα πλάνο για esim στο Apple Watch. Ο άνθρωπος που είναι αξιόπιστος και η θέση του του επιτρέπει να γνωρίζει με βεβαιότητα ήταν αρνητικός. Θα πωλείται απλά ως ρολόι. Επίσης, δεν ισχύει αυτό για τα 500Κ ευρώ που κάποιοι γράψανε (γέλασε όταν του το είπα). Στη σύντομη κουβέντα μας, όταν τον ρώτησα γιατί πιστεύει πως δεν υποστηρίζεται από το δίκτυό μας η απάντηση που μου έδωσε ήταν πως "δεν ξέρει".

Επί της ουσίας εκτιμώ, και με βάση τα συμφραζόμενα, πως δεν αφορά πολύ κόσμο για ν΄ασχοληθεί σοβαρά μια εταιρεία. Ίσως να διαφωνείτε με αυτό ή να πιστεύετε πως "υπάρχουν πολλοί που το θέλουν" αλλά δεν είναι έτσι. Κάτι το φαινομενικά "τόσο απλό" πρέπει να έχει product owner, κωδικούς προϊόντος, στρατηγική πωλήσεων και marketing, στοχοθεσία στις πωλήσεις, παρακολούθηση των revenues, support κλπ. Άλλα προϊόντα με πολύ μεγαλύτερη ζήτηση από τον κόσμο πχ. iot συσκευές ανοίγουν ως προϊόντα και κλείνουν μετά από ένα χρόνο γιατί "μειώθηκε το ενδιαφέρον" ή "έγινε λάθος εκτίμηση".

Σκεφτείτε πως στην Ελλάδα η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου δεν έχει συμβόλαια κινητής αλλά καρτοκινητά (στη πράξη 10-15 ευρώ τον μήνα έσοδα ανα πελάτη)! Άρα οι μεγάλες εταιρείες έχουν επισφαλή revenue streams, δηλαδή δεν ξέρουν τί σταθερά εισοδήματα κάθε μήνα έχουν και ως εκ τούτου έχουν μειωμένα επενδυτικά αποθέματα. Όλοι οι πάροχοι ενδιαφέρονται να μετατρέψουν τα καρτοκινητά σε συνδέσεις και ψάχνονται για την "επόμενη μέρα" καθώς η εποχή των λεπτών ομιλίας, sms, σταθερών κλπ έχει περάσει ανεπιστρεπτί και τα mobile data ή τα fixed data είναι φθηνά και θα γίνονται ολοένα φθηνότερα. Έχουν δηλαδή πολύ σημαντικότερα θέματα να λύσουν από την esim στο Apple Watch.

Ελπίζω να βοήθησα :)

 

Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, enlightened είπε

 

Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση! 

Τουλάχιστον έχουμε καλή ενημέρωση! Μπράβο στους υπαλλήλους που παρακολουθούν αυτό το thread. Τέτοια εργασιακή ηθική πρέπει να έχουν όλοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexiosdimitriadis είπε

Τουλάχιστον έχουμε καλή ενημέρωση! Μπράβο στους υπαλλήλους που παρακολουθούν αυτό το thread. Τέτοια εργασιακή ηθική πρέπει να έχουν όλοι!

 

Εσύ που είσαι CEO θα έπρεπε να το γνώριζες χωρίς να χρειάζεσαι πληροφόρηση από "υπαλλήλους". Τι ντεκαντάνς να είστε τόσοι λίγοι αριστοκράτες στην Ελλάδα και να χρειάζεται να έχετε και το κινητό μαζί σας όταν πηγαίνετε για τέννις στο Ecali Club... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2022 στις 9:59 ΠΜ, Tasos19s είπε

Φαντάσου εγώ από το Apple Watch 3 είχα πει θα πάρω την έκδοση με lte γιατί όπου να είναι θα το κάνουν να δουλέψει 

Περασαν τόσα χρόνια και ευτυχώς δεν είχα αγοράσει τότε εκείνη την έκδοση 

 

Το ίδιο ακριβώς έκανα για το series 7!...σκεφτόμουν LTE αλλά λέω στο τέλος θα πάρω το απλό γιατί μέχρι να το υποστηρίξουν σε Ελλάδα θα έχει βγει series 14!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγώ από το 3 έλεγα να πάρω lte κ έλεγα άστο είμαστε μπανανία….

φετος πήρα το 8 lte-λέω ήρθε το ultra επίσημα αποκλείεται να μην το υποστηρίξουν!- που να ήξερα…

ελπιζω κάποια στιγμή να το ενεργοποιήσουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, siel είπε

Κ εγώ από το 3 έλεγα να πάρω lte κ έλεγα άστο είμαστε μπανανία….

φετος πήρα το 8 lte-λέω ήρθε το ultra επίσημα αποκλείεται να μην το υποστηρίξουν!- που να ήξερα…

ελπιζω κάποια στιγμή να το ενεργοποιήσουν…

Δεν νομίζω όμως να κρατήσει αυτή η ανοησία για πολύ 

Θα πρέπει να ξεκινήσει η υποστήριξη ειδικά με το ultra που κοστίζει και πάνω από έναν ελληνικό μισθό 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κλήση έκτακτης ανάγκης τι γίνεται; Γνωρίζει κανένας;
Η apple αναφέρει ότι υποστηρίζεται και στην Ελλάδα, ας το δοκιμάσει κάποιος που έχει ήδη το Ultra να μας πει 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pairnei kanonika . πατάς το πορτοκαλι κουμπι παρατεταμενα και επιλεγειs SOS

τώρα ελπιζω να μη τρακάρω για να μάθω αν καλεί αυτόματα.

ΜΕ έντονη χρήση και ενεργοποιημενο το 5g η μπαταρία κρατάει 30 ώρες λένε στο εξωτερικό.

o unbox therapy εκθειαζει πως ένα ρολοι καταργεί το κινητό

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, gkat2829 είπε

Το θέμα είναι να καλεί το SOS με κλειστό το κινητό. Έτσι να μας πεις αν δουλεύει?

Όλα τα LTE ρολόγια της Apple μπορούν να καλέσουν αριθμούς έκτακτης ανάγκης. Για κλήσεις έκτακτης ανάγκης δεν χρειάζεται να υπάρχει sim στη συσκευή. 

Επεξ/σία από lvasilis22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!γνωριζει κανεις σε ποιο κατάστημα είναι διαθέσιμο για να δοκιμάσω το apple watch ultra γιατί τα περισσότερα δεν έχουν εκθεσιακά.

Επισης από εξωτερικό από που συμφέρει περισσότερο κι αν γίνεται με τιμολόγιο για αποφορολογηση του προϊόντος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, AIRTSIOY είπε

Καλησπέρα!γνωριζει κανεις σε ποιο κατάστημα είναι διαθέσιμο για να δοκιμάσω το apple watch ultra γιατί τα περισσότερα δεν έχουν εκθεσιακά.

Επισης από εξωτερικό από που συμφέρει περισσότερο κι αν γίνεται με τιμολόγιο για αποφορολογηση του προϊόντος;

Amazon 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...