Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα τελικά με την εξυπηρέτηση και μου είπαν το εξής.. Το πρόβλημα είναι ότι xbox live μου φαίνεται Ελληνικό ενώ το microsoft account από Αμερική .. Μου είπε γίνεται να το φτιάξουμε να ακυρώσουμε την συνδρομή σου και να σου ξανά περάσουμε την συνδρομή που έχεις, αλλά πρώτα πρέπει να φτιάξουμε το account σου και μετά να περάσουμε τις live gold, αλλά θέλει κάποια διαδικασία.. Μου λέει καλύτερα είναι να περιμένεις να λήξει η συνδρομή σου, σε συμφέρει να περάσεις τρεις τριμηνες live gold που είναι 9 μήνες πάρα να στοκαρεις τώρα πάνω στην ultimate που θα σου βγουν 150 μέρες μετατροπή σε Ultimate.. Με ρώτησε από που τις πήρα, είπα Eneba και λέει είναι έμπιστοι δεν είχαμε θέμα ποτέ από αυτούς.. Τον ρώτησα φοβάμαι μην λήξουν οι κωδικοί ή καταργηθούν οι live gold γενικά και μου απάντησε ότι δεν θα καταργηθούν (και αν γινόταν αυτό πάλι θα μπορούσες να περάσεις τους κωδικούς που έχεις αγορασμένους και δεν τους έχεις χρησιμοποιήσει) και οι κωδικοί δεν λήγουν ποτέ μου διευκρινήσε  

Με τα πολλά και τα λίγα λέει περίμενε να λήξει η συνδρομή σου Ultimate 2023/9/9 και μετά στοκαρε όσες live gold έχεις αγοράσει και κάνε έπειτα την μετατροπή σε 1 μήνα ultimate και θα γίνουν όλοι οι μήνες του live gold ultimate (αυτό που γνωρίζουμε όλοι εδώ μέσα).. 

Αυτό που κράτησα από την συνομιλία είναι ότι οι κωδικοί live gold δεν λήγουν, μόνο αν χρησιμοποιηθούν και ότι και οι ίδιοι σου λένε πέρασε πρώτα live gold συνδρομές και μετά 1 μήνα ultimate να μετατραπούν σε Ultimate οι μήνες.. Σε παροτρύνουν και οι ίδιοι να το κάνεις αυτό γιατί είναι πιο συμφέρον για τον χρήστη.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και αν παίζουν τον Σεπτέμβριο του 23 οι κωδικοί θα είναι θαύμα πιστεύω.

εδω θυμάμαι που τους εξαργυρώναμε αμέσως για να μην γίνει στραβή και 2 φορές σε εμένα προσωπικά δεν περνούσαν και μιλησα με support eneba για να μου δώσουν άλλους. Αλλά δεν ξέρω αν θα σου δώσουν κωδικούς μετά από 1,5 χρόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Αυτό που κράτησα από την συνομιλία είναι ότι οι κωδικοί live gold δεν λήγουν, μόνο αν χρησιμοποιηθούν 

Εν μέρη, δεν ισχύει.

Συνοπτικά οι κωδικοί δεν λήγουν, αλλα αν δεν δουλέψουν, έχεις μόνο λίγες μέρες απο την ημερομηνία αγοράς ώστε να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω.

Σε πολλούς οι κωδικοί δεν δουλευουν λίγες μέρες μετά την αγορά (πχ δεν ενεργοποιήθηκαν εντός μιας Χ προθεσμίας και πουλήθηκαν ξανά).

Πολλοί έχουμε αγοράσει κωδικούς απο διάφορα sites που δεν δουλεψαν ποτέ, αλλά σε μερικές περιπτώσεις πήραμε πίσω τα λεφτά μας γιατί το είδαμε άμεσα

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τους πέρασα τους κωδικούς παίδες μέσα από το xbox, έβαλα region Αμερική(αφού μου είπε ότι φαίνεται Αμερικάνικο το microsoft account) έκανα restart την κονσόλα μπήκα στο store και έκανα redeem.. 

Με τρεις τρίμηνες live gold στην ήδη υπάρχον συνδρομή ultimate που έχω και έληγε 9/9/23 με την μετατροπή πήγε 10/2/24

IMG_20220614_130645.jpg

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagosvts7 είπε

Μόλις τους πέρασα τους κωδικούς παίδες μέσα από το xbox, έβαλα region Αμερική(αφού μου είπε ότι φαίνεται Αμερικάνικο το microsoft account) έκανα restart την κονσόλα μπήκα στο store και έκανα redeem.. 

