Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Οταν παραθετεις λογια καποιου με quote δεν θα φτιαχνεις δικες σου προτασεις. "Το ΕΣΥ ειναι μπαχαλο", το λες μονο εσυ. Πρωτα διαβαζουμε και μετα ανοιγουμε το στομα να μιλησουμε. Αν δεν εχουμε διαβασει, καλυτερα να μασαμε καμια τσιχλα.

Ιδία εμπειρία στο νοσοκομείο του Wakefield τον Φεβρουάριο 2017. Εγώ ήμουν αυτός που έχασε 1/3 λίτρο αίμα στο μπολάκι από χαρτόνι που μου είχαν δώσει στον διάδρομο του νοσοκομείου ΑΦΟΥ με είχε δει γιατρός και με κατέγραψε για την επίσκεψη. Τη μόνη επίβλεψη που είχα ένας νοσοκόμος κάθε ώρα να δει την πίεση αν είχα χάσει πολύ αίμα και είχε πέσει. Και ακριβός αυτό μου είπε ο ΩΛΡ όταν με είδε στις 6 το απόγευμα ενώ ήμουν εκεί από τις 11 το πρωί που με είχε κουβαλίσει το ασθενοφόρο από την δουλεια, γιατί ξαφνικά άρχισα να κατεβάζω αίμα εκεί που ήμουν στο meeting χωρίς σταματημό. 

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Παλι κανεις quote αυτο που σου γραφω και λες τα ασχετα σου part2; Σε ποιον απαντας;

Επισης στο προηγουμενο που με quot-αρεις, γραφω ΓΑΛΛΙΑ και ΓΕΡΜΑΝΙΑ και μου απαντας για τα γνωστα χαλια της Αγγλιας; Μιλησα για νοσοκομεια περα ολων των αλλων ατοπηματων σου;  Ή για συμπεριφορα των ανθρωπων, πολιτων και αλλων;

Ξαναλεω, προσεχε λιγο πρωτα να διαβαζεις, και ΑΝ εχεις διαβασει τι λεει ο αλλος, κανε μια προσπαθεια να απαντησεις επι αυτων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Apoll είπε

Ιδία εμπειρία στο νοσοκομείο του Wakefield τον Φεβρουάριο 2017. Εγώ ήμουν αυτός που έχασε 1/3 λίτρο αίμα στο μπολάκι από χαρτόνι που μου είχαν δώσει στον διάδρομο του νοσοκομείου ΑΦΟΥ με είχε δει γιατρός και με κατέγραψε για την επίσκεψη. Τη μόνη επίβλεψη που είχα ένας νοσοκόμος κάθε ώρα να δει την πίεση αν είχα χάσει πολύ αίμα και είχε πέσει. Και ακριβός αυτό μου είπε ο ΩΛΡ όταν με είδε στις 6 το απόγευμα ενώ ήμουν εκεί από τις 11 το πρωί που με είχε κουβαλίσει το ασθενοφόρο από την δουλεια, γιατί ξαφνικά άρχισα να κατεβάζω αίμα εκεί που ήμουν στο meeting χωρίς σταματημό. 

Θεωρεις πως παιζει ρολο οτι εισαι μεταναστης εκει ή το ιδιο ειναι και για τους ντοπιους?

Γιατι αυτα που περιγραφεις ειναι πραγματι τραγικα

Επεξ/σία από Curtis76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους δύσπιστους που ήθελαν βιβλιογραφία για τις θαυματουργές ικανότητες  που υπάρχουν στις εκκλησίες.

 

 

IMG_20200307_181403.jpg

Επεξ/σία από _linuslost_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Apoll είπε

Ιδία εμπειρία στο νοσοκομείο του Wakefield τον Φεβρουάριο 2017. Εγώ ήμουν αυτός που έχασε 1/3 λίτρο αίμα στο μπολάκι από χαρτόνι που μου είχαν δώσει στον διάδρομο του νοσοκομείου ΑΦΟΥ με είχε δει γιατρός και με κατέγραψε για την επίσκεψη. Τη μόνη επίβλεψη που είχα ένας νοσοκόμος κάθε ώρα να δει την πίεση αν είχα χάσει πολύ αίμα και είχε πέσει. Και ακριβός αυτό μου είπε ο ΩΛΡ όταν με είδε στις 6 το απόγευμα ενώ ήμουν εκεί από τις 11 το πρωί που με είχε κουβαλίσει το ασθενοφόρο από την δουλεια, γιατί ξαφνικά άρχισα να κατεβάζω αίμα εκεί που ήμουν στο meeting χωρίς σταματημό. 

Τραγικα πράγματα.....  Από τόσο αίμα θα μπορούσες να πάθεις και τίποτα χειρότερο. 

