Προς το περιεχόμενο

Καρναβάλι Πάτρας 2020


tazos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.thetoc.gr/politiki/article/o-geroun-gera-epestrepse-kai-thrinei-gia-ton-ntaiselmploum  Μαθετε τι σημαινει μεταφορικα γιατι το πετανε πολυ και ασχετα ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος το έγραψε αυτό που απλά ρώτησα για το καρναβάλι της Πάτρας και αν παίζει κανά γκομενάκι.

Φανταστείτε να έλεγα ότι το φυσιολογικό είναι να δουλεύεις συνέχεια και μετά να ξεδίνεις ΣΚ ποτά κλπ (ή τζόγο πχ) και από Δευτέρα πάλι από την αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, simplemaths είπε

Το θέμα είνια να μην κουραστείς καν, τιντερ στη δουλειά! Αλλά αυτό που λες το σκέφτομαι για βόρειες χώρες :P 

και με μικρή εμβέλεια 5χλμ για after work drinks. ;) 

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Βάλε Βαρσοβία και άστο ένα 24ωρο και θα δεις... ;)

ή Βελιγράδι :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lactate είπε

Mόνο εγώ το θεωρώ υπερεκτιμημένο και ξεπερασμένο ε;

Υπάρχει κάποιο άλλο που θεωρείς καλύτερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Υπάρχει κάποιο άλλο που θεωρείς καλύτερο; 

γενικά δεν με τρελαίνει το καρναβάλι. Τώρα να θέλει κάποιος να ντυθεί κτλ οκ μπορει να παει στα κατά τόπους καρναβάλια.. αλλα αυτή η παράνοια να ψάχνουν τρόπο να πάνε στην Πάτρα να κάνουν αναρτήσεις στο εκπαποκαλυψεις να τους κανει like όποιος μπορει να τους φιλοξενήσει 4 φίλους με 100 ευρώ και γενικά όλο αυτό οτι θα περάσουν τόσο καλά.. μου κανει υπερβολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lactate είπε

γενικά δεν με τρελαίνει το καρναβάλι. Τώρα να θέλει κάποιος να ντυθεί κτλ οκ μπορει να παει στα κατά τόπους καρναβάλια.. αλλα αυτή η παράνοια να ψάχνουν τρόπο να πάνε στην Πάτρα να κάνουν αναρτήσεις στο εκπαποκαλυψεις να τους κανει like όποιος μπορει να τους φιλοξενήσει 4 φίλους με 100 ευρώ και γενικά όλο αυτό οτι θα περάσουν τόσο καλά.. μου κανει υπερβολη

Βρε για το tinder και τα κοινωνικά δίκτυα λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Βασίλης_29 είπε

Βρε για το tinder και τα κοινωνικά δίκτυα λέω.

Αυτός έλεγε για το καρναβάλι από την αρχή :P 

Πάντως όχι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το τίντερ(τα έχω λιώσει :( )

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, simplemaths είπε

Αυτός έλεγε για το καρναβάλι από την αρχή :P 

Πάντως όχι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το τίντερ(τα έχω λιώσει :( )

Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου αυτά αλλά έχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις παρέα και είσαι σχετικά κοντά πήγαινε, μια χαρά θα περάσεις.

Γίνονται και τα μπουρμπούλια, ρίξε μια ματιά: https://www.thebest.gr/article/567462-tria-tha-einai-fetos-ta-mpourmpoulia-sto-royal-palaio-ptochokomeio

Αναφορά σε κείμενο

Τα Μπουρμπούλια είναι χοροί όπου οι γυναίκες διατηρούν την ανωνυμία τους κάτω από ένα μαύρο ντόμινο και μια μαύρη μάσκα, ενώ οι άντρες φορούν επίσημο ένδυμα και διαλέγουν την ντάμα τους αγνοώντας την ταυτότητα της, τουλάχιστον για εκείνο το βράδυ.

Δεν έχω πάει οπότε δεν μπορώ να δώσω εντυπώσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις να μείνεις στην Πάτρα (να σε φιλοξενήσουν) αξίζει. Τώρα αν θες ξενοδοχείο κλπ Δεν αξίζει γιατί πολύ απλά θα πληρώσεις 200 ευρώ - ελάχιστα - για 2 μέρες. 

Τώρα για βουνά από σκουπίδια κλπ που διάβασα στην αρχή του νήματος δεν ισχύει...Τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον!! 

Αν θες να ζήσεις την εμπειρία  έλα! 

 

--Σιγά την εμπειρία δηλαδή, εγώ το έχω βαρεθεί το καρναβάλι τα τελευταία χρόνια κ κοιτάω πάντα να λείπω το 3ημερο αυτο--

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tazos87 είπε

Ο φίλος το έγραψε αυτό που απλά ρώτησα για το καρναβάλι της Πάτρας και αν παίζει κανά γκομενάκι.

Φανταστείτε να έλεγα ότι το φυσιολογικό είναι να δουλεύεις συνέχεια και μετά να ξεδίνεις ΣΚ ποτά κλπ (ή τζόγο πχ) και από Δευτέρα πάλι από την αρχή...

Γενικά το γράφουν όταν αναφέρεται οποιαδήποτε μορφή διασκέδασης ή ευχαρίστησης, πχ:

-"Χτες το βράδυ κάναμε φανταστικό σεξ με την κοπέλα μου"

-"Γερούν γερά"

 

-"Το Σάββατο είδαμε μια πολύ ωραία ταινία"

-"Γερούν γερά"

 

-"Μαγείρεψα κάτι εκπληκτικά φιλετάκια"

-"Γερούν γερά"

 

-"Την Κυριακή κοιμήθηκα καλά για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό"

-"Γερούν γερά"

 

Νομίζω ότι πολλές φορές το πιστεύουν κιόλας, ακόμα κι όταν νομίζεις ότι κάνουν πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...