Προς το περιεχόμενο

Τι ? Που? Ποιός? Πότε? και άλλα FAQ...


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

μου ήρθε μια φλασιά: Μήπως είναι από "το κλάμα βγήκε απ'τον παράδεισο"; Των Ρέππα-Παπαθανασίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΠΡΟΤΑΣΗ: Καλά δεν θα ήταν να ανοίξουμε ένα topic για όσους ψάχνουν τίτλους απο ταινίες? Επειδή έχω δει πάρα πολλά topic να κλείνουν πολύ γρήγορα με το που βρεθεί ο τίτλος της ταινίας... (Και μάλλον ένα απο αυτά θα είναι και το δικό μου) :-D

 

Λοιπόν...

Την ταινία την είχα δει πολύ παλιά αλλά όχι όλη και την ψάχνω πολύ καιρό

Με λίγα λόγια η πρωταγωνίστρια κάνοντας μια βόλτα μπήκε σε ένα μαγαζί με πίνακες και ψάχνωντας, βρήκε έναν πίνακα με το δικό της πρόσωπο σε μια πολύ τρομαγμένη πόζα. Ρώτησε την ιδιοκτήτρια αλλά δεν ήξερε και μετά απο πολλά έμαθε ότι η γυναίκα στην φωτογραφία ήταν η μάνα της η οποία είχε πεθάνει πριν καιρό. Και μετά πήγε στον τάφο της και τον άνοιξε και είδε ότι η μητέρα της δεν ήταν μέσα...

 

Ως εκεί. Ξέρει κανείς τον τίτλο της? Thanks anyway...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skefthka na thn thesw edw thn aporia mou,molis eida to ''the inside man'',gnwrizei na mou pei kapoios pragmatika ti paixthke se authn thn tainia,giati parathrhsa se kapoio shmeio sto telos oti kataskeuazei thn trapeza pou upothetika ''lhsteuei''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να αποφεύγεται η αποκάλυψη του τέλους ή "μυστικών" μιας ταινίας, καλό είναι, όπως λένε και οι Κανόνες για το forum του Κινηματογράφου, να χρησιμοποιείται λευκό χρώμα στα αμφιλεγόμενα σημεία:

 

2. Απαγορεύεται αυστηρά να αποκαλύπτετε την υπόθεση μιας ταινίας ή μέρους αυτής - κυρίως όταν πρόκειται για ταινίες που προβάλλονται ήδη ή θα προβληθούν στο άμεσο μέλλον. Σε περίπτωση που θέλετε να διευκρινήσετε ένα δυσνόητο (για εσάς) κομμάτι της ταινίας ή να αναλύσετε την υπόθεσή της, επικοινωνήστε με προσωπικό μήνυμα (pm) με το μέλος που θέλετε να συζητήσετε. Αν θελήσετε να κάνετε post, χρησιμοποιήστε λευκό χρώμα γιά το κείμενο που περιέχει spoiler γιά να μην είναι εύκολο να διαβαστεί κατά λάθος και πριν από αυτό βάλτε με έντονα κόκκινα γράμματα κάποια προειδοποίηση, όπως Προσοχή: Spoiler. Σε αντίθετη περίπτωση, το post σας πιθανόν να διαγραφεί ή να κλειδωθεί το topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Να ρωτήσω... Μια ταινία που βγήκε πρόσφτα και μιλούσε για ένα ζευγάρι που έπεσε στν θάλασσα και δεν μπορούσε να ανέβει ξανά στο καράβι πως είναι ο original τίτλος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω... Μια ταινία που βγήκε πρόσφτα και μιλούσε για ένα ζευγάρι που έπεσε στν θάλασσα και δεν μπορούσε να ανέβει ξανά στο καράβι πως είναι ο original τίτλος???

 

Τον "Τιτανικό" λες? :P :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Members
Ψάχνω μια ταινία που μια παρέα κολεγιόπαιδων πάει εκδρομη σε ένα δάσος αλλά το νερό έχει κάτι μικροοοργανισμούς που τους σκοτώνουν.

 

Μήπως εννοείς το Cabin Fever ; Την είχα δει πριν από κάτι μήνες και νομίζω πως κάτι τέτοιο γινόταν κι εκεί (αν και δεν την πολυθυμάμαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ψάχνω μια πανάρχαια ταινία κινουμένων σχεδίων που λεγόταν νομίζω ''φανταστικός πλανήτης'' ή ''πλανήτης Χ''. Σε αυτήν την ταινία και καλά οι εξωγήινοι είχαν εισβάλλει στη Γη και την είχαν κατακτήσει και είχαν τους ανθρώπους σαν ποντίκια. Κυριολεκτικά, αφού οι εξωγήινοι ήταν τεράστιοι. Θυμάμαι χαρακτηριστικά την αρχική σκηνή όπου μας δείχνει μια γυναίκα με το μωρό της να προσπαθεί να ξεφύγει από ένα τεράστιο χέρι, το οποίο τελικά την σκοτώνει. Μετά ανοίγει το πλάνο και μας δείχνει πως ήταν ένας τεράστιος εξωγήινος που έπαιζε μαζί της. μετά παίρνει και μεγαλώνει το παιδί σαν κατοικίδιο, κανονικά με λουριά και ιστορίες. Οι εξηγήινοι λέει δεν πήγαιναν σχολείο, αλλά είχαν κάτι σαν στέκες με τις οποίες μορφώνονταν μόνο με το να τις φοράνε. Το παιδί σε κάποια φάση είχε μπει σε μια τέτοια στέκα και έμαθε πολλά για τον πολιτισμό των εξωγήινων, και μετά συγκρότησε μια ομάδα για να αντιταχθεί στους εξωγήινους.

 

Όποιος μπορεί να μου βρει περισσότερες πληροφορίες, θα του ήμουν ευγνώμων.

 

Για δες εδώ φίλε μου http://www.imdb.com/title/tt0070544/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...