Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πώς θα κρατήσει πολλούς μήνες; Πρακτικά το ρωτάω.

Πως θα πληρώσεις το νοίκι σου και το ρεύμα σου και το ιντερνέτ σου;

Δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει πρακτικά, με τον τρόπο που δουλεύουν στην Ελλάδα τα S/M.

Θα δούμε.

Είναι ειδική κατάσταση. Ή θα το κάνουμε μόνοι μας ή θα γίνει με το ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολίγον άσχετο, αλλά μέχρι στιγμής υπάρχει κάποια κίνηση για την διευκόλυνση και την ψυχαγωγία των πολιτών? Σε άλλες χώρες έχουν υπάρξει δωρεάν πρόσβαση σε περιεχόμενο που μέχρι πρότινος ήταν επί πληρωμή, εκπτώσεις σε είδη γυμναστικής για οικιακή χρήση, διάθεση βιβλίων δωρεάν, προσφορές/εκτπώσεις από πάροχους κ.α. Εδώ κάποια πρωτοβουλία μέχρι στιγμής?

Επεξ/σία από Muchacho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kaspito είπε

Κι εσύ ρε θηρίο πήγες να πάρεις τσιγάρα με νόσο που κάνει την χειρότερη πνευμονία? 😁Κι εγώ καπνίζω κανονικά, κράτη τώρα 1 τσιγάρο με τον καφέ, 1 με το φαι και πολύ του είναι.

toast.jpg

1 λεπτό πριν, Muchacho είπε

Ολίγον άσχετο, αλλά μέχρι στιγμής υπάρχει κάποια κίνηση για την διευκόλυνση και την ψυχαγωγία των πολιτών? Σε άλλες χώρες έχουν υπάρξει δωρεάν πρόσβαση σε περιεχόμενο που μέχρι πρότινος ήταν επί πληρωμή, εκπτώσεις σε είδη γυμναστικής για οικιακή χρήση, διάθεση βιβλίων δωρεάν, προσφορές/εκτπώσεις από πάροχους κ.α. Εδώ κάποια πρωτοβουλία μέχρι στιγμής?

εδώ κοιτάμε πώς δε θα χάσει ο άλλος δουλειά και εισόδημα κι εσύ το πήγες παρακάτω;

βάλε παπαδόπουλο που κάνει και τα σποτάκια 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩ ΠΩ ενα διαμαντι που βρηκα!

From the 4.9 million deaths reported in the European Union (EU) in 2014, 118 300 were due to pneumonia. Women (59 900 deaths) and men (58 400 deaths) were almost equally affected. 90% of these deaths concerned people aged over 65.

In absolute terms, the United Kingdom (28 200 deaths, or 24% of the EU total) was the Member State that recorded the most deaths from pneumonia in 2014, followed by Germany (16 700, 14%), Poland (12 300, 10%), France (11 100, 9%), Italy (9 100, 8%) and Spain (8 400, 7%).

However, for a relevant country comparison, these absolute numbers need to be adjusted to the size and structure of the population.

 

Death rate from pneumonia highest in Portugal and the United Kingdom, lowest in Finland

With nearly 55 deaths from pneumonia per 100 000 inhabitants, Portugal registered the highest rate among the EU Member States. It was followed by the United Kingdom (49), Slovakia (45) and Poland (43). At the opposite of the scale, the lowest rate of deaths due to pneumonia was recorded in Finland (with 4 deaths per 100 000 inhabitants), ahead of Greece and Austria (both 9), Hungary (10) and Croatia (11). At EU level, the rate stood on average at 25 deaths from pneumonia per 100 000 inhabitants in 2014.

 

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/EDN-20171110-1?inheritRedirect=true

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλειά έχει η εταιρία που δουλεύω να είναι ανοιχτή ρε παιδιά;Μιλάμε για εταιρία παραγωγής Αλουμινίου με εξαγωγές στο εξωτερικό.Ετοιμάζομαι σιγά σιγά να πάω για δουλειά. Όπου θα ακουμπάω χειριστήρια που τα έχουν πιάσει άλλοι 20 πριν από μένα και άντε πάνω στο χειριστήριο θα έχω το απολυμαντικό μου, στα υπόλοιπα μέρη του εργοστασίου όπου θα περιφέρομαι εκτελώντας ένα σωρό άλλες δουλειές εκτός από την βασική μου εργασία πως σκατά θα προστατευτώ;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Θέλω να πάρω άδεια, να κάθομαι όλη μέρα σπιτι μου να παιζω games και αντι για την δουλεια μου να με πληρώνουν οι %&@$&% οι τράπεζες!!!

