Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Εγώ έχω 27 μήνες και θα χώσω 2 ετήσιες ΕΑ. ώστε να πάρω άλλους 6 μήνες και να κλειδωσω στους 33. Από εκεί και πέρα να είμαστε καλά εαν σταματήσει το πανηγυρακι αυτό με τα brazil και τα vpn θα παω με την καρτούλα μου με 12.99 το μηνα και τελος.

Πως γίνεται αυτό, είναι κωδικός για το microsoft redeem? 1 ετήσια σου δίνει 3 μήνες ultimate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, The__Blade είπε

Πως γίνεται αυτό, είναι κωδικός για το microsoft redeem? 1 ετήσια σου δίνει 3 μήνες ultimate?

https://www.eurogamer.net/articles/2020-09-29-heres-a-cheeky-way-to-get-four-months-xbox-game-pass-ultimate-for-only-gbp20

 

προσθέτεις ένα χρόνο ΕΑ  Access  και η 12 μήνες στις 10 Νοεμβρίου θα γίνουν 4 μήνες Ultimate απο την Microsoft 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

https://www.eurogamer.net/articles/2020-09-29-heres-a-cheeky-way-to-get-four-months-xbox-game-pass-ultimate-for-only-gbp20

προσθέτεις ένα χρόνο ΕΑ  Access  και η 12 μήνες στις 10 Νοεμβρίου θα γίνουν 4 μήνες Ultimate απο την Microsoft 

καλύτερα με κάρτα ή μέσα από το λογαριασμό κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα πάρω από eneba.com https://www.eneba.com/xbox-ea-access-pass-code-12-months-xbox-live-key-global  και θα εξαργυρωσω τον κωδικο στο account

UPDATE:

Aγόρασα 2 χρονάκια τα έβαλα και 10 Νοεμβρίου η συνδρομή ultimate απο 3/1/23 θα πάει 3/9/2023 :) 

Σύνολο 101,72 ÷ 36 = 2.82€ o μήνας Ultimate Game Pass

 

 

Screenshot 2020-11-02 at 13.36.35.png

 

Screenshot 2020-11-02 at 13.43.48.png

 

 

Screenshot 2020-11-02 at 13.36.48.png

Επεξ/σία από dream21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostis2790 είπε

Τελικά το θέμα μου λύθηκε με επικοινωνία στη Microsoft..Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. 

Από περιέργεια τι έγινε? Σου πέρασαν αυτοί τις δύο βραζιλιανικες στο ευρωπαϊκό σου λογαριασμό? Δε σου είπαν τίποτα? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostis2790 είπε

Τελικά το θέμα μου λύθηκε με επικοινωνία στη Microsoft..Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. 

Καλησπερα, και τωρα μολις θα σου εγραφα για το οτι μιλησα και εγω με μς και μου περασαν αυτοι τους κωδικους , ωστε να το εκανες και εσυ αλλα με προλαβες.

Παλι καλα δεν τα κλαψαμε :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 minutes ago, Paragontas-x said:

Σας πέρασε η ίδια η Ms βραζιλιάνικους κωδικούς σε Ελληνικό profile???

Μιλήσατε με την Microsoft Hellas?

Να αναφέρω και γω την πολύ πρόσφατη εμπειρία μου για το θέμα. 

Προ διημέρου φόρτωσα στον λογαριασμό μου 2 έτη xbox gold Brazil με σκοπό τη μετατροπή σε Game Pass ultimate καθώς έληγε η συνδρομή μου. 

Όταν πήγα να κάνω τη μετατροπή με έναν κωδικό game pass ultimate, μου πέταξε region mismatch error το οποίο σου λέει ουσιαστικά ότι η συνδρομή σου είναι από άλλο region, και δε μπορούσα με κανένα τρόπο να κάνω το upgrade. 

Μίλησα με το Microsoft support, το μόνο που είπα ήταν ότι δεν μπορώ να κάνω upgrade καθώς έχω region mismatch error. Η μόνη ερώτηση που μου έγινε ήταν το που είμαι αυτή τη στιγμή στον κόσμο, απάντησα Ελλάδα και η απάντηση που πήρα ήταν πως επειδή ο λογαριασμός ήταν σε usd currency δεν ήταν εφικτή η μετατροπή. Από μόνη της πήρε την πρωτοβουλία και ακύρωσε τη συνδρομή, και πίστωσε νέα, ίδιας διάρκειας σε eur. Μετά από αυτή τη διαδικασία, έκανα κανονικά τη μετατροπή χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Με λίγα λόγια, ο,τι θέμα έχετε, Microsoft support live chat παιδιά.. 

