Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
5 hours ago, sakura22 said:

Υπάρχει κανένα νεότερο για το πότε θα ξεκινήσει το πρόγραμμα;

SFBB οριστικό τέλος, για το Giga Voucher δεν ξέρουμε κάτι ακόμα.

Για το Fiber Readiness (επιδότηση εγκατάστασης μόνο) ειπώθηκε για μέχρι τέλος του χρόνου.

Συνέντευξη του Υπουργού Επικρατείας και Ψηφιακής Διακυβέρνησης Κυριάκου Πιερρακάκη στην εφημερίδα «Καθημερινή της Κυριακής» | Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης (mindigital.gr)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα και καλή χρονιά. Έψαξα το νήμα (όχι όλο να είμαι ειλικρινείς), και θέλω να ρωτήσω το εξής. Είμαι σε Voda ffth 100 με κουπόνι η οποία τελειώνει σε 1.5 μήνα περίπου. Έχει κανείς με Voda που τελείωσε η επιδότηση κάποια εικόνα για τι τιμές δίνουν μετά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξεθαβω το θεμα…

Εχω 100αρα με ενεργη επιδοτηση απο sfbb, cosmote.

Θελω να αναβαθμισω σε μεγαλυτερη ταχυτητα, η επιδοτηση των 13€ κοβεται η συνεχιζεται κανονικα μεχρι να συμπληρωθουν τα 2 χρονια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, kostantisgr said:

Θελω να αναβαθμισω σε μεγαλυτερη ταχυτητα, η επιδοτηση των 13€ κοβεται η συνεχιζεται κανονικα μεχρι να συμπληρωθουν τα 2 χρονια;

Συνεχίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, kostantisgr said:

Ξεθαβω το θεμα…

Εχω 100αρα με ενεργη επιδοτηση απο sfbb, cosmote.

Θελω να αναβαθμισω σε μεγαλυτερη ταχυτητα, η επιδοτηση των 13€ κοβεται η συνεχιζεται κανονικα μεχρι να συμπληρωθουν τα 2 χρονια;

Προσοχή όμως όταν αναβαθμίσεις θα κάνεις εκ νέου συμβόλαιο για 2 χρόνια που σημαίνει πως κάπου στα μέσα θα σταματήσει το κουπόνι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xvipes είπε

Προσοχή όμως όταν αναβαθμίσεις θα κάνεις εκ νέου συμβόλαιο για 2 χρόνια που σημαίνει πως κάπου στα μέσα θα σταματήσει το κουπόνι. 

Ερώτηση.

Έχω ενεργό κουπόνι μέχρι τον Οκτώβριο. Αν κάνω τώρα αναβάθμιση από 100mbps που έχω, μέσω του site της κοσμοτέ με τις τιμές προσφοράς που βλέπω για να πάω σε μεγαλύτερη ταχύτητα, θα αλλάξει κάτι από τον Οκτώβρη και μετά σε αυτά που θα πληρώνω; Το συμβόλαιο είναι για 2 χρόνια και δεν αναφέρει πουθενά ότι η τιμή θα αλλάξει αναλόγως με το πότε τελειώνει το κουπόνι του καθενός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, -WISE- said:

Ερώτηση.

Έχω ενεργό κουπόνι μέχρι τον Οκτώβριο. Αν κάνω τώρα αναβάθμιση από 100mbps που έχω, μέσω του site της κοσμοτέ με τις τιμές προσφοράς που βλέπω για να πάω σε μεγαλύτερη ταχύτητα, θα αλλάξει κάτι από τον Οκτώβρη και μετά σε αυτά που θα πληρώνω; Το συμβόλαιο είναι για 2 χρόνια και δεν αναφέρει πουθενά ότι η τιμή θα αλλάξει αναλόγως με το πότε τελειώνει το κουπόνι του καθενός.

 

Η τιμή που δίνει η cosmote είναι χωρίς το κουπόνι. Αν δεις και στο λογαριασμό σου απλά σου κάνουν αφαίρεση 26 ευρώ(ανα δίμηνο). Επειδή όταν έβαλες την 100άρα FTTH την έβαλες λογικά μαζί με το κουπόνι που είναι για 2 χρόνια έχεις πρακτικά μειωμένη τιμή για αυτά τα 2 χρόνια.
Αν τώρα όμως πας να βάλεις μεγαλύτερη ταχύτητα θα σου ανανεώσουν το συμβόλαιο για 2 χρόνια πάλι αλλά το κουπόνι ήδη τρέχει και αυτό δεν ανανεώνεται. 

Αυτό πρακτικά σημαίνει πως όταν τελειώσει το κουπόνι εσύ θα έχεις ακόμα ενεργό συμβόλαιο και η τιμή που θα πληρώνεις θα είναι +13 ευρώ ανα μήνα.

Αν και τα είπα λίγο μπερδεμένα ελπίζω να κτλβες τι συμβαίνει 🙈

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Αν και τα είπα λίγο μπερδεμένα ελπίζω να κτλβες τι συμβαίνει 🙈

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω το εξής. Ας πούμε ότι κάποιος δεν έχει κουπόνι και πάρει την προσφορά της κοτέ με τα 36,90 ευρώ το μήνα (300mbps) μέσα από το site. Δεν θα πληρώνει για δύο χρόνια 36,90 ευρώ;

Ποια η διαφορά αν κάποιος αγοράσει το ίδιο πακέτο αλλά έχει υπολειπόμενο κουπόνι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, -WISE- said:

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω το εξής. Ας πούμε ότι κάποιος δεν έχει κουπόνι και πάρει την προσφορά της κοτέ με τα 36,90 ευρώ το μήνα (300mbps) μέσα από το site. Δεν θα πληρώνει για δύο χρόνια 36,90 ευρώ;

Ποια η διαφορά αν κάποιος αγοράσει το ίδιο πακέτο αλλά έχει υπολειπόμενο κουπόνι;

Χωρις κουπόνι θα πληρώνει 36.90 ευρώ για 2 χρόνια όπως είπες.

Αν έχει 100αρα με κουπόνι και του μένουν πχ 12 μήνες, αν πάει σε 300αρα θα πληρώνει 36.9 - 13 ευρώ για 12 μήνες και τους άλλους 12 κανονικά το πλήρες πάγιο 36.9.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...