Προς το περιεχόμενο

SFBB δράση και Voucher


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
6 minutes ago, Πέτρος said:

Οπότε 100ρες/200ρες αναλογικά θα μείνουν πανάκριβες. Εξαιρετικά.

Σκέψου ότι Wind-Nova έχουν καταργήσει την 100αρα και δίνουν μόνο 200αρα σε FTTH.

Η Cosmote έχει καταργήσει την 200αρα και δίνει 300αρα στα ίδια χρήματα.

Δεν ξέρω τι θα κάνει η Cosmote με την 100αρα, θα είναι τραγικό πάντως να δίνει κάποιος +4 ευρώ από την επιδοτούμενη 300αρα.

Προσωπικά θα πήγαινα σε Wind για να πληρώνω τουλάχιστον λιγότερα από τα 36.9 αλλά για 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 534
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, Thresh είπε

Σκέψου ότι Wind-Nova έχουν καταργήσει την 100αρα και δίνουν μόνο 200αρα σε FTTH.

Η Cosmote έχει καταργήσει την 200αρα και δίνει 300αρα στα ίδια χρήματα.

Δεν ξέρω τι θα κάνει η Cosmote με την 100αρα, θα είναι τραγικό πάντως να δίνει κάποιος +4 ευρώ από την επιδοτούμενη 300αρα.

Προσωπικά θα πήγαινα σε Wind για να πληρώνω τουλάχιστον λιγότερα από τα 36.9 αλλά για 200.

Δεν τα έχεις διαβάσει τα δικά μου, από "'κει"?

Θέλω να φύγω από 4νετ, λόγω της συμπεριφοράς τους (γενικά τα 2 τελευταία χρόνια, ειδικά το τελευταίο 2μηνο)...μετά από 15 χρόνια, τα 5 τελευταία με δύο προγράμματα (3p+2p) σε αυτούς...ακόμα κι αν μου κάνουν κάποια εξωφρενική προσφορά (εον+200 <25€).

Το συμβόλαιό μου λήγει σε 20 ημέρες, και πρέπει να δω λίγο τί πραγματικές επιλογές έχω.

Νταξ', η 100ρα ΟΤΕ (VDSL) είναι σε αστεία αναλογικά τιμή, η 100ρα σε ίνα είναι ακόμα χειρότερη.

Θα τους πάρω σβάρνα, να δω τί γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Πέτρος said:

Δεν τα έχεις διαβάσει τα δικά μου, από "'κει"?

Θέλω να φύγω από 4νετ, λόγω της συμπεριφοράς τους (γενικά τα 2 τελευταία χρόνια, ειδικά το τελευταίο 2μηνο)...μετά από 15 χρόνια, τα 5 τελευταία με δύο προγράμματα (3p+2p) σε αυτούς...ακόμα κι αν μου κάνουν κάποια εξωφρενική προσφορά (εον+200 <25€).

Το συμβόλαιό μου λήγει σε 20 ημέρες, και πρέπει να δω λίγο τί πραγματικές επιλογές έχω.

Νταξ', η 100ρα ΟΤΕ (VDSL) είναι σε αστεία αναλογικά τιμή, η 100ρα σε ίνα είναι ακόμα χειρότερη.

Θα τους πάρω σβάρνα, να δω τί γίνεται.

Τα έχω διαβάσει ναι, αλλά γι' αυτό έγραψα Wind, όχι "ακριβώς" Nova...ακόμα τουλάχιστον. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Thresh είπε

Τα έχω διαβάσει ναι, αλλά γι' αυτό έγραψα Wind, όχι "ακριβώς" Nova...ακόμα τουλάχιστον. 😛

To είχα σκεφτεί έτσι, αλλά τον εαυτό μου θα κορόιδευα.

Δίνει 200ρα ίνα με 33, βέβαια (η VDSL της με τσαντίζει με το 10% penalty)...

Πφφφφ....

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, Πέτρος said:

To είχα σκεφτεί έτσι, αλλά τον εαυτό μου θα κορόιδευα.

Δίνει 200ρα ίνα με 33, βέβαια (η VDSL της με τσαντίζει με το 10% penalty)...

Πφφφφ....

"Don't tempt me Frodo!"

WIND Fiber To The Home 200 Internet & Σταθερό - Optiki-Ina.gr | Επίσημος Συνεργάτης WIND 

😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν έχει ακουστεί κάτι, μάλλον όχι. 

Θα βγει το Giga Voucher που θα είναι για 300Mbps κι άνω μόνο.

Ευχαριστώ ...εχεις εικονα αν πχ βαλω τωρα 300αρα μπορω να επωφεληθω οταν βγει το voucher ή πρεπει να γινει και μια τυπικη "αναβάθμιση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Thresh είπε

Σκέψου ότι Wind-Nova έχουν καταργήσει την 100αρα και δίνουν μόνο 200αρα σε FTTH.

Η Cosmote έχει καταργήσει την 200αρα και δίνει 300αρα στα ίδια χρήματα.

Δεν ξέρω τι θα κάνει η Cosmote με την 100αρα, θα είναι τραγικό πάντως να δίνει κάποιος +4 ευρώ από την επιδοτούμενη 300αρα.

Προσωπικά θα πήγαινα σε Wind για να πληρώνω τουλάχιστον λιγότερα από τα 36.9 αλλά για 200.

Η Cosmote μάλλον σου δίνει σε FTTH ότι ταχύτητα θέλεις, αλλά στην τιμή που θέλει (και δεν το συζητά). Ίσως μόνο για όσους είναι ήδη πελάτες και αφού αυτοί «ρίξουν παρακάλια» τηλεφωνικά (και μόνο), σε κάποιον γενναιόδωρο εκπρόσωπο της...

