Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, Angeldust είπε

Το έχω κάνει. Αλλαγή ονόματος σε ήδη ενεργοποιημένη οπτική. Νέο κουπόνι. Ιδιος πάροχος.

Είχε τελειώσει το συμβόλαιο που είχες και το έκανες ;

Εμενα που σκέφτηκα να κάνω κάτι παρόμοιο αλλά επειδή όταν ενεργοποιήθηκε η γραμμή δεν υπήρχε εμπορικά διαθέσιμη η διεύθυνση μου στο SFBB δεν έκανα χρήση του κουπονιού . Τώρα τηλεφωνικά μου είπαν ότι γίνετε να κάνω χρήση κουπονιού με αλλαγή ονόματος αφού πρώτα η γραμμή υποβαθμιστεί σε 24αρα  αλλά θα πληρώσω ένα κόστος γύρω στα 220€ από την απομείωση μου είπαν . 
Στο κατάστημα που ρώτησα μου είπαν ότι με την μεταβίβαση του ονόματος η γραμμή παραμένει η ίδια και μόνο αν δηλώσω βλάβη μπορεί και επιβεβαιωθεί μπορεί να γίνει υποβίβαση σε 50αρα και μετά να γίνει χρήση κουπονιού ….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2022 στις 7:46 ΜΜ, kallonos είπε

Μπορείς να πας σε.50ρα ftth. 100-200+ δίνουν για το κουπόνι.

Μήπως ξέρεις σε ποιον πάροχο; Γιατί στις ιστοσελίδες της Vodafone, Cosmote και Nova δεν βλέπω κάτι. 

Μήπως πρέπει να το ζητήσω τηλεφωνικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zillakarpen είπε

Είχε τελειώσει το συμβόλαιο που είχες και το έκανες ;

Εμενα που σκέφτηκα να κάνω κάτι παρόμοιο αλλά επειδή όταν ενεργοποιήθηκε η γραμμή δεν υπήρχε εμπορικά διαθέσιμη η διεύθυνση μου στο SFBB δεν έκανα χρήση του κουπονιού . Τώρα τηλεφωνικά μου είπαν ότι γίνετε να κάνω χρήση κουπονιού με αλλαγή ονόματος αφού πρώτα η γραμμή υποβαθμιστεί σε 24αρα  αλλά θα πληρώσω ένα κόστος γύρω στα 220€ από την απομείωση μου είπαν . 
Στο κατάστημα που ρώτησα μου είπαν ότι με την μεταβίβαση του ονόματος η γραμμή παραμένει η ίδια και μόνο αν δηλώσω βλάβη μπορεί και επιβεβαιωθεί μπορεί να γίνει υποβίβαση σε 50αρα και μετά να γίνει χρήση κουπονιού ….

Και μένα το ίδιο μου είπαν. Πρέπει να γίνει υποβάθμιση σε 24αρα πρώτα. Είπαν ότι θα χρειαστεί να πληρώσω 20-25 ευρώ για την αλλαγή ονόματος και την διαφορά αλλά δεν ρώτησα πόσο θα ήταν το συνολικό ποσό. Μου είπαν ότι θα πάρει μέρες, 2 μέρες για την αλλαγή ονόματος και μετά ποιος ξέρει πόσες ακόμα για την υποβάθμιση οπότε δεν προλάβαινα με τίποτα διότι τα κουπόνια πρέπει να ενεργοποιηθούν μέχρι τέλη του μηνός. Κρίμα γιατί εάν το ήξερα πιο νωρίς θα το είχα κάνει για να βάλω 300αρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, OrestisRock είπε

Μήπως ξέρεις σε ποιον πάροχο; Γιατί στις ιστοσελίδες της Vodafone, Cosmote και Nova δεν βλέπω κάτι. 

Μήπως πρέπει να το ζητήσω τηλεφωνικά; 

Νομίζω σε όλους τους παρόχους. Αλλά σίγουρα στη cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχει κάνει κανείς αλλαγή παρόχου πχ απο cosmote σε nova πρίν ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση του ίντερνετ; Έκανα αίτηση με το sfbb στην cosmote 26 Αυγούστου. Ήρθαν 5 Σεπτεμβρίου τρυπισαν πέρασαν την οπτική στο σπίτι, είπαν υπάρχει ένα θέμα της cosmote και το παράτησαν. Από τότε η cosmote λέει δεν ξέρει πότε θα το λύσει όποτε καλώ στο 13788. Έτυχε και σε κάποιον άλλο αυτό; Διάλεξα cosmote ως πιο αξιόπιστους και βγήκε μάπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2022 στις 12:36 ΠΜ, DejaVu_ είπε

Και μένα το ίδιο μου είπαν. Πρέπει να γίνει υποβάθμιση σε 24αρα πρώτα. Είπαν ότι θα χρειαστεί να πληρώσω 20-25 ευρώ για την αλλαγή ονόματος και την διαφορά αλλά δεν ρώτησα πόσο θα ήταν το συνολικό ποσό. Μου είπαν ότι θα πάρει μέρες, 2 μέρες για την αλλαγή ονόματος και μετά ποιος ξέρει πόσες ακόμα για την υποβάθμιση οπότε δεν προλάβαινα με τίποτα διότι τα κουπόνια πρέπει να ενεργοποιηθούν μέχρι τέλη του μηνός. Κρίμα γιατί εάν το ήξερα πιο νωρίς θα το είχα κάνει για να βάλω 300αρα. 

