Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, lefteris-71 είπε

Καλημερα και Χρονια Πολλα κι απο εμενα. Μολις χθες ηρθε το XBOX SERIES X . 

Με  αχρησιμοποιητο το 1€ promo (και αν εχεις λιγο χρονο), επιβεβαιωσε μου σε παρακαλω οτι στεκουν τα παρακατω:

Ο Τούρκος για παραδειγμα στο cdkeys εχει την 12μηνη live 29,69 €.

- Αγοράζω τρεις (3) 12 μηνες Χ 29,69 = 89.07 €

- Ενεργοποιω απο το ρουτερ μου το OpenVPN για συνδεση σε server στην Τουρκία. Ολο το LAN ειναι πλεον πανω σε VPN.

- Log in στο ΧΒΟΧ στο καινουριο μου account και κανω redeem τις συνδρομες την μια πισω απο την αλλη με απενεργοποιημενες τις αυτοματες ανανεωσεις. Εχω πλεον 36 μηνες συνδρομη.

- Απενεργοποιω το VPN 

- Χρησιμοποιω το 1€ promo με απενεργοποιημενη την αυτοματη ανανεωση

- Εχω πλεον 3 χρονια Ultimate γλιτωνοντας εναν σκασμο λεφτα...

Ειναι κατι λάθος;

Απολύτως σωστά όλα τα λες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, lefteris-71 είπε

Καλημερα και Χρονια Πολλα κι απο εμενα. Μολις χθες ηρθε το XBOX SERIES X . 

Με  αχρησιμοποιητο το 1€ promo (και αν εχεις λιγο χρονο), επιβεβαιωσε μου σε παρακαλω οτι στεκουν τα παρακατω:

Ο Τούρκος για παραδειγμα στο cdkeys εχει την 12μηνη live 29,69 €.

- Αγοράζω τρεις (3) 12 μηνες Χ 29,69 = 89.07 €

- Ενεργοποιω απο το ρουτερ μου το OpenVPN για συνδεση σε server στην Τουρκία. Ολο το LAN ειναι πλεον πανω σε VPN.

- Log in στο ΧΒΟΧ στο καινουριο μου account και κανω redeem τις συνδρομες την μια πισω απο την αλλη με απενεργοποιημενες τις αυτοματες ανανεωσεις. Εχω πλεον 36 μηνες συνδρομη.

- Απενεργοποιω το VPN 

- Χρησιμοποιω το 1€ promo με απενεργοποιημενη την αυτοματη ανανεωση

- Εχω πλεον 3 χρονια Ultimate γλιτωνοντας εναν σκασμο λεφτα...

Ειναι κατι λάθος;

Λογικά δε θα έχεις πρόβλημα αν κάνεις το redeem μέσα από το xbox, απλώς προσωπικά το έκανα μέσα από laptop που συνέδεσα σε VPN (βραζιλία). Αφού όμως βάζεις VPN στο router, τότε όλη η κίνηση θα περνάει μέσα από το openVPN (σωστά; ) και άρα από όπου και να κάνεις redeem θα είναι το ίδιο πράγμα. ΥΓ. Είχα κάνει ελληνικό MS (xbox) account και μετά έκανα τη διαδικασία.

Χρόνια πολλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mclound είπε

Λογικά δε θα έχεις πρόβλημα αν κάνεις το redeem μέσα από το xbox, απλώς προσωπικά το έκανα μέσα από laptop που συνέδεσα σε VPN (βραζιλία). Αφού όμως βάζεις VPN στο router, τότε όλη η κίνηση θα περνάει μέσα από το openVPN (σωστά; ) και άρα από όπου και να κάνεις redeem θα είναι το ίδιο πράγμα. ΥΓ. Είχα κάνει ελληνικό MS (xbox) account και μετά έκανα τη διαδικασία.

Χρόνια πολλά!

Ναι σωστα. Εχω συνδρομη expressVPN με ολα τα pass keys για custom firmware (Fresh Tomato) και για ολες τις διαθεσιμες χωρες . Βραζιλια λ.χ. ειχε δυο διαφορετικους σερβερς. Δεν το προχωρησα ομως απο εκει. Προτιμησα το EU και ολα πηγαν καλα.

Εχω πλεον συνδρομη ultimate μεχρι τα Χριστουγεννα του 2024

Σας ςυχαριστω ολους για τη βοηθεια και ευχομαι καλη πρωτοχρονια με υγεια...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σε όλους και χρόνια πολλά.

