Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, leo066 είπε

Από που την αγόρασες? Έχει γίνει κανονικά redeem ο κωδικός? 

Από CDKeys την είχα πάρει και είχε εξαργυρωθεί κανονικά όπως γράφει και στο ιστορικό συναλλαγών.

Λοιπόν μίλησα με Live chat με την Microsoft και από λάθος που είχα πατήσει να γίνει refund to Ultimate με 1€ μου είχε ακυρώσει και την Gold συνδρομή επειδή είχαν γίνει 1, άσχετα αν την επόμενη μέρα ξανά αγόρασα Ultimate, η Gold είχε ακυρωθεί μαζί με το Refund..

Τα καλά νέα είναι ότι μου ξανά έδωσαν την Gold συνδρομή, τα κακά οτί πρέπει να αγοράσω συνδρομή Ultimate με 13€ αντι για 1€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, raid_av είπε

Ρε παιδια μια βοηθεια. Αγορασα απο eneba 1 μηνα live gold europe και παω να κανω redeem τον κωδικο και απο web και μεσα απο το xbox και μου βγαζει το παρακατω 

Ξερει κανεις τι παιζει ?

Screen Shot 2021-12-11 at 15.38.37.png

Βάλε link να δούμε τι αγόρασες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2021 στις 2:21 ΜΜ, Thrylos7 είπε

Για οσους ενδιαφερονται :

Ενεργοποιησα επιτυχως Xbox Live 12months Τουρκιας (27.5 ευρω) με Urban VPN (free) σαν extension στο Chrome.

Επισης ενεργοποιησα και Diablo Eternal collection (D2 resurrected + ολα τα D3) απο Τουρκια στη μιση τιμη με τον ιδιο τροπο.

 

Δε βλεπω το λογο να μπλεξει κανεις με κινητα ή να αγορασει κατα-τι ακριβοτερα απο Βραζιλια πλεον.

Ευχαριστω πολυ τον @sphinxgr που μας αποκαλυψε τον original τροπο!

Το mtc είναι safe? Δε βλέπω paypal γι αυτό ρωτάω!

Εγώ σε παλιό ανενεργό λογαριασμό που μου βγάζει το offer του ultimate με 1€, αγοράζω 3 ετήσιες από Τουρκία, τις ενεργοποιώ στο redeem με VPN ip Τουρκίας και τα υπόλοιπα όπως αναγράφονται στον οδηγό, σωστα;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, vins είπε

Το mtc είναι safe? Δε βλέπω paypal γι αυτό ρωτάω!

Εγώ σε παλιό ανενεργό λογαριασμό που μου βγάζει το offer του ultimate με 1€, αγοράζω 3 ετήσιες από Τουρκία, τις ενεργοποιώ στο redeem με VPN ip Τουρκίας και τα υπόλοιπα όπως αναγράφονται στον οδηγό, σωστα;

Ευχαριστώ!

ναι ειναι safe  το mtc  εχω  αγορασει  αρκετες φορες απο εκει steam  gifts

Επεξ/σία από Bladepoint
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα και εγώ. αγορασα απο mtckeys τουρκικα με 26,09 το δωδεκάμηνο και χρησιμοποιησα urban vpn για chrome οπως ειχε πει και ο φιλος πανω. για mtckeys καλυτερα να κανετε register λογαριασμο γιατι βλεπεις απο εκει μεσα τα κλειδια. ευχαριστω τον TS και τον φιλο που ειπε για το urban.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί, ισχυει ακομα η προσφορα ότι οι προπληρωμενοι μηνες xbox live gold μετατρέπονται 1:1 σε gamepass ultimate με την αγορα του 1€ για 3 μηνες; Γιατι στο FAQ της Microsoft λεει αυτη τη στιγμη πως "Όταν εγγραφείτε στο πρόγραμμα Xbox Game Pass Ultimate, θα μεταφέρουμε τυχόν προπληρωμένο χρόνο που έχετε στις συνδρομές Xbox Live Gold, το Xbox Game Pass ή στο EA Play στο πρόγραμμα Xbox Game Pass Ultimate, με βάση την προκαθορισμένη αναλογία μετατροπής, με ανώτατο όριο τους 36 μήνες. Η μετατροπή του προπληρωμένου χρόνου είναι τελική και οι αναλογίες υπόκεινται σε αλλαγές." και βλεπω στον πινακα πως 24 μηνες xbox live gold μας δινουν 8 μηνες ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αγόρασα 3 ετήσιες Βραζιλίας και δεν τις δέχεται γιατί λέει είναι georistricted. Δοκίμασα σε καινούριο λογαριασμό, σε παλιό ανενεργό και τίποτα. Και με tunnelbear και με πληρωμένο VPN, τίποτα. Μήπως πρέπει να βάζω region Brazil στο λογαριασμό Microsoft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, vins είπε

Ρε παιδιά αγόρασα 3 ετήσιες Βραζιλίας και δεν τις δέχεται γιατί λέει είναι georistricted. Δοκίμασα σε καινούριο λογαριασμό, σε παλιό ανενεργό και τίποτα. Και με tunnelbear και με πληρωμένο VPN, τίποτα. Μήπως πρέπει να βάζω region Brazil στο λογαριασμό Microsoft?

Ναι πρέπει στον λογαριασμό σου να προσθεσεις και και μια βραζιλιάνικη διεύθυνση.βρες ένα ξενοδοχείο με θέα στο google και κάνε copy paste 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ναι πρέπει στον λογαριασμό σου να προσθεσεις και και μια βραζιλιάνικη διεύθυνση.βρες ένα ξενοδοχείο με θέα στο google και κάνε copy paste 

Μα οι οδηγίες λένε το ακριβώς αντίθετο! Να βάλεις κανονικά τα στοιχεία στο λογαριασμό. Κάνω λαθος; Άλλαξε κατι;

@sphinxgr αν μπορείς να βοηθήσεις, ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, vins είπε

Μα οι οδηγίες λένε το ακριβώς αντίθετο! Να βάλεις κανονικά τα στοιχεία στο λογαριασμό. Κάνω λαθος; Άλλαξε κατι;

@sphinxgr αν μπορείς να βοηθήσεις, ευχαριστώ πολύ!

Αλλαξε μονο διευθυνση κατοικιας και τκ

Οχι ομως τα στοιχεια της καρτας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Αλλαξε μονο διευθυνση κατοικιας και τκ

Οχι ομως τα στοιχεια της καρτας σου

Ποια στοιχεία κάρτας? Δεν τα έχω προσθέσει κάπου στη Microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vins είπε

Ποια στοιχεία κάρτας? Δεν τα έχω προσθέσει κάπου στη Microsoft

Η ip που παίρνεις είναι όντως Βραζιλίας? Έχει ελέγξει? Άσχετα τι επέλεξες στο tunnelbear μπορεί να έχεις πάρει ip από άλλη χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leo066 είπε

Η ip που παίρνεις είναι όντως Βραζιλίας? Έχει ελέγξει? Άσχετα τι επέλεξες στο tunnelbear μπορεί να έχεις πάρει ip από άλλη χώρα.

Ναι βραζιλιανικη ειναι κανονικα, σαο παολο

Θα τρελαθώ ρε παιδιά, είναι δυνατόν να μπορουν να το κανουν όλοι και να σκάλωσε σε μένα? 

Μου βγάζει καταρχήν Ελλάδα στο redeem και μόλις βάζω τον κωδικό μου λέει: 

This code can't be redeemed. It was purchased in a different region from your account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...