Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, selin323 είπε

 

500 ευρω μηχανημα και τεχνικη υποστιριξη...

Ο Υδραυλικός - Επείγουσες βλάβες άμεσα στον χώρο σας, όλο το 24ωρο (o-ydravlikos.gr)

Λαστιχάκια βέρες (O-rings) (waterwaves.gr)

spacer.png

 

 

Επεξ/σία από Mazinga
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, st4t1c είπε

στο PS5

Το GOW δεν είναι σχετικά παλιό; Μόνο 1080p; Ή βγήκε remastered που είναι πιο βαρύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Γενικα τι θελει για τις βιδες του fan? γτ δεν εχω τετοια μυτη σε καποιο κατσαβιδι/βιδολογο

Edit: torx 8 θελει

Παντως αν δεν κανω λαθος, επειδη ειναι καμπυλωτο το γκρι μεταλλο σε εμενα, οτι εχω το πιο θορυβωδες fan (ο αριστερος εχει πιο μεγαλη αποσταση απο την επιφανεια)

65cd7861-labo-playstation-5-et-bruit-toutes-les-consoles-ne-sont-pas-dotees-du-meme-ventilateur__w580_wtmk.jpeg

b421da8a-labo-playstation-5-et-bruit-toutes-les-consoles-ne-sont-pas-dotees-du-meme-ventilateur__w580_wtmk.jpeg

 

Συγνώμη τώρα θα βάλεις κατσαβίδι σε καινούργια κονσόλα? Αυτό λες?

Η λεφτά έχεις ή δεν υπολογίζεις την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το GOW δεν είναι σχετικά παλιό; Μόνο 1080p; Ή βγήκε remastered που είναι πιο βαρύ;

Δεν εχει βγεί remaster.

Σε PS4 απλό είχε πάρα πολλά frame drops και νομιζω ήταν στα 30fps @ 1080p.

Σε pro δεν ξέρω, αλλα στο απλό δεν μου έκανε άισθηση να το παίξω αφου με ενοχλούν τα drops, αλλα τώρα στο PS5 είναι locked 60.

Αναφορές απο unpatched disc versions λένε οτι είναι locked 60fps στα 4Κ too αλλα για μενα δεν με ενδιαφέρει τόσο η ανάλυση σε last-gen game για να κατσω να ξανακάνω install.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nekrik είπε

Torx 8 secure, με την τρύπα στη μέση όχι το απλό torx 8.

Και μετά αν έχεις PC που το φτιάχνεις με νυχοκόπτη αν όχι σταυροκατσάβιδο γιατί να πάρεις xbox....

Πάρε κόσμε torx8 secure να φτιάξεις το ps5.

Πραγματικά πρόσεξε τι συμβουλεύεις γιατί θα κάνει κανένας καμία βλακεία και θα χάσει την εγγύηση.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας και μάλιστα περισσότερο από το ps4pro την τελευταία έκδοση που είχα αλλα δεν κάνει αυτά τα ξεσπάσματα σαν του ps4pro,αλλά αθόρυβο δεν είναι όπως και το drive όταν κάνει install σχεδόν ίδιος θόρυβος με του 4,απαράδεκτη η sony να χει άλλα μηχανήματα αθόρυβα και άλλα με θόρυβο που σου προκαλεί πονοκέφαλο 

  • Like 1
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μένα παλικάρια το μόνο που κάνει αισθητό θόρυβο είναι το drive, και αυτό είναι πολύ καλύτερα σε σχέση όπως έχει καταντήσει αυτό του ps4. Το κακό είναι ότι σπινάρει στο άσχετο στο full αν έχεις δισκάκι μέσα και μετά από το boot του game ή ακόμα και αν παίζεις κάποιο άλλο game που δε χρειάζεται δίσκο. Θα έδινα συμβουλή σε όλους να τα βγάζουν από το drive, αν δεν έχουν υπόψη τους να τα παίξουνε. Κατά τα άλλα με το DeS κρασάρει αρκετά και στο άσχετο, ή κολλάει σε menu/fog transitions ή στο online μετά άπο duels φριζάρει πάντα 1-2 secs. Μου δίνει την αίσθηση σαν να παίζω κάποιο τσαπατσούλικο port game σε pc που χρειάζεται 2-3 patches για να στρώσει ακόμα. Δε μου έχει τύχει ποτέ αυτό με άλλη κονσόλα ή game. Άλλο να έχει ένα game χαμηλό performance και τιραμόλα frametimes και άλλο να είναι unstable παρόλο που τα κρατά τα 60 most of the time.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στου αδερφου μου δεν ακουγεται καν ο ανεμιστηρας, αλλα το coil wine δινει ρεστα. Σαν πολυβολο κανει. Εχω το αυτι εκει και βαραει κοφτες καθως ειναι στο μενου και τρεχει το game στο παρασκηνιο. Με το που παταω "close game" , το ιδιο δευτερολεπτο, ησυχαζει σχεδον πληρως. Ισα που ακουγεται.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...