Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S20 Ultra είναι 5G ready, 8K εγγραφή βίντεο και έχει κάμερα 108MP με zoom 100X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
18 λεπτά πριν, Istelios είπε

μαλλον δεν ξερεις οτι καθε 3 μερες τα αντροιντ θελει ρεσταρτ για να περνει μπρος λες και ειμαστε στο 1990 γτ ξεκινανε και λαγκαρουν και οχι δεν εχει ξεπεραστει αυτο μετα το σ7 οπως λενε αυτοι που θελουν να πιστευουν οτι δεν ειναι ετσι.Κ

Συγγνωμη αλλα αυτο δεν ισχυει. Εκτος αν αναφερεσαι σε low-end συσκευες οποτε οκ, δεκτον αλλα ακυρη η συγκριση. Πριν 5 μερες εκανα το software update του Φλεβαρη στο Note10+ μου, αλλιως θα ποσταρα ss απο ποτε το ειχα ανοικτο χωρις προβλημα (ουτε που θυμαμαι). 
Καλα για lag δεν το συζηταω καν σε αυτες τις συσκευες, ειναι ανυπαρκτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Istelios είπε

Μαλιστα δοκτωρα τα ξερω ολα.Μαλλον εσυ δεν εχεις ιδεα για πιο λογο εχει 60 γιγα ραμ τα αντροιντ και τα μηλα ακομα εχουν 4.Και μαλλον δεν ξερεις οτι ειναι πισω τουλαχιστον 3 χρονια σε επεξεργαστικη δυναμη και μαλλον δεν ξερεις οτι καθε 3 μερες τα αντροιντ θελει ρεσταρτ για να περνει μπρος λες και ειμαστε στο 1990 γτ ξεκινανε και λαγκαρουν και οχι δεν εχει ξεπεραστει αυτο μετα το σ7 οπως λενε αυτοι που θελουν να πιστευουν οτι δεν ειναι ετσι.Και δεν ειναι τυχαιο που εκτος απο το μεγα προβατο Ελλαδα ολες οι αλλες χωρες προτιμανε ενα μηκο 2 και 3 χρονων απο ενα αντροιντ τελευταιο μοντελο.Το ειχα ξαναπει και δεν μαλωνω μαζι σου ουτε με κανεναν αδερφε δεν περνουμε μεις τα λεφτα και θα δεις οτι αυτο που λεω ισχυει.Πλεον το λογισμικο ειναι το πιο σημαντικο πραγμα στα παντα!Οτι hardware να βαλεις αν δεν εχεις να το υποστηριξεις δεν παει μπροστα.Καλως η κακως η σαμι εμεινε σε οθονες και καμερες τπτ αλλο.Οσο ασχολουνται εταιριες να κρυψουν μια καμερα κατω απο μια οθονη που εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου το μηλο ασχολειται με αλλα βασικα πραγματα οπως ειναι λογισμικο.Το πιο βασικο που υπαρχει.Γνωμη μου ειναι και ξερω οτι δεν συμφωνεις αλλα τι να κανουμε γιαυτο τα συζηταμε.Και το xbox ειναι καλυτεροσε hardware αλλα ολοι προτιμανε το playstation αναρωτηθηκες γτ;

Στην εποχή που το iOS κολλάει και κρασαρει περισσότερο από το android , ο καθένας λέει τα δικά του ... Όλα θέλουν επανεκκίνηση αν θες να λειτουργούν σωστα . Ακόμα και τα ρουτερ... ναι καλά άκουσες ... και τα ρουτερ θέλουν επανεκκίνηση γιατί μαζεύει σφάλματα η ραμ ... Και τα iOS θέλουν restart μια στο τόσο ... το iPad του 2018 κρασαρει πιο συχνά από το Android κινητό μου ... Σε επεξεργαστική δύναμη το πιο δυνατό αντροιτ τσιπ πλέον είναι 1 με 2 γενιές πίσω οντως , γτ η Apple μπήκε πιο νωρίς στους 64μπιτους επεξεργαστές ... επίσης το ότι σταματάει η αναβάθμιση των Samsung στα 2 χρόνια , δεν σημαίνει ότι σταματάει τα security patches. Η Samsung έχει κάνει το Android με το Σκίν της και τις εφαρμογές της ότι καλύτερο υπάρχει , και ότι πιο πλήρες ... ξανάλεω out of the box ... τι μπορεί να κάνει το iOS και το το αντροιτ της Samsung ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Istelios είπε