Είχα Vodafone FTTH 100 με sfbb, το συμβόλαιο λήγει 1 Οκτωβρίου. Μόλις πήγα σε κατάστημα της Cosmote με κουπόνι sfbb από άλλο όνομα και έκανα μεταφορά στην 200ρα (που είναι στην ίδια τιμή με την 300ρα αλλά για κάποιο λόγο δεν είναι διαθέσιμη ακόμα σε εμένα), παρόλο που δεν υπάρχουν πλέον οι προσφορές της cosmote στην ιστοσελίδα του sfbb

Οπότε όσοι έχετε καινούριο κουπόνι από άλλο όνομα και θέλετε να το χρησιμοποιήσετε στην cosmote, τρέξτε μέχρι 30 Σεπτέμβρη, θα το δεχτούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, OrestisRock said:

(που είναι στην ίδια τιμή με την 300ρα αλλά για κάποιο λόγο δεν είναι διαθέσιμη ακόμα σε εμένα)

Επειδή είσαι σε περιοχή Vodafone. :(

Τεχνικά το υποστηρίζει, εμπορικά φαντάζομαι δεν παρέχουν ακόμα χονδρική στην Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/9/2022 στις 12:36 ΠΜ, DejaVu_ είπε

Και μένα το ίδιο μου είπαν. Πρέπει να γίνει υποβάθμιση σε 24αρα πρώτα. Είπαν ότι θα χρειαστεί να πληρώσω 20-25 ευρώ για την αλλαγή ονόματος και την διαφορά αλλά δεν ρώτησα πόσο θα ήταν το συνολικό ποσό. Μου είπαν ότι θα πάρει μέρες, 2 μέρες για την αλλαγή ονόματος και μετά ποιος ξέρει πόσες ακόμα για την υποβάθμιση οπότε δεν προλάβαινα με τίποτα διότι τα κουπόνια πρέπει να ενεργοποιηθούν μέχρι τέλη του μηνός. Κρίμα γιατί εάν το ήξερα πιο νωρίς θα το είχα κάνει για να βάλω 300αρα. 

Πήγαινε σε άλλο κατάστημα γιατί μάλλον έπεσες σε άσχετο. Το έχω κάνει με Cosmote και δεν έγινε υποβάθμιση. Η αλλαγή ονόματος-ΑΦΜ (μεταβίβαση) είναι δωρεάν. Η μεταφορά σε άλλη διεύθυνση χρεώνεται.

Επεξ/σία από Angeldust
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2022 στις 11:18 ΜΜ, Angeldust είπε

Πήγαινε σε άλλο κατάστημα γιατί μάλλον έπεσες σε άσχετο. Το έχω κάνει με Cosmote και δεν έγινε υποβάθμιση. Η αλλαγή ονόματος-ΑΦΜ (μεταβίβαση) είναι δωρεάν. Η μεταφορά σε άλλη διεύθυνση χρεώνεται.

Πήρα και τηλ και τα ίδια μου έλεγαν επειδή υποτίθεται το κουπόνι το βάζεις όταν πας για πρώτη φορά σε ftth. Θέλει υποβάθμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει εικονα αν θα ξαναβγει το κουπονι...πρεπει να βαλανε το ΤΚ μου την τελευταια μερα του προγραμματος και δεν το πηρα χαμπαρι (σε γνωστο τον πηρε η Cosmote Και του το ειπε)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Εχει κανεις εικονα μετα απο ποσο καιρο επικοινωνει ο μηχανικος με τον πελατη μετα την αποστολη του εξοπλισμου για να δει πως θα γινει το εργο ?

Απο Cosmote μου ειπαν 15 μερες βεβαια αυτες εχουν ηδη συμπληρωθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, ison said:

Υπαρχει εικονα αν θα ξαναβγει το κουπονι..

 

Δεν έχει ακουστεί κάτι, μάλλον όχι. 

Θα βγει το Giga Voucher που θα είναι για 300Mbps κι άνω μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν έχει ακουστεί κάτι, μάλλον όχι. 

Θα βγει το Giga Voucher που θα είναι για 300Mbps κι άνω μόνο.

Οπότε 100ρες/200ρες αναλογικά θα μείνουν πανάκριβες. Εξαιρετικά.

Έφτασε και εδώ σε εμένα η ίνα επίσημα από τον ΟΤΕ, οι υπόλοιποι ακόμα δεν έχουν πάρει έγκριση μάλλον.

Τη βάζω και στην πολυκατοικία, δεν υπάρχει θέμα (πέρα από λίγη γκρίνια), αλλά και η 200ρα υπερβολική είναι για τη χρήση μου, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...