Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG Galaxy Tab S3 9.7 4G+ 249€ @Germanos [ΤΕΛΟΣ]


dimitris1090t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, argosixna said:

Ξεκιναω με το πιο κουλο που εχω ακουσει. Παω να το παραλαβω και μου λεει (αν καταλαβα καλα ειναι ο ιδιοκτητης) , αλλη φορα αν θες να παραγγειλεις και να παραλαβεις απο εδω να ερχεσαι στο μαγαζι και να μην το κανεις online. Eχει τεραστια διαφορα και αν παθει κατι , πρεπει να το στειλεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ στην αθηνα για να στο επισκευασουν. Δεν αναλαμβανουμε εμεις ευθυνη γιατι το πηρες απο το ιντερνετ . Δεν ασχοληθηκα στο ελαχιστο , γιατι το ειχα σκασει στην κυριολεξια απο την δουλεια για να προλαβω να παραλαβω σημερα αλλιως θα το επερνα πεμπτη.

Στο θεμα μας , για τα 200 ευρω το θεωρω "κλοπη" τετοιο εργαλειο που πηρα! Ειχα ενα κινεζικο που το ειχα παρει το 2015 στα 200 ευρω και ειναι η μερα με την νυχτα. Δεν εχω αλλη εμπειρια με ταμπλετ αλλα 2 ωρες που το δουλευω , ειναι καλυτερο απ οτι περιμενα!

Εχω τα xiaomi airdots , και με το ταμπλετ ακουγονται 2 φορες πιο δυνατα απο το οταν τα ειχα με το samsung s7(και ισως πιο ποιοτικα??! ή ειναι η ιδεα μου για την ποιοτητα)

 

Εγώ έχω anker soundcore liberty air και όνως ακούγονται πιο δυνατά από το Redmi Note 4 που είχε με το τάμπλετ. Δεν είναι η ιδεά σου.

 

2 hours ago, dimxyp said:

Καλησπέρα, το παρέλαβα αν και αγχωμένος λόγω των προβλημάτων που είχα διαβάσει και γράφω τις πρώτες εντυπώσεις. 

Αφού είχα διαβάσει για το πιθανά προβλήματα που είχε το αγόρασα.. για να καταλάβει κάποιος τη κριτική μου θα γράψω κάποια βασικά. Είμαι χρήστης poco f1, άρα snapdragon 845, έχω ξαναπιάσει 820 στο nexus 5 που είχα, το tablet το αγόρασα αποκλειστικά για youtube (vanced), facebook, spotify, messenger, kodi...  του πέρασα android 9, έκανα factory reset και φαίνεται να δουλεύει καλά. Το προηγούμενο tablet ήταν το chuwi hi10 plus στο οποίο είχα περάσει lineage os. 

Είμαι από τους τύπους που θα προσέξουν που θα μπουν, δεν αφήνουν ανοιχτά παράθυρα και εφαρμογές... ψυχαναγκαστικός, είμαι πάντα έτοιμος για φορμάτ σε όλες τις συσκευές χωρίς να χάσω αρχεία κλπ. Βάσει των εμπειριών μου από προηγούμενες συσκευές... είμαι ικανοποιημένος. Το tablet το αγόρασα κυρίως για την οθόνη και πραγματικά τη γούσταρα. Ο ήχος είναι κομπλέ και άρα φαίνεται να με καλύπτει για τους λόγους που το αγόρασα. Την Πέμπτη παίρνει ο αδελφός μου για τη κοπέλα του το άλλο tablet που ήταν vfm για black friday της huawei, οπότε θα γράψω και ένα συγκριτικό τότε... 

Overall, το γούσταρα και δεν τα κλαίω... παρήγγειλα και μία θήκη από amazon γιατί το γυαλί της πλάτης δεν το βλέπω καλά σε βάθος χρόνου και θεωρώ ότι όσο κρατήσει θα το απολαύσω. Ίσως στο μέλλον να βγάλει κολήματα, αλλά το factory reset είναι πολύ εύκολο και σιγά τις ρυθμίσεις που θα χάσω... Αυτά είχα να πω. Όποιος έχει απορίες ευχαρίστως να βοηθήσω.

