Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Δε ξέρω τι φαντάζεστε πάντως οτι θα γίνει Ελλάδα και δε θα βρείτε κονσόλες στο launch. Λες και εκτός απο τους 5-10 νοματαίους στα φόρουμ όλοι περιμένουν την σόνυ να σκάσουν το πεντακοσάρικο τους... Τις ίδιες ανοησίες σε όλα τα τελευταία launch (παρόμοια συζήτηση είχαμε στο ps4 και είχε άπλετα) ή ακόμα ακόμα και στο switch.
Επειδή γίνονται sold out στον πολιτισμένο κόσμο δε σημαίνει οτι τα ίδια ισχύουν και στην Ελλάδα.

Εγώ έβαλα μια κράτηση κώτσο όπως είχα κάνει στο ps4. Αν έχει μα-μου δε θα μου λείψουν οι 3 launch τίτλοι των 80 ευρώ. Δε καταλαβαίνω τη βιασύνη. Για το series X που θα έχει παιχνίδια απο το gamepass με το καλημέρα, να το καταλάβω. Αλλα για τα 4 παιχνίδια του ps5 όταν οι περισσότεροι έχουν τηλεοράσεις του 500ρικο στα 60hz. Παράνοια...

Θα σου ελεγα οτι εχεις δικιο αλλα μαλλον στο ps5 θα υπαρχει εξαιρετικα μικρος αριθμος κονσολων, ειδικα αν αληθευουν αυτα για τη μειωμενη παραγωγη λογο yields. Θυμαμαι στο switch καποιοι απο εδω ειχαν φαει ακυρα δεν ειμαι 100% σιγουρος ομως.

Τελος παντων θα δειξει, εμενα δεν θα με ενοιαζε καθολου αν δεν ηταν το DeS στη μεση, ps4 πηρα οταν βγηκε το bloodborne φαντασου. :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προπαραγγελια και από μένα από Κώτσο με αντικαταβολή. Γενικά δεν είμαι πολύ υπέρ ειδικά σε κονσόλες η προπαραγγελια. Για πιθανά bugs η προσφορές με παιχνίδια μαζί. Από την άλλη εχω τεράστιο hype για την κονσολα.  Δεν θα μεγαλώσω ποτέ μου φαίνεται οικογενειάρχης άνθρωπος....!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Τελος παντων θα δειξει, εμενα δεν θα με ενοιαζε καθολου αν δεν ηταν το DeS στη μεση, ps4 πηρα οταν βγηκε το bloodborne φαντασου. :P 

one-of-us

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλα παιδιά, το 50ρικο είναι από τα καταστήματα για φρενάρουν τύπους που απλά βάζουν προπαραγγελίες για να χουν σίγουρη την κονσόλα.

Σου λέει αν μπορεί να κάνει commit ο άλλος ένα 50ρικο τότε υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να πληρώσει και τα υπόλοιπα γιατί πόσα πενηντάρικα θα δώσει γύρω γύρω για να κάνει προπαραγγελία.

Standard πρακτικές από παλαιόθεν. 

Επεξ/σία από Hazuki
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Έλα παιδιά, το 50ρικο είναι από τα καταστήματα για φρενάρουν τύπους που απλά βάζουν προπαραγγελίες για να χουν σίγουρη την κονσόλα.

Σου λέει αν μπορεί να κάνει commit ο άλλος ένα 50ρικο τότε υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να πληρώσει και τα υπόλοιπα γιατί πόσα πενηντάρικα θα δώσει γύρω γύρω για να κάνει προπαραγγελία.

Standard πρακτικές από παλαιόθεν. 

Είναι γελοίο όμως να φοβάσαι μήπως σου μείνει stock από ps5 στις 19.😁

Οι ίδιοι οι υπάλληλοι θα τα πάρουν κόστος και θα τα πουλήσουν αγγελίες διπλή τιμή ζελατίνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Έλα παιδιά, το 50ρικο είναι από τα καταστήματα για φρενάρουν τύπους που απλά βάζουν προπαραγγελίες για να χουν σίγουρη την κονσόλα.

Σου λέει αν μπορεί να κάνει commit ο άλλος ένα 50ρικο τότε υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να πληρώσει και τα υπόλοιπα γιατί πόσα πενηντάρικα θα δώσει γύρω γύρω για να κάνει προπαραγγελία.

Standard πρακτικές από παλαιόθεν. 

 Εγω ποτε δεν εχω πληρωσει προκαταβολη σε preorder..ειδικα οπως λενε με την διαθεσιμοτητα που θα εχουν δεν θα επρεπε να τους νιαζει..

Πρωτη φορα παντος το βλεπω αυτο.και σκεφτομαι επεσε συρμα απο σονυ για preorder 50.

Θα μαζεψουν χοντρο πακετο απο  preorders για να μπορουν να κινηθουν

Ευκολα μπορουμε να καταλαβουμε αν εχει πεσει συρμα απο σονυ..

Ζητανε 50 τα καταστηματα για preorder to sex?

