Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά με υγεία! Επειδή κόσμος και κοσμάκης μπερδεύεται λίγο (λογικό αφού είναι διαδικασία που δεν την κάνει και καθημερινά) ίσως μπορούν να βοηθήσουν τα παρακάτω:

  • Αγοράζουμε κουπόνια από όποιο region γουστάρουμε χωρίς απαραίτητα χρήση vpn αλλά για να κάνουμε redeem ΠΡΕΠΕΙ να έχουμε ανοίξει το VPN
  • Για να είμαστε σίγουροι πως η IP μας είναι σωστή με βάση το VPN που ανοίξαμε, πάμε εδώ μια βόλτα https://www.whatismyip.com/ και επιβεβαιώνουμε πως πράγματι η IP είναι της σωστής χώρας. Για να είμαστε ακόμη πιο σίγουροι, πριν το redeem ανοίγουμε icognito παράθυρο στον browser για ανώνυμη περιήγηση ή απλώς κλείνουμε και ανοίγουμε τον κανονικό μας browser.
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 minutes ago, paramedic said:

Ετσι την πατησα και εγώ. Μου έβγαζε συνέχεια οτι είμαι στο New Jersey το vpn μετά που το τσέκαρα και όχι Βραζιλία που έβαζα. Το support δεν μου έκανε τίποτα. Θα το προωθήσουμε μου έλεγαν και θα δούμε και δεν έκατσα να ασχοληθώ άλλο. Θα παρω μια ευρωπαική συνδρομή να το κάνω και πάλι κερδισμένος θα βγω. Χθες χάλασα 70€ σε τυριά και σαλάμια και τα 15€ παραπάνω πήγα να γλιτώσω με την συνδρομή και έγινε μαλακία. Το σκεφτόμουν μετά και γελούσα. 

Ε ναι ρε, τώρα για 30-40 ευρώ σε βάθος 2-3 ετών δεν αξίζει να μπλεκεις με vpn. 

Προσωπικά πήρα ευρωπαϊκές και ήμουν μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου το έφτιαξαν! Έπεσε η συνδεση με το support αλλά επειδή το ξέρω οτι έδω που έιμαι τώρα δεν έχω καλό σήμα με το κινητό είχα προλάβει και είχα δώσει το τηλέφωνο του σταθερού και με πήρε το παλικάρι μόλις και μου το έφτιαξε και μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε ultimate. Πολύ καλή εξυπηρέτηση! Μπράβο στον Βαγγέλη(έτσι έλεγαν το παιδί που με εξυπηρέτησε). Θέλει προσοχή με το VPN παιδιά. sphinxgr ευχαριστώ για την προτροπή σου φίλε και βάλε στον οδηγό και αυτό που έβαλε ο mclound για να αποφύγουν στο μέλλον όσοι θέλουν να το κάνουν έτσι(εγώ μάλλον όχι πια χαχα) το λάθος αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, paramedic είπε

Τελικά μου το έφτιαξαν! Έπεσε η συνδεση με το support αλλά επειδή το ξέρω οτι έδω που έιμαι τώρα δεν έχω καλό σήμα με το κινητό είχα προλάβει και είχα δώσει το τηλέφωνο του σταθερού και με πήρε το παλικάρι μόλις και μου το έφτιαξε και μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε ultimate. Πολύ καλή εξυπηρέτηση! Μπράβο στον Βαγγέλη(έτσι έλεγαν το παιδί που με εξυπηρέτησε). Θέλει προσοχή με το VPN παιδιά. sphinxgr ευχαριστώ για την προτροπή σου φίλε και βάλε στον οδηγό και αυτό που έβαλε ο mclound για να αποφύγουν στο μέλλον όσοι θέλουν να το κάνουν έτσι(εγώ μάλλον όχι πια χαχα) το λάθος αυτο.

