Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Δεν θελει vpn οταν θα αγορασεις το gamepass.Βγαλε το vpn.

Μήπως το λάθος το κανα όταν ενεργοποίησα το gold για έναν μήνα πριν βάλω τις συνδρομές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλε μου δεν ξερω τι εκανες και πως το εκανες.Πες μας βημα βημα τι εχεις κανει.Οταν περασες τις συνδρομες gold ειχες ενεργη συνδρομη η ειχε ληξει?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δημιούργησα λογαριασμό.

Πήρα τον έναν μήνα game pass(όχι τον Ultimate) με 1€.

Αγόρασα 3 12μηνες gold από eneba.

Άλλαξα τα στοιχεία στο account κι έβαλα Τουρκία.(μάλλον αυτό είναι λάθος)

Μπήκα halo browser και vpn Turkey και ενεργοποίησα τα 3 χρόνια gold και δεν μπορώ να κάνω την μετατροπή σε Ultimate και με και χωρίς vpn.

 

Επεξ/σία από hliasmdp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, hliasmdp είπε

Δημιούργησα λογαριασμό.

Πήρα τον έναν μήνα game pass με 1€.

Αγόρασα 3 12μηνες gold από eneba.

Άλλαξα τα στοιχεία στο account κι έβαλα Τουρκία.(μάλλον αυτό είναι λάθος)

Μπήκα halo browser και vpn Turkey και ενεργοποίησα τα 3 χρόνια gold και δεν μπορώ να κάνω την μετατροπή σε Ultimate και με και χωρίς vpn.

 

Δεν τα έκανες σωστά. Τον ένα μήνα gamepass έπρεπε να τον πάρεις στο τέλος, και να περάσεις τις gold χωρίς να έχεις ενεργή συνδρομή gamepass. Επίσης δε χρειαζόταν αλλαγή του account. Τώρα δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.

 

Τα βήματα είναι

- φτιάχνεις λογαριασμό με πραγματικά στοιχεία (Ελλάδα) ή στον υπάρχοντα λογαριασμό βεβαιώνεσαι ότι η συνδρομή gamepass που τυχόν είχες πριν έχει λήξει

- αγοράζεις μέχρι 3x 12μηνες gold και τις ενεργοποιείς με VPN αν είναι από άλλη χώρα ή απευθείας αν είναι ευρωπαϊκές (δεν πειράζεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου)

- κλείνεις το VPN και αγοράζεις 1 μήνα ultimate από το Microsoft Store με 1 ευρώ αν είσαι νέος χρήστης ή με 12,99 ευρώ αν είσαι παλιός (δεν πειράζεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου).

Πρέπει να τα κάνεις με αυτή τη σειρά όμως.

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thagkol είπε

Δεν τα έκανες σωστά. Τον ένα μήνα gamepass έπρεπε να τον πάρεις στο τέλος, και να περάσεις τις gold χωρίς να έχεις ενεργή συνδρομή gamepass. Τώρα δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.

Δεν ήταν η Ultimate ήταν το απλό αν βοηθάει αυτό. Έχω πελαγωσει. Τα κανα μαντάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, hliasmdp είπε

Δεν ήταν η Ultimate ήταν το απλό αν βοηθάει αυτό. Έχω πελαγωσει. Τα κανα μαντάρα.

Δοκίμασε να αγοράσεις τώρα 1 μήνα gamepass ultimate από το Microsoft Store (χωρίς VPN και με πραγματικά στοιχεία), θεωρητικά πρέπει να γίνει η μετατροπή αυτόματα εφόσον δεν έχεις ενεργό ultimate.

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thagkol είπε

Δοκίμασε να αγοράσεις τώρα 1 μήνα gamepass ultimate από το Microsoft Store (χωρίς VPN και με πραγματικά στοιχεία), θεωρητικά πρέπει να γίνει η μετατροπή αυτόματα εφόσον δεν έχεις ενεργό ultimate.