Φανταζομαι ότι και από eneba να γίνει η αγορά τριών ετών gold δεν διαφέρει κάτι στη διαδικασία σωστά ; edit Έχει ένα κωδικό 10% μέχρι σήμερα αλλά δεν λειτουργεί στη χώρα μας

242B778C-38C1-430C-BD7C-915A8B54B710.jpeg

Επεξ/σία από stman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2021 στις 10:04 ΜΜ, sphinxgr είπε

Dolby Atmos for Headphones με 4,56€ από την Αργεντινή, αντί για 15€ που έχει στο store.

https://www.eneba.com/el/xbox-dolby-atmos-for-headphones-pc-xbox-live-key-argentina

  1. Αγοράζουμε από το παραπάνω link
  2. Βάζουμε από το κινητό μας, την Αρκούδα του Τούνελ (TunnelBear), με ρύθμιση - > Αργεντινή
  3. Εισάγουμε από το κινητό μας τον κωδικό, στο profile μας https://redeem.microsoft.com/

Τέλος! Αυτό ήταν!!!

image.png.fd16ac0cb5465758973015c6cd9256e2.png

----------

Σημειώσεις για όσους θέλουν να μάθουν περισσότερα:

Το Dolby Atmos for Headphones λειτουργεί με οποιαδήποτε ακουστικά έχετε και είναι εμπειρία Dolby Atmos μέσω software, μιας και το κανονικό Dolby Atmos απαιτεί τουλάχιστον 7.1 διαφορετικά ηχεία στο χώρο ώστε να δίνει την ψευδαίσθηση, ότι είμαστε μέσα στο χώρο του παιχνιδιού με ήχους που έρχονται από κάθε κατεύθυνση, όπως και στην πραγματική ζωή.

image.png.8d9794926f9ac85130cfb5de6dd3eeb5.png

Τα ακουστικά που πωλούνται και γράφουν ότι είναι 7.1, ουσιαστικά έχουν μια άδεια χρήσης / έναν κωδικό,  στο κουτί τους για windows.  Στο X Box για να έχεις την εμπειρία χρήσης, πρέπει να αγοράσεις τα δικαιώματα ξεχωριστά, που είναι ουσιαστικά αυτό που περιγράφουμε σε αυτό το Post. Αν αξίζει, μπορεί να το διαπιστώσει εύκολα ο καθένας, ενεργοποιώντας τον δωρεάν 1 μήνα και παίζοντας παιχνίδια που υποστηρίζουν Dolby Atmos.

Τέλος να σημειωθεί πως η άδεια αφορά μόνο ακουστικά. Αν κάποιος έχει το X Box συνδεδεμένο με εξωτερικό ενισχυτή και 7.1 ηχεία, ούτως ή άλλως έχει Dolby Atmos, γιατί η αποκωδικοποίηση γίνεται στον ενισχυτή και έχει ήδη αγορασμένη την άδεια έμμεσα κατά την αγορά του ενισχυτή. Η εταιρία κατασκευής έχει πληρώσει τα δικαιώματα για να έχει την πιστοποίηση για τη δυνατότητα χρήσης της τεχνολογίας "Dolby Atmos".

Αποτέλεσμα εικόνας για dolby atmos amplifier logo

Σχετικά άρθρα:

https://www.windowscentral.com/which-xbox-one-headsets-support-dolby-atmos

Το χτύπησα χθες. Το δείχνει διαθέσιμο μόνο Αργεντινή και πλέον στα 2.66€. Δεν έχω καν αξιόλογα ακουστικά αλλά"ψείρες", όμως όταν θα βάλω καλύτερα ακουστικά θα είμαι ήδη έτοιμος :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ξέρει κανείς πως μπορώ να εισάγω τον κωδικό ενός παιχνιδιού που αγόρασα από Αργετινη στον Ελληνικό μου λογαριασμό?

Δοκίμασα ήδη με vpn(Tunnelbear) που να φαίνεται ότι είμαι στην Αργετινη αλλά δεν δουλεύει γιατί μου βγάζει ότι ο κωδικός αυτός είναι για άλλο region.

Καμιά ιδέα κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε είσαι απλά άρχοντας.

Τρελό respect.

Δούλεψε.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Το εν λόγο App έχει μήπως και κάνα πρόσθετο για firefox?

Υπάρχει κάποιος από εδώ ή γενικότερα όλο το site που να έχει αγοράσει πράγματα από άλλα region εδώ και χρόνια π.χ. 2-3 χρονιά πριν?

Το ρωτάω αυτό γιατί θέλω να δω αν η ms ψάχνει αυτούς που αγοράζουν από άλλα region ψηφιακά προϊόντα ώστε να κάνει κινήσεις γι' αυτό.

Το ξέρω έχει ερωτηθεί παμπολες φορές αλλά ποτέ κανένας μας δεν έχει πάρει μια εμπεριστατωμένη άποψη - εκτίμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε σε εμένα δούλεψε με το tunnerbear παρόλο που είχε πάρει ip από argentina (ελεγμένο από το whatismyip) 🙁

Βασικά στο whatismyip έλεγε buenos aires, αλλά η ms μου έστειλε e-mail για περίεργο sign in στην Κολομβία. Μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα το tunnelbear εφόσον το είχε το  ίδιο πρόβλημα και ο paragontas-x.

Με το vpn.lat δούλεψε κανονικά. Στα 2.49 πλέον η τιμή για το dolby atmos!

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2021 στις 8:19 ΜΜ, sphinxgr είπε

Απολύτως σωστά όλα τα λες. 

