Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG Galaxy Tab S3 9.7 4G+ 249€ @Germanos [ΤΕΛΟΣ]


dimitris1090t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, el_el είπε

θηκη με bt πληκτρολογιο βρηκα στο microcenter και εφαρμοζει μια χαρα, πολυ φθηνοτερη απο την εξωφρενικη τιμη της αντιστοιχης σαμυ

Link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://microcenter.gr/uhkh-samsung-galaxy-tab-s3-9.7-me-apospvmeno-bluetooth-plhktrologio-black-41504

αυτό είναι

εφαρμόζει μια χαρα

το πληκτρολόγιο φορτίζει με καλώδιο που υπάρχει στη συσκευασία, η θήκη λειτουργεί σαν σταντ, υπάρχει και κουμπί οn/off  κλείνει όλο μαζί σε bookstyle

Επεξ/σία από el_el
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, geopapa είπε

Μια συμβουλή σε όλους που θα κάνετε την αναβάθμιση σε Android 9. Αμέσως μετά κάντε κ ένα factory reset.

Το θεωρείς απαραίτητο ακόμα και αν δεν μου βγάλει προβλήματα lag? Επίσης το factory reset το κάνεις μέσα από τις ρυθμίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geopapa είπε

Μια συμβουλή σε όλους που θα κάνετε την αναβάθμιση σε Android 9. Αμέσως μετά κάντε κ ένα factory reset.

Γιατί το λες αυτό; Μπορείς να μας δώσεις λίγες περισσότερες πληροφορίες για το πως συμπεριφέρεται με την έκδοση αυτή;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, kwstas_dimi said:

Γιατί το λες αυτό; Μπορείς να μας δώσεις λίγες περισσότερες πληροφορίες για το πως συμπεριφέρεται με την έκδοση αυτή;

Ευχαριστώ.

Μετα από το update λαγγαρε αρκετά. Με το factory reset (από τις ρυθμίσεις για τον φίλο που ρώτησε) έφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kosmasdel είπε

Μετα από το update λαγγαρε αρκετά. Με το factory reset (από τις ρυθμίσεις για τον φίλο που ρώτησε) έφτιαξε.

Μπορείς να μας πεις γενικότερα εντυπώσεις. Πώς σου φαίνεται στη χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kwstas_dimi είπε

Γιατί το λες αυτό; Μπορείς να μας δώσεις λίγες περισσότερες πληροφορίες για το πως συμπεριφέρεται με την έκδοση αυτή;

Ευχαριστώ.

Γενικά όταν περνάμε σε μία καινούργια έκδοση android πρέπει να το κάνουμε αυτό. Τωρα οι εταιρείες δεν το κάνουν γιατί προφανώς δεν θέλουν να δυσαρεστήσουν τους χρήστες σβήνοντας τους όλες τις ρυθμίσεις αλλά τώρα που είναι η αρχή είναι η καλύτερη στιγμή. Αν ποτέ πάρουμε android 10 πρέπει να το ξανακάνουμε

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, kwstas_dimi said:

Μπορείς να μας πεις γενικότερα εντυπώσεις. Πώς σου φαίνεται στη χρήση;

Παιχνίδια δεν παίζω. Όπως προείπα άψογη οθόνη, 4πλα ηχεία δυνατα και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (γυάλινο και ελαφρύ). Αυτονομία μέτρια (έχει fast charging) και λόγω λογισμικού (κλασική Samsung) ούτε το πιο γρήγορο αλλά ούτε αργό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, το παρέλαβα αν και αγχωμένος λόγω των προβλημάτων που είχα διαβάσει και γράφω τις πρώτες εντυπώσεις. 

 

Αφού είχα διαβάσει για το πιθανά προβλήματα που είχε το αγόρασα.. για να καταλάβει κάποιος τη κριτική μου θα γράψω κάποια βασικά. Είμαι χρήστης poco f1, άρα snapdragon 845, έχω ξαναπιάσει 820 στο nexus 5 που είχα, το tablet το αγόρασα αποκλειστικά για youtube (vanced), facebook, spotify, messenger, kodi...  του πέρασα android 9, έκανα factory reset και φαίνεται να δουλεύει καλά. Το προηγούμενο tablet ήταν το chuwi hi10 plus στο οποίο είχα περάσει lineage os. 

 

Είμαι από τους τύπους που θα προσέξουν που θα μπουν, δεν αφήνουν ανοιχτά παράθυρα και εφαρμογές... ψυχαναγκαστικός, είμαι πάντα έτοιμος για φορμάτ σε όλες τις συσκευές χωρίς να χάσω αρχεία κλπ. Βάσει των εμπειριών μου από προηγούμενες συσκευές... είμαι ικανοποιημένος. Το tablet το αγόρασα κυρίως για την οθόνη και πραγματικά τη γούσταρα. Ο ήχος είναι κομπλέ και άρα φαίνεται να με καλύπτει για τους λόγους που το αγόρασα. Την Πέμπτη παίρνει ο αδελφός μου για τη κοπέλα του το άλλο tablet που ήταν vfm για black friday της huawei, οπότε θα γράψω και ένα συγκριτικό τότε... 

