Προς το περιεχόμενο

Hades


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τερμάτισα (αν μπορείς να το πεις έτσι) σήμερα με το Aspect of Chiron στο 38 attempt... Το παιχνίδι έχει ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολύ ζουμί ακόμα όμως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ keyboard/mouse παίζω άλλα είναι ιδιέταιρα προβληματικό σε ορισμένες κινήσεις. Π.χ. υπάρχει ένα όπλο που έχει dash special. Φανταστείτε τη δυσκολία του να πατάς space, Q ενώ πατάς συγχρόνως και τα απαραίτητα από τα WASD για την κατεύθυνση που θέλεις. Επίσης παλιότερα είχε ένα θέμα το targeting με το mouse, αλλά δεν το χω δοκιμάσει πρόσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ σήμερα πάλεψα για πρώτη φορά με τον Άδη στα χιόνια, πέρασα την πρώτη φάση αλλα έπεσα στην δεύτερη. Το build μου ήταν πολύ καλό αλλα ήταν όλα λίγο πολύ στη τύχη καθώς διαλέγω τους θεούς χωρίς να έχω ιδέα τι θα μου δώσουν ή αν κολλάνε με αυτά που έχω ήδη επιλέξει. Σήμερα αγόρασα αυτό που σ'αφήνει να βλέπεις τα boons του κάθε θεού στο codex κι απο εδώ και πέρα θα μπορώ να κάνω κάποιο πλάνο της προκοπής έτσι ώστε να μην είναι hit n miss το κάθε run. Θεωρώ πως έπρεπε να στο δίνουν αυτό απο την αρχή..

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρα πολυ καλο το παιχνιδι, κουβαλαει τον τροπο αφηγησης του bastion, αλλα παιζει πολυ καλυτερα απο ολα τα προηγουμενα παιχνιδια τους...Στο ξεκινημα ειμαι, μολις περασα τη μεγαιρα, αλλα βλεπω οτι ειμαι ηδη πολυ invested στο κοσμο του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου πήρε 20 προσπάθειες αλλα επιτέλους ολοκλήρωσα ένα run. Πήγα αρκετές φορές στο τελευταίο boss αλλα έπεφτα εύκολα στη 2η φάση.

Ειχα την ασπιδα με chill στο attack και chill+chain lighting(με extra curse) στο dash και μπαφαρα και σπάμαρα αυτά τα δύο. Προς το τέλος μου έπεσε και το legendary divine protection της Αθηνάς για πρώτη φορά και μου έκανε τη δουλειά ακόμη πιο εύκολη. Αφου είχα 3 εξτρα death defiances στο τέλος. Αυτό που ήταν πάντως το κλειδί ήταν το chill(δεν το είχα ξαναχρησιμοποιήσει γιατί δεν κάνει dmg) που μου διευκόλυνε τη δουλειά στα dodges αλλα και το έξτρα damage που πήρα με το σφυρί που έκανε το απλο attack διπλό αφαιρώντας το knock down.

Τα dash+attack builds θα μου προκαλέσω πρόβλημα στον αντίχειρα αλλά νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή απέναντι στα δύσκολα bosses.😁

Τα buffs απο τον καθρέφτη κάνουν πολύ δουλειά πάντως. στα πρώτα 10 runs δεν μπορούσα να περάσω τον Θησέα αλλα με τα εξτρα health και death defiances δεν κολλάω ιδιαίτερα κάπου πια πριν το final boss ακόμη κι αν διαλέγω επίτηδες άκυρα boons λογω fates.

Για μένα είναι εύκολα στα top 3 παιχνίδια που έπαιξα φέτος μαζί με τα Desperados 3 και Persona 4 golden. Βέβαια δεν έπαιξα ακόμη τα Doom Eternal, Wasteland 3, Death Stranding, Horizon Zero Dawn και φυσικά το φαβορί Cyberpunk αλλα το Hades είναι ξεκάθαρα GOTY material.

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω να το παίζω. Παράτησα και το path of exile πριν απο 3-4 μέρες για να παίζω παραπάνω το Hades.

Ο Jim Sterling έβγαλε ένα review που πραγματικά αντικατοπτρίζει την άποψή μου γι αυτό το αριστούργημα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνετα από τα καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς, το καλύτερο για εμένα so far. Αναμένω μόνο το Cyberpunk....

Επεξ/σία από sotirisl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sotirisl είπε

Άνετα από τα καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς, το καλύτερο για εμένα so far. Αναμένω μόνο το Cyberpunk....

Μην ξεχνάς και το Baldur's Gate 3. Εστω και σε early access θα εχει 25 ώρες περιεχόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, psof said:

Μην ξεχνάς και το Baldur's Gate 3. Εστω και σε early access θα εχει 25 ώρες περιεχόμενο.

εντάξει :) το περιμένω αύριο πως και πως πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει το παιχνίδι μου θύμισε κάπως το dead cells αλλά πολύ πολύ πιο πλούσιο. Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από τη συγκεκριμένη ομάδα development 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ολοκληρώσει με επιτυχία καμιά 40 runs με όλα τα οπλα(τα μισά aspects), και δεκάδες διαφορετικά builds, είδα το true ending και ακόμα δεν έχουν τελειώσει τα quests/διάλογοι ενώ είμαι ακόμα στο heat 6.

Μια μικρή συμβουλή. Αν φτάσετε σε ένα σημείο έτσι ώστε να διαλύετε τα πρώτα 3 bosses με ευκολία τότε παρτε το "Golden Touch" απο τον καθρέφτη και κάντε οικονομία(μην αγοράζετε τίποτα δηλαδή) μέχρι να φτάσετε στη τελική αγορά του Χάρου έτσι ώστε να έχετε 1000-1100 gold. . Αν νιώθετε ότι το build σας ειναι λίγο αδύνατο για το τελικό boss τοτε ξοδέψτε τα σε boons αλλιώς πάρτε το Titan's Blood αν είναι διαθέσιμο. Τα Titan's Blood είναι πολύ σημαντικά για να κάνετε upgrade τα όπλα σας και να ξεκλειδώσετε περισσότερα aspects.

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο τσακ πρόλαβα το nerf που έπεσε χθες στα τόξα για να ολοκληρώσω το πρώτο μου 32 heat run. Δεν μπορώ να φανταστω πως γίνεται να το κάνω με άλλο όπλο. Ειδικά αν πάρεις και την δύσκολη μορφή των δυο τελευταίων bosses μοιάζει αδύνατο για μένα. Το έκανα με το Chiron bow και χωρίς Mirror upgrades για να κατεβάσω πόντους απο αλλού(damage και extreme measures 4) και πάλι ήμουν 1 hit μακριά απο death στο τέλος.

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...