Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Και τωρα τι να κανω?Που να παρω τηλεφωνο για να βγαλω μια ακρη επιτελους?

Εγω αρχιζω και αποδεχομαι πλεον το γεγονος πως δεν θα παραλαβω απο προπαραγγελια day one  και  θα στραφω σε σαφαρι (απο αλλον που παρελαβε και δεν το θελει κτλπ )  εκεινη την μερα ,οπως κανω τοσα χρονια  αλλωστε  για διαφορα προιοντα .Το εχω αντιμετωπισει  αρκετες φορες αυτο το προβλημα την μερα κυκλοφοριας  απλα δεν ζηταγαν  προκαταβολες οπως κανουν τωρα σχεδον ολοι .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, nekrik είπε

Είσαι δύσκολη περίπτωση για αυτό . Αμάν όλα τα θελεις έτοιμα ! Παράδοση στο σπιτι , αντικαταβολή , μήπως θελεις και εγγύηση ; 😂 

Απλά τραγικότητες .

Ρε συ εχω ζαλιστει τις τελευταιες ημερες με αυτα που διαβαζω

Οχι δεν χρειαζεται προκαταβολη,τελικα χρειαζετε προκαταβολη

Οσοι ειναι με αντικαταβολη δεν χρειαζονται να δωσουν προκαταβολη.Τελικα και αυτοι θα πρεπει να δωσουν ενα ποσο μπροστα

Τωρα εκει που ζητουσαν 50αρικο.σου ζητανε σχεδον 200 ευρω μπροστα(δηλαδη το 30% της αγορας σου μπροστα στα χερια τους)

Και αν τελικα στο τελος σε αφησουν ξεκρεμαστο για να εξυπηρετησουν τον μπατζανακι και τον κολλητο του κολλητου τους για να το παρουν αυτοι πρωτοι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδες τι κωλοπιλαλα σας εχει πιασει??? Που να ειχε και καμια γεματη βιβλιοθηκη το 5 να πω παει στο καλο.Καταλαβαινω ως ενα σημειο την καυλα αλλα σιγα δεν θα ερθει και το τελος του κοσμου αν δεν παρετε την κονσολα day one ισα ισα καλο στην τσεπη σας θα κανει αφου θα πεσουν οι τιμες σε αυτα τα 5 παιχνιδια που ερχονται μαζι της, αν την παρετε μετα απο 1-2 μηνες.Ειμαστε τοσες σελιδες τωρα και ακουμε γκρινια που δεν φτανουν τα κομματια για ολους λες και η σονυ δεν θα ξαναβγαλει την κονσολα και οσοι δεν προλαβουν να την παρουν τωρα μετα θα μεινουν με το πουλι στο χερι.

Χωρις να θελω να προσβαλω καποιον αλλα θεωρω τους περισσοτερους μας καιει πιο πολυ να μαθουμε περισσοτερα, για πραγματα που εχει αφησει η σονυ να αιωρουνται για την κονσολα παρα για την διαθεσιμοτητα. Πως ακριβως λειτουργει το bc ή να δειξουν κατα ποσο εκμεταλευεται την επιπλεον δυναμη το 5 στα παιχνιδια του 4.Τι θα παιξει με ps plus και σε τι τιμη, θα δινει δωρεαν παιχνιδια οπως εκανε στο 4, το περιβαλλον την κονσολας και κ γενικα τις δυνατοτητες της..Δηλαδη κοντευει να κυκλοφορησει η κονσολα την προπαραγγειλατε και δεν ξερετε τιποτα απο ολα αυτα συγκεκριμενα αλλα στο περιπου.Δηλαδη βαδιζετε στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα..Δεν λεω οτι θα φατε φολα αλλα αν γινει κατι τετοιο μετα ποιος θα σας φταιει η σονυ η ο ιδιος σας ο εαυτος?

