Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Philippe είπε

Σωστός, ωραίο επιχείρημα, ευχαριστώ! Εάν απομονωθούμε βέβαια, δεν έχει σημασία πού θα είμαστε - όμως ποιος μπορεί να είναι σίγουρος ότι θα κατορθώσει να απομονωθεί..

Οι νεκροί μένουν σε καραντίνα λίγο ακόμη προφανώς, δε νομίζω να τους στοιβάζουν και να τους καίνε όπως στα έργα..

Δυστυχως απολυτη απομονωση δεν υπαρχει εκτος αν κλειστεις σε ενα γυαλινο κλουβι (η ενα ερημο νησι) και οτι τρως και πινεις να ειναι απο τα χερακια σου χωρις καμμια απολυτως παρεμβαση.Ακομα και εκει ομως θα εκπλαγεις με τους τροπους που η φυση αν θελει ,μπορει να σε φερει σε επαφη με "εξωγενεις" παραγοντες.Οποτε απολυτη απομονωση δεν υπαρχει.Το μυστικο ειναι η οσο το δυνατον λιγοτερη εκθεση σου σε κινδυνους.

Οσον αφορα το αλλο θεμα δεν νομιζω να παιρνουν καποια ιδιαιτερα μετρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και η αναισθησια και η μαλ@κι@ συνεχιζεται. Βγηκα να παω να παρω τσιγαρα και βλεπω το καφενειο της γειτονιας ( Χαραυγη) ΓΕΜΑΤΟ ! με γεροντια σε εσωτερικο και κλειστο χωρο. με τραπεζια φυσικα.  Λογικα η μπιριμπα ειναι σαν την θεια κοινωνια; 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 minutes ago, ObeyWario! said:

Αυτό που δεν έχουμε κατανοήσει είναι ότι αυτό θα διαρκέσει πολλούς μήνες, πιθανότατα μέχρι να βρεθεί θεραπεία

Πώς θα κρατήσει πολλούς μήνες; Πρακτικά το ρωτάω.

Πως θα πληρώσεις το νοίκι σου και το ρεύμα σου και το ιντερνέτ σου;

11 minutes ago, zio10 said:

Το 20 ήταν παράδειγμα, ανάλογα με το μέγεθος του καταστήματος. Ο πρόεδρος των σούπερ μάρκετ είπε ότι πρέπει να γίνει, ο Γεωργιάδης είπε όχι ακόμα. 

Δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει πρακτικά, με τον τρόπο που δουλεύουν στην Ελλάδα τα S/M.

Θα δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bakasmarios είπε

Και η αναισθησια και η μαλ@κι@ συνεχιζεται. Βγηκα να παω να παρω τσιγαρα και βλεπω το καφενειο της γειτονιας ( Χαραυγη) ΓΕΜΑΤΟ ! με γεροντια σε εσωτερικο και κλειστο χωρο. με τραπεζια φυσικα.  Λογικα η μπιριμπα ειναι σαν την θεια κοινωνια; 

Εσύ γιατί βγήκες; Να το κόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bakasmarios είπε

Και η αναισθησια και η μαλ@κι@ συνεχιζεται. Βγηκα να παω να παρω τσιγαρα και βλεπω το καφενειο της γειτονιας ( Χαραυγη) ΓΕΜΑΤΟ ! με γεροντια σε εσωτερικο και κλειστο χωρο. με τραπεζια φυσικα.  Λογικα η μπιριμπα ειναι σαν την θεια κοινωνια; 

πηρες αστυνομια? αμα συνεχιζουν ετσι θα ξεθαρεψουν ολοι και τοτε θα φαμε ολοκληρωτικο κλεισιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, bakasmarios είπε

Και η αναισθησια και η μαλ@κι@ συνεχιζεται. Βγηκα να παω να παρω τσιγαρα και βλεπω το καφενειο της γειτονιας ( Χαραυγη) ΓΕΜΑΤΟ ! με γεροντια σε εσωτερικο και κλειστο χωρο. με τραπεζια φυσικα.  Λογικα η μπιριμπα ειναι σαν την θεια κοινωνια; 

Κι εσύ ρε θηρίο πήγες να πάρεις τσιγάρα με νόσο που κάνει την χειρότερη πνευμονία? 😁Κι εγώ καπνίζω κανονικά, κράτη τώρα 1 τσιγάρο με τον καφέ, 1 με το φαι και πολύ του είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, guzel είπε

Εσύ γιατί βγήκες; Να το κόψεις.

Αδερφε το οτι βγηκα εγω , επιφερει μηδενικο κινδυνο αν υπολογισεις τις προφυλαξεις που παιρνω + οτι 15 μερες ΗΔΗ δεν εχω συναντησει ατομο, +απολυμανση πατωκορφα +γαντια και μασκα +οτι μενω μονος μου σε οικειοθελη καραντινα. Το καφενειο απο την αλλη αυτη την στιγμη ειναι ορολογιακη βομβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν έπρεπε οι πάροχοι (cosmote, wind, vodafone) να ανακοινώσουν καμία ελαφρυνση;;; Δωρεάν ίντερνετ ας πούμε για κάποιο χρονικό διάστημα, αναστολή πληρωμων;; πολλά θέλω ε;;; μ@@@@@ λέω... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaspito είπε

Κι εσύ ρε θηρίο πήγες να πάρεις τσιγάρα με νόσο που κάνει την χειρότερη πνευμονία? 😁Κι εγώ καπνίζω κανονικά, κράτη τώρα 1 τσιγάρο με τον καφέ, 1 με το φαι και πολύ του είναι.

Καλυτερα να εχω τσιγαρα να καπνισω και να πεθανω μονος και ηρεμος , παρα να παρω αλλους 15 απο τα νευρα μου μαζι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...