Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, sndev είπε

επίσης τώρα που το πλήρωσα , εχω κανει μια παραγγελία με αντικαταβολή Mediamarkt την οποία δεν την εχω πληρώσει - δε ξερώ τι παιζει εκεί με λίστες- αν τη θέλει καείς να του τη δώσω 

Αν δινεις και τα 500,00 ευρω μαζι, εγω ενδιαφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sndev είπε

επίσης τώρα που το πλήρωσα , εχω κανει μια παραγγελία με αντικαταβολή Mediamarkt την οποία δεν την εχω πληρώσει - δε ξερώ τι παιζει εκεί με λίστες- αν τη θέλει κανείς να του τη δώσω 

των καταστημάτων είναι όχι της sony.

η microsoft Ελλαδα δεν εχει τοση ζήτηση οποτε δε παιζει να γινει τέτοιο μπάχαλο + οτι τα καταστήματα φάγανε το πρώτο κυμα με το ps5 και τα sold out οποτε είναι προετοιμασμένοι πως να αντιμετωπίσουν την οποια μεγάλη ζήτηση του xbox. 

Check your messages... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες έχω χάσει επεισόδια να ρωτήσω. 

 

1τι σημαίνει αυτό το 99%bc που ανακοίνωσαν? 

Πιο συγκεκριμένα 

1)ισχύει και για δισκάκια και για digital? 

2)θα παίζουν δήλ στο ps5 τα παιχνιδια που έχω είτε αγορασμένα σε ψηφιακή μορφή είτε τα δώρα του plus λογαριασμού μου με την προϋπόθεση φυσικά ότι θα ενεργοποιησω την νέα μου psplus. 

3)πως θα παίζουν θα έχει καλύτερα frames και θα εκμεταλλευεται έστω την ιπποδύναμη του ps5 ακόμα καί αν δεν είναι τύπου remaster.??

4)στη psplus του ps5 ομοίως θα βάζουν 2 παιχνίδια ανά μήνα (εννοείται αφού μεγαλώσει η βιβλιοθήκη) 

 

5)η τιμή στα 499 για εδώ είναι ενιαία ανεξάρτητα από τον πωλητή? (είτε αμαοζν είτε σκρουτζ είτε οι γνωστές αλυσίδες) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, dream21 είπε

Εμένα με πήραν και έφαγα άκυρο Τελικά με το PS5 και μου είπαν για δεύτερη παρτίδα. Τους είπα ποτέ αναμένονται τέλος Νοέμβρη αρχές Δεκέμβρη. Τους ρώτησα γιατί έτσι διότι είναι λίγα τα πρώτα κομμάτια που έστειλε η SONY. 

Δλδ σε πηραν απο τον Κωτσοβολο και σου ειπαν σας ακυρωνουμε την προπαραγγελια γιατι δεν επαρκουν τα κομματια την πρωτη μερα  και παμε με σειρα προτεραιοτητας καταλαβα καλα ?Αν ειναι αυτο, να περιμενω τοτε να παρουν και μενα θεμα χρονου ειναι .

 

16 λεπτά πριν, Cyber_Spartacus είπε

Καραγιοζιλικια απο την Sony τι ειναι αυτα τα πραγματα.... 

ΥΓ: Αν και θα παρω το Χ αν τα κανει και η Μικρομαλακη αυτα θα παρει τα @@ και να δωσουμε λεφτα και να παρακαλαμε δεν θα γινει ποτε τουλάχιστον απο μενα... 

Για να τα κανει αυτα η μικρομαλακη οπως λες θα πρεπει να χτισει μια υπολογισιμη βαση χρηστων  στην χωρα μας (που ειναι μικρη αγορα ) γιατι τωρα ειναι ελαχιστοι οι  κατοχοι xbox  σε σχεση με τον ανταγωνισμο και αρα  θα ειναι δυσκολο να εχει  προβληματα διαθεσιμοτητας την πρωτη μερα .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dream21 είπε

Εμένα με πήραν και έφαγα άκυρο Τελικά με το PS5 και μου είπαν για δεύτερη παρτίδα. Τους είπα ποτέ αναμένονται τέλος Νοέμβρη αρχές Δεκέμβρη. Τους ρώτησα γιατί έτσι διότι είναι λίγα τα πρώτα κομμάτια που έστειλε η SONY. 

