Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Όσον αφορά την ανάλυση 1440p, ακόμα και αν δεν την υποστηρίζει το PS5 (πράγμα τραγικό αν ισχύει), υπάρχει λύση. Αν έχετε σκοπό να αγοράσετε 1440p monitor, ελέγξτε αν διαθέτει θύρα hdmi v.2.0 γιατί η έκδοση αυτή δέχεται σήμα 4k και το κάνει downscale σε 1440p οπότε το PS5 θα στέλνει σήμα 4k και η οθόνη θα δείχνει 1440p. Όσοι έχετε ήδη 1440p οθόνη με hdmi v1.4 (σαν εμένα) μάλλον ατυχήσατε, θα βλέπετε 1080p.

Υ.Γ. Έλεος ρε Sony.. έλεος!

?? Πως να γινει να αναγνωρισει οθονη που δεν ειναι σαν 4κ; 

Το κακο ειναι που δεν θα υποστηριζει αν ειναι ετσι τα πραγματα 1440 120hz. Που ειναι πολλες τβ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Παιδιά το θέμα είναι να παραλάβουμε με το λοκ. Τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε! 😛

Και δεν είμαι καθόλου σίγουρος γι' αυτό. Απο την στιγμή που θα κλείσουν όλα πως είναι δυνατόν να παραλάβουν πρώτα αυτοί κα μετά να τα στείλουν σε εμάς; Θα λειτουργούν οι κεντρικές αποθήκες ίσως και οι αποστολές θα γίνονται όλες απο εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Δυσκολα τα πραγματα κυριοι με τις παραδοσεις D1,θα εχουμε αλαλουμ .

Οποιος παραλαβει 19/11 να βγει στην ενημερωση των 6μμ με τον Τσιοδρα να το πει!

Ηταν που ηταν, απογινε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτερον εκάτερον γιατί απο την άλλη next gen launch είναι, μετά απο 2 βδομάδες μπορεί να έχουν βγει

και καμιά 10αρια patches για την κονσόλα και τα launch games!Και αλλιώς μπορεί και να είναι και πιο

κοντά τα next gen patches(π.χ destiny 2 60fps patch κλπ).

Βέβαια παρηγοριά στον άρρωστο γιατί θα αντέξεις να μην παίξεις ξέρωγω το spider-man όταν θα είναι και στο ps4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CarbonFibre είπε

Παιδιά το θέμα είναι να παραλάβουμε με το λοκ. Τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε! 😛

 

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Καραισχυει !

Αν δεν το δωσει με μελλοντικο software update η Σονυ, το θεμα με την υποστηριζομενη αναλυση οθονης δεν λυνεται και ειναι τραγελαφικο. Μπορει ο αλλος να εχει κατειλημμενη τη βασικη οικογενειακη 4Κ τηλεοραση και να θελει να συνδεσει την κονσολα στη δευτερευουσα 1440p οθονη του υπολογιστη του. Για ποιο λογο να φαει το downgrade;

Κατα τα λοιπα ναι, ειναι διευθετησιμο το θεμα της παραλαβης, ομως με βαση και την προτερη εμπειρια, οι εταιρειες Courier θα δεχθουν τεραστιο επιπροσθετο φορτο με οτι αυτο θα συνεπαγεται για τους χρονους παραδοσης.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Οι ηλεκτρονικές παραγγελίες δούλευαν κανονικά Ελλάδα την προηγούμενη φορά ή κάνω λάθος;

Οι παραγγελιες δουλευαν, οι παραδοσεις ομως με μεγαλες καθυστερησεις (οπως θα θυμασαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Οι ηλεκτρονικές παραγγελίες δούλευαν κανονικά Ελλάδα την προηγούμενη φορά ή κάνω λάθος;

Μια χαρά δούλευαν και από το πλαίσιο πιο συγκεκριμένα που είχα εμπειρία ήταν εξαιρετική. Τώρα θέλω να πιστεύω ότι θα είναι και λίγο πιο προετοιμασμένοι και δεν θα υπάρξει κάποιο σοβαρό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Οι ηλεκτρονικές παραγγελίες δούλευαν κανονικά Ελλάδα την προηγούμενη φορά ή κάνω λάθος;

 

6 λεπτά πριν, kostiger είπε

 

Κατα τα λοιπα ναι, ειναι διευθετησιμο το θεμα της παραλαβης, ομως με βαση και την προτερη εμπειρια, οι εταιρειες Courier θα δεχθουν τεραστιο επιπροσθετο φορτο με οτι αυτο θα συνεπαγεται για τους χρονους παραδοσης.