Φιλικα...τα 2 σεντ μου οπως λενε και στο εξωτερικο.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 5
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, spartan29gr said:

Εμενα με πηραν πριν απο λιγο απο κωτσοβολο και μου ζητησαν παρακαλω 170 ευρω προκαταβολη μπροστα παρακαλω

Απαραδεκτα πραγματα απο τοσο μεγαλη αλυσιδα καταστηματων

Και μαλιστα σε περιπτωση που δεν δοθει αυτο το ποσο αυτοματος με βαζουν στην δευτερη λιστα αναμονης

Μου φαινετε χρειαζετε μια καταγγελια στην ενωση καταναλωτω για αυτο. Δεν ξερω εχω ξενερωσει πολυ με ολλη αυτη την τραγελαφικη κατασταση

Καλή φάση.

Εγώ λέω να τις κάνουν auction τις προπαραγγελίες καλύτερα, οι highest bidders να πάρουν κονσόλα, οι υπόλοιποι σπίτι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Και τωρα τι να κανω?Που να παρω τηλεφωνο για να βγαλω μια ακρη επιτελους?

Εγώ πρωτίστως θα έκανα και μια καταγγελία στη προστασία καταναλωτή για αυτή την αηδία με τα 170 ευρώ πάντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοίτα να δεις το χα γράψει και πιο πριν, εγώ με κωτσοβολο δεν βρήκα ποτέ άκρη, είχαν πουλήσει το προϊόν (προσφοράς φυλλαδίου) που είχα πάρει Online αλλού. Ίσως με την sony να βρεις κάποια άκρη :(

Το χειρότερο ever μαγαζί για προπαραγγελίες....

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, icenex είπε

Ρε παιδες τι κωλοπιλαλα σας εχει πιασει??? Που να ειχε και καμια γεματη βιβλιοθηκη το 5 να πω παει στο καλο.Καταλαβαινω ως ενα σημειο την καυλα αλλα σιγα δεν θα ερθει και το τελος του κοσμου αν δεν παρετε την κονσολα day one ισα ισα καλο στην τσεπη σας θα κανει θα πεσουν οι τιμες σε αυτα τα 5 παιχνιδια που ερχονται μαζι της αν την παρετε μετα απο 1-2 μηνες.Ειμαστε τοσες σελιδες τωρα και ακουμε γκρινια που δεν φτανουν τα κομματια για ολους λες και η σονυ δεν θα την ξαναβγαλει κονσολα και οσοι δεν προλαβουν να την παρουν τωρα μετα θα μεινουν με το πουλι στο χερι.

Χωρις να θελω να προσβαλω καποιον απλα θεωρω τους περισσοτερους μας καιει πιο πολυ να μαθουμε περισσοτερα για πραγματα που εχει αφησει η σονυ να αιωρουνται για την κονσολα παρα για την διαθεσιμοτητα. Πως ακριβως λειτουργει το bc η να δειξουν κατα ποσο εκμεταλευεται την επιπλεον δυναμη το 5 στα παιχνιδια του 4.Τι θα παιξει με ps plus και σε τι τιμη, θα δεινει δωρεαν παιχνιδια οπως εκανε στο 4, το περιβαλλον την κονσολας και κ γενικα της δυνατοτητες της..Δηλαδη κοντευει να κυκλοφορησει η κονσολα την προπαραγγειλατε και δεν ξερετε τιποτα απο ολα αυτα συγκεκριμενα αλλα στο περιπου.Δηλαδη βαδιζετε στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα..Δεν λεω οτι θα φατε φολα αλλα αν γινει κατι τετοιο μετα ποιος θα σας φταιει η σονυ η ο ιδιος σας ο εαυτος?

Φιλικα...τα 2 σεντ μου οπως λενε και στο εξωτερικο.

Καμια πιπιλα δεν  μας εχει πιασει.Χαλαρωσε λιγο.Εμεις απλα  απορουμε με αυτον τον τραγελαφο που εχουμε τις τελευταιες ωρες πανω στο θεμα προπαραγγελίων απο τα λεγομενα μεγαλα καταστηματα

Εσενα δηλαδη αν σου ζητουσαν 170 ευρω μπροστα για κατι που ακομα και τωρα δεν ειναι σιγουροι αν θα στο δωσουν απο την πρωτη ημερα?Δεν θα το σχολιαζες εδω μεσα

Και στην τελικη δεν θα σκασω αν δεν το παραλαβω απο την πρωτη ημερα φιλαρακο.Αλλα οχι και να μας πιανουν και μαλακες απο επανω

