Προς το περιεχόμενο

Το νέας γενιάς Xbox ονομάζεται «Xbox Series X» και έρχεται στα τέλη του 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου φάνηκε σαν βίντεο κλιπ από black-death metal μπάντα.Θα ακούγεται ωραία στο καινούριο xbox subwoofer εχμ... φαίνεται ωραία στο καινούριο xbox ήθελα να πω..πέρα από την πλάκα δυνατό φαίνεται ανάλογα και την τιμή πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

In-Engine σε κονσόλα λένε, και έχω απορία, απο πότε τρέχει engine σε κονσόλα/devkit. Μιας και η engine τρέχει σε pc (linux/windows), και κάνει attach με την κονσόλα, μάλλον μας κοροϊδεύουν οτι το Hellblade 2 έτρεχε σε xbox x series. Ήταν ξεκάθαρα in-engine footage που μου κολλούσε σε cinematic cutscene/cgi. Όχι οτι αμφισβητώ την τεχνολογία που θα έχουν οι επόμενες κονσόλες, αλλα όταν κάνεις παρουσίαση ένα παιχνίδι που υποτίθεται σχεδιάζεται βασισμένο στην αρχιτεκτονική και την δύναμη μιας κονσόλα, τότε δειχνει καθαρό footage, τρέχοντας το build του παιχνιδιού λες και είναι σπίτι σου. 

 

Νομίζω το σωστό θα ηταν:  "Running on an Xbox Series X console". 

Επεξ/σία από xStreetxLegenD
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Εγώ πιστεύω ότι οι Illuminati ανάγκασαν την Microsoft να αγοράσει τα στούντιο.
 

Σοβαρά, σε ενοχλεί που η Microsoft σαν εταιρία βγάζει λεφτά πλέον και από τα pc?

Στο πρώτο σου "πιστεύω" θα απαντήσω ότι το τι πιστεύει ο καθένας είναι προσωπικό θέμα.

Στο δεύτερο θέμα θα απαντήσω πως ΝΑΙ μάλλον με ενοχλεί και θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω γιατί από το ύφος της απάντησης δείχνεις να ενοχλήθηκες σφόδρα. Αν η Microsoft δεν θα είχε τάσεις να ανακόψει τον αυξανόμενο ανταγωνισμό και επαναλαμβάνω αναφέρομαι στην πλατφόρμα Steam και στο λειτουργικό Linux, τότε δεν θα πείραζε που προέβηκε στις αγορές αυτές των studios. Επειδή όμως γνωρίζω ότι είναι εταιρία που όπως όλες αποζητούν το κέρδος και οι προθέσεις μόνον αγαθές δεν θα είναι τότε χαμένοι βγαίνουμε όλοι εμείς οι τελικοί χρήστες. Αφού αγοράζοντας αυτές τις εταιρίες και κατ’ επέκταση το ποσοστό τους στην αγορά, γνωρίζουμε ότι δεν πρόκειται τουλάχιστον σύντομα να δούμε ΑΑΑ τίτλους παιχνιδιών για την πλατφόρμα που μας ενδιαφέρει. Και μην ακούσω για το πόσο έχει συνεισφέρει η Microsoft στο ανοικτό λογισμικό αφού αυτές οι “δωρεές” εις χρήμα, ανθρώπινο δυναμικό και κώδικα είναι αναγκαίο κακό για την ίδια με σκοπό να υφαρπάξει ποσοστό της ανοικτής κοινότητας ή διείσδυσης και εδραίωσης σε αυτήν. Περισσότερο τίμιο θα ήταν να έκανε επενδύσεις στα υπάρχοντα Studios της ώστε να προσπαθούσαν να έβγαζαν ακόμη καλύτερους τίτλους.

Και πάλι καλή μας δύναμη και καλή συνέχεια.

Επεξ/σία από amveria
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχος αισθητικά μινιμαλισμός.  Αν μπορεί να τοποθετηθεί και οριζόντια, θα θέλει προσοχή γιατί το κουτί "δουλεύει" σαν καμινάδα. Εχω δει τέτοιο κουτί να δουλεύει και χωρίς ανεμιστήρα (παλιότερες εποχές με άλλους επεξεργαστές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επόμενη γενιά αναμένεται ιδιαίτερα εντυπωσιακή. Προσωπικά προτιμώ το minimal design και ελπίζω να ακολουθήσει και η Sony.

Πλέον μένει να ανακοινωθούν τα τελικά specs αν και βλέποντας την σημερινή αγορά μπορεί κάποιος να υποθέσει το hardware που θα δούμε. 

Προσωπική μου πάντα πρόβλεψη. 

Κοινός CPU σε ps5,series x και s:Δεν είναι τυχαίο ότι δεν είδαμε φέτος ryzen 3700 non x.όλα τα chip που δεν μπόρεσαν να γίνουν 3700x υποβιβάστηκαν σε console ryzen. Λογικά θα έχουμε ταχύτητες από 2-3,5 με boost. 

