Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, εν αναμονή του series s θέλω να κάνω το κόλπο με το ultimate από Βραζιλία. Επειδή δεν έχω επαφή με την τελευταία γενιά κονσολών, το Microsoft account που χρησιμοποιώ στο PC θα είναι το ίδιο με αυτό που θα κάνω logo in στο Xbox και θα είναι αυτό στο οποίο θα κάνω redeem τις συνδρομές? Επίσης στο τελευταίο βήμα του ποστ, από που θα αγοράσω την ultimate συνδρομή του 1 ευρώ για να μετατρέψω το gold? Θα έχω κάποιο θέμα επειδή δεν έχω ακόμη την κονσόλα και θα κάνω την ενεργοποίηση από το PC ή το ultimate είναι το ίδιο και για τα 2? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα μια 12μηνη gold από ΕΝΕΒΑ μου έστειλαν το κλειδί αλλά όταν πήγα να το περάσω μου έβγαλε μήνυμα ότι έχει γίνει ηδη redeem. Εννοείται στο λογαριασμό μου δεν πέρασε τπτ. Είμαι νέος στο ΧΒΟΧ και δεν ξέρω τι μπορεί να έχει γίνει. Κάποια ιδέα; Έστειλα ticket αλλα αμφιβαλλω κατα ποσο ειναι αξιιοπιστο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μιλα με microsoft

αυτο έκανα και μου το περασαν χειροκίνητα!!! Ευχαρισττώ για την απάντηση. 

 

Επεξ/σία από vangelis_k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως αν μετά της 10 του μήνα γίνονται και οι κάρτες ea play/access -> xbox game pass ultimate τότε θα μπορούμε να βάζουμε χρόνο με το πολύ 30-40  ευρώ το σύνολο(Κοντά στα 20 ευρώ η ετήσια ea play και περίπου άλλα 10 ευρώ η game pass ultimate).

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Paragontas-x said:

Πάντως αν μετά της 10 του μήνα γίνονται και οι κάρτες ea play/access -> xbox game pass ultimate τότε θα μπορούμε να βάζουμε χρόνο με το πολύ 30-40  ευρώ το σύνολο(Κοντά στα 20 ευρώ η ετήσια ea play και περίπου άλλα 10 ευρώ η game pass ultimate).

Μήπως δεν υπολογισες κάτι σωστα; Ή εγώ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως να δεις καλύτερα τα λινκς και να μην βιάζεσαι να την πεις στον άλλον με αποτέλεσμα να μην έχεις δει όλη τη σελίδα σωστά.

Στην ετήσια ea play/access δεν κοιτάμε μόνο το ποσό που έχει πάνω - πάνω αλλά κοιτάμε και τα αλλά πιο κάτω που την πουλάνε πολύ πιο φτηνά ξέρεις.

 

Χωρίς τίτλο.jpg

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εστω 20€ η ετησια ea που θα μετατραπει σε 4 μηνες ultimate. 

Αρα για ενα χρονο ultimate θα χρειαστεί 3 ετήσιες ea. 

Αρα 3*20=60€ 

Κάνω κάτι λάθος. Ρωταω και δεν επιτίθεμαι. Προσπαθώ να καταλάβω τι υπολογισμούς έκανες. 

Χάνω κατι;

Επεξ/σία από d_gkal
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου φαίνεται κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

Μιλάω για κάποιον που δεν έχει καμία συνδρομή πουθενά όχι για κάποιον που έχει ήδη ultimate.

Πιστεύω αυτό ήταν αυτονόητο αφού το όλο τοπικ σαν βάση αυτό έχει(Να μην έχει κάποιος καμία συνδρομή για να κάνει το κολπάκι με τις Βραζιλιάνικες κάρτες)

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Πάντως αν μετά της 10 του μήνα γίνονται και οι κάρτες ea play/access -> xbox game pass ultimate τότε θα μπορούμε να βάζουμε χρόνο με το πολύ 30-40  ευρώ το σύνολο(Κοντά στα 20 ευρώ η ετήσια ea play και περίπου άλλα 10 ευρώ η game pass ultimate).

Νομίζω το αναφέρω και πιο πάνω ότι αν μετά της 10 του μήνα τελικά συμπεριφέρονται και οι κάρτες ea access/play σαν τις xbox live gold.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως κ γω δε καταλαβαίνω κ να σε σίγουρος ,δε κάνω οτι δεν καταλαβαίνω🤣. τους ίδιους υπολογισμούςμε τον φίλο παραπάνω κάνω κ βγαίνει 60 ε. όχι πως είναι ακριβα για υπηρεσία αλλα το 40 πως στο καλό το έβγαλες;

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μου φαίνεται κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

Μιλάω για κάποιον που δεν έχει καμία συνδρομή πουθενά όχι για κάποιον που έχει ήδη ultimate.

Πιστεύω αυτό ήταν αυτονόητο αφού το όλο τοπικ σαν βάση αυτό έχει(Να μην έχει κάποιος καμία συνδρομή για να κάνει το κολπάκι με τις Βραζιλιάνικες κάρτες)

Νομίζω το αναφέρω και πιο πάνω ότι αν μετά της 10 του μήνα τελικά συμπεριφέρονται και οι κάρτες ea access/play σαν τις xbox live gold.

 

35 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Εστω 20€ η ετησια ea που θα μετατραπει σε 4 μηνες ultimate. 

Αρα για ενα χρονο ultimate θα χρειαστεί 3 ετήσιες ea. 

Αρα 3*20=60€ 

Κάνω κάτι λάθος. Ρωταω και δεν επιτίθεμαι. Προσπαθώ να καταλάβω τι υπολογισμούς έκανες. 

Χάνω κατι;

@d_gkal σωστα τα λες ... 60 τουλαχιστον ο χρονος!!! 

Για καποιον που δεν εχει καμια συνδρομη ... με 60 ευρω με gold brasil παιρνει 3 χρονια ... 

κατι δεν εχει υπολογισει σωστα ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς πιστεύει οτι ea θα γίνει απλή gold. Δεν ανέφεραν κάτι τέτοιο πάντως ή τουλάχιστον δεν είδα κατι. ΑΝ γίνει αυτό που λέει, τοτε ναι θα μέτρα είναι  χρόνος  30-40 ευρώ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Προφανώς πιστεύει οτι ea θα γίνει απλή gold. Δεν ανέφεραν κάτι τέτοιο πάντως ή τουλάχιστον δεν είδα κατι. ΑΝ γίνει αυτό που λέει, τοτε ναι θα μέτρα είναι  χρόνος  30-40 ευρώ. 

Ακριβώς αυτό πιστεύω και με βάση αυτό παράθεσα τα προηγούμενα ποστ μου.

Αν κάτι τέτοιο δεν ισχύει(Θα το δούμε μετά της 10 του μήνα) τότε γράφτε λάθος.

 

Και δεν έχουν αναφέρει πουθενά αν θα είναι σαν κάρτες xbox live gold ή όχι.

Μένει να το δούμε μετά της 10 του μήνα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...