Προς το περιεχόμενο

[Ηχεία] Edifier R1280T 58,90€ @ Cosmodata


Tantalord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα εν λόγω ηχεία θεωρούνται τα καλύτερα budget monitor για κάθε είδους χρήση.
http://www.cosmodata.gr/product/219411/ichia/speakers-edifier-r1280t-me-ischi-42-watt-wood

Τιμή 56,90€ + μεταφορικά για αγορά online ----- 58,90€ στο κατάστημα

Ιστορικότερο χαμηλό σε σκρούτζ τα 64€, ενώ η τιμή τώρα είναι 68,90€ στα περισσότερα μαγαζία.
https://www.skroutz.gr/s/4211048/Edifier-R1280T.html

Είμαι κάτοχός τους 2 εβδομάδες τώρα και θα τα πρότεινα με κλειστά μάτια.
Τα αγόρασα διαβάζοντας εδώ στο forum τις προτάσεις στο παρακάτω νήμα και δέν το έχω μετανιώσει καθόλου.

 

10396.jpg

Επεξ/σία από Tantalord
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
1 ώρα πριν, Tantalord είπε

Ιστορικότερο χαμηλό σε σκρούτζ τα 64€

Ιστορικο χαμηλο 62 και 60 σε bestprice.

Δεν ειναι καμια τρελη προσφορα, οριακη ειναι, αλλα για οποιον τα ηθελε τωρα ειναι λυση.

Και εγω edifier εχω (αλλο μοντελο) και εχω να πω οτι ειναι ποιοτικη απο αποψη ηχου εταιρια.

Ενα μειον εχουν για μενα, οτι standby τρωνε 5W μετρημενα, ετσι τα εχω σχεδον μονιμα με κλειστο τον διακοπτη και πρεπει να τον ανοιγω οποτε θελω να ακουσω κατι απο αυτα. Ετσι κατεληξα να δουλευω σχεδον μονιμα ακουστικα για να αποφυγω το ανοιξε-κλεισε.

Αν καποιος που τα εχει αυτα του θεματος, εχει power meter, ας μετρησει τι τρωνε απλα με τον διακοπτη ανοικτο, χωρις να παιζουν τιποτα απολυτως δηλαδη.

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ιστορικο χαμηλο 62 και 60 σε bestprice.

Δεν ειναι καμια τρελη προσφορα, οριακη ειναι, αλλα για οποιον τα ηθελε τωρα ειναι λυση.

Και εγω edifier εχω (αλλο μοντελο) και εχω να πω οτι ειναι ποιοτικη απο αποψη ηχου εταιρια.

Ενα μειον εχουν για μενα, οτι standby τρωνε 5W μετρημενα, ετσι τα εχω σχεδον μονιμα με κλειστο τον διακοπτη και πρεπει να τον ανοιγω οποτε θελω να ακουσω κατι απο αυτα. Ετσι κατεληξα να δουλευω σχεδον μονιμα ακουστικα για να αποφυγω το ανοιξε-κλεισε.

Αν καποιος που τα εχει αυτα του θεματος, εχει power meter, ας μετρησει τι τρωνε απλα με τον διακοπτη ανοικτο, χωρις να παιζουν τιποτα απολυτως δηλαδη.

Εντάξει και τι είναι 5 w.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα με ενδιαφέρουν αλλα 7.5 ευρώ μεταφορικά δεν τα λες κ λιγα...ουσιαστικά 5 ευρώ φτηνότερα βγαίνει απο το σκρουτζομάγαζο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, andreasece είπε

Από που προκύπτει ότι είναι monitor;

Στο cosmodata αναφέρουν πως είναι "για λατρεις των παιχνιδιών", ενώ αλλού τα έχουν ως multimedia.

O 'άγιος' Google δίνει άμεσα απαντήσεις.😎

https://musicauthority.org/musical-instruments/best-studio-monitors/

Νο 2

https://www.amazon.com/dp/B016P9HJIA?tag=musicauthorityconv4-20

Επεξ/σία από Tantalord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ιστορικο χαμηλο 62 και 60 σε bestprice.

Δεν ειναι καμια τρελη προσφορα, οριακη ειναι, αλλα για οποιον τα ηθελε τωρα ειναι λυση.

Και εγω edifier εχω (αλλο μοντελο) και εχω να πω οτι ειναι ποιοτικη απο αποψη ηχου εταιρια.

Ενα μειον εχουν για μενα, οτι standby τρωνε 5W μετρημενα, ετσι τα εχω σχεδον μονιμα με κλειστο τον διακοπτη και πρεπει να τον ανοιγω οποτε θελω να ακουσω κατι απο αυτα. Ετσι κατεληξα να δουλευω σχεδον μονιμα ακουστικα για να αποφυγω το ανοιξε-κλεισε.

Αν καποιος που τα εχει αυτα του θεματος, εχει power meter, ας μετρησει τι τρωνε απλα με τον διακοπτη ανοικτο, χωρις να παιζουν τιποτα απολυτως δηλαδη.

Έχω τα συγκεκριμένα ηχεία και επιβεβαιώνω την κατανάλωση τους 5 w και τίποτα να μην κάνεις και εγώ το βράδυ τα κλείνω και τα ανοίγω όταν θέλω ήχο

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, george1551 είπε

Έχω τα συγκεκριμένα ηχεία και επιβεβαιώνω την κατανάλωση τους 5 w και τίποτα να μην κάνεις και εγώ το βράδυ τα κλείνω και τα ανοίγω όταν θέλω ήχο

υπάρχει διακόπτης ή πρέπει να τα βγάλεις από την πρίζα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koystado είπε

υπάρχει διακόπτης ή πρέπει να τα βγάλεις από την πρίζα; 

έχει από πίσω διακόπτη αλλά δεν βολεύει σε πατέντα προσανατολίζομαι προέκταση με διακόπτη για να μην κόψω το καλώδιο τροφοδοσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koystado είπε

υπάρχει διακόπτης ή πρέπει να τα βγάλεις από την πρίζα; 

Εφ' όσον τα έχεις σε PC,  βάζεις ένα πολύμπριζο με διακόπτη και τα κλείνεις όλα  (PC, οθόνη, printer, ηχεία κλπ) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...