Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, bilt128 είπε

Το δικό μου έχει Delta, φαίνεται εύκολα αν βγάλεις το καπάκι, χωρίς να ξεβιδώσεις τίποτα

 

Εμενα ειναι αθορυβο παντως και ας εχει Nidec. Κοιταξες καλα και ειδες τη διαφορα στα πτερυγια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, James. είπε

Εμενα ειναι αθορυβο παντως και ας εχει Nidec. Κοιταξες καλα και ειδες τη διαφορα στα πτερυγια? 

Έχει διαφορές η πάνω επιφάνεια, φαίνονται στη φωτο από το γαλλικό site, δε νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία έτσι κι αλλιώς, δε θ' αργήσουν να κυκλοφορήσουν custom fans στο εμπόριο για όποιον θέλει να πειραματιστεί..

Επεξ/σία από bilt128
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή τα έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους με τις κάρτες αρχίζουν οι σκέψεις να επιστρέψω στις κονσόλες μετά το PS1 :P Γενικά επειδή είμαι άσχετος ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με τα 60fps στο PS5; Είναι εξασφαλισμένα σε όλα ή τουλάχιστον στα περισσότερα παιχνίδια; Δεν με πειράζει να μην κάνει 4Κ/60, ας πέφτει η ανάλυση αν είναι να κρατάει 60αρι, αλλά να μην πηγαίνει και 1080p, γιατι θα φαίνεται χάλια σε μεγάλη τηλεόραση, αλλιώς κάθομαι έτσι όπως είμαι :P Έκανα μια δοκιμή στο PC στα 30fps να δω αν μπορώ να παίξω και δεν άντεξα ούτε 1 λεπτό..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους . Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το god of war σε ps5 ; Έχω πρόβλημα με τα save μου . (Δεν τα αναγνωρίζει το παιχνίδι ούτε από το cloud ούτε από usb) . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ από εμένα . Είμαι κάτοχος μιας Sony 65 XG95 (μοντέλο 2019). Δεδομένου ότι θα αποκτήσω ps 5 έχει νόημα να μεταβώ σε oled -CX- με τεχνολογίες 2.1 κτλ η να κάτσω στ αυγα μου ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Επειδή τα έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους με τις κάρτες αρχίζουν οι σκέψεις να επιστρέψω στις κονσόλες μετά το PS1 :P Γενικά επειδή είμαι άσχετος ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με τα 60fps στο PS5; Είναι εξασφαλισμένα σε όλα ή τουλάχιστον στα περισσότερα παιχνίδια; Δεν με πειράζει να μην κάνει 4Κ/60, ας πέφτει η ανάλυση αν είναι να κρατάει 60αρι, αλλά να μην πηγαίνει και 1080p, γιατι θα φαίνεται χάλια σε μεγάλη τηλεόραση, αλλιώς κάθομαι έτσι όπως είμαι :P Έκανα μια δοκιμή στο PC στα 30fps να δω αν μπορώ να παίξω και δεν άντεξα ούτε 1 λεπτό..

Καλυτερα περιμενε να το δεις ιδιος ομασι πριν βαλεις χρηματα,  αλλο τα τεχνικα, αλλο η προσωπικη εμπειρια... Ειναι σιγουρα οτι καλλιστο τωρα, αλλα εαν επιμενεις στο βελτιστο προς το παρον ΗΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιμένω στο βέλτιστο απλά ρωτάω αν υπάρχει δυνατότητα για 60fps mode στα περισσότερα παιχνίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Δεν επιμένω στο βέλτιστο απλά ρωτάω αν υπάρχει δυνατότητα για 60fps mode στα περισσότερα παιχνίδια..

ότι καινούριο game έχω δει διαθέτει mode gia 60fps σε ps5/SeX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Επειδή τα έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους με τις κάρτες αρχίζουν οι σκέψεις να επιστρέψω στις κονσόλες μετά το PS1 :P Γενικά επειδή είμαι άσχετος ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με τα 60fps στο PS5; Είναι εξασφαλισμένα σε όλα ή τουλάχιστον στα περισσότερα παιχνίδια; Δεν με πειράζει να μην κάνει 4Κ/60, ας πέφτει η ανάλυση αν είναι να κρατάει 60αρι, αλλά να μην πηγαίνει και 1080p, γιατι θα φαίνεται χάλια σε μεγάλη τηλεόραση, αλλιώς κάθομαι έτσι όπως είμαι :P Έκανα μια δοκιμή στο PC στα 30fps να δω αν μπορώ να παίξω και δεν άντεξα ούτε 1 λεπτό..

Και το 1080p μια χαρά είναι. 

Είτε παίζεις σε μεγάλη είτε σε μικρή απο απόσταση 1:1 παίζεις. Εκτος αν γουστάρεις να κάθεσαι σε 75αρα στο 1 μέτρο. Ναι τότε εκει όντως θα είναι χάλια τα 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greed είπε

Και το 1080p μια χαρά είναι. 

Είτε παίζεις σε μεγάλη είτε σε μικρή απο απόσταση 1:1 παίζεις. Εκτος αν γουστάρεις να κάθεσαι σε 75αρα στο 1 μέτρο. Ναι τότε εκει όντως θα είναι χάλια τα 1080p

Απλά το λέω γιατί έχω ήδη 1080p monitor. Αλλά απ' ότι έχω δει μέχρι στιγμής έστω 1440p κρατάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Απλά το λέω γιατί έχω ήδη 1080p monitor. Αλλά απ' ότι έχω δει μέχρι στιγμής έστω 1440p κρατάει..

Δεν θα εχεις θέμα. Οι κονσόλες γίνανε pc. Ελέγχεις πλέον αν θες πιστότητα ή καρέ. Όσο πιο ισχυρή βέβαια θα είναι τόσο λιγότερα "settings" θα πειράζεις. 1080p στο ps5 θα δείς πιστεύω σε δυναμική ανάλυση σε nextgen games μετα απο 3-4 χρόνια. Τότε θα βγάλουν και το pro

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greed είπε

Δεν θα εχεις θέμα. Οι κονσόλες γίνανε pc. Ελέγχεις πλέον αν θες πιστότητα ή καρέ. Όσο πιο ισχυρή βέβαια θα είναι τόσο λιγότερα "settings" θα πειράζεις. 1080p στο ps5 θα δείς πιστεύω σε δυναμική ανάλυση σε nextgen games μετα απο 3-4 χρόνια. Τότε θα βγάλουν και το pro

δεν θα υπάρξει pro, σε 5 χρόνια ps6

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...