Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

νομιζω οτι στο ΧΒΟΧ θα ειναι πιο απλα τα πραγματα γιατι ουτε τα ιδια τα μαγαζια δεν το πιστευουν στην Ελλαδα . 

Σιγουρα θα ειναι πολύ χαμηλότερη η ζήτηση για ΧΟΝΕσΧ. Απλά αυτό με τα preorders ειναι νέο policy των καταστημάτων.

πήγα τις προάλες να κάνω preorder to mario game & watch που θα βγει το νοέμβρη, και μου ζήταγε κάρτα.

Ούτε κάν λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η εγγύηση της Sony ρε παιδιά μια ζωή έγραφε 1 έτος . Στην Ευρώπη τι ισχύει τελικά εάν το ps5 μας χάσει ας πούμε στον ενάμιση χρόνο ; Έχει κάποιος εμπειρία ;

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Socratis_g είπε

Σιγουρα θα ειναι πολύ χαμηλότερη η ζήτηση για ΧΟΝΕσΧ. Απλά αυτό με τα preorders ειναι νέο policy των καταστημάτων.

πήγα τις προάλες να κάνω preorder to mario game & watch που θα βγει το νοέμβρη, και μου ζήταγε κάρτα.

Ούτε κάν λέω.

Δεν προκειται να δωσω προκαταβολη . Να δωσω δηλαδη σημερα προκαταβολη εστω και 50 € για κατι που ΘΑ αγορασω σε 2 μηνες και ΔΕΝ μου δινει κανεις εγγυηση οτι θα το παρω σε 2 μηνες και οχι σε 4 . 50 € x 10.000 ατομα να το κανουν αυτο 500.000 € ΑΤΟΚΟ δανειο 2 μηνης ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ διαρκειας..... 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βρίσκω πιο τίμια την στάση του Κωτσό από τους άλλους που ζητάνε προκαταβολές κλπ. Απλά θα υπάρξει ενημέρωση στις 19 ότι δε θα πάρουμε όλοι και θα περιμένουμε το επόμενο κύμα το πολύ πολύ. Και αν κάποιοι παρήγγειλαν σε 2-3 μεριές και του τις  ακυρώσουν, απούλητες δε θα πάνε σιγά. Το μόνο σίγουρο για να κλαίγεται η Dixxons για τα υπερβολικά preorders με αντικαταβολή κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γερμανος τέλος με προπαραγγελιες. δε  καταλαβαίνω τι κανει ο κοτσοβολος που δεχετε αβερτα προπαραγγελιες χωρις χρηματα ενω οι αλλοι με προκαταβολες τα σταματήσανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

Και γερμανος τέλος με προπαραγγελιες. δε  καταλαβαίνω τι κανει ο κοτσοβολος που δεχετε αβερτα προπαραγγελιες χωρις χρηματα ενω οι αλλοι με προκαταβολες τα σταματήσανε 

Κανει εντυπωση!😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ειμαι πολυ επιφυλακτικος με το hardware της συγκεκριμενης κονσολας.δεν ξερω αλλα κατι με τρωει..και το παραξενο που δεν το εχουν δωσει ακομα στo digital foundry οπως γινεται συχνα.

Απο τις αρχες μου ειχε κανει εντυπωση που αναβαλανε παρουσιασεις,μετα εκαναν παρουσιασεις χωρις να λενε σπεκς.μετα που ειπαν σπεκς τα αλλαξαν με νεα tflop και χρονισμους κτλπ ..μου φανηκε οτι η σονυ δεν ηταν ετοιμη για αλλαγη και πιεστηκε απο την ms...πρωτη φορα που δεν θα παρω day one ps

Εδω μας πουλανε εδω και 3 χρονια νιντεντο που κανουν drift τα χειριστήρια και εμεις τα αγοραζουμε. 

Μακαρι να ειχε το hardware του sex και ας ειχε και 600.

