Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως εμένα μου τράβηξε σήμερα την πρώτη δόση για την παραγγελία PS5 που έκανα απο το Πλαίσιο. Με ειδοποίησαν βέβαια οτι εαν επιθυμώ μπορώ να βάλω ενα 50κο ή να ενεγοποιηθεί κανονικά η πληρωμή όλου του ποσού με τις δόσεις που είχα βάλει. Τους κατέστησα βέβαια και εγώ απο τη μεριά μου σαφές, οτι εντάξει χρεώστε το ποσό αλλά παρήγγειλα απο τους πρώτους (17/09/20 14:08) και εαν δεν το πάρω day 1 λόγω του οτι θα βάλουν τίποτα φιλαράκια τους οι υπάλληλοι και μάθω οτι παρελαβαν ατομα με μεταγενεστερη ωρα ημ/νια προπαραγγελίας , θα μπω στο Πλαίσιο με φορτηγό 😝  μέσα απο τη τζαμαρία θα γίνει της Βαγδατης  και θα ακυρώσω και την παραγγελία 🤣. Ας περιμένω μετά!  
Θ τους πάρω μετά τηλ και θα είμαι σε φάση :

angry liam neeson GIF

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, nekrik είπε

Πάντως εμένα μου τράβηξε σήμερα την πρώτη δόση για την παραγγελία PS5 που έκανα απο το Πλαίσιο. Με ειδοποίησαν βέβαια οτι εαν επιθυμώ μπορώ να βάλω ενα 50κο ή να ενεγοποιηθεί κανονικά η πληρωμή όλου του ποσού με τις δόσεις που είχα βάλει. Τους κατέστησα βέβαια και εγώ απο τη μεριά μου σαφές, οτι εντάξει χρεώστε το ποσό αλλά παρήγγειλα απο τους πρώτους (17/09/20 14:08) και εαν δεν το πάρω day 1 λόγω του οτι θα βάλουν τίποτα φιλαράκια τους οι υπάλληλοι και μάθω οτι παρελαβαν ατομα με μεταγενεστερη ωρα ημ/νια προπαραγγελίας , θα μπω στο Πλαίσιο με φορτηγό 😝  μέσα απο τη τζαμαρία και θα ακυρώσω και την παραγγελία 🤣. Ας περιμένω μετά!  

ποια είναι τα τελευταία 2 ψηφία του κουπονιού που σου έστειλαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ποια είναι τα τελευταία 2 ψηφία του κουπονιού που σου έστειλαν?

52130 Είναι τα 5 τελευταια ψηφία μου. Δηλ όμως εαν το προπαραγγείλουν 121 άτομα τι θα δείξει 21 ? Εγώ ξέρω οτι στον αριθμό παραγγελίας ειναι πάλι τα τελευταία ψηφία (φυσικά ισχύει για όλες τις παραγγελίες), και ο δικός μου είναι : 715 τα 3 τελευταία ψηφία με ωρα 14:08.  Εμένα μου είπαν στο τηλ οτι παίζει ρόλο η ώρα παραγγελίας 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

😡Μόλις με κάλεσαν από το πλαίσιο και μου ζητήσαν τα 50€. Ήμουν και εγώ από τους πρώτους που έκαναν την παραγγελία με την αντικαταβολή, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να τους τα δώσω ή και όλο το ποσό, αν δεν μου έλεγαν ότι η σειρά προτεραιότητας ισχύει για την στιγμή που δίνεις την προκαταβολή και όχι την στιγμή που έκανες την παραγγελία. Άλλα αντί άλλων, για δικό τους σφάλμα, εν' τελεί. Μπορούσαν να το απαιτήσουν εξ' αρχής... Εμείς τι θα έπρεπε να μυρίσουμε τα νύχια μας και να περιμένουμε αυτούς πότε θα αξιωθούν να πάρουν τηλέφωνο; 😡

