Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σιγα μην κλεισει ρε σεις. Εδω εχει αγορασει 23 στουντιο κ σε 2 χρονια θα σκανε exclusives day one στο game pass καθε εξαμηνο κ ενα !!

Απλα τωρα την αρχη θελει συνδρομητες κ δεν την νοιαζει κ πολυ αν 50 ατομα απο Ελλαδα νομιζουν οτι εγιναν τρελοι χακεραδες dark web κ εβαλαν με vpn απο sao paolo φαβελες οπως μπαινεις δεξια μια καρτα 12 μηνη xbox live 😂😂 κ αλλοι 100 απο ολλανδια κτλ κτλ 

Οταν εδραιωθει τοτε ναι θα ερθει κ αυξηση της τιμης σιγουρα ! Αλλα σε δυο χρονακια το κοβω οχι αμεσα

Εγω εχω ακομα καμποσο χρονο μπροστα μου 😁😁

4F3E75D6-64F5-42E4-9289-A65439624AD0.jpeg

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sdragon είπε

Για να εδραιώσεις νέα υπηρεσία στην αγορά χρειάζεσαι συνδρομητές. Πολλά εκατομμύρια παραπάνω, στην περίπτωση μας. Ακόμα και κάρτα από το Τατζικιστάν να τους έδινες θα τη δεχόντουσαν. Νούμερα θέλουν. Λεφτά σκορπά αλόγιστα χωρίς αντίκρισμα. Φοβάμαι μη την κλείσει μόνο και κλαίτε τα λεφτά σας.

Ναι θα κλείσει όπως κλείνει κάθε χρόνο η Apple :D 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sdragon είπε

Για να εδραιώσεις νέα υπηρεσία στην αγορά χρειάζεσαι συνδρομητές. Πολλά εκατομμύρια παραπάνω, στην περίπτωση μας. Ακόμα και κάρτα από το Τατζικιστάν να τους έδινες θα τη δεχόντουσαν. Νούμερα θέλουν. Λεφτά σκορπά αλόγιστα χωρίς αντίκρισμα. Φοβάμαι μη την κλείσει μόνο και κλαίτε τα λεφτά σας.

15 εκατομυρια συνδρομητες .... 
κατα μεσω ορο 3 ευρω απο τον καθενα να παιρνει (που δεν ειναι 3 αλλα πολλα περισσοτερα) 

σημαινει οτι καθε μηνα η MS βαζει στο ταμειο 45 εκατομυρια 

να το ξαναπω ? 
45 εκατομυρια το μηνα ! 
540 εκατομυρια το χρονο ! 

και να ξερεις οτι δεν παιρνει 3 ευρω αλλα πολλα περισσοτερα  .... 
μιλαμε οτι ειναι το next big thing 
και η τιμη στο μελλον θα πεσει ...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ναι θα κλείσει όπως κλείνει κάθε χρόνο η Apple :D 

Χαχα ναι καθε χρονο βουτια η μετοχη της apple , παει για κλεισιμο η apple που εισαι ρε steve jobs να δεις πως την καταντησαν ετσι κ η καυμενη η ms παει για φουντο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, malias4 είπε

Χαχα ναι καθε χρονο βουτια η μετοχη της apple , παει για κλεισιμο η apple που εισαι ρε steve jobs να δεις πως την καταντησαν ετσι κ η καυμενη η ms παει για φουντο 😛

Έτσι είναι όπως τα λες :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sdragon είπε

Λεφτά σκορπά αλόγιστα χωρίς αντίκρισμα. Φοβάμαι μη την κλείσει μόνο και κλαίτε τα λεφτά σας.

Δεν νομίζω να κλείσει. Τώρα με το τσιπάκι που έχει βάλει ο Bill στις μάσκες θα χεστεί στο τάλαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dream21 είπε

Εγώ δεν έχω PC και παίζω μέσω Windows 10 bootcamp σε Macintosh και στο xbox , σε λίγο καιρο και σε iOS/PadOS :) 

Είσαι πένα ;) 

Γενικά αξίζει η συνδρομή η απλή του gamepass; Η θέλει gold/ultimate κτλ δεν τα ξέρω κιόλας καλά; Το λέω επειδή είδα μια λίστα από παιχνίδια που δίνει για χρήστες PC στο gamepass και μπορεί να έχει μερικά δυνατά αλλά βλέπεις ακόμα και άλλα που υπάρχουν ήδη δωρεάν σε άλλα καταστήματα ή π.χ. τελείως πρόχειρα games. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν βαλεις απλη game pass τοτε εχεις ολα τα παιχνιδια που εχει μεσα αλλα δεν μπορεις να παιξεις on line πχ fifa με εναν αλλον απο το ουζμπεκισταν. Οποτε θες ultimate που ειναι ολα μεσα κ το ea play απο 10/11 

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Nerazzurri είπε

Είσαι πένα ;) 

Γενικά αξίζει η συνδρομή η απλή του gamepass; Η θέλει gold/ultimate κτλ δεν τα ξέρω κιόλας καλά; Το λέω επειδή είδα μια λίστα από παιχνίδια που δίνει για χρήστες PC στο gamepass και μπορεί να έχει μερικά δυνατά αλλά βλέπεις ακόμα και άλλα που υπάρχουν ήδη δωρεάν σε άλλα καταστήματα ή π.χ. τελείως πρόχειρα games. 