Στο μεταξύ, https://www.in.gr/2020/03/07/world/koronaios-kina-katerreyse-ksenodoxeio-astheneis-se-karantina/amp/

Επεξ/σία από Βασίλης_29
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, Xiaomi Mi 8 είπε

Έχουμε από τα καλύτερα συστήματα υγείας στον κόσμο. Το λέει ο Π.Ο.Υ. όχι εγώ. 

Τι σχεση εχει αυτη η απαντηση σου σε αυτο που ειπα 163 σελιδες και 10 ημερες πισω απαντωντας σε αυτο το σχολιο;

2020-03-07_1831.png.b958f6642cc6ff3647cc4d5243501434.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, telis είπε

Διαβάζω ότι έχουν κολλήσει γιατροί στο νοσοκομείο του πύργου. Δηλαδή αυτοί δεν ξέρουν τα μέτρα προστασίας; αν κολλάει γιατρός φαντάζομαι τι γίνεται με τους υπόλοιπους 

δεν κόλλησε από ασθενείς του νοσοκομείου αλλά από την γυναίκα του, προφανώς ένας γιατρός στο σπίτι του δεν λαμβάνει μέτρα προστασίας

Επεξ/σία από nvel
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Apoll είπε

Έχεις δει στο Ελληνικό ΕΣΥ  ποτέ κανέναν να στραγγίζει αίμα από την μύτη για 7 ώρες με ένα χάρτινο μπολ από κάτω, μέχρι να τον δει ο ΩΛΡ και να του πει "φιλαράκι δυστυχώς θα πρέπει να πας στο νοσοκομείο που σε κοίταξε χτες γιατί δεν είμαστε εμείς υπεύθυνοι";;;;;; (Αγγλία). 

Επίσης η πεθερά του κολητού μου στην Ελλάδα, πήγε για γρίπη στο νοσοκομείο και της βρήκαν καρκίνο. Στην εβδομάδα είχε ήδη κάνει εγχείρηση και ήταν σε θεραπεία. 

Στην Αγγλία θα περιμένεις 6-8 μήνες με τον καρκίνο (αφού επιβεβαιωθεί)  μέχρι να σε δει κάποιος ογκολόγος στο NHS και να αποφασίσει την θεραπεία που θα ξεκινήσει μετά από άλλους 3 μήνες. 

Αυτά για να μην λέμε ότι το ΕΣΥ είναι μπάχαλο. 

Και μία σημείωση o προϋπολογισμός του NHS είναι μεγαλύτερο από όσο η μισή Ελληνική οικονομία. 

 

Ειμαι σχεδον σιγουρος (απ' οσα μου εχουν μεταφερει, για το ΝΗS) πως τουριστας - ξενος - βραδυ - σε εφημερια:
ε δεν θα ειχε (με τη καμια) τοσο καλη αντιμετωπιση @ Ινγκλατερα -εκτος ξερωγω και ουρλιαζε, πως πεθαινει..!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι προσκυνητές θα κολλήσουν όλη την Ελλάδα.

Όταν ήρθαν δεν ελέγχθηκαν από κανέναν?

Η δουλειά ξεκίνησε από Κορεατες που πήγαν κι αυτοί τη βολτίτσα τους εκεί https://www.iefimerida.gr/kosmos/koronoios-agioi-topoi-notiokoreates-toyristes

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, KilliK είπε

SzfmbCo.jpg

Γραψε και κανενα σχολιο για τα διαγραμματα διοτι καποιοι τα βλεπουν και βγαζουν σπυρακια. Στειλε και link να διαβασουμε το αρθρο διοτι μαλλον ειναι το πιο ενδιαθερον ποστ για σημερα και θα περασει ακλαυτο.  Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Πω ραγδαία η αύξηση στην Ιταλία μέσα σ ενα 24ωρο.

εδω ακόμα παμε μπουζούκια 

Οι ανεγκέφαλοι είναι παντού δυστυχώς 

https://www.iefimerida.gr/kosmos/koronoios-epestrepsan-ollandia-900-boreia-italia

Αδελφότητα 900 ατόμων πήγαν Ιταλία για σκι 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμος σημερα. Η Κινα καθε μερα και καλυτερα. Η οντως επιασαν τοπο τα πολυ αυστηρα μετρα η μας δουλευουν. Ιταλια/Ιραν στα κοκκινα καθε μερα. Κορεα πολλα κρουσματα αλλα λιγοι νεκροι. Η Ευρωπη βραζει γενικα και αναμενεται και εμεις να κανουμε το μεγαλο ξεσπασμα απο την αλλη βδομαδα. Εκτος αν δεν τεσταρουν κανεναν και μεινουμε στους 46 οπως κανει Ρωσια/Τουρκια.

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...