Αν προσθέσω έστω και μια γραμμή , θα βγουν ακόμα περισσότεροι να πουν οτι δεν καταλαβαίνουν και μπερδεύονται ή βαριούνται να διαβάσουν κλπ. Ήδη και τωρα γίνεται!!!

image.png.7ac3645aeb7a99c4dda1cf699d53ae27.png

Στις 22/12/2021 στις 9:56 ΜΜ, paramedic είπε

Εγώ πάντως μόλις έχασα 32€ παιδες. Πήρα επιτέλους το series s και έκανα τα βήματα που είχε ο οδηγός αλλά όλη την ώρα μου έγραφε ότι δεν γίνεται reddeem ο κωδικός απο cd keys γιατί είμαι σε άλλο region. Έβαλα ότι μένω Βραζιλία στον λογαριασμό της Microsoft και το πέρασε αλλά το ultimate δεν το ενεργοποιεί. Την μαλακία την ανακάλυψα μετά αφού είδα ότι η ip που μου έδινε τόση ώρα το tunnelbear ήταν ΗΠΑ και όχι Βραζιλία όπως του είχα βάλει. Οπότε τώρα είμαι με μια ετήσια συνδρομή άχρηστη δυστυχώς. 

Να δίνει λάθος IP απο Βραζιλία το Tunnel Bear, έχει γίνει άλλη μια φορά για λίγες ώρες. Έπεσες στην περίπτωση!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Αγοράζεις από 1 έως 3 χρόνια gold από eneba η κάποιο παρομοιο site και κανεις μετατροπή σε ultimate με 13ευρω, επειδή πηρες ήδη τον μήνα με 1 ευρώ. Θα το κάνεις αφού λήξει ο ένας μήνας που έβαλες. Με αυτόν τον τρόπο δν μπλέκεις με vpn Βραζιλιες κτλ αλλά βγαίνει πιο ακριβά σαν σύνολο

3/1/2022 ειναι η επομενη χρεωση.Οποτε απενεργοποιω την αυτοματη χρεωση,παιρνω 1 χρονο Gold απο Eneba με 43€ και δινω αλλα 13€ και το κανω Ultimate και με 4.5€ τον μηνα εχω 1 χρονο Ultimate,σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LouCi4er είπε

3/1/2022 ειναι η επομενη χρεωση.Οποτε απενεργοποιω την αυτοματη χρεωση,παιρνω 1 χρονο Gold απο Eneba με 43€ και δινω αλλα 13€ και το κανω Ultimate και με 4.5€ τον μηνα εχω 1 χρονο Ultimate,σωστα?

Αφού δεν έχεις ενεργή συνδρομή ultimate, ναι ισχύει αυτό που γράφεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Αφού δεν έχεις ενεργή συνδρομή ultimate, ναι ισχύει αυτό που γράφεις 

3/12/2021 πηρα το XBOX,ειχα λογαριασμο microsoft οποτε απλα συνδεσα την κονσολα.Εκανα κατευθειαν ultimate με 1€ και μου εστειλε προχθες μειλ η Microsoft οτι 3/1/2022 ληγει η προωθητικη περιοδος και η συνδρομη μου θα συνεχιστει κανονικα με μηνιαια χρεωση 12,99€.

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου και ενα μεγαλο μπραβο για τον κοπο που εχεις κανει να συνταξεις τον οδηγο στην πρωτη σελιδα.Τα γραφεις ολα αναλυτικοτατα και εγω παλι περιμενω μασημενη τροφη οποτε ευχαριστω ξανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, mclound είπε

Χρόνια πολλά με υγεία! Επειδή κόσμος και κοσμάκης μπερδεύεται λίγο (λογικό αφού είναι διαδικασία που δεν την κάνει και καθημερινά) ίσως μπορούν να βοηθήσουν τα παρακάτω:

  • Αγοράζουμε κουπόνια από όποιο region γουστάρουμε χωρίς απαραίτητα χρήση vpn αλλά για να κάνουμε redeem ΠΡΕΠΕΙ να έχουμε ανοίξει το VPN
  • Για να είμαστε σίγουροι πως η IP μας είναι σωστή με βάση το VPN που ανοίξαμε, πάμε εδώ μια βόλτα https://www.whatismyip.com/ και επιβεβαιώνουμε πως πράγματι η IP είναι της σωστής χώρας. Για να είμαστε ακόμη πιο σίγουροι, πριν το redeem ανοίγουμε icognito παράθυρο στον browser για ανώνυμη περιήγηση ή απλώς κλείνουμε και ανοίγουμε τον κανονικό μας browser.

