Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβγαλα κουπόνι πριν κανα δυο εβδομάδες και πήρα στην νοβα για το πρόγραμμα 200 με εον + . Μου δώσανε μια τιμή στα περίπου 53€. Πως γίνεται να δίνουν για το ίδιο πακέτο την ίδια τιμή σε φίλο μου που θέλει να κάνει νέα σύνδεση χωρίς να του πουν τίποτα για το κουπόνι; Όταν του το είπα με διαβεβαίωσε ότι δεν του είπαν τίποτα για  έκδοση κουπονιού. Πως μπορεί να γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί δεν δέχεται πλέον τα κουπόνια η Nova. Σε ίδια φάση είμαι κ εγώ ήθελα να κάνω αναβάθμιση με κουπόνι αλλά από το μαγαζί μου είπε δεν περνάνε πλέον τα κουπόνια.

Και στο site του sfbb  μου βγάζει μόνο προγράμματα cosmote. Υποθέτω ετοιμάζονται για τα νέα δεδομένα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zorans είπε

Έβγαλα κουπόνι πριν κανα δυο εβδομάδες και πήρα στην νοβα για το πρόγραμμα 200 με εον + . Μου δώσανε μια τιμή στα περίπου 53€. Πως γίνεται να δίνουν για το ίδιο πακέτο την ίδια τιμή σε φίλο μου που θέλει να κάνει νέα σύνδεση χωρίς να του πουν τίποτα για το κουπόνι; Όταν του το είπα με διαβεβαίωσε ότι δεν του είπαν τίποτα για  έκδοση κουπονιού. Πως μπορεί να γίνεται αυτό;

Πόσο να του πουλάγανε την 200αρα; 53 + 13 = 66;  😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2022 στις 8:17 ΜΜ, TSELIOSTHEBEST είπε

Ο αριθμος ειναι μοναδικος. Αλλα μπορεις να αλλαξεις τον κατοχο της γραμμης. Δεν εχει σημασια ποιος ειναι ο κατοχος του ακινητου. Το εχω κανει και απλα πληρωσα τα τελη μεταβιβασης 20-25 ευρω νομιζω ειναι. Απλα θελει ορεξη γιατι θα σε κανουν υποβαθμιση σε 24αρα και μετα κανεις νεα αιτηση για οπτικη. Παιρνει λιγοτερο συνηθως απο οτι νεα εγκατασταση. Σε μενα πηρε 1 μηνα περιπου.

Επειδή έχω ενεργοποιήσει και εγώ 100αρα χωρίς όμως κουπόνι καθώς όταν ξεκίνησα τις διαδικασίες δεν υπήρχε η περιοχή μου στο SFBB και ως δια μαγείας όταν έγιναν όλες οι εργασίες εμφανίστηκε είμαι αναγκασμένος να έχω τιμές γύρω στα 44€ με Tv entry.

Σήμερα που επικοινώνησα με COSMOTE για τυχόν αναβάθμιση με την ανακοίνωση και των νέων πακέτων η τιμή 200 και 300 είναι πλέον ίδια . Η τιμή διαμορφώνετε στα 52€ .

Σε ερώτηση μου σχετικά με την αλλαγή του ονόματος και χρήση του κουπονιού η κοπέλα που μίλησα ήταν γνώστης και μου είπε ότι αυτό είναι εφικτό με πρώτα την υποβάθμιση σε 24αρα και εν συνέχεια σε αναβάθμιση σε οπτική . Απλά ανέφερε και ένα κόστος των 220€ που αφορούσε την απομείωση όπως μου είπε και αφορούσε το σπάσιμο του συμβολαίου όποτε και το ξανασκέφτηκα .

Πλεον θα προχωρήσω στα 300 έτσι όπως είναι και όταν θα βγει το Giga Voicher θα το ελέγξω ξανά σχετικά με την μεταβίβαση και το συνολικό όφελος .

Παντως είναι κρίμα να μην υπάρχει όφελος σε αυτούς που δεν δικαιούνται κουπόνι ή τους έχει λήξει ….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zillakarpen είπε

Επειδή έχω ενεργοποιήσει και εγώ 100αρα χωρίς όμως κουπόνι καθώς όταν ξεκίνησα τις διαδικασίες δεν υπήρχε η περιοχή μου στο SFBB και ως δια μαγείας όταν έγιναν όλες οι εργασίες εμφανίστηκε είμαι αναγκασμένος να έχω τιμές γύρω στα 44€ με Tv entry.

Σήμερα που επικοινώνησα με COSMOTE για τυχόν αναβάθμιση με την ανακοίνωση και των νέων πακέτων η τιμή 200 και 300 είναι πλέον ίδια . Η τιμή διαμορφώνετε στα 52€ .

Σε ερώτηση μου σχετικά με την αλλαγή του ονόματος και χρήση του κουπονιού η κοπέλα που μίλησα ήταν γνώστης και μου είπε ότι αυτό είναι εφικτό με πρώτα την υποβάθμιση σε 24αρα και εν συνέχεια σε αναβάθμιση σε οπτική . Απλά ανέφερε και ένα κόστος των 220€ που αφορούσε την απομείωση όπως μου είπε και αφορούσε το σπάσιμο του συμβολαίου όποτε και το ξανασκέφτηκα .

