Προς το περιεχόμενο

Vodafone: Απεριόριστα data για τον Ιανουάριο


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, bbbb είπε

Fastest availiable σημαίνει όσο πιάνει το δίκτυο προφανως. Και εχω χρησιμοποιήσει τα πακέτα της λεγάμενης ελλάδα μέσω καρτοκινητου pay as you go που μου έφερε φίλος και δεν υπήρχε το χαζό οριο των 3gb/ημέρα στο ελληνικο δίκτυο της voda gr και έπιανα full speed οσο επιανε το δικτυο στην περιοχή μου αλλα δυστυχως επειδή ήταν μέσω roaming η κάρτα έληξε σύμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια που θέλει το roaming να ισχυει ενα 4μηνο..

Επειδή έχω δουλέψει αρκετά την vodafone πάνω στο νησί, όπως και άλλους παρόχους, ήταν τραγικό το πόσο αργά δίκτυα έχουν και το πόσες ΠΟΧ (Πολιτική Ορθής Χρήσης), εξού και το παραπάνω μου σχόλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η wind δινει  1mbps απεριόριστα η τις ιδιες ψευτιες και χειροτερες ; Oτε καρτοσυμβολαια εχω και μου κανουν χαρη μου λενε με 150 mb το μηνα ....αλλα θα ηθελα μια βοηθητικη καρτα μονο για data .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bbbb είπε

Aστειότητες.. Οπως μπορεσε η cosmote και έδωσε 3tb/χρήστη που μπορούσε να τα φάει όποτε ήθελε, οπως δινει με 15€ -->3tb στο unlimited playnow χωρις περιορισμο στην ταχύτητα, θα μπορουσε να το κανει και η vodafone.

Γνωρίζεις καλύτερα το δίκτυο τους από τους ίδιους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά αν έχει τοσο σάπιο δίκτυο να το φτιάξει.. και να υποθέσω ότι η επόμενη ερώτηση σου θα είναι "θα τους το πληρώσεις εσύ για να το φτιάξουν?" 😆 Εγώ μόνος μου θα συμβάλλω ως μονάδα. Ένα καλύτερο δίκτυο θα φέρει όμως και άλλο κόσμο που συνολικά και υπό προϋποθέσεις τιμών/παροχών ίσως να μπορέσει να κάνει απόσβεση και να έχει και κέρδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, bbbb είπε

Ένα καλύτερο δίκτυο θα φέρει όμως και άλλο κόσμο που συνολικά και υπό προϋποθέσεις τιμών/παροχών ίσως να μπορέσει να κάνει απόσβεση και να έχει και κέρδος

Δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτό.

Δε γνωρίζω όμως και ποια είναι τα σχέδια τους. Ίσως να μην επενδύουν στο 4G δίκτυο τώρα γιατί θα επενδύσουν στο 5G προσεχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλαβαν υπόψιν τις καταγγελίες, θα μάθουμε αν έπεσε και πρόστιμο και τα απεριόριστα έγιναν XXXL Data 

spacer.png

 

Στο Συμβούλιο Ελέγχου Επικοινωνίας κατά της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας Vodafone προσέφυγαν η Cosmote (ανταγωνίστρια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας) και εν συνεχεία η ΕΚΠΟΙΖΩ (Ένωση Προστασίας Καταναλωτών) καταγγέλοντας την πρόσφατη διαφημιστική καμπάνια της Vodafone για «απεριόριστα data».
...
Έτσι, Επιτροπή ομόφωνα αποφάσισε ότι ο ισχυρισμός «απεριόριστα data» προσκρούει στον κώδικα δεοντολογίας και πρέπει να τροποποιηθεί αναλόγως εντός 3 ημερών. Η απόφαση πάρθηκε στις 21 Ιανουαρίου 2020 και η Vodafone οφείλει να συμμορφωθεί.

νομίζω πρέπει να αλλάξει ο τίτλος και εδώ για να μη την πατήσει αλλος με την παραπλανητική προώθηση της voda

Επεξ/σία από RAS18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...