Με τρεις τρίμηνες live gold στη ήδη υπάρχον συνδρομή ultimate που έχω και έληγε 9/9/23 με την μετατροπή πήγε 10/2/24

Μόλις θα σου έγραφα ακριβώς αυτό :D
Άντε μια χαρά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, SKRUTZ είπε

εγώ πλέον βάζω κάθε 3μηνο μία ultimate για να το κρατάω πάντα στα 3 χρόνια.

image.png.94444ce408deb59cb3948d65c76f166f.png

ρε αδελφε ... και εγω το ιδιο κανω ... 
αν και ... μου φαινεται λιγο μλκ χαχαχα 
 

εσενα ληγει 8 απριλιου ... εμενα 7 

image.png.a040ace58c17e42e254e97681d6b3f05.png

Επεξ/σία από dskoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Panoutsakos είπε

Καλημέρα.

Ξεκινάμε με το ότι εγώ δεν είχα ποτέ Game Pass. Επομένως έχω την προσφορά 1 ευρώ ενας μηνας και δώρο αλλοι 2.

Εβαλα 8 3μηνες στα 6,05 ευρώ. Αν σε καθε κωδικό που περνάς βάλεις αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1 μήνα δώρο. Οποτε περνας κωδικό, ενεργοποιείς αυτόματη ανενέωση και μετά την απενεργοποιείς. Συνεχίζεις το ίδιο για τους υπόλοιπους 7 κωδικούς.

Αρα   8x4μηνο(έμμεσα λόγω του δώρου)= 48,4 και έχεις 32 μηνες gold.

Έπειτα κουμπώνεις και το 3μηνο Game Pass Ultimate με 1 ευρώ και έχεις 35μηνο ultimate.

Το κόστος λοιπον ειναι 48,4+1+1.98(προμήθεια eneba για πληρωμη paypal)=51,38 ευρώ. Η προμήθεια ηταν λίγο περισσότερο αλλα με τον κωδικό AXEL μειώθηκε καπως.

Εσύ είχες λοιπον Game Pass οποτε για αυτο σου λέει 13 ευρώ και όχι 1 και ίσως να μην σου βγάζει τους 2 μήνες δώρο. 

Μάλιστα φίλε μου, ευχαριστώ πολύ! Μπορώ αντί για την 12,99 Ultimate να κουμπώσω αυτήν με 1 ευρώ που είναι για λίγες ημέρς κλπ; θα γίνει το ίδιο πράγμα, γνωρίζουμε;  πχ όπως https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-ultimate-1-month-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-europe

ΥΓ σε πουκάμισα και παππούτσια ξοδεύω αλλά στο game pass με πιάνουν τσιγκουνιές, σαν τη θεία μου στο σούπερ μάρκετ κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, taneman είπε

Μάλιστα φίλε μου, ευχαριστώ πολύ! Μπορώ αντί για την 12,99 Ultimate να κουμπώσω αυτήν με 1 ευρώ που είναι για λίγες ημέρς κλπ; θα γίνει το ίδιο πράγμα, γνωρίζουμε;  πχ όπως https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-ultimate-1-month-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-europe

ΥΓ σε πουκάμισα και παππούτσια ξοδεύω αλλά στο game pass με πιάνουν τσιγκουνιές, σαν τη θεία μου στο σούπερ μάρκετ κάνω

We would like to inform you that the code WILL NOT work on accounts that currently have an active subscription

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Panoutsakos είπε

Καλημέρα.

Ξεκινάμε με το ότι εγώ δεν είχα ποτέ Game Pass. Επομένως έχω την προσφορά 1 ευρώ ενας μηνας και δώρο αλλοι 2.

Εβαλα 8 3μηνες στα 6,05 ευρώ. Αν σε καθε κωδικό που περνάς βάλεις αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1 μήνα δώρο. Οποτε περνας κωδικό, ενεργοποιείς αυτόματη ανενέωση και μετά την απενεργοποιείς. Συνεχίζεις το ίδιο για τους υπόλοιπους 7 κωδικούς.

Αρα   8x4μηνο(έμμεσα λόγω του δώρου)= 48,4 και έχεις 32 μηνες gold.

Έπειτα κουμπώνεις και το 3μηνο Game Pass Ultimate με 1 ευρώ και έχεις 35μηνο ultimate.

