Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια ερωτηση ενασ φιλος εχει και αυτος ps5 πως μπορω να μπω στο account του και να κατεβασω τα παιχνιδια τα digital πυ εχει στο δικο μου ps5 ; ποια ειναι η διαδικασια ;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mixalisss είπε

καλησπερα παιδια ερωτηση ενασ φιλος εχει και αυτος ps5 πως μπορω να μπω στο account του και να κατεβασω τα παιχνιδια τα digital πυ εχει στο δικο μου ps5 ; ποια ειναι η διαδικασια ;

ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα για πρωτη φορα το μηχανημα για το αρχικο setup, τις ρυθμισεις της tv, το hdr κτλ. Ημουν ολη την ωρα διπλα στην κονσολα με συνδεδεμενο το χειριστηριο και δεν ακουσα θορυβο.. Εμενα μου φανηκε οσο αθορυβο ειναι και το series x. Τωρα θα δειξει και με κανενα game..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2021 στις 11:58 ΠΜ, cocous είπε

Παιδιά καλησπέρα και και καλή Σαρακοστή να έχουμε.  Για πείτε μου λιγάκι διότι βλέπω αρκετές γνώμες επάνω στο συγκεκριμένο θέμα σε σχόλια στο YouTube και διάφορα site. Αφορά ένα κωδικό σφάλματος που σε πετάει από το παιχνίδι κατευθείαν στην αναφορά. Ειναι το CE-108255-1. Εμένα από το launch που έχω την κονσόλα εως τώρα μου το έχει κάνει περίπου 6-7 φορές. Σχεδόν απο μία φορά σε κάθε παιχνίδι και ps5 και ps4. Αλλά σπάνια όμως. Σκεφτείτε στο Demon Souls στις 157 ώρες gameplay 1 φορά.  Και κάπως έτσι και στα υπόλοιπα. 

CE-108255-1

 

Πρέπει να είναι η 14η φορά που το βλέπω στο Arkham knight αλλά δε το κάνει ούτε σε συγκεκριμένο σημείο ούτε μετά από συγκεκριμένη ώρα. Συμβαίνει όταν αλλάζω νομίζω αρκετά γρήγορα από σημείο σε σημείο με το σχοινί που έχει ο Μπάτμαν και σα να φριζαρει στιγμιαίαι και βγάζει το ερορ.

 

Νομίζω σε μένα είναι BC θέμα. Σε gow 1, ascension & chain of Olympus, TLOU 1 και αστρομποτ δεν έχω θέμα. Κάτι γίνεται με τις γρήγορες εναλλαγές εικόνας; Δεν ξέρω τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση: είτε αγοράσεις ps4 το assassin's creed valhala είτε ps5, εν τέλει παίζει το ίδιο?(μιας και υπάρχει ps5 upgrade στο εξώφυλλο του ps4 παιχνιδιού? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι ποιο θα ειναι το παρθενικο παιχνιδι στο ps5 και μαλλον θα κανω την εκπληξη και δεν θα παρω καποιο απο τα κλασικα αλλα κατι πιο light σε gameplay και διαρκεια γιατι ηδη εχω παιχνιδια στα αλλα συστηματα που μου τρωνε χρονο, πχ octopath traveler.

Τεινω προς το until dawn, εχω δει λιγα λεπτα βιντεακια και μου αρεσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Ferrari84 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση: είτε αγοράσεις ps4 το assassin's creed valhala είτε ps5, εν τέλει παίζει το ίδιο?(μιας και υπάρχει ps5 upgrade στο εξώφυλλο του ps4 παιχνιδιού? Ευχαριστώ

Ναι απλά ακόλουθα αυτές τις οδηγίες:

https://www.thesixthaxis.com/2020/11/12/assassins-creed-valhalla-how-to-upgrade-from-ps4-to-ps5-for-free/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, music_lover είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, να είσαι καλά! Καλημέρα 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Σκεφτομαι ποιο θα ειναι το παρθενικο παιχνιδι στο ps5 και μαλλον θα κανω την εκπληξη και δεν θα παρω καποιο απο τα κλασικα αλλα κατι πιο light σε gameplay και διαρκεια

 

Demons Souls 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

Απο τα παιχνιδια που δινει στο ps plus collection ποια εχουν παρει αναβαθμιση για ps5?Επαιξα το god of war που ηξερα σιγουρα οτι πηρε,ειναι κανενα ακομη;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλησπερα παιδια

Απο τα παιχνιδια που δινει στο ps plus collection ποια εχουν παρει αναβαθμιση για ps5?Επαιξα το god of war που ηξερα σιγουρα οτι πηρε,ειναι κανενα ακομη;;

https://www.psu.com/news/all-ps4-games-that-have-ps5-upgrades-guide/

Σε αυτό το site θα βρεις ότι ψάχνεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, music_lover είπε

https://www.psu.com/news/all-ps4-games-that-have-ps5-upgrades-guide/

Σε αυτό το site θα βρεις ότι ψάχνεις.

Είναι σίγουρα κ αλλά που δεν είναι σ αυτή τη λίστα όπως days gone, Ghost of Tsushima, Devil May Cry 5

Επεξ/σία από alexcas777
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...