Δηλαδη,αν έχω καταλάβει καλά,η μόνη διαφορά είναι ότι αντί να μπω απλά από τον browser του υπολογιστή μου πχ και να κάνω redeem τους κωδικούς(παιχνιδιών,gold κτλ),πρέπει να μπω από vpn ώστε να νομίσει η microsoft ότι είμαι Αργεντινή ή Βραζιλία ξέρω γω,σωστά?

Αυτο που με μπερδεύει είναι που λες ότι πρέπει να μην χρησιμοποιήσουμε το 1€ για την μετατροπή σε gold,αν το έχουμε χρησιμοποιήσει ήδη τι γίνεται?Δεν μετατρέπει την συνδρομή από gold σε ultimate ή απλά αντί για 1€ θα χρεωθεί κάποιος τα 12,99€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δώστε ένα χέρι βοηθείας και εδώ ρε παιδιά.

Λοιπόν ο λογαριασμός είναι ελληνικός, μέχρι στιγμής έχω ενεργοποιημένη pc gamepass συνδρομή και έχω κωδικό δώρο από discord για 2 μήνες ultimate.

Από android με vpn.lat τι πρέπει να κάνω?

Διάλεξα πχ Βραζιλία,με πηγαίνει στο store της και όταν επιλέξω redeem code ανοίγει άλλη σελίδα η οποία είναι Ελλάδα και δεν τον δέχεται, πρέπει να ενεργοποιηθεί σε άλλη σελίδα γράφει.

Σε οποιοδήποτε region και αν βάλω το store μου λέει ότι έχω ήδη από άλλο (ελληνικό)

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mikele13- είπε

Δώστε ένα χέρι βοηθείας και εδώ ρε παιδιά.

Λοιπόν ο λογαριασμός είναι ελληνικός, μέχρι στιγμής έχω ενεργοποιημένη pc gamepass συνδρομή και έχω κωδικό δώρο από discord για 2 μήνες ultimate.

Από android με vpn.lat τι πρέπει να κάνω?

Διάλεξα πχ Βραζιλία,με πηγαίνει στο store της και όταν επιλέξω redeem code ανοίγει άλλη σελίδα η οποία είναι Ελλάδα και δεν τον δέχεται, πρέπει να ενεργοποιηθεί σε άλλη σελίδα γράφει.

Σε οποιοδήποτε region και αν βάλω το store μου λέει ότι έχω ήδη από άλλο (ελληνικό)

Δοκιμασε με tunnerbear καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Σε περίπτωση που έχω ήδη ενεργό τον ένα μήνα δώρο γιατί μου έλεγε και καλά οτι ήρθε δώρο με το laptop zephyrus g14. Πως το κάνω με ευρωπαϊκό και κανονικά στοιχεία??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Δηλαδη,αν έχω καταλάβει καλά,η μόνη διαφορά είναι ότι αντί να μπω απλά από τον browser του υπολογιστή μου πχ και να κάνω redeem τους κωδικούς(παιχνιδιών,gold κτλ),πρέπει να μπω από vpn ώστε να νομίσει η microsoft ότι είμαι Αργεντινή ή Βραζιλία ξέρω γω,σωστά?

Αυτο που με μπερδεύει είναι που λες ότι πρέπει να μην χρησιμοποιήσουμε το 1€ για την μετατροπή σε gold,αν το έχουμε χρησιμοποιήσει ήδη τι γίνεται?Δεν μετατρέπει την συνδρομή από gold σε ultimate ή απλά αντί για 1€ θα χρεωθεί κάποιος τα 12,99€?

Αρχικά πάντα η διαδικασία γίνεται χωρίς να έχεις ενεργή συνδρομή ultimate . 

Το vpv το κάνεις από το κινητό γιατί έτσι δουλεύει σίγουρα για Brazil με tunnel bear. Αν θέλει κάποιος να κάνει δοκιμές και να χάσει ώρες με άλλα vpn, άλλα λειτουργικά συστήματα και άλλες χώρες, είναι ελεύθερος να το κάνει. 

Αν δεν έχεις 1€ προσφορά ultimate, απλά θα πληρώσεις 12,99€

1 ώρα πριν, ~Joker~ είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Σε περίπτωση που έχω ήδη ενεργό τον ένα μήνα δώρο γιατί μου έλεγε και καλά οτι ήρθε δώρο με το laptop zephyrus g14. Πως το κάνω με ευρωπαϊκό και κανονικά στοιχεία??

Περιμένεις να λήξει η Ultimate συνδρομή σου και αφού λήξει, ακολουθείς τις οδηγίες του 2ου post 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί. Αν πάνω σε ultimate συνδρομή που λήγει σε λίγες μέρες προσθέσω μία εξάμηνη gold από cdkeys θα συνεχίζει να είναι ultimate για άλλους έξι μήνες ή όταν τελειώσει η ultimate θα μείνει μόνο η gold;

 

Edit: οκ βρήκα την απάντηση στο site της ms

Επεξ/σία από joker80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...