Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX 5700 XT 8G Nitro+ 399€ Πλαίσιο


kostas7837aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Tantalord είπε

Παίζει επίσης να ταλαιπωρηθείτε με τα free games που έρχονται μαζί με την κάρτα, διότι σε παλαιότερη προσφορά BF με τις Rx 590 μερικοί πήραν τους κωδικούς με μεγάλη καθυστέρηση η και καθόλου μετά από πολλά τηλεφωνήματα στο ΠΛΑΙΣΙΟ.

Η μονη ταλαιπωρία προκυπτει μονο απο οσους καθονται και το αφηνουν το θεμα.Θελει κυνήγι/επιμονη με το καλημερα.

Οποιος παραλαβει την καρτα,απο την πρωτη μερα να μιλησει τηλεφωνικα με αυτους και αν δεν βγαλει ακρη να παει απο κοντα απο καποιο καταστημα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά επειδή έχω παραγγείλει την 5700 pulse πιστεύετε αξίζει το ρίσκο η αγορά της? Βγάζει θέματα μόνο στο gaming η γενικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν επιδοσεις/υλοποιηση/εγγυηση/bundle προφανως και αξιζει το ρισκο.

Απο την αλλη δεν γνωριζουμε ουτε σε ποιους και πως εμφανιζονται τα θεματα με black screens ή ποτε θα λυθουν.

Το θεμα αυτο ανοιχτηκε καθαρα και μονο για την ιδια την καρτα και το Πλαισιο ειναι το μονο καταστημα στην Ελλαδα που προσφερει 3χρονια εγγυηση(τα περισσοτερα δινουν 2,γιατι τοσα δινει η Sapphire)και ειναι το μονο που δινει σε bundle και τα παιχνιδια+game pass.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Σαν επιδοσεις/υλοποιηση/εγγυηση/bundle προφανως και αξιζει το ρισκο.

Απο την αλλη δεν γνωριζουμε ουτε σε ποιους και πως εμφανιζονται τα θεματα με black screens ή ποτε θα λυθουν.

Το θεμα αυτο ανοιχτηκε καθαρα και μονο για την ιδια την καρτα και το Πλαισιο ειναι το μονο καταστημα στην Ελλαδα που προσφερει 3χρονια εγγυηση(τα περισσοτερα δινουν 2,γιατι τοσα δινει η Sapphire)και ειναι το μονο που δινει σε bundle και τα παιχνιδια+game pass.

Απο το πλαίσιο τηv έχω παραγγείλει κι εγώ και πρόλαβα και την προσφορά απλώς με έχει φοβίσει το θέμα με τους driver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τους drivers ειναι αλλο θεμα. Οποιος φοβαται και δεν θελει να παρει το ας το πουμε ρισκο,εννοειται οτι κοιταζει αλλου,δεν μπορουμε να κανουμε κατι.

Η αντιστοιχη καρτα απο nvidia μερια ειναι γενικα η κατα πολυ ακριβοτερη 2070Super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογη υλοποιηση απο nvidia πρεπει να σκασεις πανω απο 550 ευρω και δεν θα παρεις και τα παιχνιδια. 

Στην χειροτερη κανεις format το pc πριν την βαλεις και εχεις τις ιδιες πιθανοτητες να σου κατσει προβλημα με οποιαδηποτε αλλη καρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω την κάρτα μερικους μήνες από την προηγούμενη προσφορά του Πλαισίου. Πολύ καλή υλοποίηση, αθορυβη, καλές θερμοκρασίες και πανέμορφη. Θέματα οδηγών δεν αντιμετώπισα προσωπικά άξια μνείας. Ειμαι με τους 2020. Μαζί με το gamepass, τα 2 games και τα 3 έτη εγγύησης Πλαισιο είναι no brainer. Για να πάει κάποιος στην αντίστοιχη πράσινη θέλει 100+ ευρώ (2070 super). Όσοι ψάχνατε για αγορά κάρτας για να την συνδυάσετε με οθόνη 1440p. Πάρτε την όσο υπάρχει ακόμα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει να τι κανω αγορά εχω asus strix vega 64 και αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα οπως μπλε οθόνες και μαύρες οθόνες σε διάφορα παιχνίδια και ψιλές θερμοκρασίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, exclood είπε

αξίζει να τι κανω αγορά εχω asus strix vega 64 και αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα οπως μπλε οθόνες και μαύρες οθόνες σε διάφορα παιχνίδια και ψιλές θερμοκρασίες 

Ξεκάθαρα ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, lightsout είπε

Εντάξει, μια βδομάδα αφού αγόρασα 2070 super στα 500 ευρώ, σκάει αυτό.. Καλά ξεκίνησε η εβδομάδα μου. 

έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα, με την 5700 pulse απο black friday, μου στείλαν τους κωδικούς την επόμενη μέρα (κατόπιν του σχετικού μαιλ απο μεριάς μου).
Έχω το θέμα με το black screen, κατα καιρούς έντονο, αλλά με κλειστό το afterburner και το hardware acceleration φαίνεται να έστρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, stefanos_13 είπε

έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών. 

Δυστυχώς (ή ευτυχώς από την αποψη της διευκόλυνσης) το έχω βάλει σε άτοκες δόσεις, που σημαίνει ότι αν υπαναχωρήσω το ποσό θα μου επιστρέφεται σύμφωνα με το πλάνο δόσεων, το οποίο κατά συνέπεια σημαίνει ότι θα έχω δεσμευμένο ένα μεγάλο ποσό στην κάρτα άρα μικρότερο πιστωτικό όριο. Τελοσπάντων, να την χαρούν όσοι την αγοράσουν! Πολύ καλή τιμή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Pandelas said:

Σε εμένα, με την 5700 pulse απο black friday, μου στείλαν τους κωδικούς την επόμενη μέρα (κατόπιν του σχετικού μαιλ απο μεριάς μου).
Έχω το θέμα με το black screen, κατα καιρούς έντονο, αλλά με κλειστό το afterburner και το hardware acceleration φαίνεται να έστρωσε.

Το hardware acceleration το απενεργοποιεις τελειως στα windows ; Έχεις κάποιο μειονέκτημα; 

Και εγώ πήρα της 560πxt με άτοκες και έχω θέματα. Δεν τον ήξερα αυτό με το ποσό, που θα επιστρέφεται σε δόσεις. 

Επισης και εγώ έστειλα email για τα παιχνίδια και το game pass,  μου είπαν θ; μου τα στείλουν σε λίγες ημέρες. Εννοείται σε 2,3 ημέρες θα ξαναστείλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...