Πότε έκανες παραγγελία τι ώρα εαν επιτρέπεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για κοτσοβολο παντως στο τηλεφωνο που μιλησα και μου παν για τις προτερεωτητες μου είπαν οτι ακόμα δεχοντε προπαραγγελιες και οσοι το πληρώνουν μπαίνουν στη πρώτη λίστα, είναι λιγο περιεργο που στο ακύρωσαν, δε κανεις ενα κοπο να τους παρεις τηλ? κριμα ειναι.

 

(και στο σιτε που κοιτάω κανονικά κάνεις προπαραγγελια ακόμα)

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

για κοτσοβολο παντως στο τηλεφωνο που μιλησα και μου παν για τις προτερεωτητες μου είπαν οτι ακόμα δεχοντε προπαραγγελιες και οσοι το πληρώνουν μπαίνουν στη πρώτη λίστα, είναι λιγο περιεργο που στο ακύρωσαν, δε κανεις ενα κοπο να τους παρεις τηλ? κριμα ειναι.

(και στο σιτε που κοιτάω κανονικά κάνεις προπαραγγελια ακόμα)

άρα @@ σειρά προτεραιότητας έχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, sndev είπε

Ποτε εκανες τη παραγγελια? ειχες πληρώσει η αντικαταβολή?

17/09/2020 18:43 όχι είχα βάλει αντικαταβολή με παράδοση στον χώρο μου.

12 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Δλδ σε πηραν απο τον Κωτσοβολο και σου ειπαν σας ακυρωνουμε την προπαραγγελια γιατι δεν επαρκουν τα κομματια την πρωτη μερα  και παμε με σειρα προτεραιοτητας καταλαβα καλα ?Αν ειναι αυτο, να περιμενω τοτε να παρουν και μενα θεμα χρονου ειναι .

Για να τα κανει αυτα η μικρομαλακη οπως λες θα πρεπει να χτισει μια υπολογισιμη βαση χρηστων  στην χωρα μας (που ειναι μικρη αγορα ) γιατι τωρα ειναι ελαχιστοι οι  κατοχοι xbox  σε σχεση με τον ανταγωνισμο και αρα  θα ειναι δυσκολο να εχει  προβληματα διαθεσιμοτητας την πρωτη μερα .

Σήμερα έκανα προπαραγγελια το XBOX Series X και μολις περασα την καρτα τους πηρα εγω τηλεφωνο να τους ρωτησω εαν πηραν την παραγγελια και τους ρωτησα τι γινεται με το PS5 και λογο φορτου εργασιας με μου απαντησαν και με πηραν τηλεφωνο μετα απο 35 λεπτα και μου ειπαν αυτα που εγραψα.

5 λεπτά πριν, nekrik είπε

Πότε έκανες παραγγελία τι ώρα εαν επιτρέπεται ?

17/09/2020 18:43

Μόλις τώρα, sndev είπε

για κοτσοβολο παντως στο τηλεφωνο που μιλησα και μου παν για τις προτερεωτητες μου είπαν οτι ακόμα δεχοντε προπαραγγελιες και οσοι το πληρώνουν μπαινουν στη πρώτη λίστα, είναι λιγο περιεργο που στο ακύρωσαν, δε κανεις ενα κοπο να τους παρεις τηλ? κριμα ειναι.

Ξανά παραγγειλα μέσω Κωτσόβολου digital PS5 το έβαλα σε κάρτα όπως το xbox περασε η δοση κανονικα και απλα θα περιμενω οποτε ερθει. Η μαλακια η δικη μου ειναι οτι το πρωτο το ειχα βαλει αντικαταβολη με πληρωμη μετρητα στον χωρο μου επρεπε εξ αρχης να το ειχα βαλει στην καρτα οπως εβαλα το XBOX το πρωι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σειρα προτεραιότητας βαση του ποτε παραγγειλες κ ποτε πληρωσες σε συνδιασμο , αυτο κατάλαβα. Αυτος που πληρώνει μπαίνει πιο ψηλά λογο αλλης λιστας. αν παραγγειλεις τωρα κ δε πληρωσεις μπαίνεις πιο κάτω απο αυτον που παραγγειλε 17/09 κ εβαλε αντικαταβολή. Αν πληρώσεις σήμερα μπαινεις στη πρωτη λιστα αλλα πιο χαμηλά απο αυτον που παράγγειλε πρώτη μερα κ πληρωσε.  προσωπικα το βλέπω λογικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