Στα GPU η λογική λέει ότι το series s θα έρθει με custom rx5500,που ίσως είναι  και ο λόγος για την ανεξήγητη αργοπορία της έκδοσης για pc.

Στα twins θα έχουμε μία custom έκδοση rx5700/5800.Η αργοπορία της δεύτερης στην αγορά Ίσως δηλώνει 5800 αλλά είναι δύσκολο μετά να διαχειριστούν το θέμα κόστους της κονσόλας. Θα δείξει. 

Με τα σημερινά δεδομένα πχ rx5700xt 9,7 Tflops + ryzen 7 μας δίνει ένα apu γύρω στα 12 TF.Όσο δηλαδή δηλώνει  η ms.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Το αστείο ξέρεις ποιο είναι?

 

Οι gamers θέλουν καλύτερα γραφικά, πιο γρήγορη κονσόλα, πιο γρήγορο σκληρό δίσκο, και όλα αυτά σε ένα μικρό κουτάκι χωρίς να αναρωτιούνται γιατί τα pc δεν μικραίνουν ποτέ σαν όγκος. Θέλουν PS4 Pro που λόγω μεγέθους και ανεπαρκούς σχεδιασμού ventilation απογειώνεται σαν σινούκ. Όταν έρχεται η Microsoft και βάζει νέο σύστημα ψύξης, λένε οτι είναι ακριβή η κονσόλα, ενώ σε άλλα thread ποστάρουν το γνωστό PCMR και δείχνουν τα rig τους που κοστίζουν 2.000 ευρώ. Έρχεται τώρα η MS με μια κονσόλα που, σε σύγκριση με τους PC players και τα setup τους, είναι πιο δυνατή απο το 90% των gaming rigs στα σπίτια, και κάποιους τους ενοχλεί ή το κοροϊδεύουν επειδή βρίσκουν το κουτί μεγάλο. 

 

Διαλέξτε τι θέλετε παίδες.

 

Δεν θέλουν τίποτα. Insomniacs είναι. Αυτό είναι το χόμπι τους. Οι περισσότεροι απο αυτούς που γράφουν εδώ μέσα λογικά δουλεύουν ακόμα σε Core 2 Duo.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τόση ιπποδύναμη που θα έχει λογικά η ψύξη θα είναι ογκώδες και είναι σημαντικό να ψύχεται , προσωπικά μου αρέσει το σχήμα του και το περιμενα να είναι λίγο μεγάλο, αλήθεια ποιος θα κοιτάει την κονσόλα για το πώς θα του φαίνεται ενώ παράλληλα να παίζει?

Επεξ/σία από HaloSpartan117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, amveria είπε

Στο πρώτο σου "πιστεύω" θα απαντήσω ότι το τι πιστεύει ο καθένας είναι προσωπικό θέμα.

Στο δεύτερο θέμα θα απαντήσω πως ΝΑΙ μάλλον με ενοχλεί και θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω γιατί από το ύφος της απάντησης δείχνεις να ενοχλήθηκες σφόδρα. Αν η Microsoft δεν θα είχε τάσεις να ανακόψει τον αυξανόμενο ανταγωνισμό και επαναλαμβάνω αναφέρομαι στην πλατφόρμα Steam και στο λειτουργικό Linux, τότε δεν θα πείραζε που προέβηκε στις αγορές αυτές των studios. Επειδή όμως γνωρίζω ότι είναι εταιρία που όπως όλες αποζητούν το κέρδος και οι προθέσεις μόνον αγαθές δεν θα είναι τότε χαμένοι βγαίνουμε όλοι εμείς οι τελικοί χρήστες. Αφού αγοράζοντας αυτές τις εταιρίες και κατ’ επέκταση το ποσοστό τους στην αγορά, γνωρίζουμε ότι δεν πρόκειται τουλάχιστον σύντομα να δούμε ΑΑΑ τίτλους παιχνιδιών για την πλατφόρμα που μας ενδιαφέρει. Και μην ακούσω για το πόσο έχει συνεισφέρει η Microsoft στο ανοικτό λογισμικό αφού αυτές οι “δωρεές” εις χρήμα, ανθρώπινο δυναμικό και κώδικα είναι αναγκαίο κακό για την ίδια με σκοπό να υφαρπάξει ποσοστό και της ανοικτής κοινότητας ή διήθησης και εδραίωσης σε αυτήν. Περισσότερο τίμιο θα ήταν να έκανε επενδύσεις στα υπάρχοντα Studios της ώστε να προσπαθούσαν να έβγαζαν ακόμη καλύτερους τίτλους.

Και πάλι καλή μας δύναμη και καλή συνέχεια.

Φίλε ομολογώ πως δυσκολεύομαι να ακολουθήσω τον συνειρμό σου, και χαζό δεν θεωρώ τον εαυτό μου.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...