Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω ακριβώς για το demons μονο,,, οσοι δεν το εχουν παιξει μαλλον δεν μπορουν να καταλαβουν για τι αριστουργημα μιλαμε, οποτε τους κανει εντυπωση, μαλλον λογικο χδ

αλλα ναι λεω ξεκαθαρα, 600 ευρω μονο για να παιξω demons 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, necrothaftis είπε

φιλε μου μπεσα σου μιλαω day 1 παιρνω για το demons souls αλλιως θα περιμενα.βασικα ελπιζω για day 1 γιατι ακομα δε ξερουμε

 

16 λεπτά πριν, Kuromajo είπε

και εγω ακριβώς για το demons μονο,,, οσοι δεν το εχουν παιξει μαλλον δεν μπορουν να καταλαβουν για τι αριστουργημα μιλαμε, οποτε τους κανει εντυπωση, μαλλον λογικο χδ

αλλα ναι λεω ξεκαθαρα, 600 ευρω μονο για να παιξω demons 

Χαχαχα δεκτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kostiger είπε

Καλοριζικη στο παλληκαρι που πηρε τη Β9 και σαφως ειναι εξαιρετικη, ομως εχουν μια ακομα σημαντικη διαφορα. Η Β9 υποστηριζει vrr στα 4Κ60, ενω η 2η στα 4Κ120..

Καλησπέρα φίλε κ σε ευχαριστω αλλα η b9 sla εχει 4κ στα 100hz κ g sync

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gialantzis είπε

Καλησπέρα φίλε κ σε ευχαριστω αλλα η b9 sla εχει 4κ στα 100hz κ g sync

Mακαρι παικτη μου, θα εχασα καποιο software update, πριν λιγο καιρο ειχα δει στο Rtings οτι δεν το υποστηριζε. Καλη απολαυση στα νεα σου αποκτηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostiger είπε

Mακαρι παικτη μου, θα εχασα καποιο software update, πριν λιγο καιρο ειχα δει στο Rtings οτι δεν το υποστηριζε. Καλη απολαυση στα νεα σου αποκτηματα!

Ξερεις την ειχα ψάξει με τα hz κ λεγανε οι πωλητές για 120 αλλα πηρα την lg κ μου είπαν 100hz για να σε πω την αλήθεια ξεχωρίζεις την διαφορα? Απο 120 σε 100 η κ σε 60hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gialantzis είπε

Ξερεις την ειχα ψάξει με τα hz κ λεγανε οι πωλητές για 120 αλλα πηρα την lg κ μου είπαν 100hz για να σε πω την αλήθεια ξεχωρίζεις την διαφορα? Απο 120 σε 100 η κ σε 60hz

Mερα με τη νυχτα απο τα 60 στα 100 καρε ακομα και στα single player campaigns. Απο εκει και μετα τα οποια οφελη αφορουν κυριως στους competitive gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

7 λεπτά πριν, mike0402 είπε

ρε παιδια εγω που εχω μονιτορ 1440p πρεπει να το αλλαξω σε 4κ?

αποσο κατάλαβα, ή θα αποδεχτείς την κονσόλα να κανει downgrade την εικόνα σε 1080p κ να την τρεχει ετσι στο monitor, ή ναι θα πρεπει να αλλάξεις monitor για να πας σε 4k. για την ωρα, 1440p δεν υποστηριζεται. τωρα, ΑΝ ποτε η Sony αλλαξει γνωμη και βαλει υποστήριξη με patch, κανεις δε το ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mike0402 είπε

ρε παιδια εγω που εχω μονιτορ 1440p πρεπει να το αλλαξω σε 4κ?

Mε τον χαρατετο που πεταει η Σονυ στο θεμα, βλεπε μη υποστηριξη στα 1440p ουτε στο πσ5 μετα το προ, ισως θα πρεπει να εξετασεις τις εναλλακτικες σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostiger είπε

Mερα με τη νυχτα απο τα 60 στα 100 καρε ακομα και στα single player campaigns. Απο εκει και μετα τα οποια οφελη αφορουν κυριως στους competitive gamers.

Απο ps5 παιχνίδια για αρχή ποιο προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Skywalker333 said:

αποσο κατάλαβα, ή θα αποδεχτείς την κονσόλα να κανει downgrade την εικόνα σε 1080p κ να την τρεχει ετσι στο monitor, ή ναι θα πρεπει να αλλάξεις monitor για να πας σε 4k. για την ωρα, 1440p δεν υποστηριζεται. τωρα, ΑΝ ποτε η Sony αλλαξει γνωμη και βαλει υποστήριξη με patch, κανεις δε το ξερει.

 

5 minutes ago, kostiger said:

Mε τον χαρατετο που πεταει η Σονυ στο θεμα, βλεπε μη υποστηριξη στα 1440p ουτε στο πσ5 μετα το προ, ισως θα πρεπει να εξετασεις τις εναλλακτικες σου..

εχουμε κανα καλο μονιτορ 4κ για το ps5 μεχρι 350 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gialantzis είπε

Απο ps5 παιχνίδια για αρχή ποιο προτείνεις?

Την πεπατημενη θα ακολουθησω. Εαν σου αρεσουν τα souls, (εμενα δεν μου αρεσουν) το demon's souls που ειναι και ο σπουδαιοτερος αποκλειστικος launch τιτλος.

'H την ultimate edition του spidey, οσο κι αν μου καθονται στο λαιμο τα 80...

3 λεπτά πριν, mike0402 είπε

εχουμε κανα καλο μονιτορ 4κ για το ps5 μεχρι 350 ευρω?

Αν και βγαινουμε off-topic, θα εχεις θεμα με την 2070s στα 4κ θεωρω, θα χρειαζεται παραχωρησεις. Mια επιλογη θα μπορουσε να ειναι αυτη:

https://www.skroutz.gr/s/17523693/LG-32UK550-B-32-Gaming-Monitor.html#specs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EuphangeL είπε

Επιβεβαιώθηκε αυτό; Μου ακούγεται ακραίο

Eχει αναπαραχθει σε διαφορα διεθνη μεσα, επομενως ελπιζουμε ειτε σε μια υπαναχωρηση ειτε σε καποιο μελλοντικο update.

https://translate.google.ca/translate?hl=en&sl=it&u=https://it.ign.com/ps5/175513/news/ps5-brutte-notizie-per-i-pc-gamer-la-nuova-console-non-supportera-la-risoluzione-a-1440p&prev=search&pto=aue

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...