υ.γ. όταν το κούμπωσα σε blitzwolf ταχυφορτιστή, μου έβγαλε αργή φόρτιση. ήθελε τον δικό του για fast charging.

Ντάξει "προβλήματα" υπερβολική λέξη. Το software είναι το αρνητικό του που σε ό,τι samsung και να πάρεις όμως θα έχεις lag σε βάθος χρόνου. Πάντως και για τον ανταγωνιστή του σε android Huawei M5 10.8 έχουν αναφερθεί lags επίσης. Δυστυχώς stock android tablets (τουλάχιστον επώνυμα) δεν κυκλοφορούν πλέον.

Επεξ/σία από kosmasdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, argosixna είπε

Ξεκιναω με το πιο κουλο που εχω ακουσει. Παω να το παραλαβω και μου λεει (αν καταλαβα καλα ειναι ο ιδιοκτητης) , αλλη φορα αν θες να παραγγειλεις και να παραλαβεις απο εδω να ερχεσαι στο μαγαζι και να μην το κανεις online. Eχει τεραστια διαφορα και αν παθει κατι , πρεπει να το στειλεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ στην αθηνα για να στο επισκευασουν. Δεν αναλαμβανουμε εμεις ευθυνη γιατι το πηρες απο το ιντερνετ . Δεν ασχοληθηκα στο ελαχιστο , γιατι το ειχα σκασει στην κυριολεξια απο την δουλεια για να προλαβω να παραλαβω σημερα αλλιως θα το επερνα πεμπτη.

Στο θεμα μας , για τα 200 ευρω το θεωρω "κλοπη" τετοιο εργαλειο που πηρα! Ειχα ενα κινεζικο που το ειχα παρει το 2015 στα 200 ευρω και ειναι η μερα με την νυχτα. Δεν εχω αλλη εμπειρια με ταμπλετ αλλα 2 ωρες που το δουλευω , ειναι καλυτερο απ οτι περιμενα!

Εχω τα xiaomi airdots , και με το ταμπλετ ακουγονται 2 φορες πιο δυνατα απο το οταν τα ειχα με το samsung s7(και ισως πιο ποιοτικα??! ή ειναι η ιδεα μου για την ποιοτητα)

 

Πριν 1 εβδομαδα ειχα παρει ενα bluetooth για το κινητο με παραλαβη απο το καταστημα και ακριβως το ιδιο μου ειπε ο υπευθυνος εκει  σε περιπτωση που χαλασει να το στειλω μονος μου στο σερβις. Δεν εδωσα σημασια αλλα μετα μπηκα στο σαιτ και αναφερει οτι αν ειναι αγορασμενο απο το eshop τους το στελνεις μονος σου ..

image.png.741e1950b939a9d053a97cf403e9b0b4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Warzycha είπε

Εν το μεταξυ ηδη αρχισαν οι αγγελιες.

Ποιος θα παρεις αυτο το ταμπλετ στις τιμες που το βαζουν στις αγγελιες;

Δεν παμε καλα...

390 και 460?? πάει καλά ο κόσμος... μια ζωή οι εξυπνάκηδες του insomnia... με 450 ευρώ ο άλλος πάει να βγάλει το πολύ 400ευρώ από το καναπέ του χωρίς να περιμένει ούτε μία μέρα να κρυώσει το θέμα... γελάω... αλλά να δείτε που θα πουληθούν στο τέλος... μπορεί όχι στις τιμές που έβαλε αλλά θα βγάλει... αυτά δεν μπορώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dimxyp είπε

390 και 460?? πάει καλά ο κόσμος... μια ζωή οι εξυπνάκηδες του insomnia... με 450 ευρώ ο άλλος πάει να βγάλει το πολύ 400ευρώ από το καναπέ του χωρίς να περιμένει ούτε μία μέρα να κρυώσει το θέμα... γελάω... αλλά να δείτε που θα πουληθούν στο τέλος... μπορεί όχι στις τιμές που έβαλε αλλά θα βγάλει... αυτά δεν μπορώ...

