Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θα πάρω το ps5 σε 2-3 βδομάδες. Ποιό παιχνίδι λέτε να πάρω το Cold of Duty Cold War ή το The Last of Us Part 2. Το θέμα είναι όμως ότι έχω όλο το tlou2 σε gameplay εκτός από το τελευταίο part και φεν το πολυθυμάμαι.

Επεξ/σία από alexkarakon05
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, alexkarakon05 είπε

Παιδιά θα πάρω το ps5 σε 2-3 βδομάδες. Ποιό παιχνίδι λέτε να πάρω το Cold of Duty Cold War ή το The Last of Us Part 2. Το θέμα είναι όμως ότι έχω όλο το tlou2 σε gameplay εκτός από το τελευταίο part και φεν το πολυθυμάμαι.

Επειδή κι εγώ έχω δει σχεδόν όλο το gameplay από YouTube του last of us 2 και το θεωρώ προβλημα με τα story driven single player games που δεν προσφέρουν καλό replayability άσχετα από το πόσο καλό μπορεί να είναι το gameplay θα πρότεινα call of duty που αν είσαι του multiplayer λογικά θα ξοδέψεις και πολλές ώρες εκεί. 

Επίσης κάποια στιγμή μπορεί σε 1-2 χρόνια η Sony λογικά θα το δώσει free το tlou2 μέσω του ps plus.

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, lkv100 είπε

Επειδή κι εγώ έχω δει σχεδόν όλο το gameplay από YouTube του last of us 2 και το θεωρώ προβλημα με τα story driven single player games που δεν προσφέρουν καλό replayability άσχετα από το πόσο καλό μπορεί να είναι το gameplay θα πρότεινα call of duty που αν είσαι του multiplayer λογικά θα ξοδέψεις και πολλές ώρες εκεί. 

Επίσης κάποια στιγμή μπορεί σε 1-2 χρόνια η Sony λογικά θα το δώσει free το tlou2 μέσω του ps plus.

Είμαι γενικα ατομο που του αρέσουν πιο πολύ τα single play games αλλά τα απολαμβάνω και τα multiplayer αλλα τα παίζω κυρίως με φίλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί δεν παίρνεις το Ghost Of Tsushima; Θα παίζει 4Κ/60 στο PS5 και πρόσφατα πρόσθεσαν multiplayer.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να τα αρχίσαμε Assassins creed Valhalla: 4K native 60fps στο series X, 4K upscale 60fps στο PS5..... γιατί ωραία τα marketing κόλπα ωραία και τα gimmick αλλά το πιο δυνατό hardware δεν μπορεί να κρυφτεί. η Sony φοβάμαι θα το πληρώσει στα multi-platform το πιο αδύναμο hardware... 

https://gamerant.com/assassins-creed-valhalla-ps5-xbox-series-x-4k/?utm_medium=Social-Distribution&utm_source=GR-FB-P&utm_campaign=GR-FB-P

 

Επεξ/σία από elessar86
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, elessar86 είπε

Να τα αρχίσαμε Assassins greed Valhalla: 4K native 60fps στο series X, 4K upscale 60fps στο PS5..... γιατί ωραία τα marketing κόλπα ωραία και τα gimmick αλλά το πιο δυνατό hardware δεν μπορεί να κρυφτεί η Sony φοβάμαι θα το πληρώσει στα multi-platform το πιο αδύναμο hardware... 

https://gamerant.com/assassins-creed-valhalla-ps5-xbox-series-x-4k/?utm_medium=Social-Distribution&utm_source=GR-FB-P&utm_campaign=GR-FB-P

Dynamic 4K 60 ειναι και στο Xbox. Ας αναμένουμε τα video του Digital Foundry πάντως.

https://www.dsogaming.com/news/assassins-creed-valhalla-watch-dogs-legion-in-native-4k-only-on-pc-not-on-next-gen-consoles/

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Άλλα λέει η ms και άλλα το site αυτό;

 

Edit:Given the similarities between PS5 and Xbox Series X, we can assume that both of these games will run at upscaled 4K on both next-gen consoles. Do also note that we don’t know the graphics settings that these games will be using on next-gen consoles.

 

Ποιοι assume ακριβώς;Ποιες ομοιότητες;Μάλλον wishful thinking είναι η είδηση και όχι κάτι σίγουρο.

Επεξ/σία από Billie13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι ότι παίζει πολύ παραπληροφόριση και από τις δυο εταιρείες.

Η MS λέει 4Κ/30 συν RT ατο Watch dogs αλλά στην ανάλυση του video που έγινε δείχνει ότι πέφτει μέχρι 1440p. Οπως έτσι έλεγε και η Sony για το Demon souls για 4Κ/60.

Βασικά δεν καίγομαι και τόσο. Ας τρέχουν όπου θέλουν. Καλά παιχνίδια θέλω.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο legion τρεχει dynamic 4κ στο xsx,παντως και dynamic να ειναι Και upscale κτλ με τοσες τεχνικες και πατεντες που εχουν βρει οι διαφορές θα ειναι απειροελαχιστες και μονο αν κατσεις στο 1 μετρο με μεγεθυντικο φακο

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CarbonFibre είπε

Εχω βαρεθεί με το χαζομάρκετιγκ και των 2 εταιρειών. Θέλω καλά παιχνίδια. That's it.

Νομίζω η Ubisoft είναι που τις τελευταίες μέρες κάνει πατάτες στη σειρά. Ούτε η MS ούτε η Sony είπε τπτ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aekoupoli είπε

Στο legion τρεχει dynamic 4κ στο xsx,παντως και dynamic να ειναι Και upscale κτλ με τοσες τεχνικες και πατεντες που εχουν βρει οι διαφορες θα ειναι απειροελαχιστες και μονο αν κατσεις στο 1 μετρο με μεγεθυντικο φακο

Πιό πολύ είναι το σε τι settings θα σεταριστούν τα πράγματα. H διαφορα του legions με το ray tracing και χωρίς είναι τρομερή αν το δείς καθαρά για τα γραφικά αλλα μάλλον τα γονατίζει όλα. Τώρα καλό το 60άρι 4K και σε παιχνίδια που είναι replayable/multi προτιμώ το σταθερό framerate απο οποιοδήποτε άλλο χαρακτηριστικό. Στα story single player δεν νομίζω το 60άρι κολλημένο να βοηθάει και τόσο στην εμπειρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, chncynic είπε

Πιό πολύ είναι το σε τι settings θα σεταριστούν τα πράγματα. H διαφορα του legions με το ray tracing και χωρίς είναι τρομερή αν το δείς καθαρά για τα γραφικά αλλα μάλλον τα γονατίζει όλα. Τώρα καλό το 60άρι 4K και σε παιχνίδια που είναι replayable/multi προτιμώ το σταθερό framerate απο οποιοδήποτε άλλο χαρακτηριστικό. Στα story single player δεν νομίζω το 60άρι κολλημένο να βοηθάει και τόσο στην εμπειρία

Ναι τις ειδα τις διαφορες και ειναι πολλες.λογικα με rt on θα παιζει 4κ dynamic 30fps η 60fps σε medium γραφικα

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...