Μαλιστα δοκτωρα τα ξερω ολα.Μαλλον εσυ δεν εχεις ιδεα για πιο λογο εχει 60 γιγα ραμ τα αντροιντ και τα μηλα ακομα εχουν 4.Και μαλλον δεν ξερεις οτι ειναι πισω τουλαχιστον 3 χρονια σε επεξεργαστικη δυναμη και μαλλον δεν ξερεις οτι καθε 3 μερες τα αντροιντ θελει ρεσταρτ για να περνει μπρος λες και ειμαστε στο 1990 γτ ξεκινανε και λαγκαρουν και οχι δεν εχει ξεπεραστει αυτο μετα το σ7 οπως λενε αυτοι που θελουν να πιστευουν οτι δεν ειναι ετσι.Και δεν ειναι τυχαιο που εκτος απο το μεγα προβατο Ελλαδα ολες οι αλλες χωρες προτιμανε ενα μηκο 2 και 3 χρονων απο ενα αντροιντ τελευταιο μοντελο.Το ειχα ξαναπει και δεν μαλωνω μαζι σου ουτε με κανεναν αδερφε δεν περνουμε μεις τα λεφτα και θα δεις οτι αυτο που λεω ισχυει.Πλεον το λογισμικο ειναι το πιο σημαντικο πραγμα στα παντα!Οτι hardware να βαλεις αν δεν εχεις να το υποστηριξεις δεν παει μπροστα.Καλως η κακως η σαμι εμεινε σε οθονες και καμερες τπτ αλλο.Οσο ασχολουνται εταιριες να κρυψουν μια καμερα κατω απο μια οθονη που εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου το μηλο ασχολειται με αλλα βασικα πραγματα οπως ειναι λογισμικο.Το πιο βασικο που υπαρχει.Γνωμη μου ειναι και ξερω οτι δεν συμφωνεις αλλα τι να κανουμε γιαυτο τα συζηταμε.Και το xbox ειναι καλυτεροσε hardware αλλα ολοι προτιμανε το playstation αναρωτηθηκες γτ;

Φιλε ειλικρινα μαλλον μιλας για παλιες συσκευες. ΟΛΑ αυτα που λες.... σε ποιο κινητο τα ειδες?

Το κινητο μου εχει να κλεισει πανω απο 3 μηνες το βραδυ ή να το κανω restart και πιστεψε με λογο δουλειας εχω πολλα κινητα στην διαθεση μου καθως ειμαι σε εταιρεια κινητων. 

ΚΑΝΕΝΑ στο ξαναλεω ΚΑΝΕΝΑ μου κινητο δεν εχει κολησει και μαλιστα εχω να δω κολημενο μενου απο την εκδοση 7!!! 

Να σου πω και για τα iphone αν και δεν ειναι στο σωστο θεμα.....

Λοιπον το λογισμικο iOS φτιαχτηκε ακριβως στα μετρα-σασι των κινητων iPhone ενω το android δεν φτιαχτηκε για ΚΑΝΕΝΑ συγκεκριμενο κινητο καθως το λογισμικο το μοιράζονται κινητα, tablet, android tv box, android tv's, android smartwatch και φυσικα android car audio system. Πανω σε ποιο σασι να πατησει αφου εχει να κανει με χιλιαδες διαφορετικες συσκευες!  Καθε συσκευη >ΔΕΝ ειναι ιδια με την αλλη. 

Το android καθε φορα ανανεωνεται και διορθωνεται ωστε να μπορει να δουλευει αψογα αλλα τι να πρωτοκανει οταν η καθε εταιρεια συσκευων φτιαχνει την συσκευη οπως ακριβως αυτη γουσταρει.

Η huawei στο λογισμικο που εφτιαξε ωστε σε περιπτωση που φαει τελικα φολα απο τον τραμπ θα κενταει καθως φτιαχτηκε για τα μοντελα της. ΕΑΝ η καθε εταιρεια ειχε και το δικο της λογισμικο πεσμου εσυ ....τι θα εκανες σαν χρηστης? τι θα εκαναν οι προγραμματιστες εφαρμογων? θα επρεπε μια εφαρμογη να την γραψουν σε 7-8 διαφορετικες πλατφορμες!!! ψεματα??

Εχω πελατη που εχει το Note 9 ΟΛΗ μερα ανοιχτο ...οταν λεω ανοιχτο εννοω δεν κλεινει ΠΟΤΕ η οθονη ...ΠΟΤΕ καθως παιζει ενα παιχνιδι Online και ειναι αν το λεω καλα Leader στο LOL αν καταλαβα καλα το παιχνιδι (δεν παιζω οποτε και δεν το ξερω το παιχνιδι), δεν τον κολησε ουτε μια φορα, δεν του εβγαλε προβλημα, δεν του ζεσταθηκε και το εχει μεσα σε θηκη που ειναι σαν κουτι με καπακι, με τα λεγομενα σου το κινητο αυτο θα ειχε τερματισει εδω και καιρο ή θα το ειχε πεταξει στον τοιχο καθως θα κολουσε και θα ηθελε restart. Πιστεψε με εχει 1 χρονο που ειναι 24 ωρες ανοιχτο. 