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gdal73 είπε

😡Μόλις με κάλεσαν από το πλαίσιο και μου ζητήσαν τα 50€. Ήμουν και εγώ από τους πρώτους που έκαναν την παραγγελία με την αντικαταβολή, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να τους τα δώσω ή και όλο το ποσό, αν δεν μου έλεγαν ότι η σειρά προτεραιότητας ισχύει για την στιγμή που δίνεις την προκαταβολή και όχι την στιγμή που έκανες την παραγγελία. Άλλα αντί άλλων, για δικό τους σφάλμα, εν' τελεί. Μπορούσαν να το απαιτήσουν εξ' αρχής... Εμείς τι θα έπρεπε να μυρίσουμε τα νύχια μας και να περιμένουμε αυτούς πότε θα αξιωθούν να πάρουν τηλέφωνο; 😡

Τα εχω πει δεκα σελιδες πριν. Με σειρά από το πιο μπαχαλο στο λιγοτερο μπαχαλο ειναι Public, Κωτσο , Γερμανος, Πλαισιο. Μην περιμενετε προτεραιοτητες και πιπες, τζοκερ επαιξε οποιος εδωσε εστω και 50 ευρω. 

Για οσους προπληρωσαν . ο θεος μαζι τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Μακάρι να ήταν τόσο μικρό. Κανένα slim σε 2-3 χρόνια θα το τσιμπήσω

Το νόημα της φώτο και το ‘μνμ’ της δν είναι το μέγεθος του Ps5 😉

Επεξ/σία από back15220
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 3 και έκανα από το πλαίσιο 5 κάπου εκεί με έπαιρναν τηλ αλλα δεν γινόταν να το σηκώσω έκλεινε τους πήρα πίσω είπαν θα με έπαιρναν τους πήρε 6 πάρα και μου είπαν ότι για να ισχύει πρέπει να πληρώσω ένα ποσό από 50€ έτσι κι έκανα μετά την επόμενη μέρα μου έστειλαν ότι είναι εντάξει τα πήραν τα 50€ τώρα αν θα το έχω από τους πρώτους η όχι θα φανεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν θα υπαρχει κονσολα στα ραφια ειδικα χριστουγεννα...τεραστιο πληγμα για την εταιρια. Ολοι θα παρουνε..αυτο ειναι μαρκετινγκ δημιουργούν πανικο επιτηδες...για να τρεξεις αμεσως να την παραγγείλεις. Μια χαρα θα ειναι ολα τα ραφια γεματα 500ευρα

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά, εδώ υπάρχει θέμα με τις προπαραγγελίες που πρέπει να γίνει addressed. Δεν μπορεί η κάθε αλυσίδα να συμπεριφέρεται σαν skroutzομάγαζο της κακιάς ώρας και να ζητάει χρήματα ώρες ή μέρες αφότου έχει μπει η παραγγελία. Τι σημαίνει «δώσε ένα πενηντάρικο για να μπεις στη λίστα που κληρώνει» πέντε μέρες αφού έχει μπει η παραγγελία; Τι τους σταματάει από να σας ξαναπάρουν τηλέφωνο λίγες μέρες μετά και να ζητήσουν άλλο ένα πενηντάρικο ή ολική εξόφληση για να μπείτε ακόμα ψηλότερα στο queue προτεραιότητας; Μην το δέχεστε έτσι αψήφιστα, εκτός από γελοίο είναι πιθανότατα και παράνομο.

Αν με πάρουν από Κωτσόβολο και μου πουν το παραμυθάκι με το 50ευρω, προσωπικά θα κάνω καταγγελία. Γιατί στο κάτω κάτω της γραφής προτίμησα το μαγαζί τους γιατί δεν ήθελαν προκαταβολή, δεν μπορεί να με δεσμεύουν σαν πελάτη και μετά να ζητάνε λεφτά, έλεος κάπου.

Προτείνω να κάνετε όλοι καταγγελία σε όσους κάνουν τέτοιο κελεπούρι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...