Σημερινό ψάρεμα, στην ιστοσελίδα της:

Spoiler

494353494_OTEFTTH5_10_2022.png.227c5206d8aab7bec9dcfbd464a24b10.png999196887_OTE50Mbps.png.fa690d168ce8f35e8f0a964faa076d90.png

 

 

Επεξ/σία από filipN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, ison said:

Ευχαριστώ ...εχεις εικονα αν πχ βαλω τωρα 300αρα μπορω να επωφεληθω οταν βγει το voucher ή πρεπει να γινει και μια τυπικη "αναβάθμιση"

Γι' αυτό δεν είμαι σίγουρος. Λογικά θα μπορείς να αξιοποιήσεις την επιδότηση στο πάγιο, αλλά την επιδότηση στην εγκατάσταση δεν θα την έχεις αφού θα έχει γίνει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Thresh είπε

Γι' αυτό δεν είμαι σίγουρος. Λογικά θα μπορείς να αξιοποιήσεις την επιδότηση στο πάγιο, αλλά την επιδότηση στην εγκατάσταση δεν θα την έχεις αφού θα έχει γίνει ήδη.

Εγκατασταση επειδη εχω μαγαζι κατω απο το σπιτι και θα βαλει αυτος πρωτος οπτικη (εξου και ψαχνομαι και εγω τωρα) νομιζω το επωμιζετε το κοστος ή κανω λαθος και θα πληρωσω και εγω σε δευτερο χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, ison said:

Εγκατασταση επειδη εχω μαγαζι κατω απο το σπιτι και θα βαλει αυτος πρωτος οπτικη (εξου και ψαχνομαι και εγω τωρα) νομιζω το επωμιζετε το κοστος ή κανω λαθος και θα πληρωσω και εγω σε δευτερο χρόνο

Τα πληρώνεις κι εσύ, ακριβώς το ίδιο ποσό κι ας έχει καλύψει πχ η 1η αίτηση το 80% του κτιρίου (μήκος οπτικής).

47 minutes ago, filipN said:

Ίσως μόνο για όσους είναι ήδη πελάτες και αφού αυτοί «ρίξουν παρακάλια» τηλεφωνικά (και μόνο), σε κάποιον γενναιόδωρο εκπρόσωπο της...

Μόνο σε συνδυασμό με κινητή ή TV παίζουν προσφορές, σκέτο internet/τηλέφωνο τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και μια βδομάδα η βονταφον που έχει αναλάβει την περιοχή μου άρχισε την υποστήριξη ftth. Την ίδια ημέρα ενημερώθηκε και η Cosmote και ανέβασε κι αυτή τα δικά της πακέτα. Η φορθνετ-wind ακόμα μου δείχνει διαθεσιμότητα μόνο για 24αρα. Τι γίνεται, πόσο καιρό πέρνει για να ενημερώσει και τα δικά της συστήματά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ksessalonikios είπε

εδώ και μια βδομάδα η βονταφον που έχει αναλάβει την περιοχή μου άρχισε την υποστήριξη ftth. Την ίδια ημέρα ενημερώθηκε και η Cosmote και ανέβασε κι αυτή τα δικά της πακέτα. Η φορθνετ-wind ακόμα μου δείχνει διαθεσιμότητα μόνο για 24αρα. Τι γίνεται, πόσο καιρό πέρνει για να ενημερώσει και τα δικά της συστήματά; 

δεν ειναι στανταρ  επειδη περαστηκε δικτυο οπτικων στην περιοχη σου οτι θα εχουν διαθεσιμοτητα ολοι οι παροχοι. Σε εμενα στην περιοχη μου περασε δικτυο οπτικων η wind και εδωσε σε ολες τις εταιριες εκτος vodafone που ειχα και αναγκαστηκα και αλλαξα πριν 6 μηνες παροχο για να εχω οπτικη και ακομα και σημερα η vodafone μονο 24αρες δινει εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, ReBeLoS said:

ακομα και σημερα η vodafone μονο 24αρες δινει εδω.

Η Vodafone μέχρι στιγμής δεν θέλει να δίνει FTTH σε περιοχές που δεν έχει περάσει η ίδια τις οπτικές.

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, δεν παρέχει προς το παρόν ούτε 300/500/1000 χονδρική στην Cosmote, σε αντίθεση με τη Wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Thresh είπε

Η Vodafone μέχρι στιγμής δεν θέλει να δίνει FTTH σε περιοχές που δεν έχει περάσει η ίδια τις οπτικές.

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, δεν παρέχει προς το παρόν ούτε 300/500/1000 χονδρική στην Cosmote, σε αντίθεση με τη Wind.

Πολύ σωστά τα λες. Να χαρώ εγώ μονοπωλιακή πολιτική. 4 πάροχοι στην Ελλάδα (με Inalan) και δεν δίνει ο ένας στον άλλον χονδρική για να μην τους φάνε πελάτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Πολύ σωστά τα λες. Να χαρώ εγώ μονοπωλιακή πολιτική. 4 πάροχοι στην Ελλάδα (με Inalan) και δεν δίνει ο ένας στον άλλον χονδρική για να μην τους φάνε πελάτες...

Όχι δεν δίνει, δεν αγοράζει. Είναι υποχρεωμένες οι εταιρείες να δώσουν, αν ζητηθεί από τους άλλους, με το αντίστοιχο αντίτιμο βέβαια (εκτός από Inalan και HCN που έχουν ιδιόκτητο δίκτυο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...