Καλημερα και Χρονια Πολλα κι απο εμενα. Μολις χθες ηρθε το XBOX SERIES X . 

Με  αχρησιμοποιητο το 1€ promo (και αν εχεις λιγο χρονο), επιβεβαιωσε μου σε παρακαλω οτι στεκουν τα παρακατω:

Ο Τούρκος για παραδειγμα στο cdkeys εχει την 12μηνη live 29,69 €.

- Αγοράζω τρεις (3) 12 μηνες Χ 29,69 = 89.07 €

- Ενεργοποιω απο το ρουτερ μου το OpenVPN για συνδεση σε server στην Τουρκία. Ολο το LAN ειναι πλεον πανω σε VPN.

- Log in στο ΧΒΟΧ στο καινουριο μου account και κανω redeem τις συνδρομες την μια πισω απο την αλλη με απενεργοποιημενες τις αυτοματες ανανεωσεις. Εχω πλεον 36 μηνες συνδρομη.

- Απενεργοποιω το VPN 

- Χρησιμοποιω το 1€ promo με απενεργοποιημενη την αυτοματη ανανεωση

- Εχω πλεον 3 χρονια Ultimate γλιτωνοντας εναν σκασμο λεφτα...

Ειναι κατι λάθος;

Επεξ/σία από lefteris-71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά , 

Ο οδηγός άψογος και αναλυτικότατος , ευχαριστώ sphinxgr !!!

Να αναφέρω ένα πρόβλημα που συνάντησα και πώς λύθηκε μήπως το αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος .

Έκανα την αγορά της συνδρομής για Βραζιλία , και μετά δοκίμασα να κάνω το reedem μέσω VPN , άλλα επειδή χρησιμοποιώ το Ghost VPN δοκίμασα μέσω αυτού . Ενώ επιβεβαίωσα οτι έιχα ip απο Βραζιλία μου έβγαζε πρόβλημα με το region . Και πάνω που έιχα αρχίσει να απογοητέυομαι ...κατέβασα το TunnelBear ...έκανα την ίδια διαδικάσία ..και πέρασε κανόνικα !!

Δέν έψαξα γιατί μπορεί να μην έπαιζε με το GhostVPN ..αφού έγινε η δουλεία !!!

 

Επίσης πήρα πρόσφατα Xbox Series S απο τον Γερμανό , λόγο και της επιστροφής 20% μέσω Eurobank ...αλλά δεν είχε μέσα τίποτα για τον 1 μήνα δωρεάν 🤨 , οπότε ψάχνω για κάτι φθηνό σε Ultimate 1 μήνα .

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πριν λίγες ημέρες πήρα το S και δεν είχε μέσα κάτι αλλά όταν έκανα ενεργοποίηση της συνδρομής μου έδωσε ένα μήνα ακόμα δωρεάν η Microsoft οπότε ίσως στο δίνει αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία.
Η μικρή μου κόρη παρέλαβε το series s σήμερα από τον ''Άγιο'' και φυσικά έχει ξετρελαθεί.
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους ασχολείστε και απαντάτε σε απορίες και προβλήματα που προκύπτουν.
Ιδιαίτερα ευχαριστώ τον @sphinxgr για το αρχικό ποστ που δούλεψε just like a charm και μου γλίτωσε ένα κάρο χρήματα. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και χρόνια πολλά!

Εχω κάνει τη διαδικασια εδω και κανα μηνα για 2 έτη και όλα καλά, εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος και θα ήθελα να στακαρω άλλο ένα έτος πριν πατσαριστει το loophole. Μπορώ ή πρεπει να λήξει πρωτα η συνδρομή μου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...