Αν ξερει καποιος ας ποσταρει

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι να κινηθούν μωρέ, αφού το 50ρικο αν δεν πάρεις τελικά κονσόλα θα πρέπει να στο επιστρέψουν. Για ποιο λόγο να μπουν σε ένα τέτοιο λογιστικό εφιάλτη, για να μαζέψουν για δύο μήνες ένα μικρό κεφάλαιο σε σχέση με το τζίρο που κάνουν; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Μα τι να κινηθούν μωρέ, αφού το 50ρικο αν δεν πάρεις τελικά κονσόλα θα πρέπει να στο επιστρέψουν. Για ποιο λόγο να μπουν σε ένα τέτοιο λογιστικό εφιάλτη, για να μαζέψουν για δύο μήνες ένα μικρό κεφάλαιο σε σχέση με το τζίρο που κάνουν; 

Μπορεί να τα μαζεύουν τώρα που έχουν ζοριστεί με τον ΕΝΦΙΑ.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά κάναν και ζήτησαν 50άρικο γιατί θα έριχνε παραγγελία ο κάθε άσχετος και θα το πούλαγε στο insomnia στην διπλή τιμή. Αν έβρισκε μαλάκα θα την εξοφλούσε με ξένα λεφτά ,αν δεν την έδινε απλά θα ακύρωνε τις προπαραγγελίες του γιατί σιγά μην είχε κάνει κράτηση μόνο σε ένα κατάστημα

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Καλά κάναν και ζήτησαν 50άρικο γιατί θα έριχνε παραγγελία ο κάθε άσχετος και θα το πούλαγε στο insomnia στην διπλή τιμή. Αν έβρισκε μαλάκα θα την εξοφλούσε με ξένα λεφτά ,αν δεν την έδινε απλά θα ακύρωνε τις προπαραγγελίες του γιατί σιγά μην είχε κάνει κράτηση μόνο σε ένα κατάστημα

Συμφωνω αν μου εξασφαλισεις με αυτο το 50 € ρικο το day 1 . Αν δεν μπορεις να μου το εξασφαλισεις και απλα μου δεσμευεις τα 50 € μου για αερα κοπανιστο εισαι απατεωνας και απλα κοιτας να τσιμπησεις ατοκα δανεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Μόνο από κωτσοβολο δεν ζητάνε χρήματα για προπαραγγελια?? 

ο Κωτσόβολος είναι ο μόνος που δεν ζητάει, και media markt νομίζω

public και πλαίσιο θέλουν 50αρικο

Γερμανός ολόκληρο το ποσό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ababapanos είπε

εγω το εκανα προπαραγγελια παντως απο κοτσοβολο κανονικα με αντικαταβολη

Eσυ και η μιση Ελλαδα συμπεριλαμβανομενου και εμενα .

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Δε ξέρω τι φαντάζεστε πάντως οτι θα γίνει Ελλάδα και δε θα βρείτε κονσόλες στο launch. Λες και εκτός απο τους 5-10 νοματαίους στα φόρουμ όλοι περιμένουν την σόνυ να σκάσουν το πεντακοσάρικο τους... Τις ίδιες ανοησίες σε όλα τα τελευταία launch (παρόμοια συζήτηση είχαμε στο ps4 και είχε άπλετα) ή ακόμα ακόμα και στο switch.
Επειδή γίνονται sold out στον πολιτισμένο κόσμο δε σημαίνει οτι τα ίδια ισχύουν και στην Ελλάδα.

Εγώ έβαλα μια κράτηση κώτσο όπως είχα κάνει στο ps4. Αν έχει μα-μου δε θα μου λείψουν οι 3 launch τίτλοι των 80 ευρώ. Δε καταλαβαίνω τη βιασύνη. Για το series X που θα έχει παιχνίδια απο το gamepass με το καλημέρα, να το καταλάβω. Αλλα για τα 4 παιχνίδια του ps5 όταν οι περισσότεροι έχουν τηλεοράσεις του 500ρικο στα 60hz. Παράνοια...

Ειναι προφανες πως δεν εχεις επαφη με day one αγορες.

Φυσικα και υπηρχε ελλειψη την πρωτη μερα κυκλοφοριας  του ps4  και μαλιστα μολις εξαντληθηκαν  τα τεμαχια οι επομενοι πηραν αρκετες εβδομαδες μετα  ,οταν ξαναεκαναν εισαγωγη.Το ιδιο ισχυει με τα iphone καθε χρονο που για να παρεις την πρωτη μερα το πιο δημοφιλες μοντελο και χρωμα στην Ελλαδα πρεπει να το κυνηγησεις πολυ και το ιδιο ισχυει για  τα περισσοτερα  προιοντα υψηλης ζητησης και ιδιαιτερα δημοφιλη κατα το λανσαρισμα  σε  αγορες οπως η δικη μας .

Αυτο που θα γινει  ρεαλιστικα οποιος θελει να εχει την πρωτη μερα  περα απο τις προπαραγγελιες που δεν σου εξασφαλιζουν   κατι λογω   ελαχιστης διαθεσιμοτητας ,  ειναι να παρει σβαρνα τα   τηλεφωνα    στα μαγαζια  και να σταθει τυχερος  πηγαινοντας asap  εκει παιρνοντας απο καποια ακυρωση .Οπως εχει συμβει πολλες φορες με μενα στο παρελθον ,

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο πάντως που ο launch title είναι το DS, δεν είναι για όλους, κανονικά κάνα Spiderman εγώ περίμενα. Παρόλα αυτά άμα δεν μαζευτούν καμια 5-6 καλά exclusives αδιάφορο το PS5.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...