Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG Galaxy Tab S3 9.7 4G+ 249€ @Germanos [ΤΕΛΟΣ]


dimitris1090t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 το έχω στα χέρια μου δύο μέρες. του πέρασα κατευθείαν την 9 .

Όπως και στο κινητό μου μετά την καινούργια ROM έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις και σίγουρα θέλει καμιά μέρα δούλεμα για να στρώσει.

Η pie έχει  διαδραστική συμπεριφορά , ειδικα αν βάλεις πολλές εφαρμογές σε αδράνεια , το tablet είναι ικανοποιητικό σε απόδοση  χωρίς βέβαια να εντυπωσιάζει. 

Λαγκαρισματα δεν βλέπω δεν ξέρω βέβαια σε βάθος χρόνου πώς θα συμπεριφερθεί αλλά από την άλλη δεν έχουμε πληρώσει και καμιά περιουσία.

οθόνη      πολύ ωραία επίπεδο premium Samsung 

μπαταρία      Όχι ιδιαίτερο πρόβλημα το έχω σε 4g και βγάζει ημέρα ανετα

Ήχος     πολύ καλός τα ηχεία είναι υπεραρκετά 

Design πολύ  ποιοτικο το έχω χωρίς θηκη και χωρίς προστασία σε τσαντάκι tablet και πραγματικά είναι λεπτο ,πανάλαφρο και σου δίνει την αίσθηση ακριβή συσκευής

Το πενάκι είναι όλα τα λεφτά Πολύ μεγαλύτερο από το Note 2014 Οπότε το γράψιμο Είναι πραγματική ευκολία.. πολύ πιο λειτουργική  από το Note 8 που δυσκολεύεσαι με την Edge οθόνη..πραγματική ευκαιρία να γίνει συγγραφέας

Το 4G σου δίνει τη δυνατότητα μέχρι και να πραγματοποιεί κλήσεις με bluetooth η μόνη μεγάλη βλακεία της Samsung είναι ότι δεν αφήνει να συνδέσω και το smartwatch μου οπότε θα ήμουν και τελείως αυτόνομος

Πιστεύω ότι η τεχνολογία των tablet έχει αρχίσει και φθίνει για αυτό και δεν βλέπουμε πολλά μοντέλα ούτε και μεγάλες ταχύτητες Οπότε πραγματικά δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω από αυτά τα λεφτά, στις πιο πολλές χώρες πάντως Ευρώπη το πουλάνε ακόμα πανάκριβο

Γενικά ήμουν επιφυλακτικός σκέφτηκα να μην το παραλάβω αλλά τελικά φαίνεται ότι θα πιάσει τόπο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, godjet είπε

 το έχω στα χέρια μου δύο μέρες. του πέρασα κατευθείαν την 9 .

Όπως και στο κινητό μου μετά την καινούργια ROM έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις και σίγουρα θέλει καμιά μέρα δούλεμα για να στρώσει.

Η pie έχει  διαδραστική συμπεριφορά , ειδικα αν βάλεις πολλές εφαρμογές σε αδράνεια , το tablet είναι ικανοποιητικό σε απόδοση  χωρίς βέβαια να εντυπωσιάζει. 

Λαγκαρισματα δεν βλέπω δεν ξέρω βέβαια σε βάθος χρόνου πώς θα συμπεριφερθεί αλλά από την άλλη δεν έχουμε πληρώσει και καμιά περιουσία.

οθόνη      πολύ ωραία επίπεδο premium Samsung 

μπαταρία      Όχι ιδιαίτερο πρόβλημα το έχω σε 4g και βγάζει ημέρα ανετα

Ήχος     πολύ καλός τα ηχεία είναι υπεραρκετά 

Design πολύ  ποιοτικο το έχω χωρίς θηκη και χωρίς προστασία σε τσαντάκι tablet και πραγματικά είναι λεπτο ,πανάλαφρο και σου δίνει την αίσθηση ακριβή συσκευής

Το πενάκι είναι όλα τα λεφτά Πολύ μεγαλύτερο από το Note 2014 Οπότε το γράψιμο Είναι πραγματική ευκολία.. πολύ πιο λειτουργική  από το Note 8 που δυσκολεύεσαι με την Edge οθόνη..πραγματική ευκαιρία να γίνει συγγραφέας

