Προς το περιεχόμενο

Hades


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, psof said:

Στο τσακ πρόλαβα το nerf που έπεσε χθες στα τόξα για να ολοκληρώσω το πρώτο μου 32 heat run. Δεν μπορώ να φανταστω πως γίνεται να το κάνω με άλλο όπλο. Ειδικά αν πάρεις και την δύσκολη μορφή των δυο τελευταίων bosses μοιάζει αδύνατο για μένα. Το έκανα με το Chiron bow και χωρίς Mirror upgrades για να κατεβάσω πόντους απο αλλού(damage και extreme measures 4) και πάλι ήμουν 1 hit μακριά απο death στο τέλος.

32 heat run?!? wtf. εγώ ακόμα παλεύω να πάρω το 16 με το bow μπας και δω τι κρύβεται πίσω από τα αγάλματα. Ειδικά αν δε μου κάτσει το weapon upgrade για το automatic attack απλά ψοφάω για να κάνω reset το seed. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Xvipes είπε

32 heat run?!? wtf. εγώ ακόμα παλεύω να πάρω το 16 με το bow μπας και δω τι κρύβεται πίσω από τα αγάλματα. Ειδικά αν δε μου κάτσει το weapon upgrade για το automatic attack απλά ψοφάω για να κάνω reset το seed. 

Έπαιζα και εγώ στα 4-6 heat βγάζοντας blood για τα upgrades πριν προσπαθήσω για τα αγάλματα. Τα πρώτα δυο μου φάνηκαν πανεύκολα και τα έβγαλα με την πρώτη με το Chiron Bow. To 32 heat μου πήρε 20-25 προσπάθειες αλλα πείραζα συνέχεια τα pacts και δοκίμασα κι άλλα οπλα πάνω στα νεύρα μου μεχρι να το πετύχω .

Με το Chiron δεν χρειάζεσαι το automatic attack. Απλα κάνεις ένα attack σε ένα mob και μετά ρίχνεις το αυτόματο volley με το special και ψοφάνε. Το μόνο πρόβλημα είναι το aoe για τα πολλα μικρά monsters και γι αυτό θα πρέπει να πάρεις το splash dash του Ποσειδώνα μιας και δεν χρειάζεσαι deflect αμυνα με το bow στη τελική.

Αυτά τα pacts χρησιμοποίησα...

spacer.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ξεκινησα το hades που λετε. Το παιχνιδι ειναι πορωτικο,αλλα αποτι φαινεται θα χρειαστει controller,μιας και νομιζω στο movement εχω θεματακια με keyboard οσον αφορα την ακριβεια,μιας και καθε λαθος κοστιζει. 

Αξιζε τα λεφτα του παντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα και εγώ πρόσφατα. Θα συμφωνήσω πως είναι πολύ καλό και παρότι δεν μου αρέσουν τα roguelike, έχω κολλήσει.

Είχα παρατήσει το Bastion και το Pyre, δεν μου έκατσαν καλά ενώ το Transistor δεν το έχω παίξει. Εδώ όμως φαίνεται να έχουν πετύχει τη συνταγή. Άμεσο-γρήγορο gameplay, πορωτικές μάχες με πολλές παραλλαγές σε όπλα και powerups ενώ παράλληλα έχει δοθεί προσοχή στην ιστορία και στο voice acting.

Μόνο με controller θα πρότεινα λόγω ακρίβειας όπως είπε και ο @Alastor192

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο καμια 20αρια runs,εχω φτασει 6-7 φορες Hades. Αυτο το 2nd phase μου φαινεται ανικητο,καθε φορα εκει σκαλωνω. Κριμα,γιατι το υπολοιπο games το κανω storm με bow η ασπιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alastor192 είπε

μετα απο καμια 20αρια runs,εχω φτασει 6-7 φορες Hades. Αυτο το 2nd phase μου φαινεται ανικητο,καθε φορα εκει σκαλωνω. Κριμα,γιατι το υπολοιπο games το κανω storm με bow η ασπιδα

Το πρώτο phase είναι πιο δύσκολο απο το δεύτερο λόγω των έξτρα mob. Στο δεύτερο το μόνο που θέλει προσοχή είναι να κρύβεσαι πίσω απο τις κολώνες όταν ο Hades πετάει τα lazer και απλά να σπαζεις τα περισσότερα βάζα παγίδες τρέχοντας με dash γυρω γύρω πριν επιστρέψεις στο dps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τον καθαρισα σχετικα ευκολα σε run με το shield και πολυ καλο build με διαφορα buffs. 

Για να προχωρησει το story θελει αρκετα repeats αποτι καταλαβα,προς το παρων θα κανω μια παυση,σιγουρα εχω κλεισει 15ωρο το τελευταιο 10ημερο,ακρως εθιστικο το παιχνιδι. 

 

9/10 απο μενα για τετοιου τυπου games. Θα το ξαναπιασω εν καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μου το δωρήσανε για Πρωτοχρονιά και έχω βάλει 40+ ώρες στο παιχνίδι μέχρι τώρα. παιχνιδάρα με τα όλα της. 

Τέτοια διαμάντια να τα διαφημίζουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, headbanger είπε

Τέτοια διαμάντια να τα διαφημίζουμε

Μονο αγνωστο δεν ειναι το συγκεκριμενο παιχνιδι απο τοτε που κυκλοφορησε 😂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μονο αγνωστο δεν ειναι το συγκεκριμενο παιχνιδι απο τοτε που κυκλοφορησε 😂

 

ίσως φταίω εγώ που ζω κάτω από τις πέτρες :Χ 

 

σε όσους το δουν και τους αρέσουν έστω και λίγο τα rogue-like  παιχνίδια, αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. 

 

Έφαγα τον Αδη με όλα τα όπλα πλην του σπαθιού , και ήδη με λίγο Heat Με τα ranged γιατί πιστεύω ότι η απόσταση ταιριάζει στον τρόπο παιχνιδιού μου περισσότερο. Κάτι κάνω λάθος με τα melee όπλα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2021 στις 5:52 ΜΜ, headbanger είπε

μου το δωρήσανε για Πρωτοχρονιά και έχω βάλει 40+ ώρες στο παιχνίδι μέχρι τώρα. παιχνιδάρα με τα όλα της. 

Τέτοια διαμάντια να τα διαφημίζουμε

Να παίξεις Dead Cells και Slay the Spire μετά. 

Χαιρετισμούς στον τροπικό Καναδά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Να παίξεις Dead Cells και Slay the Spire μετά. 

Χαιρετισμούς στον τροπικό Καναδά.

Slay the Spire το έλιωσα στο ΧΒΟΧ μιας και ήτανε στο Game pass . τ νεκρά κελιά θα τα δω. 

 

Πόσο προχωράει η ιστορία με τον Άδη. τον σκότωσα πολλές φορές και θέλω απλά να δω την ιστορία. δεν με ενδιαφέρει το να φαρμάρω πλέον χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...