Θελει καποιος να αγορασει το ταμπλετ , και το πιο φθηνο το βρισκει πχ 290 ευρω.*(ασχετα αν καποιος το βρηκε σε προσφορα και "κλειδωσε" 200 ευρω μεχρι να το πουλησει και ΑΝ). Αν το δωσει αυτος στα 250 , δεν ειναι αυτοματα κερδισμενος και ο χ και ο ψ? Τι σημασια εχει που ο ψ το αγορασε 200? Κερδισε 40 ευρω ο ενας και 50 ο αλλος. 

Τωρα για ενα μεροκαματο 20-50 μιλαμε , για τα +250 συμφωνω μαζι σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, argosixna είπε

Θελει καποιος να αγορασει το ταμπλετ , και το πιο φθηνο το βρισκει πχ 290 ευρω.*(ασχετα αν καποιος το βρηκε σε προσφορα και "κλειδωσε" 200 ευρω μεχρι να το πουλησει και ΑΝ). Αν το δωσει αυτος στα 250 , δεν ειναι αυτοματα κερδισμενος και ο χ και ο ψ? Τι σημασια εχει που ο ψ το αγορασε 200? Κερδισε 40 ευρω ο ενας και 50 ο αλλος. 

Τωρα για ενα μεροκαματο 20-50 μιλαμε , για τα +250 συμφωνω μαζι σου!

Προφανώς, ο καθένας κάνει ό,τι γουστάρει... δεν διαφωνώ μαζί σου καθόλου. Εξέφρασα απλά την εντελώς προσωπική μου οπτική στο θέμα χωρίς να θεωρώ ότι είναι και η σωστότερη ή η μόνη. Προφανώς μπορεί να επωφεληθούν και οι δύο. Εγώ είμαι από του "βλάκες" που θα το έδιναν όσο το αγόρασαν αν το είχα σφαγισμένο και ένα 20άρικο κάτω αν το είχα ανοίξει. Δεν θα πάω να δαγκώσω. Το άλλο το παιδί το βλέπει διαφορετικά... απευθύνεται σε άλλους αγοραστές, καλώς έπραξε για τον εαυτό του... και προφανώς χτυπάει τη τιμή τόσο πολύ για να νιώσει καλύτερα ο αγοραστής όταν πέσει και για να βγάλει το μέγιστο από την πώληση... εντελώς αποδεκτό. Απλά δεν με ψήνουν αυτές οι λογικές.   

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα 2 (ένα Wifi και ένα 4G για ένα φίλο ο οποίος τελικά το μετάνοιωσε). Αν κάποιος από την Αλεξανδρούπολη ενδιαφέρεται να πάρει το 4G (εννοείται σφραγισμένο) στην τιμή που το πήρα (250 ευρώ) ας με ενημερώσει. Διαφορετικά θα το επιστρέψω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μπορει κανείς να μας εντυπώσεις, έχοντας το δουλέψει για κάποιες μέρες από τότε που το πήρε σε συνδυασμό και με την αναβάθμιση που έκανε σε Android 9;

Αυτό που θα με ενδιέφερε να ξέρω, είναι πως είναι γενικά το user experience, δηλ. εάν δουλεύει smooth ή εάν ο επεξεργαστής του δείχνει πλέον τα χρονάκια του και laggάρει.

Για τα επόμενα 2-3 χρόνια θα είναι οκ; Δεν θέλω να πάρω κάτι, όσο ευκαιρία και να θεωρείται και να μην δουλεύει σωστά. Γενικά είναι αρκετά διφορούμενα τα σχόλια που βρίσκει κανείς στο web.