Ακριβως αυτο ειναι το προβλημα .Οι μεταφορικες -courrier  θα κλαταρουν οπως την πρωτη φορα απο τον υπερβολικο φορτο εργασιας,   δλδ δεν ειναι θεμα διαθεσιμοτητας πλεον   αλλα παραδοσης .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες εταιρείες έχουν δικά τους φορτηγά για διανομή, ίσως στις μεγάλες πόλεις μονο, το πλαίσιο ξαναλέω σίγουρα ο κότσος δεν έχω ιδέα. Θεωρώ ότι όσοι περιμένετε για day 1 δεν θα έχετε σοβαρό θέμα , δεν θα έχουν προλάβει να μπουκωσουν υπερβολικά ούτε τα κούριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, elessar86 είπε

Ότι καλύτερο υπάρχει για να κουμπώσεις τις νέες κονσόλες... εγώ έχω 65 C9! 

Καλημέρα να'σαι καλά.Η c9 πολύ καλη αλλα ηθελαν να με δώσουν την 55"το απόφυγα μιας κ η 65" ειναι καλύτερη κατα την γνώμη μου.Μπορείς να με πείς οταν παραλάβο με το καλό το ps5 κ εαν βεββαια είμαι απο την πρωτη φουρνιά χωρις να ξεκρεμασω την τηλ πως να κουμπώσο το hdmi απο πισω η να το κουμπωσο στα πλάγια ειναι το ίδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gialantzis είπε

Καλημέρα να'σαι καλά.Η c9 πολύ καλη αλλα ηθελαν να με δώσουν την 55"το απόφυγα μιας κ η 65" ειναι καλύτερη κατα την γνώμη μου.Μπορείς να με πείς οταν παραλάβο με το καλό το ps5 κ εαν βεββαια είμαι απο την πρωτη φουρνιά χωρις να ξεκρεμασω την τηλ πως να κουμπώσο το hdmi απο πισω η να το κουμπωσο στα πλάγια ειναι το ίδιο?

Η b9 με την c9 έχουν διαφορές. Εκτός οτι είναι ποιο φωτεινη  με καλύτερο επεξεργαστή εικόνας η c9 εχει και άλλο πάνελ μεγαλύτερης  αντοχής σε σχέση με την b σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alelo είπε

Η b9 με την c9 έχουν διαφορές. Εκτός οτι είναι ποιο φωτεινη  με καλύτερο επεξεργαστή εικόνας η c9 εχει και άλλο πάνελ μεγαλύτερης  αντοχής σε σχέση με την b σειρά.

Καλοριζικη στο παλληκαρι που πηρε τη Β9 και σαφως ειναι εξαιρετικη, ομως εχουν μια ακομα σημαντικη διαφορα. Η Β9 υποστηριζει vrr στα 4Κ60, ενω η 2η στα 4Κ120..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εχει να πεσει γελιο με τους κουριερ παλι αν γινει ολικο lockdown εδω θα ειμαστε και θα ακουμε γκρινια παντου που οι περισσοτεροι θα ειναι σπιτι και οι κουριερ θα αφηνουν σημειωμα οτι δεν βρηκαν κανεναν σπιτι..Πραγματικα δεν καταλαβα ποτε το mentality των κουριερ που το κανουν δηλαδη φτανουν ως την πορτα και αντι να χτυπησουν κουδουνι προτιμουν να αφησουν σημειωμα?Ας μας λυσει αυτην την απορια καποιο μελος που ειναι κουριερ τι παιζει να ξερουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...