Επεξ/σία από Demis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου τα πέρασαν κανονικά.. Αλλά επικοινώνησα με chat με ξένο αντιπρόσωπο της MS.. Τους έστειλα κάτι αποδείξεις από εκεί που τα πήρα, τα έλεγξαν και μετά μου τα πέρασαν δε με ρώτησαν τίποτα άλλο.. Ουτε για πιο λόγο δε δούλεψαν στην αρχή μου είπαν.. Ουτε με ένοιαξε βέβαια 😝

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μιλησα με ελληνα , του είπα απλα μόνο οτι αγόρασα ονλαιν κωδικούς για 12μηνες γκολντ , του ειπα οτι οταν τους βάζω εμφανίζονται οτι εχουν χρησιμοποιηθεί ,και οτι δεν φαινονται στο προφίλ οι ανανεωσεις. Του εκανα copy paste τους κωδικους ,και δεν με ρωτησε τιποτα αλλο, ούτε αποδείξεις, ούτε και  ονόματα .Μου ειπε ,περιμενετε μισο λεπτο ,και μετα απο λιγο μου εγραψε ,-Το διορθωσαμε,Εχετε συνδρομη τωρα. Ξηγήθηκε η μικρομαλακη και θα την τμήσω με ευρωπαικο κλειδάκι την άλλη φορά !

Μέχρι 3/23 θα έχουμε παιχνιδάρες !!

Καλό μας λιώσιμο !

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω καταλήξει να πιστεύω ότι τα λεφτά που βγάζουν από τα υπόλοιπα είναι πολύ περισσότερα από το απλό κόστος της συνδρομής... Και τζάμπα να ζητήσεις συνδρομή παίζει και να σου τη δώσουν!

Spoiler
Στις 29/10/2020 στις 1:56 ΜΜ, jokul7 είπε

Πιστεύω ότι το income του game pass είναι πολύ μεγαλύτερο από την απλή συνδρομή και το παρακολουθούν με AI αλγορίθμους. Έτσι πρόχειρα μπορώ να αναφέρω:

  • Αγορά παιχνιδιών που κάποιος τα δοκίμασε στο game pass και του άρεσαν, διαφορετικά δεν θα τα αγόραζε. 
  • Αγορά DLCs για παιχνίδια που παίζει στο game pass
  • Microtransactions για παιχνίδια που παίζει στο game pass
  • Προώθηση των digital αγορών με "extra εκπτώσεις" λόγω subscription
  • Boost πωλήσεων pre-quels και sequels παιχνιδιών που είναι στο game pass 
  • Πωλήσεις δεδομένων συμπεριφοράς και προτιμήσεων χρηστών 
  • Boost πωλήσεων παιχνιδιών που ταιριάζουν στο profil του χρήστη μέσω διαφήμισης με βάση τις προτιμήσεις του
  • κλπ κλπ
Επεξ/σία από jokul7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

quick question: είστε με gamepass πολλοί να παίζετε σε σκέτο pc η το συνδυάζετε με κονσόλα κάπως; Ρωτάω επειδή δεν έχω xbox αλλά με ενδιαφέρει το pass για να έχω να παίζω σε υπολογιστή. Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nerazzurri είπε

quick question: είστε με gamepass πολλοί να παίζετε σε σκέτο pc η το συνδυάζετε με κονσόλα κάπως; Ρωτάω επειδή δεν έχω xbox αλλά με ενδιαφέρει το pass για να έχω να παίζω σε υπολογιστή. Thanks :)

Εγώ δεν έχω PC και παίζω μέσω Windows 10 bootcamp σε Macintosh και στο xbox , σε λίγο καιρο και σε iOS/PadOS :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, jokul7 είπε

Έχω καταλήξει να πιστεύω ότι τα λεφτά που βγάζουν από τα υπόλοιπα είναι πολύ περισσότερα από το απλό κόστος της συνδρομής... Και τζάμπα να ζητήσεις συνδρομή παίζει και να σου τη δώσουν!

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Για να εδραιώσεις νέα υπηρεσία στην αγορά χρειάζεσαι συνδρομητές. Πολλά εκατομμύρια παραπάνω, στην περίπτωση μας. Ακόμα και κάρτα από το Τατζικιστάν να τους έδινες θα τη δεχόντουσαν. Νούμερα θέλουν. Λεφτά σκορπά αλόγιστα χωρίς αντίκρισμα. Φοβάμαι μη την κλείσει μόνο και κλαίτε τα λεφτά σας.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...