Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, broxopios είπε

Περιμένοντας το series S, έκανα τη διαδικασία του 3ου ποστ και έχω για 2 χρόνια την ultimate. Είναι η πρώτη φορά που βάζω game pass όποτε δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει.

Είναι στην ουσία το netflix για παιχνίδια; 

Απ´ ότι διάβασα και είδα από δω μπορώ να παίξω τα παιχνίδια τόσο στο επερχόμενο Xbox όσο και στο pc. Σε κινητό υπάρχουν παιχνίδια που μπορώ να παίξω; 

δηλαδη ρε παιχταρα εκανες την διαδικασια χωρις να σου εχει ερθει η κονσολα ?
εισαι δυνατος Κ@ρ10λης 
ΩΡΑΙΟΣ ! 

Κατεβασε την εφαρμογη για PC απο το win store 
συνδεσου με τον λογαριασμο που εφτιαξες ... 
και δες τι παιχνιδια εχει διαθεσιμα ... 
τα κατεβαζεις και παιζεις ... 

Επεξ/σία από dskoul
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν εχεις game pass ultimate τοτε εχεις κ xcloud που παιζεις κ σε ταμπλετ κινητα κτλ απλα δεν υπαρχει ακομα στην Ελλαδα η συγκεκριμενη υπηρεσια επισημα. Νομιζω αν ανοιξεις vpn και βαλεις πχ Ιταλια κ μετα συνδεθεις κ το κλεισεις δουλευει. 
Αλλιως απο την εφαρμογη του xbox πχ στο iphone μπορεις να κανεις remote play ορι παιχνιδια εχεις στο xbox σου ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, broxopios είπε

Είπα να είμαι έτοιμος :)

Άρα τα παιχνίδια του pass είναι playable μόνο από pc και κάποια xbox κονσόλα. Δεν υπάρχουν κάποια και για Android/ios. 

Διαθεσιμα μέσω :

1) Windows 10 ή μεσω  bootcamp windows 10 οσοι εχουμε Macintosh 

2) Android κινητο ( προϋποθέση VPN με IP γερμανική-αγγλικη και αλλαγή region αντιστοιχα μεσα απο την εφαρμογή ) λόγο ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη ακόμη Ελλάδα από αρχές του έτους θα είμαστε μέσα.

3) iOS μόνο remote Play στο σπιτι απο iPhone -iPad αφου βεβαια η κονσολα να ειναι ανοιχτη. Η υπηρεσια  Xcloud θα ειναι διαθεσιμη απο αρχες του ετους και στο iOS μεσω Browser μιας και η Apple δεν θελει την εφαργομη στο καταστημα της για τους γνωστους λογους. 

 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SOS έχασα 67 ευρώ με τη Brazil από cdkeys 

Έβαλα σήμερα από από Ελλάδα συνδρομή Brazil με VPN(tunnelbear) από κινητό και ενώ στην αρχή την αναγνώρισε σαν 12 μηνη μόλις έβαλα τον κωδικό μετά που προχώρησα έβγαλε σφάλμα και δεν τη πρόσθεσε στο λογαριασμό μου το έκανα και με 2η 12 μηνη Brazil και πάλι τα ίδια.. Μετά έλεγε ότι έχει γίνει redeemed αλλά τσέκαρα το λογαριασμό μου και δεν έχει προστεθεί κανένας μήνας 

Το cd keys που την αγόρασα λέει ότι έχει γίνει redeemed.. Και δεν μπορεί να κάνει κάτι.. 

Ξέρει κανείς τι έχεις συμβεί.. 

Επεξ/σία από kostis2790
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες που ρώτησα εγω, μετά το έκανε φίλος μου και όλα καλά, 2 δωδεκάμηνες  Βραζιλία από cdkeys και μετά ένα μήνα κανονικά ultimate και όλα πήγαν καλά. 

 

Κάποιο είδος ατυχίας θεωρώ σου έτυχε και δύσκολα να βγάλεις και άκρη μιας και έχουν και warning στης σελίδα τους στο cdkeys ότι (θεωρητικά)] δουλεύει μόνο για Βραζιλία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φίλε το είδα.. Και γι αυτό δε μπορώ να τους πω και πολλά.. Μου είπαν να απευθυνθώ στη Microsoft αλλά τι να πω και που.. Η κατάσταση χάλασε μετά που μου είπε να βάλω λογαριασμό για το automatic renew.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostis2790 είπε

Ναι ρε φίλε το είδα.. Και γι αυτό δε μπορώ να τους πω και πολλά.. Μου είπαν να απευθυνθώ στη Microsoft αλλά τι να πω και που.. Η κατάσταση χάλασε μετά που μου είπε να βάλω λογαριασμό για το automatic renew.. 

κατι δεν μας λες καλα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dskoul είπε

κατι δεν μας λες καλα ... 

Δηλαδή? Δε ξέρω τι άλλο να περιγράψω.. Έκανα ότι έλεγε το post... Μήπως επειδή έβαλα PayPal για λογαριασμο ανανέωσης και αναγνώρισε τη χώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, kostis2790 said:

Δηλαδή? Δε ξέρω τι άλλο να περιγράψω.. Έκανα ότι έλεγε το post... Μήπως επειδή έβαλα PayPal για λογαριασμο ανανέωσης και αναγνώρισε τη χώρα 

Για βγάλε μια φώτο τη σελίδα των sub από το Microsoft account σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Demis είπε

Για βγάλε μια φώτο τη σελίδα των sub από το Microsoft account σου

Έχει μόνο τις παλιές που είχα κάνει.. Είναι σαν να χάθηκε μετά που έβαλα τον κωδικό και την αναγνώρισε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostis2790 είπε

Έχει μόνο τις παλιές που είχα κάνει.. Είναι σαν να χάθηκε μετά που έβαλα τον κωδικό και την αναγνώρισε.. 

Τελικα χαθηκε ? δεν χαθηκε ? 
εχεις συνδρομη ? 
δεν εχω καταλαβει τιποτα ! 

κατσε με ηρεμια και ξαναγραψε τα παντα
με ηρεμια ομως ... για να καταλαβαινουμε ωστε να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dskoul είπε

Τελικα χαθηκε ? δεν χαθηκε ? 
εχεις συνδρομη ? 
δεν εχω καταλαβει τιποτα ! 

κατσε με ηρεμια και ξαναγραψε τα παντα
με ηρεμια ομως ... για να καταλαβαινουμε ωστε να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ! 

Εννοώ τις παλιές που είχαν λήξη δείχνει μόνο.. Η καινούργια δε υπάρχει πουθενά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kostis2790 είπε

Εννοώ τις παλιές που είχαν λήξη δείχνει μόνο.. Η καινούργια δε υπάρχει πουθενά 

νομιζω αν ειχες παλια ενεργοποιησει την προσφορα της ultimate δε μπορεις ξανα να μετατρέψεις gold. άρα τώρα πιθανον να χεις 24 μηνες gold 

καλό gaming!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, kostasgpa said:

νομιζω αν ειχες παλια ενεργοποιησει την προσφορα της ultimate δε μπορεις ξανα να μετατρέψεις gold. άρα τώρα πιθανον να χεις 24 μηνες gold 

καλό gaming!

Εννοείται ότι μπορείς, απλά αντί για 1 ευρώ, κοστίζει 13. Κάτι άλλο παίζει.. Για τον φίλο, καλύτερα να μιλήσει με το Microsoft support 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...