ειναι σειρα προτεραιότητας βαση του ποτε παραγγειλες κ ποτε πληρωσες σε συνδιασμο , αυτο κατάλαβα. Αυτος που πληρώνει μπαίνει πιο ψηλά λογο αλλης λιστας. αν παραγγειλεις τωρα κ δε πληρωσεις μπαίνεις πιο κάτω απο αυτον που παραγγειλε 17/09 κ εβαλε αντικαταβολή. Αν πληρώσεις σήμερα μπαινεις στη πρωτη λιστα αλλα πιο χαμηλά απο αυτον που παράγγειλε πρώτη μερα κ πληρωσε.  προσωπικα το βλέπω λογικο

Ναι αυτό κατάλαβα και εγώ τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

ειναι σειρα προτεραιότητας βαση του ποτε παραγγειλες κ ποτε πληρωσες σε συνδιασμο , αυτο κατάλαβα. Αυτος που πληρώνει μπαίνει πιο ψηλά λογο αλλης λιστας. αν παραγγειλεις τωρα κ δε πληρωσεις μπαίνεις πιο κάτω απο αυτον που παραγγειλε 17/09 κ εβαλε αντικαταβολή. Αν πληρώσεις σήμερα μπαινεις στη πρωτη λιστα αλλα πιο χαμηλά απο αυτον που παράγγειλε πρώτη μερα κ πληρωσε.  προσωπικα το βλέπω λογικο

Οταν δεν το αναφέρεις πουθενά κατά την παραγγελία αλλά ούτε καν μετά είναι παράλογο. Αλλιώς σειρά προτεραιότητας σημαίνει όποιος παραγγέλνει πρώτος κατά την άποψή μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sndev είπε

ειναι σειρα προτεραιότητας βαση του ποτε παραγγειλες κ ποτε πληρωσες σε συνδιασμο , αυτο κατάλαβα. Αυτος που πληρώνει μπαίνει πιο ψηλά λογο αλλης λιστας. αν παραγγειλεις τωρα κ δε πληρωσεις μπαίνεις πιο κάτω απο αυτον που παραγγειλε 17/09 κ εβαλε αντικαταβολή. Αν πληρώσεις σήμερα μπαινεις στη πρωτη λιστα αλλα πιο χαμηλά απο αυτον που παράγγειλε πρώτη μερα κ πληρωσε.  προσωπικα το βλέπω λογικο

Λογικο και σωστο κατα τη γνωμη μου, απλα πρεπει να στο λενε εκεινη την ωρα ή στην περιγραφη του προιοντος. Καπως τελος παντων να ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Λογικο και σωστο κατα τη γνωμη μου, απλα πρεπει να στο λενε εκεινη την ωρα ή στην περιγραφη του προιοντος. Καπως τελος παντων να ξερεις.

Παιδιά μπορεί να είναι και καθαρά τυχαίο γεγονός. Εγώ ξανά έριξα παραγγελία και τέλος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχνάς τη παράμετρο ποιος πληρώνει ώστε να είναι κατοχυρωμένες και οι 2 πλευρές. κ εγω ειχα κανει παραγγελια απο Mediamarkt κ δεν ειχα πληρώσει, γτ να φαω τη σειρά κάποιου ανθρωπου που πλήρωσε εστω και προκαταβολή δεν ειναι "αδικο" εν μερη αφού θα το παρω απο αλλου? και η πλειονότητα παράγγειλε απο πολλά μαγαζιά συγχρόνως. εχω 2 γνωστους που εχουν δωσει προκαταβολες σε public kotsovolo και γερμανο συνχρονος! 

ναι το σωστο είναι να το λενε για να υπάρχει διαφανια αλλά πιστεύω ούτε οι ιδιοι ξέρανε -υπολογίζανε - τέτοια ζήτηση καθώς είχα παρει τηλεφωνο και στις 17/09 και δεν υπήρχαν λίστες. δε τους δικαιολογώ ετσι να το ξεκαθαρίσω απλα κατανοώ τη κίνηση με τις λιστες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως το βλέπω ως κουτοπονηριά με την πρόφαση ότι δεν έχουν προκαταβολή να τραβήξουν περισσότερες προπαραγγελίες στο δικό τους κατάστημα ακόμα και αν δεν μπορούν να τις εξυπηρετήσουν day one.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...