 

Overall, το γούσταρα και δεν τα κλαίω... παρήγγειλα και μία θήκη από amazon γιατί το γυαλί της πλάτης δεν το βλέπω καλά σε βάθος χρόνου και θεωρώ ότι όσο κρατήσει θα το απολαύσω. Ίσως στο μέλλον να βγάλει κολήματα, αλλά το factory reset είναι πολύ εύκολο και σιγά τις ρυθμίσεις που θα χάσω... Αυτά είχα να πω. Όποιος έχει απορίες ευχαρίστως να βοηθήσω.

 

 

υ.γ. όταν το κούμπωσα σε blitzwolf ταχυφορτιστή, μου έβγαλε αργή φόρτιση. ήθελε τον δικό του για fast charging.

Επεξ/σία από dimxyp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκιναω με το πιο κουλο που εχω ακουσει. Παω να το παραλαβω και μου λεει (αν καταλαβα καλα ειναι ο ιδιοκτητης) , αλλη φορα αν θες να παραγγειλεις και να παραλαβεις απο εδω να ερχεσαι στο μαγαζι και να μην το κανεις online. Eχει τεραστια διαφορα και αν παθει κατι , πρεπει να το στειλεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ στην αθηνα για να στο επισκευασουν. Δεν αναλαμβανουμε εμεις ευθυνη γιατι το πηρες απο το ιντερνετ . Δεν ασχοληθηκα στο ελαχιστο , γιατι το ειχα σκασει στην κυριολεξια απο την δουλεια για να προλαβω να παραλαβω σημερα αλλιως θα το επερνα πεμπτη.

Στο θεμα μας , για τα 200 ευρω το θεωρω "κλοπη" τετοιο εργαλειο που πηρα! Ειχα ενα κινεζικο που το ειχα παρει το 2015 στα 200 ευρω και ειναι η μερα με την νυχτα. Δεν εχω αλλη εμπειρια με ταμπλετ αλλα 2 ωρες που το δουλευω , ειναι καλυτερο απ οτι περιμενα!

Εχω τα xiaomi airdots , και με το ταμπλετ ακουγονται 2 φορες πιο δυνατα απο το οταν τα ειχα με το samsung s7(και ισως πιο ποιοτικα??! ή ειναι η ιδεα μου για την ποιοτητα)

 

Επεξ/σία από argosixna
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, argosixna είπε

Ξεκιναω με το πιο κουλο που εχω ακουσει. Παω να το παραλαβω και μου λεει (αν καταλαβα καλα ειναι ο ιδιοκτητης) , αλλη φορα αν θες να παραγγειλεις και να παραλαβεις απο εδω να ερχεσαι στο μαγαζι και να μην το κανεις online. Eχει τεραστια διαφορα και αν παθει κατι , πρεπει να το στειλεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ στην αθηνα για να στο επισκευασουν. Δεν αναλαμβανουμε εμεις ευθυνη γιατι το πηρες απο το ιντερνετ . Δεν ασχοληθηκα στο ελαχιστο , γιατι το ειχα σκασει στην κυριολεξια απο την δουλεια για να προλαβω να παραλαβω σημερα αλλιως θα το επερνα πεμπτη.

Στο θεμα μας , για τα 200 ευρω το θεωρω "κλοπη" τετοιο εργαλειο που πηρα! Ειχα ενα κινεζικο που το ειχα παρει το 2015 στα 200 ευρω και ειναι η μερα με την νυχτα. Δεν εχω αλλη εμπειρια με ταμπλετ αλλα 2 ωρες που το δουλευω , ειναι καλυτερο απ οτι περιμενα!

 

και σε μένα κάτι τρελά άρχισαν, ότι και καλά το πήρα από το eshop και όχι από αυτούς και ότι δεν είναι ο υπεύθυνος του eshop εκεί και ότι δεν βρίσκουν τη παραγγελία κλπ και να φύγω και να πάω το απόγευμα.... δεν έβγαζα άκρη με τον υπάλληλο, πήγα σε έναν άλλο και φάνηκε πιο ικανός στο δύσκολο αυτό task που του ανέθεσα και με εξυπηρέτησε αυτός με κάποια μικρή δυσκολία. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά μάλλον κάποια διαφορά θα υπάρχει μεταξύ φυσικών καταστημάτων και eshop... που για εμάς δεν έχει λογική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, dimxyp said:

και σε μένα κάτι τρελά άρχισαν, ότι και καλά το πήρα από το eshop και όχι από αυτούς και ότι δεν είναι ο υπεύθυνος του eshop εκεί και ότι δεν βρίσκουν τη παραγγελία κλπ και να φύγω και να πάω το απόγευμα.... δεν έβγαζα άκρη με τον υπάλληλο, πήγα σε έναν άλλο και φάνηκε πιο ικανός στο δύσκολο αυτό task που του ανέθεσα και με εξυπηρέτησε αυτός με κάποια μικρή δυσκολία. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά μάλλον κάποια διαφορά θα υπάρχει μεταξύ φυσικών καταστημάτων και eshop... που για εμάς δεν έχει λογική...

Aπλα χανουν την κονομα οι μαγαζατορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η λεξη εξυπηρετηση στα καταστηματα Γερμανος ειναι αγνωστη εδω κανεις παραγγελια με πληρωμη στο καταστημα και ενω το site αναφερει καθαρα με μετρητα η χρεωστικη καρτα στο καταστημα δεχονται μονο μετρητα. Αυτο και αν ειναι παρανομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...