Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν παρω κουπονι και δεν το ενεργοποιησω μεχρι τελος Σεπτεμβριου (υπαρχει πιθανοτητα μετακομισης), αν ξανα ανοιξει μελλοντικα η πλατφορμα θα μπορω να το ενεργοποιησω η να παρω καινουριο στο ιδιο ΑΦΜ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

να κανω μια ερωτηση εαν καποιος γνωριζει.

εχω κουπονι sfbb το οποιο εχει εκδοθει στις 02.10.2020 ή 10.02.2020 (λογικα ο μηνα ειναι δευτερος στην σειρα αρα ισχυει η πρωτη ημερομηνια) ...  οταν ομως μενεις σε πολυκατοικια με 11 διαμερισματα και ολοι ειναι συνταξιουχοι δεν παιρνεις το πρασινο φως, τεσπα αυτο ειναι αλλο θεμα πονεμενο.

Τωρα ομως αλλαξαν τα πραματα. Ξερετε εαν μπορω να κανω χρηση του κουπονιου ?

ή

εαν γνωριζετε καποιο site που να μπορω να πιστοποιησω την εγκυροτητα ή την ισχυ του κουπονιου ?

 

Ευχαριστω 

Επεξ/σία από dimitris.73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, dimitris.73 said:

Καλησπερα,

να κανω μια ερωτηση εαν καποιος γνωριζει.

εχω κουπονι sfbb το οποιο εχει εκδοθει στις 02.10.2020 ή 10.02.2020 (λογικα ο μηνα ειναι δευτερος στην σειρα αρα ισχυει η πρωτη ημερομηνια) ...  οταν ομως μενεις σε πολυκατοικια με 11 διαμερισματα και ολοι ειναι συνταξιουχοι δεν παιρνεις το πρασινο φως, τεσπα αυτο ειναι αλλο θεμα πονεμενο.

Τωρα ομως αλλαξαν τα πραματα. Ξερετε εαν μπορω να κανω χρηση του κουπονιου ?

ή

εαν γνωριζετε καποιο site που να μπορω να πιστοποιησω την εγκυροτητα ή την ισχυ του κουπονιου ?

 

Ευχαριστω 

Φιλε καλησπερα. Δεν υπαρχει ημερομηνια ληξης. Οταν το βγαλεις ισχυει μεχρι την ληξη του προγραμματος που νομιζω ειναι τελος Σεπτεμβρη. Οποτε μεχρι τοτε μπορεις να το εξαργυρωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TSELIOSTHEBEST είπε

Φιλε καλησπερα. Δεν υπαρχει ημερομηνια ληξης. Οταν το βγαλεις ισχυει μεχρι την ληξη του προγραμματος που νομιζω ειναι τελος Σεπτεμβρη. Οποτε μεχρι τοτε μπορεις να το εξαργυρωσεις.

σε ευχαριστω για την απαντηση και για τα καλα νεα .... επιτελους θα ξεφυγω απο το ψυχοφθορο και εκνευριστικο adsl24 .... εαν εχεις και καμμια λυση για τους εκνευριστικους γειτονες καλοδεχουμενη 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται ο διάδοχος του SFBB; Εδώ γράφει για νέο πρόγραμμα επιδότησης "Giga Voucher" για ταχύτητες 250Mbps και άνω:

https://www.insider.gr/tehnologia/237789/erhetai-nea-epidotisi-gia-internet-yper-ypsilon-tahytiton

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Giama said:

Έρχεται ο διάδοχος του SFBB; Εδώ γράφει για νέο πρόγραμμα επιδότησης "Giga Voucher" για ταχύτητες 250Mbps και άνω:

https://www.insider.gr/tehnologia/237789/erhetai-nea-epidotisi-gia-internet-yper-ypsilon-tahytiton

Ξέρουμε αν θα πιάνει και εμάς που έχουμε ήδη βάλει FTTH 100άρα με το κλασικό κουπόνι;

Διαβάζοντας το άρθρο είδα μόνο το παρακάτω:
"Ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να βεβαιώσει ότι στη συγκεκριμένη διεύθυνση δεν λειτουργεί ήδη ευρυζωνική σύνδεση με ταχύτητα download μεγαλύτερη των 100 Mbps"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Ξέρουμε αν θα πιάνει και εμάς που έχουμε ήδη βάλει FTTH 100άρα με το κλασικό κουπόνι;

Διαβάζοντας το άρθρο είδα μόνο το παρακάτω:
"Ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να βεβαιώσει ότι στη συγκεκριμένη διεύθυνση δεν λειτουργεί ήδη ευρυζωνική σύνδεση με ταχύτητα download μεγαλύτερη των 100 Mbps"

Είναι ακόμα σε δημόσια διαβούλευση γράφει μέχρι το τέλος του μήνα, επομένως ό,τι γράφει το άρθρο δεν είναι οριστικό ακόμα. Η μόνη προϋπόθεση που βλέπω είναι αυτή που αναφέρεις, δηλαδή αν έχεις μέχρι 100 θα είσαι επιλέξιμος και πάλι λογικά. Αλλά μένει να διευκρινιστεί.