-covid19 approved your request

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πάρτυ δεν έχουν απαγορευτεί έτσι δεν είναι; Αύριο έχω ένα μην έρθουν και μας μαζεψουν και ψαχνομαστε 

Επεξ/σία από guzel
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, bakasmarios είπε

Και η αναισθησια και η μαλ@κι@ συνεχιζεται. Βγηκα να παω να παρω τσιγαρα και βλεπω το καφενειο της γειτονιας ( Χαραυγη) ΓΕΜΑΤΟ ! με γεροντια σε εσωτερικο και κλειστο χωρο. με τραπεζια φυσικα.  Λογικα η μπιριμπα ειναι σαν την θεια κοινωνια; 

Το κατείγγειλες εκεί που πρέπει; Ένα τηλέφωνο στο 100 είναι. Γιατί όλα καλά να τα λέμε εδώ μέσα, αλλά αν δούμε τους άλλους να τα κάνουν χάλια ας το πούμε και εκεί που πρέπει. Δεν είναι κάρφωμα είναι προστασία της ανθρώπινης ζωής η συγκεκριμένη κίνηση.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, guzel είπε

Τα πάρτυ δεν έχουν απαγορευτεί έτσι δεν είναι; Αύριο έχω ένα μην έρθουν και μας μαντέψουν και ψαχνομαστε 

Ελπίζω να κάνεις πλάκα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimoskoutr είπε

Το κατείγγειλες εκεί που πρέπει; Ένα τηλέφωνο στο 100 είναι. Γιατί όλα καλά να τα λέμε αλλά αν δούμε τους άλλους να τα κάνουν ας το πούμε εκεί που πρέπει. Δεν είναι κάρφωμα είναι προστασία της ανθρώπινης ζωής η συγκεκριμένη κίνηση.

φυσικα και τους εδωσα ! στεγνα και ασαλιωτα. Και αμα γουσταρουν καποιοι ας μου φερουν και κουκουλα. ΧΕΣΤΗΚΑ ! οπως και χθες πηρα που ειχαν μαζευτει καμια 25αρια παιδια και την αραζανε στα σκαλια απεναντι απο το σπιτι . 

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Perseus1966 είπε

ΠΩ ΠΩ ενα διαμαντι που βρηκα!

From the 4.9 million deaths reported in the European Union (EU) in 2014, 118 300 were due to pneumonia. Women (59 900 deaths) and men (58 400 deaths) were almost equally affected. 90% of these deaths concerned people aged over 65.

In absolute terms, the United Kingdom (28 200 deaths, or 24% of the EU total) was the Member State that recorded the most deaths from pneumonia in 2014, followed by Germany (16 700, 14%), Poland (12 300, 10%), France (11 100, 9%), Italy (9 100, 8%) and Spain (8 400, 7%).

However, for a relevant country comparison, these absolute numbers need to be adjusted to the size and structure of the population.

Death rate from pneumonia highest in Portugal and the United Kingdom, lowest in Finland

With nearly 55 deaths from pneumonia per 100 000 inhabitants, Portugal registered the highest rate among the EU Member States. It was followed by the United Kingdom (49), Slovakia (45) and Poland (43). At the opposite of the scale, the lowest rate of deaths due to pneumonia was recorded in Finland (with 4 deaths per 100 000 inhabitants), ahead of Greece and Austria (both 9), Hungary (10) and Croatia (11). At EU level, the rate stood on average at 25 deaths from pneumonia per 100 000 inhabitants in 2014.

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/EDN-20171110-1?inheritRedirect=true

Ε ναι! Αυτό είναι ο κορωνοιος το αδερφάκι της πνευμονίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, xstreamgamer είπε

Τι δουλειά έχει η εταιρία που δουλεύω να είναι ανοιχτή ρε παιδιά;Μιλάμε για εταιρία παραγωγής Αλουμινίου με εξαγωγές στο εξωτερικό.Ετοιμάζομαι σιγά σιγά να πάω για δουλειά. Όπου θα ακουμπάω χειριστήρια που τα έχουν πιάσει άλλοι 20 πριν από μένα και άντε πάνω στο χειριστήριο θα έχω το απολυμαντικό μου, στα υπόλοιπα μέρη του εργοστασίου όπου θα περιφέρομαι εκτελώντας ένα σωρό άλλες δουλειές εκτός από την βασική μου εργασία πως σκατά θα προστατευτώ;

Έλα μου ντε. Αν τους πεις ότι κοντινή σου επαφή ανέβασε πυρετό τι θα κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bakasmarios είπε

φυσικα και τους εδωσα ! στεγνα και ασαλιωτα. Και αμα γουσταρουν καποιοι ας μου φερουν και κουκουλα. ΧΕΣΤΗΚΑ ! οπως και χθες πηρα που ειχαν μαζευτει καμια 25αρια παιδια και την αραζανε στα σκαλια απεναντι απο το σπιτι . 

Εύγε φίλτατε. Καμιά κουκούλα. Προστατεύεις το δικαίωμα στην ζωή όλων μας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...