Πλεον θα προχωρήσω στα 300 έτσι όπως είναι και όταν θα βγει το Giga Voicher θα το ελέγξω ξανά σχετικά με την μεταβίβαση και το συνολικό όφελος .

Παντως είναι κρίμα να μην υπάρχει όφελος σε αυτούς που δεν δικαιούνται κουπόνι ή τους έχει λήξει ….

Πάντως σε περίπτωση που σε προβληματίζει η υποβάθμιση σε 24άρα, εγώ που έκανα μεταφορά από Vodafone VDSL50 σε cosmote με σκοπό την οπτική και μου είχαν πει ότι αναγκαστικά θα πρέπει να με βάλουν πρώτα σε 24άρα ADSL, επέμενα ζητώντας τους το ανώτερο VDSL της περιοχής και έτσι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι αν δίνω για τα 300mbs 52€ με tv entry ενώ η τιμή του πακέτου αυτού μπορεί να ανέρχεται γύρω στα 35€ πάλι με tv entry  τα 220 -250€ ποινή και μεταβίβαση ονόματος θα αποσβεσθούν μέσα σε ένα χρόνο περίπου από τη στιγμή που υπάρχει ένα όφελος γύρω στα 18-20€ το μήνα . Όποτε μένει και ένα χρόνος επιπλέον με προνομιακή τιμή . Μήπως τελικά όταν ανακοινωθεί το giga voucher να προχωρήσω σε αυτή την αλλαγή ή δεν έχω υπολογίσει κάτι σωστά (;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω. Εγώ έχω 100αρα ftth από cosmote μέσω κουπονιού και λήγει αρχές Οκτώβρη. Άμα αλλάξω το τηλέφωνο σε άλλο όνομα που δεν έχει ενεργοποιηθεί κουπόνι, μπορώ να ξανά πάρω την έκπτωση; Έβλεπα την 300αρα που βγαίνει με το κουπόνι στα 31.90. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DejaVu_ είπε

Να ρωτήσω. Εγώ έχω 100αρα ftth από cosmote μέσω κουπονιού και λήγει αρχές Οκτώβρη. Άμα αλλάξω το τηλέφωνο σε άλλο όνομα που δεν έχει ενεργοποιηθεί κουπόνι, μπορώ να ξανά πάρω την έκπτωση; Έβλεπα την 300αρα που βγαίνει με το κουπόνι στα 31.90. 

Και εγώ την ίδια απορία έχω, είμαι στην ίδια κατάσταση με εσένα, από Vodafone.

Μου έχουν προτείνει μια προνομιακή τιμή για να μείνω σε αυτούς double play 100ftth στα 32 ευρώ χωρίς επιδότηση και αναρωτιέμαι αν μπορώ μετά να αλλάξω το όνομα για να βάλω εκεί το κουπόνι και να πάει -13, δηλαδή στα 19 ευρώ 😛

Ή μήπως να αξίζει να περιμένω το νέο giga voucher λόγω των μεγαλύτερων ταχυτήτων; Ωστόσο με μεγαλύτερες ταχύτητες υποθέτω θα έρθουν και μεγαλύτερες τιμές στα πακέτα και σαν φοιτητής δεν θέλω να πληρώσω πάνω από 29 ευρώ (δεν υπάρχει vdsl στην περιοχή οπότε το ftth είναι η μόνη λύση πέρα του adsl) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/9/2022 στις 12:58 ΠΜ, OrestisRock είπε

Και εγώ την ίδια απορία έχω, είμαι στην ίδια κατάσταση με εσένα, από Vodafone.

Μου έχουν προτείνει μια προνομιακή τιμή για να μείνω σε αυτούς double play 100ftth στα 32 ευρώ χωρίς επιδότηση και αναρωτιέμαι αν μπορώ μετά να αλλάξω το όνομα για να βάλω εκεί το κουπόνι και να πάει -13, δηλαδή στα 19 ευρώ 😛

Ή μήπως να αξίζει να περιμένω το νέο giga voucher λόγω των μεγαλύτερων ταχυτήτων; Ωστόσο με μεγαλύτερες ταχύτητες υποθέτω θα έρθουν και μεγαλύτερες τιμές στα πακέτα και σαν φοιτητής δεν θέλω να πληρώσω πάνω από 29 ευρώ (δεν υπάρχει vdsl στην περιοχή οπότε το ftth είναι η μόνη λύση πέρα του adsl) 

 

Μπορείς να πας σε.50ρα ftth. 100-200+ δίνουν για το κουπόνι.

Επεξ/σία από kallonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2022 στις 10:09 ΜΜ, DejaVu_ είπε

Να ρωτήσω. Εγώ έχω 100αρα ftth από cosmote μέσω κουπονιού και λήγει αρχές Οκτώβρη. Άμα αλλάξω το τηλέφωνο σε άλλο όνομα που δεν έχει ενεργοποιηθεί κουπόνι, μπορώ να ξανά πάρω την έκπτωση; Έβλεπα την 300αρα που βγαίνει με το κουπόνι στα 31.90. 

Ναι μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Angeldust είπε

Ναι μπορείς.

Το κουπόνι απαιτεί ενεργοποίηση οπτικής ίνας. Αν έχεις ήδη δεν μπορείς. Ενδεχομένως να μπορείς αν κάνεις φορητότητα από άλλο πάροχο με αλλαγή ονόματος. Η να πας 24ρα και πάλι ftth.

Και αυτά με κάθε επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...