Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX 5700 XT 8G Nitro+ 399€ Πλαίσιο


kostas7837aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/sapphire-vga-radeon-rx-5700-xt-8g-nitro-_3311996 

Φθηνότερο κατάστημα skroutz 434,00€ 

+ 3 χρόνια εγγύηση Πλαίσιο. 

Επεξ/σία από kostas7837aek
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτη ειναι τιμη. Μπραβο στο plaisio. Η καλυτερη 5700xt εκει εξω. Τσιμπατε και game pass και τα 2 παρακατω παιχνιδια

Monster Hunter World: Iceborn Master Edition & Resident Evil 3

Τρομερο deal. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stelaras12 είπε

συγκριτικά με 2060;

Καμια 20-25% μπροστα και αρκετα μπροστα και απο απλη 2070. 3-4fps πισω απο 2070super. Η καρτα ειναι οτι πιο vfm υπαρχει. Τα 2 παιχνιδια πανε 100 ευρω μαζι(40+60) και με τιμολογιο παει στα 320 ευρω. Οποιος δεν θελει να τα παιξει τα πουλαει ενα 50αρικο και τα 2 και του βγαινει 270 ευρω η καρτα καθαρα. Οποιοι θελατε καρτα μην το σκεφτεστε καν.

Spoiler

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png
Screenshot-3.png
Screenshot-4.png

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το 3 χρόνια εγγύηση πλαίσιο δε του δίνει και καμία ιδιαίτερη αξιοπιστία. Εξαιρετική ευκαιρία / προσφορά αλλά δε γνωρίζω αν λύθηκαν τα θέματα με τα drivers κλπ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Καλά το 3 χρόνια εγγύηση πλαίσιο δε του δίνει και καμία ιδιαίτερη αξιοπιστία. Εξαιρετική ευκαιρία / προσφορά αλλά δε γνωρίζω αν λύθηκαν τα θέματα με τα drivers κλπ

Και ομως μετρανε πολυ απο μεγαλο καταστημα. Σκεψου να παθει κατι η καρτα και να τρεχεις με τα καταστηματα του skroutz. Δεν προκειται να βγαλεις ακρη ποτε. Η sapphire επισημα δινει 2 χρονια εγγυηση. Οποτε ειναι +1 απο το plaisio. Θεματα με drivers υπαρχουν αλλα ειναι ντεμι ντεμι η κατασταση αλλοι εχουν αλλοι οχι. Η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι χαρισμα στα 399 ευρω και δινει 2 παιχνιδαρες που αξιζουν 100 ευρω απο μονες τους. Ειναι no brain αγορα για καποιον που εχει αυτο το budget και εψαχνε για καρτα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα 2 παιχνιδια πανε 100 ευρω μαζι(40+60) και με τιμολογιο παει στα 320 ευρω

ΤΙ πάει να πει με τιμολόγιο πάει στα 320 ευρώ (!) Καταρχήν αυτό που λες πρέπει να έχεις κάποιον να σου κόψει τιμολόγιο και 2ον να σου επιστρέψει τον ΦΠΑ. Και το πιο σημαντικό αυτό μπορεί να γίνει σε ότι αγοράζουμε...!

Τα θέματα με drivers, black screen κλπ δεν έχουν λυθεί. Ένα 20-30% συνεχίζει να έχει μεγάλα θέματα με αρκετούς να τις γυρνάνε πίσω. Διαβάστε και εδώ στο topic, στο Reddit αλλά και σε video στο youtube και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά με την Nitro δεν έχω κανένα θέμα και ειδικά με τους 2020 drivers έχω καλύτερες επιδόσεις. 

Φίλος μου με την 5700 Pulse επίσης κανένα πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greg4 είπε

ΤΙ πάει να πει με τιμολόγιο πάει στα 320 ευρώ (!) Καταρχήν αυτό που λες πρέπει να έχεις κάποιον να σου κόψει τιμολόγιο και 2ον να σου επιστρέψει τον ΦΠΑ. Και το πιο σημαντικό αυτό μπορεί να γίνει σε ότι αγοράζουμε...!

Τα θέματα με drivers, black screen κλπ δεν έχουν λυθεί. Ένα 20-30% συνεχίζει να έχει μεγάλα θέματα με αρκετούς να τις γυρνάνε πίσω. Διαβάστε και εδώ στο topic, στο Reddit αλλά και σε video στο youtube και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.

Ναι ενταξει αυτο με το τιμολογιο το ανεφερα για κοσμο που μπορει να κοψει αλλα και χωρις αυτο παλι η τιμη ειναι εξαιρετικη με τα 2 παιχνιδια. Οταν οι 2070super παιζουν στα 100+ ευρω παραπανω οι απλες υλοποιησεις απο skroutz. Εχοντας ασχοληθει πολλες ωρες με την 5700xt που εχω επιτρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη πανω στο θεμα των drivers. Ναι εχουν θεματα με συγκεκριμενα combinations αλλα οχι σε βαθμο που εχουν αφησει να εννοηθει στο διαδικτυο. Προφανως οποιος θελει παει σε 2070super με +150 ευρω απο skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostas7837aek είπε

Εγώ προσωπικά με την Nitro δεν έχω κανένα θέμα και ειδικά με τους 2020 drivers έχω καλύτερες επιδόσεις. 

Φίλος μου με την 5700 Pulse επίσης κανένα πρόβλημα. 

Εγώ έχω 5700 xt pulse και εκτός από κάνα δυο black screens όταν την πρωτοέβαλα δεν έχω κανένα πρόβλημα με 19.12.3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Και ομως μετρανε πολυ απο μεγαλο καταστημα. Σκεψου να παθει κατι η καρτα και να τρεχεις με τα καταστηματα του skroutz. Δεν προκειται να βγαλεις ακρη ποτε. Η sapphire επισημα δινει 2 χρονια εγγυηση. Οποτε ειναι +1 απο το plaisio. Θεματα με drivers υπαρχουν αλλα ειναι ντεμι ντεμι η κατασταση αλλοι εχουν αλλοι οχι. Η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι χαρισμα στα 399 ευρω και δινει 2 παιχνιδαρες που αξιζουν 100 ευρω απο μονες τους. Ειναι no brain αγορα για καποιον που εχει αυτο το budget και εψαχνε για καρτα.

Η πολιτική των εγγυήσεων πλαισίου και μαγαζιών του Σκρουτζ δε διαφέρουν και πολύ. Έχω δει πολύ πιο σωστή αντιμετώπιση από μαγαζιά του Σκρουτζ παρά από το εν λόγο κατάστημα. Ειδικά όταν τίθεται θέμα προσφοράς . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα έλεγα να διαβασετε πρώτα για τα θεματα των drivers που είναι χοντρα και εαν αποφασισετε να παιξετε λαχειο,προχωρηστε. 

Εαν δεν υπηρχαν τα προβληματα,σε αυτα τα λεφτά φυσικα ειναι πολυ καλη προσφορα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Εγώ έχω 5700 xt pulse και εκτός από κάνα δυο black screens όταν την πρωτοέβαλα δεν έχω κανένα πρόβλημα με 19.12.3


και εγω με την pulse δεν εχω κανενα προβλημα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...