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartan29gr είπε

Ρε συ εχω ζαλιστει τις τελευταιες ημερες με αυτα που διαβαζω

Οχι δεν χρειαζεται προκαταβολη,τελικα χρειαζετε προκαταβολη

Οσοι ειναι με αντικαταβολη δεν χρειαζονται να δωσουν προκαταβολη.Τελικα και αυτοι θα πρεπει να δωσουν ενα ποσο μπροστα

Τωρα εκει που ζητουσαν 50αρικο.σου ζητανε σχεδον 200 ευρω μπροστα(δηλαδη το 30% της αγορας σου μπροστα στα χερια τους)

Και αν τελικα στο τελος σε αφησουν ξεκρεμαστο για να εξυπηρετησουν τον μπατζανακι και τον κολλητο του κολλητου τους για να το παρουν αυτοι πρωτοι?

Εγω το έγραψα πιο πάνω . Τρακτέρ και μέσα στο κατάστημα να γίνει του Βιετνάμ . Σοβαρα τώρα δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται οι πανίβλακες και θα την πληρώσει ο καταναλωτής λόγω παραπληροφόρησης και λανθασμένης ενημέρωσης για τις διαθεσιμότητες και προκαταβολές   ενώ τα φιλαράκια τους και και οι γκόμενες / γκόμενοι των υπαλλήλων θα παίζουν με τα 10 - 15 κομμάτια που θα πάρει το κάθε μεγάλο κατάστημα τους. Το έχω ξαναδεί  το έργο από πρώτο χέρι . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Daredevil είπε

κοίτα να δεις το χα γράψει και πιο πριν, εγώ με κωτσοβολο δεν βρήκα ποτέ άκρη, είχαν πουλήσει το προϊόν (προσφοράς φυλλαδίου) που είχα πάρει Online αλλού. Ίσως με την sony να βρεις κάποια άκρη :(

Το χειρότερο ever μαγαζί για προπαραγγελίες....

Α καλά . Κωτσόβολος ! Τα γράψαμε ήδη πιο πίσω . Ότι ναναι εταιρεία  !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Daredevil είπε

το εν λόγω μαγαζί άνοιξε αβέρτα τις προπαραγγελίες όταν όλοι οι άλλοι ζητούσαν 50ε και τώρα κόβουν και ράβουν

1 εμεινε μονο που δεν εχει παρει ακομα τηλ  για προκαταβολη   (τονιζω το ακομα ).Το Media markt !

Πρωτη φορα θα ζηλεψω κατοχους  XBOX  που δεν θα εχουν αυτο το προβλημα την μερα της κυκλοφοριας αχχα.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

1 εμεινε μονο που δεν εχει παρει ακομα τηλ  για προκαταβολη   (τονιζω το ακομα ).Το Media markt !

Αυτοι μου φαίνεται θα ξυπνήσουν τελευταίοι. Ετσι για να σε πετσοκόψουν που θα περιμένεις να παραλάβεις (αφού δεν σε ειδοποίησαν για άκυρο για!) 😂. Εκει θα χρειαστεί  γεμάτο  φορτηγό «εκκενώσεις βόθρων»  και μέσα στα κεντρικά τους, απ ευθείας ! Ελλαδιστάν ρε πο€&@η μου

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ωραία, αν μου ζητήσουν εκ των υστέρων χρήματα, θέλω να ακυρώσω την παραγγελία και να βάλω σε άλλο μαγαζί. Θες να μου υποδείξεις σε ποιό; Προφανώς δεν υπάρχει κατάστημα για να βάλω παραγγελία πλέον και έχω εξαπατηθεί γιατί δεν γνώριζα του όρους της συναλλαγής πριν βάλω παραγγελία. Μπορεί να σας φαίνεται γελοίο, αλλά έτσι μας καβαλάνε στο τέλος. Εάν φάνε τώρα πρόστιμο (εφόσον η αντίστοιχη αρχή θεωρήσει ότι παρανομούν) ίσως την επόμενη φορά να συμπεριφερθούν πιο σωστά.

