Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Bourdoulas είπε

Εγώ θα έλεγα ότι το Series S θα ήταν ταμάμ για δεύτερη κονσόλα. Ειδικά όταν πέσει κι άλλο η τιμή.

Προσωπικά θα προτιμούσα το series X εάν δεν είχα PC. Δεν ξέρω δεν μου κάθεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, nekrik είπε

Προσωπικά θα προτιμούσα το series X εάν δεν είχα PC. Δεν ξέρω δεν μου κάθεται 

Ενταξει το PC άλλη φάση. Δεν έχουν όλοι PC όμως για παιχνίδια. Αν κάνει deliver αυτά που υπόσχεται το S, είναι ότι πρέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Bourdoulas είπε

Ενταξει το PC άλλη φάση. Δεν έχουν όλοι PC όμως για παιχνίδια. Αν κάνει deliver αυτά που υπόσχεται το S, είναι ότι πρέπει.

Νομιζω θα το σωσουν τα API's της MS.... Σε καθε περιπτωση , με τονχαμο και την μοδα που επικρατει στο gaming δεν νομιζω οτι οσοι ασχολουνται με gaming (ενα 70% για Ελλαδα) δεν εχει και ενα pc με μια 1660super....Τουλαχιστον αυτο βλεπω στην αγορα...Οποτε για τους περισσοτερους η φαση αν θελουν να ασχοληθουν με SP exclusive η console exclusive νομιζω οτι ειναι win-win κατασταση (σε αυτους συγκαταλεγομαι και εγω...). Θελω να πιστευω πως τωρα που ξεκινησε η Σονυ να δινει εστω και ετεροχρονισμενα τα 1st στο pc οτι δεν θα το σταματησει η MS.... Απο κει και περα εγω τα λεγα και με φιλο , αν με παιρνει οικονομικα Day1 θα παιξει Spiderman και Demon Souls αν και ειναι πολλα τα λεφτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εμενα τπτ κανενα τηλεφωνο εμαιλ. το εχω κόψει τιμολόγιο στην εταιρία με αντικαταβολή και σκεφτόμουν μήπως επειδή βλέπουν εταιρικο αφμ με αρκετες αγορες απο αυτους  δε καλούν για προκαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, sndev είπε

Ουτε εμενα τπτ κανενα τηλεφωνο εμαιλ. το εχω κόψει τιμολόγιο στην εταιρία με αντικαταβολή και σκεφτόμουν μήπως επειδή βλέπουν εταιρικο αφμ με αρκετες αγορες απο αυτους  δε καλούν για προκαταβολή.

Mπα δεν νομιζω  και εγω αντικαταβολη το εχω βαλει  αλλα με αποδειξη λιανικης .Μαλλον δεν μας παιρνουν γιατι δεν προκειται να παραλαβουμε χαχα.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε εμένα με έχουν πάρει από Κωτσόβολο για προκαταβολή πάντως που αγόρασα με αντικαταβολή. 

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα παραλάβουμε.. επιπλέον σκευτομαι να βαλω τηλεφωνικά κ μια επέκταση 4 ετων να βλεπουν κ αυτο που τουθς είναι καθαρο κέρδος μπας κ πάρουμε εξτρά boost xaxa.

Περα από τη πλακά (k δυστυχώς )μιας κ η αττική πάει για Lock down 15ημερο θα στριμωχτει κ άλλο ο κόσμος με τα χρήματα που σημαινει θα ειναι ακόμα πιο δύσκολο το 500αρι για αρκετούς  day one

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν άντεξα ξαναπειρα το κοτσοβωλο. Λοιπόν έχουν 2 λίστες.. μια οσοι δώσανε 30% η ολική εξόφληση και μια με τις αντικαταβολές. προταιρεοτητα είναι στη λιστα με ολική η 30% η οποία είναι κοινή. το εξόφλησα ολο τηλεφωνικά. 

το ιδιο ισχύει και για το Xbox.

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Παντως απο Κωτσοβολο δεν με εχουν παρει ακομα για προκαταβολη ,επειδη κατι ειχε αναφερθει  οτι  ζητανε και αυτοι πλεον .

Εμένα με πήραν και έφαγα άκυρο Τελικά με το PS5 και μου είπαν για δεύτερη παρτίδα. Τους είπα ποτέ αναμένονται τέλος Νοέμβρη αρχές Δεκέμβρη. Τους ρώτησα γιατί έτσι διότι είναι λίγα τα πρώτα κομμάτια που έστειλε η SONY. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dream21 είπε

Εμένα με πήραν και έφαγα άκυρο Τελικά με το PS5 και μου είπαν για δεύτερη παρτίδα. Τους είπα ποτέ αναμένονται τέλος Νοέμβρη αρχές Δεκέμβρη. Τους ρώτησα γιατί έτσι διότι είναι λίγα τα πρώτα κομμάτια που έστειλε η SONY. 

Ποτε εκανες τη παραγγελια? ειχες πληρώσει η αντικαταβολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καραγιοζιλικια απο την Sony τι ειναι αυτα τα πραγματα.... 

ΥΓ: Αν και θα παρω το Χ αν τα κανει και η Μικρομαλακη αυτα θα παρει τα @@ και να δωσουμε λεφτα και να παρακαλαμε δεν θα γινει ποτε τουλάχιστον απο μενα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επίσης τώρα που το πλήρωσα , εχω κανει μια παραγγελία με αντικαταβολή Mediamarkt την οποία δεν την εχω πληρώσει - δε ξερώ τι παιζει εκεί με λίστες- αν τη θέλει κανείς να του τη δώσω.  την εδωσα.

20 λεπτά πριν, Cyber_Spartacus είπε

Καραγιοζιλικια απο την Sony τι ειναι αυτα τα πραγματα.... 

ΥΓ: Αν και θα παρω το Χ αν τα κανει και η Μικρομαλακη αυτα θα παρει τα @@ και να δωσουμε λεφτα και να παρακαλαμε δεν θα γινει ποτε τουλάχιστον απο μενα... 

των καταστημάτων είναι όχι της sony.

η microsoft Ελλαδα δεν εχει τοση ζήτηση οποτε δε παιζει να γινει τέτοιο μπάχαλο + οτι τα καταστήματα φάγανε το πρώτο κυμα με το ps5 και τα sold out οποτε είναι προετοιμασμένοι πως να αντιμετωπίσουν την οποια μεγάλη ζήτηση του xbox. 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...