Το 4G σου δίνει τη δυνατότητα μέχρι και να πραγματοποιεί κλήσεις με bluetooth η μόνη μεγάλη βλακεία της Samsung είναι ότι δεν αφήνει να συνδέσω και το smartwatch μου οπότε θα ήμουν και τελείως αυτόνομος

Πιστεύω ότι η τεχνολογία των tablet έχει αρχίσει και φθίνει για αυτό και δεν βλέπουμε πολλά μοντέλα ούτε και μεγάλες ταχύτητες Οπότε πραγματικά δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω από αυτά τα λεφτά, στις πιο πολλές χώρες πάντως Ευρώπη το πουλάνε ακόμα πανάκριβο

Γενικά ήμουν επιφυλακτικός σκέφτηκα να μην το παραλάβω αλλά τελικά φαίνεται ότι θα πιάσει τόπο

Κατ' αρχήν σε ευχαριστούμε πολύ για το feedback.

Λες ότι δεν εντυπωσιάζει όμως και ότι έχει διαδραστική συμπεριφορά με την Pie. Τι εννοείς; 

Γενικά σ' ευχαριστεί στην χρήση ή είναι καλύτερα να δώσει κανείς κανά 50αρικο παραπάνω και να πάει σε IPAD 2018.

Έχεις την αίσθηση ότι θα μας καλύψει για 2-3 χρόνια χωρίς να σέρνεται ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν και εγώ διστακτικός αν θα το παραλάβω, μετά την ενημέρωση σε 9 είχε αρκετό lag που δεν έφυγε εντελώς μετα από factory reset.

Εγώ προσωπικά ακολούθησα κάποια guides για debloating  και έκανα απεγκατάσταση ουσιαστικά ότι δεν μου χρειαζόταν (βασικά όλα ;) εκτός από το samsung notes)και από τότε μια χαρά πάει. Συγκεκριμένα αυτά τα 2:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s3/how-to/debloat-unbloat-tab-s3-android-8-0-0-t3906338

https://medium.com/@kaikoenig/samsungs-bloatware-disgrace-c7d14a298ad7

Μπαταρία μου βγάζει κάπου 6-7 ώρες χρήσης με χαμηλή φωτεινότητα, αλλά φορτίζει γρήγορα. Το πενάκι άριστο και αν το χρειάζεται κάποιος είναι από μόνο του λόγος για αγορά του tablet.

Επεξ/σία από Bomber_man
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kwstas_dimi είπε

Κατ' αρχήν σε ευχαριστούμε πολύ για το feedback.

Λες ότι δεν εντυπωσιάζει όμως και ότι έχει διαδραστική συμπεριφορά με την Pie. Τι εννοείς; 

Γενικά σ' ευχαριστεί στην χρήση ή είναι καλύτερα να δώσει κανείς κανά 50αρικο παραπάνω και να πάει σε IPAD 2018.

Έχεις την αίσθηση ότι θα μας καλύψει για 2-3 χρόνια χωρίς να σέρνεται ή όχι;

Όπως γράφει και πιο πάνω ο φιλος δεν βλάπτει λίγο debloating για να ελαφρύνει, εγβ

ωτο κανω μονος μου αλλά ευχαριστώ για το λινκ 

Εγώ προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια και δεν με νοιάζει να είναι σούπερ γρήγορο τώρα εφόσον δεν θα βάλουμε άλλη Ρομ  δεν έχει λόγο να βαρύνει άλλο..

μόνο εάν στα επόμενα χρόνια κάποιες εφαρμογές γίνουν ιδιαίτερα απαιτητικές θα μπορούσε να ζοριστει,  

Όσον αφορά το iPad η Apple θα φροντίσει να γίνει αργό από μόνη της όπως αποδείχθηκε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιος θελει ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ (στην προσκοπικη του τιμη 😃) το s3 wifi 9.7 ας επικοινωνησει.σφραγισμενο φυσικα

@Θεσσαλονικη κ γυρω νομοι παιδια

Επεξ/σία από mwv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2019 στις 5:26 ΜΜ, godjet είπε

Όσον αφορά το iPad η Apple θα φροντίσει να γίνει αργό από μόνη της όπως αποδείχθηκε 

Έκανε ποτέ η apple το ipad αργό ή λέμε φίδια για να υποστηρίξουμε απλά την αγορά μας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...