Προς το περιεχόμενο

Αξίζει αγορά από E-infinity;


JimmyDS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, iOLA0s_ είπε

Παραγγελία prime φακού στις 1/3.

Μέχρι και σήμερα βλέπω αυτό.

Τα κλαίω;

576756756.jpg

Όχι, αναλόγως την περίοδο μπορεί να κάνει 10 μέρες να φτάσει μπορεί και 1 μήνα. Δεν υπάρχει θέμα, απλώς θα αργήσει λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με DHL express έρχονται την επόμενη εργάσιμη μερα απο Γερμανία σε Ελλαδα παντως..

Το tracking λεει δεν εχει παραδοθεί καν στην DHL απο τον αποστολέα 

Δεν χάνεις να ρωτησεις τι γίνεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, iOLA0s_ είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Απάντηση από e-infinity. Χλωμό το βλέπω για αυτό που λένε... αλλά μακάρι... 

Untitled-1.jpg

    Δέμα που περιμένω από Γερμανία , ξεκίνησε με tracking number στις 7 Μαρτίου ( νωρίτερα από τον αποστολέα ) και λογικά θα είναι στα χέρια μου την ερχόμενη εβδομάδα μέχρι Παρασκευή πιθανόν . Οι δύο εβδομάδες χοντρικά είναι ένα καλό σενάριο . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, iOLA0s_ said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Απάντηση από e-infinity. Χλωμό το βλέπω για αυτό που λένε... αλλά μακάρι... 

Untitled-1.jpg

Πληρωσες μεταφορικα για DHL η DHL express?

Η πρώτη κοστίζει περίπου 15ε αν μιλάμε για φακο και κανει πάνω κατω 2 εβδομάδες να ερθει εντος Ευρώπης

Η 2η κοστίζει το διπλάσιο,30ευρω και κανονικά θα έπρεπε να παραλάβεις την επόμενη, αντε μεθεπόμενη εργάσιμη αν εισαι εκτος Αθηνας 

Μάλλον καθυστερεί το μαγαζί να στείλει το δέμα.. ισως τα στέλνουν ολα μαζι 1 η 2 φορες την εβδομάδα...

 

εμένα έρχεται ενας φακος απο Γερμανία σε Ελλαδα τωρα με απλα DHL..

 

Screenshot_20230308-141120.png

Επεξ/σία από alx301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, iOLA0s_ είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Απάντηση από e-infinity. Χλωμό το βλέπω για αυτό που λένε... αλλά μακάρι... 

Untitled-1.jpg

 Και σε δική μου παραγγελία στο Orly φαινότανε, τους έστειλα μήνυμα, μου έστειλαν την ίδια ακριβώς απάντηση και μετά από λίγη ώρα μου ήρθε μήνυμα από dhl. Στο μήνυμα έλεγε πως ίσως περάσει τελωνείο το οποίο δεν έγινε. Έκανε παραπάνω από εβδομάδα πάντως να έρθει τελικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, iOLA0s_ είπε

Σήμερα είναι ήδη 8 μέρες από την παραγγελία και το tracking παραμένει ίδιο.

DHL Express έχω πληρώσει 15€ μεταφορικά.

μην αγχωνεσαι, θελει χαλαρα κανα 2 βδομάδες.

Εξ'οσων θυμάμαι.

Και πιστεύω πως πληρωσες "απλή" DHL με τα 15ε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, iOLA0s_ είπε

Σήμερα είναι ήδη 8 μέρες από την παραγγελία και το tracking παραμένει ίδιο.

DHL Express έχω πληρώσει 15€ μεταφορικά.

Για να μην αγχώνεσαι την τελευταία φορά που αγόρασα από εκεί τον περασμένο Οκτώβρη, μεσολάβησαν 16 μέρες από την παραγγελία μέχρι να αλλάξει η κατάσταση στη σελίδα της DHL και να βγάλει ότι παρέλαβαν το πακέτο. Όπως και να ΄χει στην απίθανη περίπτωση που υπάρχει θέμα και δεν αλλάξει κάτι ή χαθεί κλπ θα πάρεις πίσω τα χρήματα έτσι και αλλιώς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ κάπου τόσο είχα πληρώσει μεταφορικά και στα μηνύματα που μου είχαν έρθει DHL express αναφέρονταν. 