Το κάνω και με vpn και χωρίς και μου ζητάει ν' αλλάξω το region στο Microsoft store και δεν μ' αφήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, hliasmdp είπε

Το κάνω και με vpn και χωρίς και μου ζητάει ν' αλλάξω το region στο Microsoft store και δεν μ' αφήνει.

Προσπαθείς από το ελληνικό Microsoft Store και ο λογαριασμός σου είναι με ελληνικά στοιχεία και διεύθυνση ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ VPN; Αν ναι δεν ξέρω τι άλλο μπορείς να κάνεις, δοκίμασε να μιλήσεις με support αν θέλεις (ή ας πει κάποιος άλλος πιο έμπειρος από μένα).

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, thagkol είπε

Προσπαθείς από το ελληνικό Microsoft Store και ο λογαριασμός σου είναι με ελληνικά στοιχεία και διεύθυνση; Αν ναι δεν ξέρω τι άλλο μπορείς να κάνεις, δοκίμασε να μιλήσεις με support αν θέλεις (ή ας πει κάποιος άλλος πιο έμπειρος από μένα).

Έχω κάνει χαζομάρα, ήταν ελληνικά στοιχεία στην αρχή, μετά έβαλα Τουρκία για να κανω τις 3 gold και τώρα πάλι Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hliasmdp είπε

Έχω κάνει χαζομάρα, ήταν ελληνικά στοιχεία στην αρχή, μετά έβαλα Τουρκία για να κανω τις 3 gold και τώρα πάλι Ελλάδα.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τα μπερδεύετε τόσο? Είναι ξεκάθαρα τα πράγματα. 

  • Αφού ΔΕΝ έχουμε καμία ενεργή συνδρομή, βάζουμε 12μηνες Gold
  • Μετά, βάζουμε Ultimate και όλοι οι μήνες γίνονται Ultimate.

Εσύ όταν έβαλες τις 12μηνες, είχες άλλη ενεργή συνδρομή? Αν ναι, τι συνδρομή?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τα μπερδεύετε τόσο? Είναι ξεκάθαρα τα πράγματα. 

  • Αφού ΔΕΝ έχουμε καμία ενεργή συνδρομή, βάζουμε 12μηνες Gold
  • Μετά, βάζουμε Ultimate και όλοι οι μήνες γίνονται Ultimate.

Εσύ όταν έβαλες τις 12μηνες, είχες άλλη ενεργή συνδρομή? Αν ναι, τι συνδρομή?

 

Τι να σου πω ότι δεν έχεις δίκιο; Τα μπέρδεψα με άλλο βίντεο και το πρόβλημα σε μένα είναι το region στον λογαριασμό(όχι το vpn). Δεν έπρεπε ποτέ να το αλλάξω και να βάλω Τουρκία.

Περιμένω από το support να δω τι θα γίνει.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2022 στις 11:45 ΠΜ, mastixas είπε

Καλησπέρα, τούρκικο vpn στο κινητο που να εξαργυρώνει εχουμε καποιο να προτεινουμε;

Τελικά με Surfshark στο Android και περνάνε οι τουρκικοί κωδικοί αμέσως! Όμως έχει 7 ημέρες δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, hliasmdp είπε

Τι να σου πω ότι δεν έχεις δίκιο; Τα μπέρδεψα με άλλο βίντεο και το πρόβλημα σε μένα είναι το region στον λογαριασμό(όχι το vpn). Δεν έπρεπε ποτέ να το αλλάξω και να βάλω Τουρκία.

Περιμένω από το support να δω τι θα γίνει.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Τα γυρνάς όλα σε Ελλάδα όπως θα έπρεπε να είναι εξ αρχής, περιμένεις μια μέρα και αν δεν δουλέψει,μιλάς με support 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα σήμερα σε φίλο με νέο λογαριασμό, 71 ευρώ για δύο χρόνια με VPN(Brazil). Μπαμ μπαμ διαδικασία και έγινε η ληστεία :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...