Αποφασισα που αν το βρω τα χριστουγεννα θα το παρω. Εφοσον δεν εχει ασθενειες.διαφορετικα πιο μετα

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Απλά απαράδεκτο. Και το πλαίσιο ίδια φάση. Αν με το series x δεν βρω μαγαζί για πληρωμή κατά την παραλαβή, να πανε να γ*******ν. 

Οποτε βρω κονσόλα... Σιγά τις day one παιχνιδάρες που θα χάσουμε.

εγω το εκανα προπαραγγελια παντως απο κοτσοβολο κανονικα με αντικαταβολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nekrik είπε

Η εγγύηση της Sony ρε παιδιά μια ζωή έγραφε 1 έτος . Στην Ευρώπη τι ισχύει τελικά εάν το ps5 μας χάσει ας πούμε στον ενάμιση χρόνο ; Έχει κάποιος εμπειρία ;

1 χρονο εχεις,τοσο λενε και τα Amazon αν ρωτησεις. Αλλιως αγοραζεις επιπλεον εγγυηση απο amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sndev είπε

Και γερμανος τέλος με προπαραγγελιες. δε  καταλαβαίνω τι κανει ο κοτσοβολος που δεχετε αβερτα προπαραγγελιες χωρις χρηματα ενω οι αλλοι με προκαταβολες τα σταματήσανε 

Πέτυχα και διαφήμιση στην τηλεόραση χτες βράδυ. 😂

Νομιζω θα γίνει το κλασικό θα παραλάβουν στην τύχη και όσοι ξέρουν κάποιον εκεί/κάνουν χοντρή μανούρα και οι υπόλοιποι θα μείνουν με τα pre-orders στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι φαντάζεστε πάντως οτι θα γίνει Ελλάδα και δε θα βρείτε κονσόλες στο launch. Λες και εκτός απο τους 5-10 νοματαίους στα φόρουμ όλοι περιμένουν την σόνυ να σκάσουν το πεντακοσάρικο τους... Τις ίδιες ανοησίες σε όλα τα τελευταία launch (παρόμοια συζήτηση είχαμε στο ps4 και είχε άπλετα) ή ακόμα ακόμα και στο switch.
Επειδή γίνονται sold out στον πολιτισμένο κόσμο δε σημαίνει οτι τα ίδια ισχύουν και στην Ελλάδα.

Εγώ έβαλα μια κράτηση κώτσο όπως είχα κάνει στο ps4. Αν έχει μα-μου δε θα μου λείψουν οι 3 launch τίτλοι των 80 ευρώ. Δε καταλαβαίνω τη βιασύνη. Για το series X που θα έχει παιχνίδια απο το gamepass με το καλημέρα, να το καταλάβω. Αλλα για τα 4 παιχνίδια του ps5 όταν οι περισσότεροι έχουν τηλεοράσεις του 500ρικο στα 60hz. Παράνοια...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι κανατε προπαραγγελια απο τον κωτσοβολο σας ζητησε μεχρι στιγμης προκαταβολη?

Μου κανει εντυπωση που ακολουθει διαφορετικη πολιτικη σε σχεση με τα αλλα καταστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μηπως η σονυ εχει αναγκες με τις νεες κονσολες και το 50αρικο παει εκει; παγκοσμιο φενομενο το 50αρικο..παραξενο..μαζευει μπροστα 50αρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Οσοι κανατε προπαραγγελια απο τον κωτσοβολο σας ζητησε μεχρι στιγμης προκαταβολη?

Μου κανει εντυπωση που ακολουθει διαφορετικη πολιτικη σε σχεση με τα αλλα καταστηματα

Εμένα όχι και όσοι πήραν τηλέφωνο και γράφουν εδώ το ίδιο τους είπε. Απλά αν δεν έχει για όλους θα περιμένουμε το επόμενο κύμα. Δε θα κλάψω αν δε το έχω day 1 σιγά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...