13 μέρες συνολικά για να παραλάβω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το τρακινγκ σημαίνει πάντως ότι το μαγαζί δεν έχει παραδώσει το δέμα στην DHL, με απόλυτη βεβαιότητα. Είναι φύσει αδύνατο να ταξιδέψει δέμα στο δίκτυο της συγκεκριμένης εταιρείας χωρίς να ανενεωνεται το τρακινγκ. Λίγο απογοητευτικό να λένε ψέμματα στα email, καλύτερα να έλεγαν ευθέως ότι παρήγγειλαν το προϊόν από προμηθευτή και το περιμένουν πάρα ψέμματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά οκ, e-infinity και φτηνότερες τιμές κλπ

αλλά η αγωνία του ανθρώπου που βλέπει να τον κοροιδεύουν για το που βρίσκεται το δέμα του και να ψάχνει κάποιο αισιοδοξο μήνυμα στο φόρουμ....πληρώνεται;

Πες πως όλα θα πάνε καλά και παραλαμβάνει σε 2-3 βδομάδες. Το να μην ξέρει για 2 -3 βδομάδες τι έχει συμβεί, και να φτιάχνει σενάρια, πληρώνεται;

Απαράδεκτοι στο e-infinity. Οπως λέει και ο φίλος πάνω, ας έλεγαν πως δεν έχουν στην αποθήκη και περιμένουν παραλαβή. Το ψέμα δημιουργεί υποψίες για την ποιότητα του καταστήματος. Ασχετα αν ισχύουν ή όχι.

Επεξ/σία από highpriest
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, highpriest είπε

Παιδιά οκ, e-infinity και φτηνότερες τιμές κλπ

αλλά η αγωνία του ανθρώπου που βλέπει να τον κοροιδεύουν για το που βρίσκεται το δέμα του και να ψάχνει κάποιο αισιοδοξο μήνυμα στο φόρουμ....πληρώνεται;

Πες πως όλα θα πάνε καλά και παραλαμβάνει σε 2-3 βδομάδες. Το να μην ξέρει για 2 -3 βδομάδες τι έχει συμβεί, και να φτιάχνει σενάρια, πληρώνεται;

Απαράδεκτοι στο e-infinity. Οπως λέει και ο φίλος πάνω, ας έλεγαν πως δεν έχουν στην αποθήκη και περιμένουν παραλαβή. Το ψέμα δημιουργεί υποψίες για την ποιότητα του καταστήματος. Ασχετα αν ισχύουν ή όχι.

Για εμένα ναι. Όταν εν τέλει έχεις γλιτώσει αρκετά χρήματα αυτό είναι που μένει και όχι πόσο χρόνο έκανε. Ειδικά όταν είναι και συνηθισμένο. 

Καταλαβαίνω τι λες. Δίκιο έχεις όπως δίκιο έχει και ο άνθρωπος παραπάνω. Αλλά ο κόσμος το επιλέγει κυρίως για τις χαμηλές τιμές όχι για κάτι άλλο. Παρακαλάς να μη χρειαστείς την "εγγύηση" που δίνουν. Όλα αυτά όμως προφανώς κάποιος τα έχει κοστολογήσει και τα αποδέχεται πριν την αγορά. Οκ ίσως η πρώτη φορά που αγοράζει κάποιος να είναι λίγο τρομακτική. Μετά συνηθίζει 😀

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vs_skg είπε

Αυτό το τρακινγκ σημαίνει πάντως ότι το μαγαζί δεν έχει παραδώσει το δέμα στην DHL, με απόλυτη βεβαιότητα. Είναι φύσει αδύνατο να ταξιδέψει δέμα στο δίκτυο της συγκεκριμένης εταιρείας χωρίς να ανενεωνεται το τρακινγκ. Λίγο απογοητευτικό να λένε ψέμματα στα email, καλύτερα να έλεγαν ευθέως ότι παρήγγειλαν το προϊόν από προμηθευτή και το περιμένουν πάρα ψέμματα. 

Πάντως μια μέρα μετά την παραγγελία μου έστειλαν φωτογραφία με το προϊόν και το όνομά μου επάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...