Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Άλλαξα από την κονσόλα σε region Ολλανδία τίποτα, έβαλα Γερμανία μετά επειδή από εκεί αγοράστηκαν που είναι ο φίλος μου πάλι τίποτα.. 

Language: English

Language region: English(Greece)

Location: Netherlands

Εμένα έτσι τους πήρε μια χαρά μέσω κονσόλας. Και προφανώς restart την κονσόλα όταν το αλλάξεις αυτό.

Εντωμεταξύ την ίδια στιγμή το είχα ανοιχτό απο browser, ίδια σύνδεση και ip και μου έβγαζε το ίδιο πρόβλημα που λες. Μην ανησυχείς αρκεί να βρείς το σωστό setup μάλλον.

εντιτ: Εκει που βλέπεις τον κωδικό και λέει global κάπου λέει controleer de beperking. αν πατήσεις εκεί σου λέει σε τι region πρέπει να είναι το store σου. έτσι το χαμπαριασα εγώ τουλάχιστον

Deze versie van het product kan worden geactiveerd in ??????

Screenshot_2022-06-13-19-38-12-503_com.brave.browser.jpg

Επεξ/σία από klainmaingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Language: English

Language region: English(Greece)

Location: Netherlands

Εμένα έτσι τους πήρε μια χαρά μέσω κονσόλας. Και προφανώς restart την κονσόλα όταν το αλλάξεις αυτό.

Εντωμεταξύ την ίδια στιγμή το είχα ανοιχτό απο browser, ίδια σύνδεση και ip και μου έβγαζε το ίδιο πρόβλημα που λες. Μην ανησυχείς αρκεί να βρείς το σωστό setup μάλλον.

εντιτ: Εκει που βλέπεις τον κωδικό και λέει global κάπου λέει controleer de beperking. αν πατήσεις εκεί σου λέει σε τι region πρέπει να είναι το store σου. έτσι το χαμπαριασα εγώ τουλάχιστον

Deze versie van het product kan worden geactiveerd in ??????

Screenshot_2022-06-13-19-38-12-503_com.brave.browser.jpg

Εννοείτε τα έκανα όλα αυτά που λες από την κονσόλα region restart κτλ.. Στο μεταξύ εμένα μου γράφει global Ελλάδα ο κωδικός.. Είπα και στο φίλο μου από Γερμανία να δοκιμάσει και με Γερμανικό region και Ολλανδίκο με το προφίλ μου που έχουμε είδη ultimate συνδρομή και πάλι έγραψε πρόβλημα με το store.. 

 

Screenshot_20220613_202728_com.opera.browser.jpg

IMG_20220613_211221.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι το προφανες, redeem μεσω κονσολας με ελληνικο store και μετα restart. Βλεπω κ αλλους να αναφερουν το ιδιο αλλα λύνεται με redeem μεσω κονσολας.

Απο οτι καταλαβαίνω σου οριζει το region αναλογα με τη χωρα που το κανεις claim απο eneba.

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι το προφανες, redeem μεσω κονσολας με ελληνικο store και μετα restart. Βλεπω κ αλλους να αναφερουν το ιδιο αλλα λύνεται με redeem μεσω κονσολας.

Απο οτι καταλαβαίνω σου οριζει το region αναλογα με τη χωρα που το κανεις claim απο eneba.

Μπα τίποτα.. Δοκίμασα τα πάντα μέσω κινητού,υπολογιστή και κονσόλας.. Θα μιλήσω αύριο με την εξυπηρέτηση μπας και βρω άκρη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εδώ με τρίμηνες gold όλα ΟΚ !
Είχε λήξει το Ultimate που είχα προχθές(11/6), από μετατροπή πάλι πριν από τρία χρόνια.
Άφησα μία μέρα χωρίς καμία συνδρομή.
Πήρα 9 τρίμηνες (*4 μήνες με αυτόματη ανανέωση) = (4Χ9) =36 μήνες σύνολο.
Απλά επειδή είχα παλαιότερα Ultimate δεν μου το έδωσε τη προσφορά με 1€/3μήνες αλλά με 12,99€/1μήνα.
Αλλά πάλι μου έκανε μετατροπή κανονικά ! Οπότε είμαι πάλι με 36 μήνες Ultimate με 72€ περίπου συνολικά μέχρι 13/6/2025.
Όλες οι κάρτες έγιναν redeem από Pc, σε κανονικό region Ελλάδα όπως και η αγορά του 1 μήνα Ultimate έγινε πάλι από Ελλάδα κανονικά.
Μεγάλη υπόθεση οι τρίμηνες gold των 6+€.

Επεξ/σία από NewGascp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

μονο σε μενα απο eneba οταν παω να πληρωσω με paypal η καρτα τα 6 € τα κανει 7? 

Άρχισαν να ανεβαίνουν οι τιμές. Πήρα τις πρώτες με 5,88 περίπου και εξαντλήθηκαν  μετά πήρα τις υπόλοιπες με 6,05 νομίζω.
Δοκίμασε και τον κωδικό AKS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα δοκιμαστικα μια απο τις τριμηνες που λετε παραπανω αλλα μου την εκανε 40κατι μερες αν δεν κανω λαθος?