Εμένα μου φαίνονται ενδιαφέροντα δυο πράγματα:
- Ότι υποχρέωση να δώσουν χονδρική έχουν μόνο πάροχοι με μερίδιο αγοράς άνω του 20%, άρα ανοίγει ο δρόμος για συμμετοχή παρόχων τύπου Inalan και HCN που αναπτύσσουν δικό τους ξεχωριστό δίκτυο,
- Ότι για τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις απαιτούνται πακέτα με συμμετρική ταχύτητα, άρα και το upload μίνιμουμ 250Mbps.

(Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν το έχω δει ακόμα αλλού δημοσιευμένο. Ελπίζω να μην είναι φάρσα! 😆)

Επεξ/σία από Giama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας.

Έχω έρθει σε καινουριο σπιτι (δικο μου) και προσφατα εμαθα οτι ο ενας ιδιοκτητης προσπαθησε να βαλει FTTH αλλα ο αλλος ιδιοκτητης δεν τον αφησε. Ισχυει κατι τετοιο? το λεω γιατι θελω να βαλω και εγω. Υπαρχει καποιο καταστατικο της πολυκατοικιας που να λεει οτι εαν δεν συμφωνησουν ολοι δεν μπαινει? (3 Διαμερισματα συνολικα ειμαστε)

Οποιος γνωριζει κατι θα ηθελα τα φωτα σας. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TwiSt3RGr είπε

Καλησπερα σας.

Έχω έρθει σε καινουριο σπιτι (δικο μου) και προσφατα εμαθα οτι ο ενας ιδιοκτητης προσπαθησε να βαλει FTTH αλλα ο αλλος ιδιοκτητης δεν τον αφησε. Ισχυει κατι τετοιο? το λεω γιατι θελω να βαλω και εγω. Υπαρχει καποιο καταστατικο της πολυκατοικιας που να λεει οτι εαν δεν συμφωνησουν ολοι δεν μπαινει? (3 Διαμερισματα συνολικα ειμαστε)

Οποιος γνωριζει κατι θα ηθελα τα φωτα σας. Ευχαριστω.

Ο νόμος αναφέρει ότι ένας ιδιοκτήτης να θέλει γίνεται κανονικά η εγκατάσταση. Αλλά οι εταιρίες θελουν υπογραφή από τον διαχειριστή. Τώρα το ποσό μπορείς να επικαλεστείς το νόμο δεν ξέρω. Αν έχετε κάποιον περίεργο θα είναι δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πατρικό μου πολυκατοικία με 6 ορόφους. δεν ρώτησα κανέναν. Έχουμε έναν περίεργο που άρχησε τις ερωτήσεις και του είπα ο οτε περνάει καινούριες γραμμές γιατί έχει θέμα η πολυκατοικία με τα παλιά καλώδια και κάνουν όλη την δουλεια δωρεάν. Μόλις άκουσε δωρεαν δεν ασχολήθηκε ποτέ ξανά.....Υπογραφή για διαχειρηστή έβαλα εγώ. Δεν φτάνει που θα τους κάνουμε ανθρώπους με FTTH έχουν και αντιρήσεις. Το FTTH είναι για αρχόντους....χαχαχαχα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Πριν λίγες μέρες μου ήρθε email ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω το κουπόνι

Δεδομένου ότι το συμβόλαιό μου λήγει τον Σεπτέμβρη στη wind είπα να το ανανεώσω με οπτική.

Πήρα να κάνω την αίτηση αλλά σε κάποια φάση η κοπέλα μου είπε να έχω όταν έρθει ο κούριερ και μια υπεύθυνη δήλωση de minimis. Η μόνη που βρήκα μέσω google είναι για το "εξοικονομώ κατ οικον" και ήταν προσυμπληρωμένη. Μου είπε να βάλω τα στοιχεία μου σε αυτή αλλά αρνήθηκα καθώς δεν θα ήθελα να συμπηρώσω κάτι άσχετο με τα στοιχεία και την υπογραφή μου.

Εν τέλει μου είπε να το αφήσω και αν χρειαστεί θα με ενημερώσουν.

Έχει συμπληρώσει κάποιος τέτοια δήλωση και αν ναι πού μπορώ να τη βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! Μια ερωτηση..Σε οσους εληξε η επιδοτηση τελικα τα 13+ τα πληρωνατε τελικα η πληρωνατε καποια μειωμενη τιμη! π.χ Εμενα στην λεει οτι τα 2 πρωτα 2 χρονια ειναι στα 29 ευρω και αφου ληξη η επιδοτηση παει στα 42ευρω/μηνα! Αλλα εχω δει και απο αλλους οτι λενε οτι τελικα πληρωνανε λιγοτερα οπως 33ευρω/μηνα απο wind & nova αλλα συνεχιζαν κανονικα στα 44ευρω/μηνα με cosmote! Ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/8/2022 στις 2:50 ΜΜ, Giama είπε

Εμένα μου φαίνονται ενδιαφέροντα δυο πράγματα:
- Ότι υποχρέωση να δώσουν χονδρική έχουν μόνο πάροχοι με μερίδιο αγοράς άνω του 20%, άρα ανοίγει ο δρόμος για συμμετοχή παρόχων τύπου Inalan και HCN που αναπτύσσουν δικό τους ξεχωριστό δίκτυο,

Inalan ακούγεται οτι θα συμμετέχει κανονικά. HCN δεν το βλέπω...

1 λεπτό πριν, Angeldust είπε

 

 

Επεξ/σία από Angeldust
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...