Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μεγαλη μουφα αυτη με τις συλλεκτικες αν σου εβγαζε προβλημα που σου δινανε αλλη απλη εκδοση επισκευασμενη,ουτε καν επιστροφη χρηματων(ειχαμε ατομα και στο εδω forum που την ειχαν πατησει ετσι).

Καλυτερα που εγινε ετσι να γλυτωσουμε και τους scalpers.

 

1 λεπτό πριν, sndev είπε

πραγματικά μεγαλη τους βλακεία. εχω φιλο με συλλεκτική Ps4 που εχει ξεκάθαρα θεμα , όταν ζεστενετε πολυ κανει σπασίσματα στην εικόνα κ μετα απο καποια ωρα κλείνει. του δίνανε μονο ανασκευασμένη μη συλλεκτική οπότε τη κράτησε με το θέμα αυτό κ έβαλε απο κάτω ανεμηστηρα σαν αυτα για laptop για να παίζει ανθρώπινα. 

Αυτό δυστυχώς ήταν και είναι ένα πολύ σοβαρό ζήτημα. Καλύτερα να αγοράσεις ένα άλλο μεταχειρισμένο και να αλλάξεις τα σωθικά μόνος σου δηλαδή. 😅
Αλλά γενικά το έχουμε πει ότι η Sony στο θέμα εγγύηση/εξυπηρέτηση έχει πολλά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, dream21 είπε

Έχω χάσει όντως επεισόδια δεν το ήξερα 

στο pc ομως μονο streaming μεσω vpn και 720p...απο το ps4 μπορείς και να κατεβάσεις τα παιχνιδια του ps4...τα παλια παιχνιδια ps3 κτλ, μονο streaming παντου αν και για  εκεινα δεν υπαρχει θεμα, αφου ετσι και αλλιως οι native αναλυσεις τους ηταν χαμηλες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη κινηση παντως με τα πλαστικα που αλλαζουν ειδικα για παντρεμενους που θελουν να γλυτωσουν την μιτσουκο.Βγαζεις τα πλαστικα την αφηνεις ετσι την κονσολα με τις λαμαρινες και λες στην γυναικα ειναι η παλια σου κονσολα που ειχες στο υπογειο και οτι σε επιασε νοσταλγια να παιξεις κατι παλια παιχνιδια μωρε...Εκτος αν βγαλει η σονυ εκδοση που να μοιαζει με παλια κονσολα η να φαινεται ταλαιπωρημενη. :P Νομιζω θα φτιαχτουν πολλα και διαφορα καπακια και με τρελα concept ειμαι περιεργος μεχρι που θα φτασει η φαντασια ορισμενων.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, icenex είπε

Καλη κινηση παντως με τα πλαστικα που αλλαζουν ειδικα για παντρεμενους που θελουν να γλυτωσουν την μιτσουκο.Βγαζεις τα πλαστικα την αφηνεις ετσι την κονσολα με τις λαμαρινες και λες στην γυναικα ειναι η παλια σου κονσολα που ειχες στο υπογειο και οτι σε επιασε νοσταλγια να παιξεις κατι παλια παιχνιδια μωρε...Εκτος αν βγαλει η σονυ εκδοση που να μοιαζει με παλια κονσολα η να φαινεται ταλαιπωρημενη. :P Νομιζω θα φτιαχτουν πολλα και διαφορα καπακια και με τρελα concept ειμαι περιεργος μεχρι που θα φτασει η φαντασια ορισμενων.

Αν βγάλεις τα πλαστικά σε 2-3 μήνες θα κάνει σαν τουρμπίνα f16 με την σκονη που θα μαζέψει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, xavier είπε

https://support.playstation.com/s/article/backward-compatibility?language=en_US&lan=

δεν παιζει το shadow complex στο ps5...για πεταμα το μηχανημα

PS4 only games:
DWVR
Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
TT Isle of Man - Ride on the Edge 2
Just Deal With It!
Shadow Complex Remastered
Robinson: The Journey
We Sing
Hitman Go: Definitive Edition
Shadwen
Joe's Diner

Αυτά άραγε γιατί όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα το θεμα με τα saves που το θεωρω πολυ σημαντικο ειναι ετσι οπως το λεγαμε ?Δλδ  τα  saves των  games    του  ps4 σε φυσικη μορφη (δισκακι )   δεν θα μεταφερονται στο ps5? 

Δλδ εγω που παιζω Νο man sky αυτη την περιοδο ,  που ειναι παιχνιδι που θελει  παρα πολλες  ωρες θα χασω το  progression ολο και θα πρεπει να παιξω απο την αρχη  το παιχνιδι  ?

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινει λοιπον το νερο στο αυλακι σιγα-σιγα. Ειδαμε το teardown της κονσολας, ερχεται τωρα και αυτη η (πολυ) ευπροσδεκτη ειδηση αναφορικα με το BC. Εαν δωσουν και τα saves του PS4 σε ολες τις μορφες θα ειναι πολυ θετικη η εξελιξη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Τελικα το θεμα με τα saves που το θεωρω πολυ σημαντικο ειναι ετσι οπως το λεγαμε ?Δλδ  τα  saves των  games    του  ps4 σε φυσικη μορφη (δισκακι )   δεν θα μεταφερονται στο ps5? 

Δλδ εγω που παιζω Νο man sky αυτη την περιοδο ,  που ειναι παιχνιδι που θελει  παρα πολλες  ωρες θα χασω το  progression ολο και θα πρεπει να παιξω απο την αρχη  το παιχνιδι  ?

Αυτο που εγώ έχω καταλάβει είναι οταν το game ειναι για PS4 και PS5 και το ξεκινήσεις στο PS4 και πάρεις την PS5 έκδοση δεν θα μπορείς να συνεχισεις. Αν έχεις PS4 και βάλεις στο PS5 το game του PS4 τα save θα είναι κανονικά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vorlon είπε

. Αν έχεις PS4 και βάλεις στο PS5 το game του PS4 τα save θα είναι κανονικά

Εγω σε αυτο αναφερομουν ,αν ειναι ετσι μου κανει μια χαρα . Αλλα δεν υπαρχει επισημη ενημερωση για το θεμα αυτο απο οτι εχω καταλαβει  μεχρι στιγμης , η' τουλαχιστον εγω δεν  την εχω δει καπου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...