ηθελα να προσθεσω κιαλλες αλλα παρολο που ισως ειναι καλο value που λεει και ο φιλος πιο πανω θα ηθελα να μου πει καποιος αν κανω κατι λαθος γιατι αλλο τριμηνες 3χ3=9 αλλο να μου βγει το μισο.

αυτη τη στιγμη εχω μεχρι 22-06-23 ultimate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MORBID21 είπε

εβαλα δοκιμαστικα μια απο τις τριμηνες που λετε παραπανω αλλα μου την εκανε 40κατι μερες αν δεν κανω λαθος?

ηθελα να προσθεσω κιαλλες αλλα παρολο που ισως ειναι καλο value που λεει και ο φιλος πιο πανω θα ηθελα να μου πει καποιος αν κανω κατι λαθος γιατι αλλο τριμηνες 3χ3=9 αλλο να μου βγει το μισο.

αυτη τη στιγμη εχω μεχρι 22-06-23 ultimate

Διάβασε το 1ο post του τρέχοντος θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Panoutsakos είπε

Επιβεβαιώνω και εγώ πως με τις 3μηνες από eneba στα 6.05 ευρώ έβαλα από το μηδέν 35μηνες ultimate με τελικό κόστος 51.38 ευρώ.

EF262715-B34A-4628-B6E5-8314B1CF4BA4.jpeg


Καλημέρα Φίλε. Στους 35 μήνες πώς έφτασες με τόσο χαμηλό κοστολόγιο;

51.38-13 μας αφύνουν 38 ευρώ.

για τα 38 ευρώ λογικά θέλεις 6 3μηνες που θα γίνουν 4μηνες σε αυτόματη ανανέωση, άρα 24 μήνες + 1 μήνας από την Ultimate 12,99, σωστά; Πώς έγινε αυτό; Προσπαθώ σήμερα κι εγώ να ανανεώσω

Εγώ κατάλαβα ότι για 24 πχ μήνες θέλω 6 3μηνες που θα θεωρηθούν 4μηνες + 1 μήνα το Ultimate, μας δίνει 6x6=36 + 13 ευρώ πάμε στα 50.

Υπάρχει τρόπος αντί 24 μήνες να το κάνω 35;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, taneman είπε


Καλημέρα Φίλε. Στους 35 μήνες πώς έφτασες με τόσο χαμηλό κοστολόγιο;

51.38-13 μας αφύνουν 38 ευρώ.

για τα 38 ευρώ λογικά θέλεις 6 3μηνες που θα γίνουν 4μηνες σε αυτόματη ανανέωση, άρα 24 μήνες + 1 μήνας από την Ultimate 12,99, σωστά; Πώς έγινε αυτό; Προσπαθώ σήμερα κι εγώ να ανανεώσω

Εγώ κατάλαβα ότι για 24 πχ μήνες θέλω 6 3μηνες που θα θεωρηθούν 4μηνες + 1 μήνα το Ultimate, μας δίνει 6x6=36 + 13 ευρώ πάμε στα 50.

Υπάρχει τρόπος αντί 24 μήνες να το κάνω 35;

Ευχαριστώ!

Καλημέρα.

Ξεκινάμε με το ότι εγώ δεν είχα ποτέ Game Pass. Επομένως έχω την προσφορά 1 ευρώ ενας μηνας και δώρο αλλοι 2.

Εβαλα 8 3μηνες στα 6,05 ευρώ. Αν σε καθε κωδικό που περνάς βάλεις αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1 μήνα δώρο. Οποτε περνας κωδικό, ενεργοποιείς αυτόματη ανενέωση και μετά την απενεργοποιείς. Συνεχίζεις το ίδιο για τους υπόλοιπους 7 κωδικούς.

Αρα   8x4μηνο(έμμεσα λόγω του δώρου)= 48,4 και έχεις 32 μηνες gold.

Έπειτα κουμπώνεις και το 3μηνο Game Pass Ultimate με 1 ευρώ και έχεις 35μηνο ultimate.

Το κόστος λοιπον ειναι 48,4+1+1.98(προμήθεια eneba για πληρωμη paypal)=51,38 ευρώ. Η προμήθεια ηταν λίγο περισσότερο αλλα με τον κωδικό AXEL μειώθηκε καπως.

Εσύ είχες λοιπον Game Pass οποτε για αυτο σου λέει 13 ευρώ και όχι 1 και ίσως να μην σου βγάζει τους 2 μήνες δώρο. 

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε ο τρόπος με τις τρίμηνες γίνετε χωρίς vpn αγοράζουμε Europe 3μηνες κάρτες και ακολουθούμε τα παραπάνω που γράφει ο @Panoutsakos ;

Λήγει η συνδρομή Οκτώβρη αλλά συμφέρει να κάνω καινούργια με το παραπάνω τρόπο στο δεύτερο λογαριασμό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Οπότε ο τρόπος με τις τρίμηνες γίνεται χωρίς vpn αγοράζουμε Europe 3μηνες κάρτες και ακολουθούμε τα παραπάνω που γράφει ο @Panoutsakos ;

Ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...