Προς το περιεχόμενο

Καρναβάλι Πάτρας 2020


tazos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Γενικά το γράφουν όταν αναφέρεται οποιαδήποτε μορφή διασκέδασης ή ευχαρίστησης, πχ:

-"Χτες το βράδυ κάναμε φανταστικό σεξ με την κοπέλα μου"

-"Γερούν γερά"

-"Το Σάββατο είδαμε μια πολύ ωραία ταινία"

-"Γερούν γερά"

-"Μαγείρεψα κάτι εκπληκτικά φιλετάκια"

-"Γερούν γερά"

-"Την Κυριακή κοιμήθηκα καλά για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό"

-"Γερούν γερά"

Νομίζω ότι πολλές φορές το πιστεύουν κιόλας, ακόμα κι όταν νομίζεις ότι κάνουν πλάκα.

Γερουν γερα..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, talibanakos είπε

Ολοι μεθυσμενοι,τα κλειστά μαγαζια ειναι σφραγισμενα για να μην τα λεηλατήσουν,ακουστηκαν και βιασμοι πιο παλια κτκ κτλ.

Σιγά μη γίνονται και swingers parties.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εισαι εκει στα 20 περιπου γουσταρεις καταστασεις οτι να ναι και εχεις αντοχες , τοτε πανε.

Εγω 1η κ μοναδική φορά πήγα το 2017 το τελευταιο ΣΚ του καρναβαλιου και δε θα ξαναπαω ποτε. Έχει άπειρο κόσμο σε σημείο να μη χωράς σε μαγαζί (όμως οι περισσοτεροι μαγαζάτορες θα σε βάλουν για να πλερώσεις κανα ποτακι) , στο δρόμο ανοίγεις δρόμο με ματσετα για να περνάς, όλα πανάκριβα, ΄η μουσική τόσο δυνατά που σπάει τύμπανα και όχι μόνο , ευκολο να πλακωθείς στο δρόμο , οι περισσότεροι ειναι πιωμενοι και τσαμπουκαλεμενοι ,γενικά επικρατεί ένα χαος  που προσωπικά εγώ στα 20 μου θα το πάλευα αλλα στα 28 που πηγα δεν.....

Όσο για τις γκόμενες, αυτο ειναι το μονο θετικό ...

Να ξέρεις επίσης οτι εαν κατεβεις με ΚΤΕΛ , να κλείσεις 1-2 βδομαδες πριν γιατι έχει τόσο κόσμο που φευγουν ανα 5 λεπτα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντας Πατρινός ο οποίος έβγαινα από μικρό παιδί και πλέον στα 28 μου το έχω σιχαθεί εντελώς,αλλά λόγω δουλειάς αναγκάζομαι αυτό το Σ/Κ πάντα να δουλεύω (εικονολήπτης σε περιφερειακό τηλεοπτικό σταθμό που το μεταδίδουμε Live κάθε χρόνο) να πω κι εγώ την άποψή μου για αυτό  που ονομάζουμε Πατρινό "Καρναβάλι"...

Το καρναβάλι τα τελευταία 20 χρόνια έχει ξεφύγει εντελώς από αυτό που ήταν,έχει γίνει καθαρά ένα πάρτυ αισχροκέρδιας και τίποτε περισσότερο τόσο από την άποψη των τιγκαρισμένων μαγαζιών που ανεβάζουν τις τιμές στο θεό,με τις μπόμπες να δίνουν και να παίρνουν,όσο και γενικότερα στα Group τα οποία πουλάνε ένα κομμάτι ναύλον χρυσό και πιστέψτε με θησαυρίζουν (ειδικά τα πολυάριθμα) χωρίς καμία φαντασία,απλά ανακυκλώνοντας στολές προηγούμενων χρόνων.Στο δρόμο πλέον το μόνο που συναντάς είναι 15χρονα και 20χρονα μεθυσμένα,ναρκωτικά,σπασμένα μπουκάλια μαυροδάφνης και γενικότερα μία εικόνα παρόμοια με του Λαγανά της Ζακύνθου,ή του Κάβου στη Κέρκυρα κλπ...Έχει μετατραπεί καθαρά σε μια έννοια βγαίνω να μεθοκοπήσω,να πη#@@σω καμια μεθυσμένη,να παίξω και "ξύλο" αν χρειαστεί..Κάποτε το εκάστοτε group που συμμετείχες σου έλεγε το θέμα και πήγαινες έραβες τη στολή σου μόνος σου με πολύ μικρό κόστος..Τώρα σε βάζουν στο τρυπάκι να πληρώσεις κάτι 40αρια,50αρια κοκ (εκτός αν έχεις γνωστούς οπότε η ταρίφα πέφτει) για ένα πράγμα που μετά θα το πετάξεις,ενώ παλιότερα θυμάμαι οτι τις στολές μας τις φορούσαμε και άλλες χρονιές σε αποκριάτικα πάρτι κλπ.. 

Βλέπω άλλες πόλεις που κάνουν καρναβάλια και πραγματικά ζηλεύω που η φαντασία που έχουν στις στολές των group ή στα άρματα οργιάζει! Ζουν πραγματικό καρναβάλι οι άνθρωποι..Πριν κάποια χρόνια πχ με έστειλε το κανάλι στη Κεφαλονιά να καλύψω τις παρελάσεις εκεί και πραγματικά είδα ένα καρναβάλι φοβερό,με τη πολιτική του σάτιρα αλλά και φαντασία στα άρματα και το κόσμο πραγματικά να το διασκεδάζει.Και όλα αυτά σε ένα νησί.Και φυσικά αντίστοιχα καρναβάλια γίνονται και σε άλλες πόλεις.

  • Like 15
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουραστική η παρέλαση να την παρακολουθήσεις (ειδικά με ντάλα ήλιο)... Δυσκολία στο να βρεις καλό μέρος να κάτσεις για καφέ και να βλέπεις εκτός αν πας από νωρίς. 

Χαβαλές το βράδυ με τον πολύ κόσμο στον δρόμο, ωραία ατμόσφαιρα να πιεις κρασί/μπύρα/αλκοόλ έξω ή σε μαγαζί.

Παρά πολύ ωραία τα πυροτεχνήματα το βράδυ στο λιμάνι. Ενδεχομένως να αξίζει και η συναυλία μετά. 

Αυτά από πέρσι που πήγα πρώτη φορά. Φέτος δεν θα πάω. Του χρόνου ποιος ξέρει, ίσως Ξάνθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
8 minutes ago, tritonas00 said:

εγινε και ενα καλο

Έζησα να βάλω καρδούλα σε post του Tritona! Έρχεται το ΤΕΛΟΣ! 😛 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, maarinos είπε

Ακυρώνεται το καρναβάλι της Πάτρας συν και της υπόλοιπης χώρας

https://www.ethnos.gr/ellada/90898_koronaios-akyronetai-karnabali-tis-patras

O Κορονοιος ειναι το λιγοτερο που μπορεις να κολλησεις στο καρναβαλι της Πατρας !!!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Έζησα να βάλω καρδούλα σε post του Tritona! Έρχεται το ΤΕΛΟΣ! 😛 

Ακόμη μια καρδούλα έμεινε να βάλεις και στον άλλον με το αβαταρ της Λίβερπουλ του γκακις πως σκατά λέγεται και τότε μπορείς να πεις με σιγουριά ότι ήρθε το τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...