Για παράδειγμα έχω ένα Mate 8 κινητό με αντίστοιχης ισχύος επεξεργαστή (Kirin 950) για την εποχή που βγήκε, το οποίο δουλεύει ακόμη άψογα.  

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kwstas_dimi είπε

Παιδιά, μπορει κανείς να μας εντυπώσεις, έχοντας το δουλέψει για κάποιες μέρες από τότε που το πήρε σε συνδυασμό και με την αναβάθμιση που έκανε σε Android 9;

Αυτό που θα με ενδιέφερε να ξέρω, είναι πως είναι γενικά το user experience, δηλ. εάν δουλεύει smooth ή εάν ο επεξεργαστής του δείχνει πλέον τα χρονάκια του και laggάρει.

Για τα επόμενα 2-3 χρόνια θα είναι οκ; Δεν θέλω να πάρω κάτι, όσο ευκαιρία και να θεωρείται και να μην δουλεύει σωστά. Γενικά είναι αρκετά διφορούμενα τα σχόλια που βρίσκει κανείς στο web.

Για παράδειγμα έχω ένα Mate 8 κινητό με αντίστοιχης ισχύος επεξεργαστή (Kirin 950) για την εποχή που βγήκε, το οποίο δουλεύει ακόμη άψογα.  

Ευχαριστώ!

Έχω το 4G το έχω πάρει πριν περίπου ενάμιση χρόνο, έκανα την αναβάθμιση σε 9 αλλά δεν το άντεξα, έγινε πολύ αργό στην συμπεριφόρα του, ακόμα και στην ανάγνωση του δακτυλικού αποτυπώματος καθυστερούσε. Βέβαια δεν δοκίμασα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είτε πρίν είτε μετά την εγκατάσταση. Απλά το επανέφερα στην έκδοση 8 στην οποία συμπεριφέρεται αψογά για αυτό που το θέλω (κατανάλωση media περιεχομένου, browsing, διάβασμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, hexdec είπε

Έχω το 4G το έχω πάρει πριν περίπου ενάμιση χρόνο, έκανα την αναβάθμιση σε 9 αλλά δεν το άντεξα, έγινε πολύ αργό στην συμπεριφόρα του, ακόμα και στην ανάγνωση του δακτυλικού αποτυπώματος καθυστερούσε. Βέβαια δεν δοκίμασα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είτε πρίν είτε μετά την εγκατάσταση. Απλά το επανέφερα στην έκδοση 8 στην οποία συμπεριφέρεται αψογά για αυτό που το θέλω (κατανάλωση media περιεχομένου, browsing, διάβασμα).

Ευχαριστώ πολύ για το feedback.

Θα ήταν καλό βέβαια να μας πει κάποιος που έκανε την αναβάθμιση και αμέσως factory reset πως είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kwstas_dimi είπε

Ευχαριστώ πολύ για το feedback.

Θα ήταν καλό βέβαια να μας πει κάποιος που έκανε την αναβάθμιση και αμέσως factory reset πως είναι!

Το έκανα χθες βράδυ. Μαρτύριο. Για να πάει από έκδοση 7 σε 9 κατέβασε 5-6 φορές αρχεία 500-1000 MB το καθένα με συνεχείς επανεκκινήσεις. Η μπαταρία από 100% πήγε 67% όταν τέλειωσαν όλα. Το έκανα και factory reset. Μέχρι να γίνουν όλα αυτά, να περάσω το Google email και το Samsung email ήδη κουτουλούσα από τη νύστα και κόντεψε να μου φύγει δυο φορές το tablet από τα χέρια και να γίνει χίλια κομμάτια. Το μόνο που πρόλαβα να δω πριν πέσω ξερός ήταν ότι από τα 32gb τα 12gb είναι πιασμένα. Σε πρώτη αίσθηση μου φάνηκε αργό αλλά μπορεί και να το ονειρεύτηκα. Θα το πιάσω σήμερα και θα αναφέρω λεπτομέρειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...