Πας για ultimate και καθαρίζεις , μην το σκέπτεσαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και επειδή σε 6 μέρες θα γίνει η μετατροπή του Ea access σε ultimate με 3:1 αγόρασα άλλο ένα 12 μηνο με 21,79€ από eneba.

Έτσι αν κάνω σωστά τους υπολογισμούς μου θα φτάσω μέχρι τον Ιούνιο του 2023.

image.png.6d4fd6d6863470a2730c098693a1286e.png

Επεξ/σία από SKRUTZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dskoul είπε

15 εκατομυρια συνδρομητες .... 
κατα μεσω ορο 3 ευρω απο τον καθενα να παιρνει (που δεν ειναι 3 αλλα πολλα περισσοτερα) 

σημαινει οτι καθε μηνα η MS βαζει στο ταμειο 45 εκατομυρια 

να το ξαναπω ? 
45 εκατομυρια το μηνα ! 
540 εκατομυρια το χρονο ! 

και να ξερεις οτι δεν παιρνει 3 ευρω αλλα πολλα περισσοτερα  .... 
μιλαμε οτι ειναι το next big thing 
και η τιμη στο μελλον θα πεσει ...
 

Μιλάμε για μια συνδρομητική υπηρεσία. Που σημαίνει ότι δεν έχει σταθερούς συνδρομητές κάθε μήνα. Το κάθε 3A παιχνίδι κοστίζει 40-50 εκατομμύρια ασχέτως των συνδρομητών της υπηρεσίας κάθε μήνα. Μιλάμε για 22 στούντιο που περιμένεις ότι θα βγάλει τουλάχιστον 2-3 παιχνίδια το χρόνο και δεν τα χρεώνεις 70-80 ευρώ σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Κάνε τα μαθηματικά και πες μου αν βγαίνουν τα νούμερα. Δεν είπα ποτέ ότι θα κλείσει η εταιρεία. Η υπηρεσία όμως σε τρία χρόνια θα κλείσει αν δεν είναι επικερδής. Αυτή τη στιγμή δεν είναι και είναι ρίσκο. Το ξέρουν και οι ίδιοι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sdragon είπε

Μιλάμε για μια συνδρομητική υπηρεσία. Που σημαίνει ότι δεν έχει σταθερούς συνδρομητές κάθε μήνα. Το κάθε 3A παιχνίδι κοστίζει 40-50 εκατομμύρια ασχέτως των συνδρομητών της υπηρεσίας κάθε μήνα. Μιλάμε για 22 στούντιο που περιμένεις ότι θα βγάλει τουλάχιστον 2-3 παιχνίδια το χρόνο και δεν τα χρεώνεις 70-80 ευρώ σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Κάνε τα μαθηματικά και πες μου αν βγαίνουν τα νούμερα. Δεν είπα ποτέ ότι θα κλείσει η εταιρεία. Η υπηρεσία όμως σε τρία χρόνια θα κλείσει αν δεν είναι επικερδής. Αυτή τη στιγμή δεν είναι και είναι ρίσκο. Το ξέρουν και οι ίδιοι αυτό.

βρε αδελφουλη .. .
μιλαμε για συνδρομητική υπηρεσια ... 
βαλε σε αυτα που ανεφερα και
- Πωλησεις Χβοχ 
- πωλησεις παιχνιδιων (ναι πουλαει κιολας)
- χορηγους 

και συνυπολογισε σε ολα τα παραπανω οτι μιλαμε για την MS ... 
προφανως αν δεν βγαζει λεφτα θα κλεισει ... 
αλλα ειδες το νετφλιξ να κλεινει; 
ιδια πορεια ακολουθουν ... 

παντως τα 15 εκατομυρια τα ανακοινωσαν οι ιδιοι πριν μερικες εβδομαδες ... 
(πριν 5 μηνες ειχαν 10μυρια ... ενα μυριο το μηνα αυξηθηκαν οι συνδρομητες)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι;Η διαδικασια να βαλω 2 gold και μετα με 13€ να μετατραπουν σε ultimate μπορει να γινει και απο το σαιτ η μονο απο την κονσολα;Για καθε gold θα μου δωσει και την επιλογη με αυτοματη ανανεωση( την οποια μετα απενεργοποιω) να μου δωσει +1 μηνα;;

Ληγει αποψε η ultimate που εχω και θελω να το κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, john1080 said:

Να ρωτησω κατι;Η διαδικασια να βαλω 2 gold και μετα με 13€ να μετατραπουν σε ultimate μπορει να γινει και απο το σαιτ η μονο απο την κονσολα;Για καθε gold θα μου δωσει και την επιλογη με αυτοματη ανανεωση( την οποια μετα απενεργοποιω) να μου δωσει +1 μηνα;;

Ληγει αποψε η ultimate που εχω και θελω να το κανω

Από οπουδήποτε γίνεται 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...