Φιλε Στελιο ευτηχως ή δυστηχως δουλευω σε εταιρεια οπως ειπα με κινητα (επισκευες - πωλησεις) και εχω στην κατοχη μου ΟΤΙ κινητο θες!! σχεδον τα ΠΑΝΤΑ! στο υπογειο εχω πανω απο 200 συσκευες απο το 1994 και μεχρι τωρα! (οχι δεν τα πληρωσα...τα πιο πολλα ειναι τζαμπα απο το μαγαζι).

Οσο για το xbox vs ps4..... Το ps4 εχει περισσοτερες εταιρειες που την υποστηριζουν σε λογισμικο (games) αλλα και σε αξεσουαρ, η microsoft εβγαλε ΜΟΝΗ της τα ματιας της καθως οπως ξερεις φτιαχνει δικα της αξεσουαρ αλλα και παιχνιδια και εαν διαβασεις πολυ πιο παλια, τους ειχε κανει τους προγραμματιστες στην ακρη καθως προωθουσε το δικο της HALO game. Στα σεμηναρια ποτε δεν ειχαν να μας δειξουν κατι το ξεχωριστο παρα μονο μιλουσαν για το hardware της κονσολας!!!

φιλικα παντα!!

Επεξ/σία από scientlaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S8+ παιζει στα 3 χρονια που το έχω να εχω κανει restart μονο οταν κανει update. Το OneUI ειναι ταχυτατο και προσωπικά ειναι τοσο καλυτερο σε features, customisation και αλλα πολλά απο τη βαρετη σαπιλα του iOS που θα προτιμουσα παλιοτερη συσκευη με OneUI απο φετινη με iOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, NamelessDead said:

S8+ παιζει στα 3 χρονια που το έχω να εχω κανει restart μονο οταν κανει update. 

Δηλαδή ποτέ? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δηλαδή ποτέ? 😛 

1 φορά το χρόνο τα πρώτα 2 χρονια για τα major updates και 1 φορά το μηνα για τα security. Μην γινεσαι κακός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, lenovo2014 είπε

Ποιο κρασάρει?  Χαχαχαχαχαχα μου έφτιαξες την μέρα 

Αντε κανε καμια κωλοτούμπα ρε φίλε 

Επειδή δουλεύω και τα 2 ξέρω τι λέω ... το iPad μου  κρασαρει πολύ περισσότερο από το αντροιτ κινητό μου ... Θες να το πιστέψεις? , πίστεψε το ... Δεν θες ? Δεν με απασχολει και πολύ ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Επειδή δουλεύω και τα 2 ξέρω τι λέω ... το iPad μου  κρασαρει πολύ περισσότερο από το αντροιτ κινητό μου ... Θες να το πιστέψεις? , πίστεψε το ... Δεν θες ? Δεν με απασχολει και πολύ ...  

Ποιο ipad εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, billdanos είπε

Δηλαδή ποτέ? 😛 

Το update είναι κάθε μήνα, ανελλιπώς. Η ημερομηνία δεν είναι σταθερή αλλά όπως και να έχει είναι εντός του μήνα.

Το S8  πήρε κανονικά update για τον μήνα Ιανουάριο.

Επεξ/σία από VChris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την καλύτερη Android εμπειρία που μπορεί να συγκριθεί με iOS, την βρίσκει κανείς μόνο σε Pixel και σε OnePlus. Ποια One UI, ποια EMUI, ποια MIUI, ποια Color OS και κουραφεξαλα;

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, baiosss είπε

Την καλύτερη Android εμπειρία που μπορεί να συγκριθεί με iOS, την βρίσκει κανείς μόνο σε Pixel και σε OnePlus. Ποια One UI, ποια EMUI, ποια MIUI, ποια Color OS και κουραφεξαλα;

 

Προτιμω χιλιες φορές το UI της Samsung. Eχει τα ΠΑΝΤΑ. Κυριολεκτικα. Features που η Google εβαλε στις τελευταιες εκδοσεις τα εχει η Samsung απο την εποχη του S3. Πλεον ειναι και αλαγκαριστο, δεν κανει κοληματα και ακομα και αν δεν σου αρεσουν τα πολλα χρωματα που εχει το αλλαζεις με το theme store. Σε αντιθεση με το "εχω 10 icons σε σειρα απο το 2007" το iPhone που ουτε default apps δεν μπορεις να αλλαξεις χιλιες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NamelessDead είπε

Προτιμω χιλιες φορές το UI της Samsung. Eχει τα ΠΑΝΤΑ. Κυριολεκτικα. Features που η Google εβαλε στις τελευταιες εκδοσεις τα εχει η Samsung απο την εποχη του S3. Πλεον ειναι και αλαγκαριστο, δεν κανει κοληματα και ακομα και αν δεν σου αρεσουν τα πολλα χρωματα που εχει το αλλαζεις με το theme store. Σε αντιθεση με το "εχω 10 icons σε σειρα απο το 2007" το iPhone που ουτε default apps δεν μπορεις να αλλαξεις χιλιες φορες

Ένα κινεζοUI είναι και το One UI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...