Εξίσου αθέμιτο είναι το ότι παίρνουν παραγγελίες με προκαταβολή χωρίς να ξέρουν εάν και πότε θα τις εξυπηρετήσουν. Και αυτό σηκώνει καταγγελία. Γνώμη μου.

 

25 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εμενα με πηραν πριν απο λιγο απο κωτσοβολο και μου ζητησαν παρακαλω 170 ευρω προκαταβολη μπροστα παρακαλω

Απαραδεκτα πραγματα απο τοσο μεγαλη αλυσιδα καταστηματων

Και μαλιστα σε περιπτωση που δεν δοθει αυτο το ποσο αυτοματος με βαζουν στην δευτερη λιστα αναμονης

Μου φαινετε χρειαζετε μια καταγγελια στην ενωση καταναλωτω για αυτο. Δεν ξερω εχω ξενερωσει πολυ με ολλη αυτη την τραγελαφικη κατασταση

Κατσε ρε συ θα μας τρελανουν οι τυποι

Εμενα γιατι μου ζητησαν 170 ευρω μπροστα προκαταβολη και εσενα μονο 50?

Και ενω η δικη μου παραγγελια ηταν  με αντικαταβολη και παραδοση στο σπιτι?

Το είχα γράψει και στο θέμα του Switch, κυνήγι αλλιώς δεν υπάρχει σωτηρία. Το πιο πιθανό είναι ότι θα πάρετε πούλο βέβαια, αλλά αξίζει η προσπάθεια έστω και για το γαμώτο/ηθική ικανοποίηση (στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι και τζάμπα, ούτε καν δικηγόρο δεν θέλει). Μην το δεχτείτε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Καμια πιπιλα δεν  μας εχει πιασει.Χαλαρωσε λιγο.Εμεις απλα  απορουμε με αυτον τον τραγελαφο που εχουμε τις τελευταιες ωρες πανω στο θεμα προπαραγγελίων απο τα λεγομενα μεγαλα καταστηματα

Εσενα δηλαδη αν σου ζητουσαν 170 ευρω μπροστα για κατι που ακομα και τωρα δεν ειναι σιγουροι αν θα στο δωσουν απο την πρωτη ημερα?Δεν θα το σχολιαζες εδω μεσα

Και στην τελικη δεν θα σκασω αν δεν το παραλαβω απο την πρωτη ημερα φιλαρακο.Αλλα οχι και να μας πιανουν και μαλακες απο επανω

Πρωτον κωλοπιλαλα ειναι αλλο πραγμα γκουγκλαρετο :P Δευτερον εγω μια χαρα χαλαρος ειμαι εσεις εχετε φαει φρικη με ολο αυτο που γινεται.Τριτον εφοσον το λες και εσυ ο ιδιος οτι ειναι τραγελαφος γιατι καθεσαι και τρελενεσαι και το κανουμε κυπριακο μεσα σε ενα φορουμ.Αν σε ενοχλει κατι τοσο πολυ απεχεις τοσο απλα ειναι τα πραγματα δεν δινεις τα 170 και περιμενεις την επομενη φουρνια που θα ειναι και μεγαλυτερη και δεν θα γινεται ολο αυτο που γινεται τωρα.Αν παλι καιγεσαι να εχεις day one την κονσολα τοτε δεχεσαι οτι βλακεια ορους βαλει το καταστημα με λιγα λογια ηθελεστα και παθεστα.

Αλλα βλεπεις βρισκουν και τα κανουν και τα καταστηματα και οι εταιρειες οταν εσυ παροτι σε ενοχλει μια συμπεριφορα που εχουν απεναντι σου και εν τελει πας παλι και ψηφιζεις με το πορτοφολι σου μην περιμενεις την επομενη φορα να φτιαξουν τα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την εμπειρια μου με φιλο που δουλευε κωτσο πριν απο μερικα χρονια καπως ετσι ειναι τα πραγματα, θα δωσουν στα φιλαρακια τους θα παρουν οι ιδιοι και οτι περισσεψει θα γινει κλήρωση. :P  Απλα παιρνεις το ρισκο να εξοφλησεις το ποσο απο την αρχη και στη χειροτερη ακυρωση και τους τρεχεις οσο μπορεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...