Το κόστος λοιπον ειναι 48,4+1+1.98(προμήθεια eneba για πληρωμη paypal)=51,38 ευρώ. Η προμήθεια ηταν λίγο περισσότερο αλλα με τον κωδικό AXEL μειώθηκε καπως.

Εσύ είχες λοιπον Game Pass οποτε για αυτο σου λέει 13 ευρώ και όχι 1 και ίσως να μην σου βγάζει τους 2 μήνες δώρο. 

Πιο νωρίς μου έγραψες το παρακάτω:
"Αν σε καθε κωδικό που περνάς βάλεις αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1 μήνα δώρο."




Αυτό το κομμάτι μπορείς να το εξηγήσεις, σε παρακαλώ; Την αυτόματη ανανέωση τη ρυθμίζω από κάπου πχ από το email ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dskoul είπε

ρε αδελφε ... και εγω το ιδιο κανω ... 
αν και ... μου φαινεται λιγο μλκ χαχαχα 
 

εσενα ληγει 8 απριλιου ... εμενα 7 

image.png.a040ace58c17e42e254e97681d6b3f05.png

Γιατί σου φαίνετε μλκ? Δικιά μου άποψη χωρίς να θέλω να σπείρω πανικό σε κανέναν, πιστεύω ότι με κάποιο τρόπο κάποια στιγμή θα κόψουν είτε το στακάρισμα στα 3 χρόνια είτε να μπορούμε να βάζουμε κάρτες από άλλες χώρες, είτε κάτι άλλο που δεν το γνωρίζουμε. έτσι τουλάχιστον ότι και να γίνει από αυτά, θα δω το τι θα κάνω 3 χρόνια μετά και δεν θα αναγκαστώ την ώρα που θα κάνουν την αλλαγή να τρέχω. έτσι τουλάχιστον σκέφτομαι εγώ.

8 λεπτά πριν, taneman είπε

Πιο νωρίς μου έγραψες το παρακάτω:
"Αν σε καθε κωδικό που περνάς βάλεις αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1 μήνα δώρο."




Αυτό το κομμάτι μπορείς να το εξηγήσεις, σε παρακαλώ; Την αυτόματη ανανέωση τη ρυθμίζω από κάπου πχ από το email ;

Αυτό εδώ είναι που το βρίσκεις στο Microsoft account.

image.png.ea15af74f32f854f9e840f0219edad9f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, taneman είπε

Πιο νωρίς μου έγραψες το παρακάτω:
"Αν σε καθε κωδικό που περνάς βάλεις αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1 μήνα δώρο."




Αυτό το κομμάτι μπορείς να το εξηγήσεις, σε παρακαλώ; Την αυτόματη ανανέωση τη ρυθμίζω από κάπου πχ από το email ;

Την στιγμη που θα περασεις τον πρωτο κωδικο, θα σου βγαλει ενα κουμπακι που θα σου λεει να το πατησεις αν θελεις να ενεργοποποιηθει η αυτοματη ανανεωση. Εσυ το πατας. Ετσι θα παρεις τον εξτρα μηνα δωρο. Οταν περασει ο πρωτος κωδικος θα σε πεταξει αυτοματα στις ρυθμισεις του account σου. Εκει θα πας και θα  απενεργοποιησεις  την αυτοματη ανανεωση. Μετα πας και εισαγεις τον επομενο κωδικο. Επαναλαμβανεις την ιδια διαδικασια για οσους κωδικους αγορασεις. Τελος πας και περνας το Game Pass Ultimate πανω απο ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Panoutsakos είπε

Την στιγμη που θα περασεις τον πρωτο κωδικο, θα σου βγαλει ενα κουμπακι που θα σου λεει να το πατησεις αν θελεις να ενεργοποποιηθει η αυτοματη ανανεωση. Εσυ το πατας. Ετσι θα παρεις τον εξτρα μηνα δωρο. Οταν περασει ο πρωτος κωδικος θα σε πεταξει αυτοματα στις ρυθμισεις του account σου. Εκει θα πας και θα  απενεργοποιησεις  την αυτοματη ανανεωση. Μετα πας και εισαγεις τον επομενο κωδικο. Επαναλαμβανεις την ιδια διαδικασια για οσους κωδικους αγορασεις. Τελος πας και περνας το Game Pass Ultimate πανω απο ολα αυτα.

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ!

Τελευταία ερώτηση. Όλο γίνεται από το redeem.microsoft.com όπως παλιά και εκεί βγάζει την επιλογή με το κουμπάκι;

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ! Με φώτισες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...